GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Πλοήγηση - Hardware και Software

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 30-04-2010, 13:14
janpap Ο/Η janpap βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: HLIOYPOLH
Μoto: BMW1200GS
Μηνύματα: 61
Question GARMIN με 69 ΕΥΡΩ ?????????????

Ρε παιδιά παίζει κάτι τέτοιο;;;;;;;;;

Δεν είναι πολύ φτηνό;;;;;;;;







69.00 €

GARMIN NUVI 205 3.5'' ΕΛΛΑΔΑ
Γενική Περιγραφή
Το Nuvi 205 της εταιρείας Garmin σας προσφέρει υψηλής ακρίβειας δορυφορική πλοήγηση χάρη στο πρόγραμμα Auto Drive με προεγκατεστημένο τον χάρτη Ελλάδας. Το Auto Drive καλύπτει την ευρύτερη περιοχή της Αθήνας, Πειραιά, Θεσσαλονίκης και ακόμα 6427 πόλεις και οικισμοί με πλήρη ανάλυση, 280 δήμους, εθνικό και επαρχιακό δίκτυο και πάνω από 189.000 σημεία ενδιαφέροντος με πολλές και αξιόλογες πρόσθετες πληροφορίες, όπως τοποθεσίες λιμάνια, σταθμούς ξενοδοχεία και δημόσιες υπηρεσίες.

Χαρακτηριστικά ΟθόνηςΑφής QVGA έγχρωμη TFT με ανάλυση 320x240 3,5" ιντσών.Μνήμη / Επεκτάσιμη ΜνήμηmicroSD.ΤροφοδοσίαΕνσωματωμένη επαναφορτιζόμενη μπαταρία ιόντων λιθίου αυτονομία έως 4 ώρες.Καλυπτόμενες ΧώρεςΕλλάδα: Αγρίνιο, 'Αγιος Κωνσταντίνος, Αιγίνιο, Αίγιο, Αιδηψός, Αιτωλικό, Αλεξάνδρεια, Αλμυρός, Αμαλιάδα, Αμπελώνας, Αμφιλοχία, Ανδραβίδα, Ανώγεια, Αράχωβα, 'Αργος, 'Αργος Ορεστικού, Αριδαία, Αρχάγελλος (Ρόδου), Αστακός, Αφάντου, Αχαρνές, Γιαννιτσά, Γύθειο, Διακοπτό, Δεσκάτη, Δοξάτο, Διδυμότειχο, Ελασσόνα, Ελευθερούπολη, Θήβα, Ιαλυσός (Ρόδου), Ίασμος, Ιεράπετρα, Ιερισσός, Ιθάκη, Ιστιαία, Ιτέα, Καλάβρυτα, Καλαμπάκα, Καμένα Βούρλα, Καρλόβασι (Σάμου), Κάρυστος, Κασσάνδρα, Κάτω Αχαΐα, Κιάτο, Κόνιτσα, Κορινος Πιερίας, Κρανίδι, Κρεμαστή, Κύμη, Κυπαρισσία, Κώς, Λεπτοκαρυά, Λευκίμμη, Ληξούρι, Λιμήν Χερσονήσου, Λιτόχωρο, Μάλια, Μαρμαράς, Μεγαλόπολη, Μεσσήνη, Μέτσοβο, Μουδανιά, Μύκονος, Μύρινα, Νάξος, Νάουσα, Ναύπακτος, Νέα Αγχίαλος, Νεάπολη, Νεμέα, Νικητή, Ξυλόκαστρο, Οινόφυτα, Ορεστιάδα, Ορχομενός, Πάρος, Παραδείσι, Πλωμάρι, Πολύκαστρο, Πτολεμαΐδα, Πύλος, Σητεία, Σιάτιστα, Σιδηρόκαστρο, Σκιάθος, Σκόπελος, Σκύδρα, Σκύρος, Σουφλί, Στυλίδα, Σχηματάρι, Τήνος, Τύρναβος, Φάρσαλα, Φέρρες, Φιλιπιάδα, Χρυσούπολη.
Καλύπτει 403.000 χλμ. οδικού δικτύου, 6427 πόλεις και οικισμοί με πλήρη ανάλυση και 12.500 χωριά, 43.000 τοπωνύμια (π.χ. κορυφές βουνών, λιμάνια, όρμοι, κόλποι κλπ.), 189.000 σημεία ενδιαφέροντος, χωματόδρομοi σε όλη την Ελλάδα.( ΔΩΡΕΑΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ μέσω Internet.)
Πρόσθετα ΧαρακτηριστικάEco route, Hot fix, Panoramio, 1 x ενσωματωμένο μεγάφωνο για φωνητικές οδηγίες, ενσωματωμένη κεραία, ενσωματωμένος δέκτης GPS, δέκτης πληροφοριών κίνησης (η υπηρεσία δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα), USB, λογισμικό πλοήγησης Auto Drive με προεγκατεστημένο τον χάρτη Ελλάδας, παγκόσμιο ρολόι, μετατροπέας συναλλάγματος, προβολή φωτογραφιών κ.α.Περιεχόμενα ΣυσκευασίαςΗ συσκευή Nuvi 205, καλώδιο ρεύματος αυτοκινήτου, βάση με βεντούζα.Διαστάσεις / Βάρος9,8 Π x 7,4 Υ cm, 3.5" διαγώνιος (8.9 cm)./147,42 gr.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 30-04-2010, 13:25
HAWK_46 Ο/Η HAWK_46 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ATHENS
Μoto: HONDA STX1300 Paneuropean
Μηνύματα: 2,603
Προεπιλογή Απάντηση: GARMIN με 69 ΕΥΡΩ ?????????????

Γύρω στα 120 ευρώ αν θυμάμαι καλά.
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 30-04-2010, 15:54
lempoi Ο/Η lempoi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: GARMIN με 69 ΕΥΡΩ ?????????????

φτηνο αλλα .....πολυ καλο!!!!
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 30-04-2010, 16:02
sakis656 Ο/Η sakis656 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Δράμα
Μoto: BMW R1200GS '04
Μηνύματα: 267
Προεπιλογή Απάντηση: GARMIN με 69 ΕΥΡΩ ?????????????

Ρε παιδιά θέλω και εγώ να πάρω ένα gps, αλλα δεν έχω και δεν θέλω να δώσω 500 και 600€. Αυτό το garmin 205 το έχει κανένας? είναι αξιόπιστο? Δεν θέλω να κάνει παπάδες, απλώς τα βασικά να τα κάνει καλά.

Εγώ το θέλω κυρίως για ένα ταξίδι που προγραμματίζω να κάνω το καλοκαίρι Ιταλία-Γαλλία-Ελβετία.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 30-04-2010, 17:41
Samior Ο/Η Samior βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ATHINA
Μoto: GS1200
Μηνύματα: 71
Προεπιλογή Απάντηση: GARMIN με 69 ΕΥΡΩ ?????????????

Και γιατί το πουλάνε τόσο φτηνά;;;;;
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 30-04-2010, 19:26
syan Ο/Η syan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R12RT
Μηνύματα: 7,143
Προεπιλογή Απάντηση: GARMIN με 69 ΕΥΡΩ ?????????????

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από sakis656 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδιά θέλω και εγώ να πάρω ένα gps, αλλα δεν έχω και δεν θέλω να δώσω 500 και 600€. Αυτό το garmin 205 το έχει κανένας? είναι αξιόπιστο? Δεν θέλω να κάνει παπάδες, απλώς τα βασικά να τα κάνει καλά.

Εγώ το θέλω κυρίως για ένα ταξίδι που προγραμματίζω να κάνω το καλοκαίρι Ιταλία-Γαλλία-Ελβετία.
Σάκη αν θέλεις να πας ταξίδι και να μην δώσεις πάρα πολλά, ενα Tibo 4050 (περι τα 260Ε) έτοιμο για μοτοσυκλέτα, αδιάβροχο κτλ. θα σούκανε τη δουλειά άψογα...!
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 30-04-2010, 23:38
AntonisKitoudis Ο/Η AntonisKitoudis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1150GS
Μηνύματα: 1,545
Προεπιλογή Απάντηση: GARMIN με 69 ΕΥΡΩ ?????????????

το εχω εγω πριν απο 1 χρονο τωρα εχει 69 ευρω!
πολυ καλο εχω παρει και βαση για την μηχανη απο το motoraid
και να το σπασεις δεν θα πονεσει!
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 01-05-2010, 00:17
nivam Ο/Η nivam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Βόλος
Μoto: R1200GS 07 ΚawasakiTOP48(χορτοκοπτικό)
Μηνύματα: 3,193
Προεπιλογή Απάντηση: GARMIN με 69 ΕΥΡΩ ?????????????

Ελλάδα το βρήκες ή εξωτερικό σ αυτή την τιμή? Ρίχνοντας μια ματιά στο skroutz.gr to βρήκα να ξεκινά από τα 77euro. Οπότε αν το βρήκες από εξωτερικό με τα μεταφορικά δεν αξίζει τον κόπο. Εγώ αγόρασα πρόσφατα το nuvi 1310 και είμαi απόλυτα ευχαριστημένος. 'Eχω χρησιμοποιήσει κατά καιρούς σε PDA και Destinator και IGO αλλά νομίζω πως το Garmin είναι όλα τα λεφτά.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
GARMIN ZUMO 660 MHTSOS Πλοήγηση - Hardware και Software 62 12-03-2013 00:25
GARMIN platanos Πωλήσεις GPS & ενδοσυνεννοήσεων 20 14-11-2009 11:47
GARMIN nüvifone G60 georgekostas Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 6 30-10-2009 12:08
βαση garmin ntinopoulos Πλοήγηση - Hardware και Software 0 19-03-2009 21:07
Garmin panos Πωλήσεις GPS & ενδοσυνεννοήσεων 4 07-03-2009 16:00


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:10.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!