GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιό 04-08-2011, 22:48
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Κανένας δεν τσακώνεται στη πλάτη του νεκρού παληκαριού φίλε μου.
Ολοι συμμεριζόμαστε τον πόνο της οικογένειάς του κι όπως κάθε φορά ευχόμαστε να είναι το τελευταίο θύμα στους δρόμους.

Κι αυτό όμως όπως κάθε θέμα, ευχάριστο ή δυσάρεστο είναι το έναυσμα για ανταλλαγή πληροφοριών κι απόψεων κι ενίοτε οδηγεί σε αντιπαραθέσεις.
Με γελάκια, φατσούλες και ξεκατίνιασμα κάτω από την λέξη νεκρός.....;

Η γνώμη μου είναι ότι το παρόν νήμα είναι ντροπή για το φόρουμ.

Αν οι οικείοι του διάβαζαν τα παραπάνω θα είχαν φρίξει, το παλικάρι έχασε την ζωή του, με ή χωρίς κράνος για την οικογένεια του δεν έχει καμία σημασία.

Δηλαδή από εδώ και πέρα όταν κάποιος χάνει την ζωή του με μοτό θα ρωτάμε αν φόραγε κράνος και αναλόγως θα λέμε "καλά να πάθει" ή R.I.P.


Δείξτε λίγο σεβασμό...
Reply With Quote
  #122  
Παλιό 04-08-2011, 23:07
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Με γελάκια, φατσούλες και ξεκατίνιασμα κάτω από την λέξη νεκρός.....;

Η γνώμη μου είναι ότι το παρόν νήμα είναι ντροπή για το φόρουμ.

Αν οι οικείοι του διάβαζαν τα παραπάνω θα είχαν φρίξει, το παλικάρι έχασε την ζωή του, με ή χωρίς κράνος για την οικογένεια του δεν έχει καμία σημασία.

Δηλαδή από εδώ και πέρα όταν κάποιος χάνει την ζωή του με μοτό θα ρωτάμε αν φόραγε κράνος και αναλόγως θα λέμε "καλά να πάθει" ή R.I.P.


Δείξτε λίγο σεβασμό...

Δηλαδή οι συνθήκες δε μας ενδιαφέρουν! Οτι πεις!

Πολύ ηθικολογία πέφτει φίλε μου. Το παιδί δυστυχώς χάθηκε, αν μέσα απο τις αντιπαραθέσεις σωθεί μιά άλλη ζωή είναι ντροπή κι έλλειψη σεβασμού;! Κάπου έχουμε χάσει το νόημα....
Reply With Quote
  #123  
Παλιό 04-08-2011, 23:18
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή οι συνθήκες δε μας ενδιαφέρουν! Οτι πεις!

Πολύ ηθικολογία πέφτει φίλε μου. Το παιδί δυστυχώς χάθηκε, αν μέσα απο τις αντιπαραθέσεις σωθεί μιά άλλη ζωή είναι ντροπή κι έλλειψη σεβασμού;! Κάπου έχουμε χάσει το νόημα....

θα μπορούσατε όμως να κάνετε αντιπαραθέσεις,σε ένα άλλο νήμα και όχι εδώ.
τσάμπα είναι
Reply With Quote
  #124  
Παλιό 04-08-2011, 23:25
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
θα μπορούσατε όμως να κάνετε αντιπαραθέσεις,σε ένα άλλο νήμα και όχι εδώ.
τσάμπα είναι

Προφανώς εννοείς ότι αν η συζήτηση γινόταν διά ζώσης θα δίναμε τα συλληπητήρια και μετά θα ανοίγαμε άλλο θέμα για να βρίσουμε όσους δε φορούν κράνους, κάνουν τυφλές προσπεράσεις κλπ με πολλές φορές ολέθρια κατάληξη.

Τι γίνεται ρε παιδιά;! Η κατάσταση φτάνει στα όρια της υποκρισίας!
Reply With Quote
  #125  
Παλιό 05-08-2011, 10:01
kostasx Ο/Η kostasx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
Μoto: 990 ADV
Μηνύματα: 2,793
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να καταλάβω... Την προσπεραση καταλάβατε ποιος την έκανε;;;;; Ο επισκέπτης μήπως ;;;;;; Για να καταλαβαίνουμε και τα γραφόμενα μερικοί .... Τι παθατε και αρχισατε και βαρατε την Κρήτη όλοι .... Οι επισκέπτες έρχονται και πίνουν τον Βόσπορο και οδηγανε...
Επισκέπτες όμως έχουν και άλλα μέρη της Ελλάδας..
Μήπως λοιπόν δεν είναι αυτός ο λόγος..λέω εγώ τώρα..
Reply With Quote
  #126  
Παλιό 06-08-2011, 13:09
kornlaz Ο/Η kornlaz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: 1200gs(2010)
Μηνύματα: 5,341
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από sliv Εμφάνιση μηνυμάτων
Λυπάμαι για το παλικάρι ... αλλά και για τους φίλους και συγγενείς που τον χασανε .....

Ρε παιδιά οδηγάω μηχανή από 16 χρονών ... είμαι 37 έχω τρακάρει ή έχω πέσει κάποιες φορές ..... όχι πολλές αλλά αρκετές... λοιπόν να σας πω την αλήθεια έχω παραδεχτεί μέσα μου ότι όλες τις φορές έφταιγα εγώ ...... ή για να είμαι πιο αντικειμενικός είχα μερίδιο ευθύνης!!!
αν και όσες φορές έχω τρακάρει έφταιγε ο άλλος νομικά (3 στο σύνολο).

θέλω να πω ότι τελικά το να οδηγάς μηχανή δεν είναι και τόσο απλό πράγμα ούτε τόσο εύκολο .... ας αφήσουμε τους δρόμους , τους άλλους, τις συνθήκες να έχουν ένα μερίδιο ευθύνης ...αλλά θεωρώ ότι πρέπει να είμαστε πιο αυστηροί με τους εαυτούς μας γιατί δεν έχουμε και πολλά περιθώρια λάθους στις 2 ρόδες όπως στις 4, ο δρόμος όσο χάλια και αν είναι …δεν παθαίνει τίποτα ..εμείς σπάμε τα πόδια μας και τα κεφάλια μας ……δεν βγάζω έξω τη ευθύνη της πολιτείας ούτε το παράγοντα τύχη , αλλά πρώτοι υπεύθυνοι για τους εαυτούς μας είμαστε εμείς και την τύχη ακόμα εμείς την προκαλούμε .

Το να οδηγάς μηχανή …θέλει να έχεις κάποιες δεξιότητες καλά ανεπτυγμένες !!!!!! και δεν είναι μόνο οι δεξιότητες οδήγησης αλλά και αυτές οι δεξιότητες που διαμορφώνουν φιλοσοφία, συνείδηση και οδηγηκη συμπεριφορά είτε στην άσφαλτο είτε στο χώμα.

Είναι αυτό που λένε: αν είναι να κανείς κάτι κάντο σωστά αλλιώς άστο …κάνε κάτι άλλο.
Σωστός
Reply With Quote
  #127  
Παλιό 06-08-2011, 14:13
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από leandros Εμφάνιση μηνυμάτων
δυστυχώς συνάδελφε συμφωνώ μαζί σου...
τέτοιες ειδήσεις δεν μου προκαλούν ούτε αίσθηση πια, ούτε λύπη για τον λόγο που περιγράφεις.
Για να φτάσει κάποιος να σκοτωθεί με GS, πιστέψτε με έχει φλερτάρει πάρα πολλές φορές πριν με τον θάνατο και έχει βάλει μάλιστα σε διαδικασία κινδύνου και πολλούς άλλους αθώους και συνεπείς οδηγούς.
Γιατί,οποίος έχει gs δεν σκοτώνεται?έχει κάποιο συμβόλαιο?
Με ότι μηχανη και να κυκλοφοραμε να έχουμε τον νου μας,κυρίως προς τους άλλους,γιατί πόλλοι έχουν τους μηχανοβιους σαν άνθρωπους μη υπαρκτους και τους αγνοούν.
Εγώ πάντως αν με αξιώσει ο θεός και κάνω ποτέ μου παιδί θα φροντισω όσο το δυνατόν τα περισσότερο λάθη που εκανα εγώ να μην γίνουν.πάντα κράνος κι όχι τάση προς τις καγκουριες
Reply With Quote
  #128  
Παλιό 07-08-2011, 03:34
squad Ο/Η squad βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Μoto: R1200GS'11 - Gilera vx125'05
Μηνύματα: 3,484
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Εάν εννοείς εμένα στο ξαναδηλώνω χωρίς ενδοιασμούς.
Ποτέ δεν φόρεσα στη ζωή μου και ούτε θα φορέσω. Θα πληρώνω τα πρόστιμα μου και τέλος……
συγγνωμη κι'ολας αλλα εισαι μεγαλος μαζοχας,και να μην πω και τι αλλο,σεβομαι το φορουμ και τους χρηστες.που καθομαι και διαβαζω σχολιο σαν το δικο σου.πρεπει να σε μπαναρουν,δεν καταλαβαινεις τι λες ετσι?κτυπα το κεφαλι σου στον τοιχο.εσυ δεν πρεπει να ξανακαβαλησεις μοτο,και αν νομιζεις οτι εσυ λεγεσαι μοτοσυκλετιστης με το μυαλο που εχεις,εισαι γελασμενος,πραγματικα σου μιλαω.εφοσον δεν σε νοιαζει η ζωη σου??ποιος ο λογος...

ζητω συγγνωμη απο τους μοντς για την συμπεριφορα μου.
Reply With Quote
  #129  
Παλιό 07-08-2011, 03:38
squad Ο/Η squad βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Μoto: R1200GS'11 - Gilera vx125'05
Μηνύματα: 3,484
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην ξύνεσαι φίλε μου στην γκλίτσα του τσοπάνη.
Γιατί θα γράψω αυτό που δεν θέλεις να το δείς .

Πρεβεζιάνος με κράνος δεν υπάρχει και ούτε θα υπάρξει. Εμείς είμαστε ελεύθεροι και περήφανοι Άνθρωποι και μας αρέσει να φλερτάρουμε με το χάρο. Για το λόγω αυτό τον παλεύουμε αντρίκια στα μαρμαρένια αλώνια.
Kόμπλεξ Hondaκιας δεν νομίζω να υπάρχει έστω και ένας. Άλος πηγαίνει στο λαστιχά και μετά καλεί την οδική να τον πάει σπίτι του. Αυτό γιατί δεν είχες το θάρρος να το γράψεις. Μου έγραψες ότι κινδυνεύεις απο τα μυαλά μου στο δρόμο εάν μου έρθει μπούρπουλας στο κεφάλι. Ειδικά εσύ δεν κινδυνεύεις. Εγώ είμαι γυριστρούλης και εσύ πάσχεις απο αγοραφοβία. Για το λόγω αυτο και δεν συμετέχεις σε κάποια κοινωνική εκδήλωση.
Θα είναι τιμή μας να σε γνωρίσουμε τελικά απο κοντά. Και όταν σε γνωρίσουμε να έρθεις ντιμένος με όλα τα αξεσουάρ του καλού μοτοσυκλετιστή.
Καλή σου ξεκούραση
ελα αφηστε τον δεν αξιζει,το παιδι εχει ψυχολογικα στο μυαλο.
Reply With Quote
  #130  
Παλιό 07-08-2011, 03:48
squad Ο/Η squad βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Μoto: R1200GS'11 - Gilera vx125'05
Μηνύματα: 3,484
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

αθηναιοι και λοιποι μη κρητικοί ηρεμιστε λιγο με την κρητη,γιατι διαβαζω ασυναρτησιες εδω μεσα..ενα παιδι χαθηκε στην ασφαλτο και λετε τα δικα σας,ο αλλος λεει πηρα σμαρτ,για με την μηχανη ειναι ρισκο..μην κατεβαίνετε καθολου κατω.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Bαλιτσες για Gs 1200 - ADV 1200 με βασεις κουτσαφτης βασιλης Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 9 19-03-2012 23:33
Πρόβλημα σε 1200 GS με την ηλεκτρονική πλακέτα (εγκέφαλος ) nvythoul Τεχνικά θέματα διάφορα 25 28-07-2011 00:55
Εγκαίνια νεας αντιπροσωπίας ΚΤΜ Ηράκλειο με εκδηλώσεις. Markas Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 0 06-07-2011 13:25
βαλιτσες αλουμινενιες για 1200 με εκδορα kostas-patra Διαδικτυακές αγορές - Ευκαιρίες 5 15-04-2010 23:02
Microsoft: αντιμέτωπη με ηλεκτρονικό "ζιζάνιο" 17 ετών των Windows MARK Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 2 06-02-2010 12:12


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:51.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!