GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 12-05-2011, 17:35
ltsiorak Ο/Η ltsiorak βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: veroia
Μoto: VFR 1200 DCT, HONDA VARADERO 1000, XT 660R,
Μηνύματα: 433
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου καταλαβαινω την βαρια Ελληνοροθοδοξη πιστη σου αλλα....,
  1. Η ιστορια δεν εχει να κανει με την πιστη μου.... και για να γινω ποιο σαφεστατος ΔΕΝ ειμαι ορθοδοξος αλλα ουτε χριστιανος.
  2. Ελληνορθοδοξοι, Παπικοι και Πρωτεσταντες βασιζουμε τις θρησκειες μας στην Παλαια και στην Καινη Διαθηκη

    οχι κανεις λαθος, δεχομαστε την παλαια διαθήκη ΑΛΛΑ σαν ιστορικο βιβλιο και όχι σαν θρησκευτικο, ειναι σαφεστατα εναντια στο καλο η παλαια διαθηκη. διαβασε λιγο το κεφαλαιο περι φιλιστεους που οι πατερες της εκκλισιας δεν δεχονταν.
  3. Ελληνορθοδοξοι, Παπικοι και Πρωτεσταντες εχουμε τα ιδια μυστηρια τα οποια τελουμε με τον ιδιο τροπο και

    αυτο παλι που το ειδες??? τη σχεση εχουν οι ορθοδοξοι με τους προτεσταντες??? καμια απολυτος....
  4. Μοιραζομαστε τα ιδια ευαγγελια που οι αποστολοι εγραψαν στα Αρχαίζοντα Ελληνικα

    ναι διοτι ο μεγας αλεξανδρος ειχε επιβαλει την ελληνικη

Επιπροσθετως, η επισημη γλωσσα του Βυζαντιου ηταν η ελληνικη και αρχιζε να εφαρμοζεται επισημα επι αυτοκρατορα Φλαβειου Ηρακλειου (610-641μ.χ.) αν και αυτη ομιλουταν απο πολυ πιο πριν (δες παρακατω)
Η ελληνικη Καρκινικη επιγραφη ''Νιψον ανομηματα μη μόναν όψιν'' (μετ.πλύνε τις αμαρτίες, όχι μόνο το πρόσωπo) ητο γραμμενη στην κρηνη στο προαυλιο του ναου της Αγιας Σοφιας.

το οποιο ομως δεν γραφτηκε κατα την κατασκευη του ναου αλλα ποοολλλλλαααα ετη μετα... και τονισα για ποιο λογο το βυζαντιο μετετρεπσε την επισιμη γλωσσα σε ελληνικα

Ο ναος αποπερατωθη απο τον Κωνσταντινο Β' (337 μ.χ.) δευτεροτοκος γυιος του Μεγάλου Κωνσταντινου, ο οποιος, οταν την ειδε τελειωμενη, ανεφωνησε '' «Δόξα τω Θεώ τω καταξιώσαντί με τοιούτον έργον επιτελέσαι. Νενίκηκά σε, Σολομών!» μιλωντας σε απταιστα αρχαιζουσα ελληνικα (270+ χρονια πριν να επιβληθουν κι επισημως απο τον Ηρακλειο και τα οποια παρεμειναν μεχρι την Αλωση) κι αναφερομενος φυσικα στον ναο του Σολομωντα στα Ιεροσολυμα!!!

Η ελληνικη ηταν η γλώσσα των αξιοκρατων... σε τη να μιλουσε σε αραμαικα.???


Στην σμυρνη (παραλια Μικρας Ασιας) κατοικουσαν Ιωνες (ριζα τωνβ ελληνων σημερα), σουμεριοι, Λαζοί, Παμφύλοι, Σάνοι, αφουροι κ.α. εκ των οποιων το 90% ηταν τουρκοφωνοι ¨η εξισλαμισμενοι λαοι!
Το 1922 ο πληθυσμος της Μικρας ασιας ηταν 12,388,551 ανθρωποι εκ των οποιων μονον τα 2,500,000 ηταν ελληνες!!!

Μα καλα πας τωρα??? τη ειναι αυτα που λες???? τετοιο ανθελληνα πρωτη φορα βλεπω... οι ελληνες της σμυρνης επαθαν απο το 1850 οτι επαθαν οι σερβοι του κοσσοβου,,, εκδιωχθηκαν με σκληρα μετρα και πολλοι αναγκαστικαν να ασπαστουν τον μουσουλμανισμο, και να πολιτογραφιθουν τουρκοι.....

δηλαδι στη σερβια το κοσσοβο ποιανου ειναι της αλβανιας??? οταν το 1990 το 80 % του πλυθησμου ηταν σερβοι και με τις διωξεις εμειναν 5%



Και τελος, στην Σμυρνη κατοικουσαν ΚΑΙ ελληνες αλλα σε πολυ μικροτερο αριθμο απο αυτον των Μουσουλμανων, δες τα αρχεια του Πατριαρχειου της Κωνσταντινουπολης, τα οποια απραθετω σε προηγουμενο ποστ μου και ειναι παντου στο διαδικτυο!!!
Αυτο δεν την κανει ελληνικη!!
Η Σμυρνη ητο/ειναι ελληνικη οσο και η Θρακη τουρκικη!!!

Μην μπαιρδευεις τη θρακη, εκει ο πλυθυσμος ειναι 50% ελληνες και 50% μουσουλμανοι, και για να πας να διαβασεις και ενα βιβλιο για το πως ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟΥΣ μουσουλμανους τουρκους.... διοτι αν πηγαινες καμια βολτα κατα εκει το 80 θα εβλεπες οτι οι ανθρωποι ειναι πομακοι μουσουλμανοι βουλγαροφωνοι και για να μην εχουμε προβλημα με το κου#####σμο και να μην εχουν τασεις να πανε με το ανατολικο μπλοκ εμεις τους βαπτισαμε τουρκους.... εχω πολλους φιλους εκει και μπορω να σε πω λεπτομερειες...

Ωρες ειναι τωρα να πουμε οτι το Μοναχο ειναι ελληνικο γιατι εχει 1,000,000 ελληνες!!!!

εμεις οχι αλλα οι τουρκοι ηδη λενε οτι το βερολινο ειναι τουρκικο....

Ο νοών νοήτο!!!

Ο Χριστοδουλος (αιωνια του η μνημη) επαιζε το πολιτικο παιχνιδι που νομισε εκεινος οτι εξυπηρετουσε καλυτερα τον ιδιο για να ερθει η στιγμη να γινει ο Μακαριος της Ελλαδας!!

πρεπει να κανεις κατι για τη μνημη σου..... μηπως θυμασε γιατι ο χριστοδουλος φωναζε??? ε??? μηπως???

ο μακαριτης ελεγε αυτα που γινονται σημερα... αλλα τα κομματοσκυλα ενος συγκεκριμενου κομματος που κατασπαταλησε το δημοσιο χρημα επι 30 χρονια και επειτα μας εβαλε και στο ΔΝΤ επι προθυπουργιας του αρχιερεα με τις μιζες απο υποβρηχια μεχρι σιμενσ... εβγαιναν και ουρλιαζαν.... για τις ταυτοτητες λες και το προβλημα της ελλαδας ΗΤΑΝ ΟΙ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕς.... δεν βλεπανε τα χαλια τους οι ηλιθιοι οι ταυτοτητες επρεπε να αλλαξουν....

σφαζουν και ρημαζουν οι λαθρεοι και εμεισ τους δωσαμε δικαιωμα ψηφου... εσφαξαν το παλικαρι μεσα στο δρομο για μια καμερα και αντι να καει η αθηνα ολοι μουγκα...

γιατι ρε μαγκα δε μιλας για αυτο? γιατι δεν μιλας για το φοβο του ελληνα
για το οτι κατηντησε ερμαιο της τυχης του καθε πακι...

για τι δεν μιλας για την κατασταση στην πατρα με τους αφγανου?

ο χριστοδουλος σας πειραξε.... ρε ουστ

δεν ειναι χριστανος... αλλα βαρεθηκα να βλεπω προδοτες σε αυτη τη χωρα...


Δεν ειναι απαραιτητο να το ασπαστεις αυτο!!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Λαθος εκτιμηση κανεις!!!

διαχρονικα τα θρησκευτικα ζητηματα εμπλεκονται με τα Πολιτικα και ενιοτε με τα στρατιωτικα! εξάλλου απαντω στον φιλο παραπανω σχεδον παραγραφο παραγραφο.
Οι αριθμοι μου ευσταθουν διοτι δεν ειανι δικα μου στοιχεια αλλα του Πατριαρχειου Κων/λης και τα οποια μπορεις να βρεις στο Ιντερνετ!
Εχω επισκευθει το πατριαρχειο 16 συνολικα φορες κι εχω περασει απειρες ωρες στην βιβλιοθηκη του και στο αρχειο του.
Ανθελληνικη η Ιστορικα τεκμηριωμενη πραγματικοτητα??? Δεν νομιζω!!!
Αν αφησουμε στην ακρη αυτα που μας εμαθαν στο σχολειο και μας εμποτιζαν με ολους τους δυνατους τροπους οι ιεραρχες αυτης της χωρας (εκει εμπλεκεται το θρησκευτικο με το πολιτικο, βλ. ''κρυφα σχολεια που δεν υπηρξαν αφου η οθωμανικη αυτοκρατορια παρειχε ανεξιθρησκεια)θα δουμε οτι η πραγματικοτητα ειναι τελειως διαφορετικη.

μηπως εχεις παει καθολου στον ποντο ??? δεν πας μια βολτα και εκει.,...

εγω πηγα και βρηκα συγγενεις μου... μουσουλμανους πλεον... θελεις να σε πω τη εκανε η οθωμανικη αυτοκρατορια και το τουρκικο κρατος εκει?

ρε κοιτα να δεις φαν της ρεπουσης...




Για παραδειγμα η Θεσσαλονικη το 1904 ειχε 129796 κατοικους εκ των οποιων 45000 ελληνες Εβραιοι και 52000 Ορθοδοξους Ελληνες και μονον 28500 Οθωμανους (τουρκοι ονομαστηκαν μετα το 1922).
Το 1912-13 η ιδια πολη ειχε 158000 κατοικους εκ των οποιων 61500 ελληνες Εβραιοι και 39900 Ορθοδοξους Ελληνες οι δε Οθωμανοι ειχαν αυξηθει και ειχαν φτασει τους 46000.

μπερδευεσαι και παλι..... διαβασε καλυτερα



Οποταν και πληθυσμιακα αλλα κυριως ιστορικα (Μ.Αλεξανδρος, Φιλλιπος κ.λ.π) δικαιως η τοτε ελλαδα διεκδικησε και πηρε με πολεμο τα εδαφη αυτα!
και η θεσσαλονικη λογο του οτι ηταν ο αλεξανδρος ηταν ελληνικη... παλι καλα

για την σμυρνη που ειχαμε 200 φιλοσοφους τιποτα?

για την μηλιτο ???

για τον ποντο ρε παιδι???


τα βαριεμαι αυτα τα θεματα διοτι βαζεσε πολλες αναληθιες λογο κομματισμου.... να χαιρεστε τα κομματα σας...

Last edited by ltsiorak; 12-05-2011 at 17:38.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 12-05-2011, 18:25
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ltsiorak Εμφάνιση μηνυμάτων
και η θεσσαλονικη λογο του οτι ηταν ο αλεξανδρος ηταν ελληνικη... παλι καλα

για την σμυρνη που ειχαμε 200 φιλοσοφους τιποτα?

για την μηλιτο ???

για τον ποντο ρε παιδι???

τα βαριεμαι αυτα τα θεματα διοτι βαζεσε πολλες αναληθιες λογο κομματισμου.... να χαιρεστε τα κομματα σας...
λοιπον φιλε μου,

τις προαλλες, μετα το επεισοδιο με τις ''βαφες'' σε άλλο νημα, αποφασισα να μην ξαναμπω σε αντιπαραθεσεις που περιεχουν υβρεις και ειρωνικα σχολια!

Το ιδιο θα κανω και σε εσενα και στην αξιολυπητη συμπεριφορα σου αποκαλωντας με ανθελληνα μονον και μονον διοτι παραθετω ιστορικα στοιχεια απο πολλες πηγες, μεχρις και του Πατριαρχειου, που εχουν επαληθευτει πολλακις!!
Τετοια συμπεριφορα για τετοια θεματα μονον Χρυσαυγιτες την εχουν με τους οποιους ουδεποτε ειχα ουτε θελω να εχω καμια σχεση!

Πιστευε οτι θελεις εμενα μην με ξαναενοχλησεις!!!

Reply With Quote
  #3  
Παλιό 11-05-2011, 13:33
evan400f Ο/Η evan400f βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Γεροβουνό, Καματερου
Μoto: HONDA DEAUVILLE 650 HONDA CB 400 FOUR 1976
Μηνύματα: 4,178
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

Reply With Quote
  #4  
Παλιό 11-05-2011, 20:45
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

Βαρύ φορτίο
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 11-05-2011, 21:04
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

Η άποψη μου είναι να βάλουμε ένα ένα τα θέματα.
Να μην κάνουμε Προσωπικές επιθέσεις ούτε επίδειξη γνώσεων.
Κριτική πάνω σε θέματα που ενοχλούν τις παραδόσεις η την πίστη κάποιου συνανθρώπου μας είναι λεπτό και χρειάζεται ειδικό χειρισμό, ειδάλλως θα αρχίσουμε να αλληλοκατηγορούμεθα μεταξύ μας.
Καλό μας κουράγιο λοιπόν……………
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 11-05-2011, 21:20
adventure Ο/Η adventure βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ζάκυνθος
Μoto: BMW 1150GS Adventure Βασιλομήτωρ των ADV
Μηνύματα: 20,938
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Η άποψη μου είναι να βάλουμε ένα ένα τα θέματα.
Να μην κάνουμε Προσωπικές επιθέσεις ούτε επίδειξη γνώσεων.
Κριτική πάνω σε θέματα που ενοχλούν τις παραδόσεις η την πίστη κάποιου συνανθρώπου μας είναι λεπτό και χρειάζεται ειδικό χειρισμό, ειδάλλως θα αρχίσουμε να αλληλοκατηγορούμεθα μεταξύ μας.

Reply With Quote
  #7  
Παλιό 11-05-2011, 21:34
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Η άποψη μου είναι να βάλουμε ένα ένα τα θέματα.
Να μην κάνουμε Προσωπικές επιθέσεις ούτε επίδειξη γνώσεων.
Κριτική πάνω σε θέματα που ενοχλούν τις παραδόσεις η την πίστη κάποιου συνανθρώπου μας είναι λεπτό και χρειάζεται ειδικό χειρισμό, ειδάλλως θα αρχίσουμε να αλληλοκατηγορούμεθα μεταξύ μας.
Καλό μας κουράγιο λοιπόν……………
Σιγά βρε Ναπο μην κάνουμε επίδειξη γνώσεων "κοπιάροντας" από το ιντερνετ!!!!!
Και σιγά μην είναι εύκολο να εκφραστείς και να καταλάβεις και τον άλλο μέσα από το πληκτρολόγιο!!!!
Ως εκ τούτου οι επιθέσεις αναγκαστικά μετατρέποντε σε προσωπικές, χωρίς όμως πιστεύω βαθύτερα χάσματα, ει μη μόνον της εκτόνωσης!!!!!
Επίσης, θα πρέπει να γίνει κατανοητό πως ενοχλήσεις τέτοιου είδους μπορεί να προκαλούντε και από άτομα που νομίζουν πως αυτοί και μόνο κατέχουν την αλήθεια, την πίστη, τις παραδόσεις και την εκπροσωπούν στη γη/φόρουμ κλπ

spam... Γιάννη (Mark) ευχαριστώ!!!!... spam

Last edited by yannis; 11-05-2011 at 21:39.
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 12-05-2011, 00:42
ltsiorak Ο/Η ltsiorak βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: veroia
Μoto: VFR 1200 DCT, HONDA VARADERO 1000, XT 660R,
Μηνύματα: 433
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν συμφωνώ επίσης με την άποψη πως οι Ρωμαίοι μετακόμισαν την πρωτεύουσα για να αποκτήσουν ιστορία!!!!
Δεν ειπα αυτο ! ! ειπα οτι οταν μετακόμισαν θέλοντας να δηλωθούν αντεγραψαν της ελληνικη ιστορια, οτι κανουν οι σκοπιανοι σημερα.... ξερουν οτι ειναι σλαβοι, απλα επιδη εμεις δεν προκυτε να δεχτουμε σαν ιθαγενεις καποιους που δεν υπηρχαν προ 3000 ετων, καπιλέυονται ιστορια.


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Σιγά βρε Ναπο μην κάνουμε επίδειξη γνώσεων "κοπιάροντας" από το ιντερνετ!!!!!
Και σιγά μην είναι εύκολο να εκφραστείς και να καταλάβεις και τον άλλο μέσα από το πληκτρολόγιο!!!!
το πληκτρολόγιο σχεδόν πάντα δημιουργεί προβλήματα ....

κατι ασχετο σχετικο.....

Το ολο θεμα ειναι οτι η ελλαδα εχει ανεξιθρησκεια, οποιος θελει να πιστευει στο δωδεκαθεο ειναι ελευθερος να το κανει, η στον Αλλαχ κτλ... ενα ομως ειανι αδιαπραγματευτω, το να στερεις τον αλλον την ελευθερια του,

και γιατι το λεω αυτο, την μεγαλη παρασκευη ενω γυριζε ο επιτάφιος στη Βεροια, ομαδα αναρχικων και γενικων νεαρων καθησε απέναντη στο δρόμο και βλαστημούσε, χλευαζε κτλ....

δεν θα μιλησω να πω το που ηταν η αστυνομια και τα λοιπα....

θα πω μονο το εξης, ακομη και στα βαρια χρόνια της καθε κατοχης, πεινας, πολεμου, ακομη και στα αφρικανικα κρατη αυτο το πραγμα δεν το ειδα πουθενα......

πολιτισμος ..... ποιος πολιτισμος????
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 12-05-2011, 02:25
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Σιγά βρε Ναπο μην κάνουμε επίδειξη γνώσεων "κοπιάροντας" από το ιντερνετ!!!!!
Και σιγά μην είναι εύκολο να εκφραστείς και να καταλάβεις και τον άλλο μέσα από το πληκτρολόγιο!!!!
Ως εκ τούτου οι επιθέσεις αναγκαστικά μετατρέποντε σε προσωπικές, χωρίς όμως πιστεύω βαθύτερα χάσματα, ει μη μόνον της εκτόνωσης!!!!!
Επίσης, θα πρέπει να γίνει κατανοητό πως ενοχλήσεις τέτοιου είδους μπορεί να προκαλούντε και από άτομα που νομίζουν πως αυτοί και μόνο κατέχουν την αλήθεια, την πίστη, τις παραδόσεις και την εκπροσωπούν στη γη/φόρουμ κλπ

spam... Γιάννη (Mark) ευχαριστώ!!!!... spam


Αν και η ώρα είναι περασμένη (0200 και είμαι ακόμα στο γραφείο) θα μπω στην διαδικασία του διαλόγου. Είπαμε ένα –ένα τα θέματα.
Για να κοπιάρεις από το internet θα πρέπει πρώτα να γνωρίζεις τι θέλεις. (Βασικό).
Από το πληκτρολόγιο μπορείς να καταλάβεις τον συνομιλητή σου τι θέλει να σου πει. Δεν απαιτούνται στα προσόντα να έχουμε και χαρτί ψυχολόγου.
Το βασικό όμως εδώ είναι να μην έχουμε προσωπική αντιπαράθεση μεταξύ μας και να μην θίγουμε την τιμή και αξιοπρέπεια του συνομιλητή μας Και πόσο μάλλον τα πιστεύω του (βασική προϋπόθεση για μένα τουλάχιστον).
Τώρα το πόση ανεξιθρησκία έχουμε στη χώρα μας, ο ίδιος ο Θεός το ξέρει. Δεν έχω τη γνώση να σου στείλω την διαπόμπευση γυναικών το 1965 στη Δράμα με τον παπά μπροστάρη. Και να μην ξεχνάμε και τους αφορισμούς και αντιαφορισμούς. Πάντα με την ευλογία της εκκλησίας (με το αζημίωτο βέβαια).
Πίστη είναι αυτό που είπε ο (Αϊνστάιν) . Δεν βλέπω και δεν μυρίζω το μυαλό σας κύριε αλά πιστεύω σε αυτά που λέτε.
Αυτά τα λίγα για απόψε. Και είμαι και εκνευρισμένος όχι για τον λόγω που έχασα τον καφέ αλά για το μετά. Το περίμενα πως και πώς και μου πήγαν όλα στραβά..
Καλό βράδυ φίλε μου και καλή συνέχεια…………..
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 12-05-2011, 18:42
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

Καλησπέρα και από εμένα.
Προσωπικά αποσύρομαι από το παρόν θέμα.
Καλή συνέχεια σε όσους συνεχίσουν………………………..
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
AYTA EINAI TA ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ ΤΩΝ 21 ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕΝΩΝ ΓΙΑ ΠΑΙΔΟΦΙΛΙΑ MARK Μου τη δίνει που ..... 21 06-11-2010 09:59
ΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΤΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ (ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ) arisxios Αυτοκίνητο 1 04-10-2009 10:41
ΤΑ ΔΑΣΑΡΧΕΙΑ ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ ΤΩΝ ΔΑΣΩΝ ntinopoulos Περιβάλλον 11 25-08-2009 09:54
ΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΤΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ syan Τεχνικά θέματα διάφορα 8 08-06-2009 19:50
ΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΤΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ .Tι σημαίνουν τα γράμματα και οι αριθμοί.... . riko46 Τεχνικά θέματα διάφορα 11 24-03-2009 23:16


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:47.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!