GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Οδικό δίκτυο (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=102)
-   -   ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=28939)

ckk 10-03-2012 21:04

Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ
 
Γιατί δεν περνάτε απλά και πρέπει να δώσετε εξηγήσεις στο γιατί περνάτε χωρίς να πληρώνετε?

Εγώ προσωπικά θα χειροκροτήσω την πολλαπλή κλήση που θα μου έρθει μετά από 15 χρόνια για τις 1,258 φορές, που έχω περάσει δωρεάν. Αλλά αυτό θα σημαίνει ότι το κράτος επιτέλους λειτουργεί.

Ως τότε όμως θα έχω ξαναγίνει πλούσιος και θα δω τί θα κάνω.

Όσο είμαστε επιλεκτικό κωλoχανείο, θα περνάω δωρεάν.

Και χαμογελαστός :),για να βγαίνω όμορφος στις φωτογραφίες.:ye33:

BOXER 10-03-2012 21:14

Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ckk ( 624750)
Και χαμογελαστός :),για να βγαίνω όμορφος στις φωτογραφίες.:ye33:

Εισαι ωραιο και τρελο αγορι :p!!!

Να χαμογελας :D...

Χαλλλαρός 29-05-2012 22:56

Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ
 
Χμμμ!!! Μου ήρθε και μένα ένα μπιλιετάκι να πληρώσω κερατιάτικα του υιού που πέρασε το καλοκαίρι με τουτού. 24 και κάτι ευρά. Πλήρωσα τα μισά της Ελευσίνας-Κορίνθου και τους έστειλα και μιά επιστολή που επισυνάπτω. Δέν ξέρω άν έπραξα ορθώς. Περιμένω σχόλια.
Καλλιθέα, 21/5/2012

Προς την ΟΥΜΠΙΑ ΟΔΟΣ ΑΕ
Κ. Νασούλη
Νέα Πέραμος Αττικής
FAX 22960-95400

Κύριοι,
Με την επιστολή μου αυτή απαντώ σε δική σας που έχει σχέση με την απαίτησή σας για πληρωμή διοδίων για οκτώ διελεύσεις του Ι.Χ. με αρ. κυκλοφορίας ΚΤΑ 8742 στον αυτοκινητόδρομο “ Κορίνθου –Πατρών”.
Δεν αναγνωρίζω την οφειλή για τις τέσσερεις διελεύσεις στο σταθμό διοδίων Ζευγολατιού-Πάτρας στις 10/6/2010, 3/9/2010 17/7/2011 και 25/7/2011 συνολικής αξίας 12,00 ευρώ, διότι αυτήν τη διαδρομή δεν την θεωρώ κλειστό αυτοκινητόδρομο που να πληροί όλες τις προδιαγραφές ασφαλείας.
Θα πληρώσω τις άλλες τέσσερεις διαδρομές αξίας 12,40 ευρώ, όμως αρνούμαι να χρηματοδοτήσω την κατασκευή ενός δρόμου, όπως είναι αυτός Ζευγολατιού – Πάτρας , που δεν ικανοποιεί κανένα τα χαρακτηριστικά ,όπως αυτά ορίζονται στη σχετική Οδηγία 2006/38 της ΕΕ, όπως υψηλή ποιότητα κατασκευής, εξασφαλίζοντας άνεση και ασφάλεια.
Σε καμιά περίπτωση λοιπόν, το τμήμα Ζευγολατιό - Πάτρα μπορεί να χαρακτηριστεί Εθνική Οδός και να απαιτείται η πληρωμή διοδίων , όταν έχει μόνο μία λωρίδα ανά κατεύθυνση, χωρίς διαχωριστικό μεταξύ τους και επιπλέον, δέν υπάρχει εναλλακτικός ασφαλής παράδρομος όπως ορίζουν οι ίδιες οι συμβάσεις (έπρεπε να έχει γίνει μέχρι τον 9/2009). Παραδεχόμενοι δε την επικινδυνότητα αυτού του οδικού τμήματος, έχετε τοποθετήσει προειδοποιητικές πινακίδες εφιστώντας την προσοχή των οδηγών για συχνά θανατηφόρα ατυχήματα.
Σήμερα λοιπόν σας εμβάζω τα 12 (δώδεκα) ευρώ της οφειλής των τεσσάρων διελεύσεων που αναγνωρίζω , μέσω Εθνικής Τράπεζας ( επισυνάπτων αντίγραφο της πληρωμής ), και όταν ολοκληρωθεί το τμήμα Ζευγολατιού – Πάτρας θα σας πληρώνω το ανταποδοτικό τέλος για τις υπηρεσίες που θα μου παρέχετε.


:u55::u55::u55:

java 09-09-2012 11:11

Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ
 
Εγώ πρίν δύο εβδομάδες περίπου που ανέβηκα Θεσσαλονίκη, σαν ένδειξη διαμαρτυρίας, πλήρωσα σε ένα σταθμό διοδίων με κερματα του ενος λεπτού που μάζεψα από βενζινάδικα και καταστήματα καθ οδόν...

BOXER 09-09-2012 20:14

Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από java ( 754649)
Εγώ πρίν δύο εβδομάδες περίπου που ανέβηκα Θεσσαλονίκη, σαν ένδειξη διαμαρτυρίας, πλήρωσα σε ένα σταθμό διοδίων με κερματα του ενος λεπτού που μάζεψα από βενζινάδικα και καταστήματα καθ οδόν...

Σε μεγάλη ταλαιπωρία μπηκες!!!
Περνά χωρίς πολλα λόγια και εξηγήσεις...

asotosios 09-09-2012 20:48

Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ
 
Πέτυχα σε πρόσφατο ταξίδι των καλύτερο διαμαρτυρομρνο οδηγό μηχανής...
Είχε κρύψει την πινακίδα του triumph με πλαστικοποιημενη εικόνα του Αγίου Γεωργίου...στην θέση της πινακίδας...!!!

Πολυ γέλιο...:D

ckk 10-09-2012 00:30

Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από BOXER ( 754861)
Σε μεγάλη ταλαιπωρία μπηκες!!!
Περνά χωρίς πολλα λόγια και εξηγήσεις...

:ha15: :ha16:

TEOSS 10-09-2012 02:52

Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από java ( 754649)
Εγώ πρίν δύο εβδομάδες περίπου που ανέβηκα Θεσσαλονίκη, σαν ένδειξη διαμαρτυρίας, πλήρωσα σε ένα σταθμό διοδίων με κερματα του ενος λεπτού που μάζεψα από βενζινάδικα και καταστήματα καθ οδόν...

<<Ταλαιπώρησες>> ένα εργαζόμενο υπάλληλο … σπουδαία!!!:cool:

TEOSS 10-09-2012 03:01

Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ckk ( 624750)
Γιατί δεν περνάτε απλά και πρέπει να δώσετε εξηγήσεις στο γιατί περνάτε χωρίς να πληρώνετε?

Εγώ προσωπικά θα χειροκροτήσω την πολλαπλή κλήση που θα μου έρθει μετά από 15 χρόνια για τις 1,258 φορές, που έχω περάσει δωρεάν. Αλλά αυτό θα σημαίνει ότι το κράτος επιτέλους λειτουργεί.

Ως τότε όμως θα έχω ξαναγίνει πλούσιος και θα δω τί θα κάνω.

Όσο είμαστε επιλεκτικό κωλoχανείο, θα περνάω δωρεάν.

Και χαμογελαστός :),για να βγαίνω όμορφος στις φωτογραφίες.:ye33:

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από BOXER ( 754861)
Σε μεγάλη ταλαιπωρία μπηκες!!!
Περνά χωρίς πολλα λόγια και εξηγήσεις...

Ο ckk μπορεί ή όπως λέει θα μπορεί να πληρώσει σε περίπτωση που λειτουργήσει το κράτος…

O φίλος java που τον προτρέπεις σε αυτές τις ενέργειες θα μπορεί ???
Θα εμφανιστείς τότε να του πληρώσεις τα προστήματα ή θα λες όπως ο λαγός στην γνωστή ιστορία :<<έλα τώρα λέοντα βασιλιά μου, λέμε καμιά μαμακία να περάσει η ώρα>> ???:cool:
ι

ckk 10-09-2012 11:28

Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από TEOSS ( 755141)
Ο ckk μπορεί ή όπως λέει θα μπορεί να πληρώσει σε περίπτωση που λειτουργήσει το κράτος…

O φίλος java που τον προτρέπεις σε αυτές τις ενέργειες θα μπορεί ???
Θα εμφανιστείς τότε να του πληρώσεις τα προστήματα ή θα λες όπως ο λαγός στην γνωστή ιστορία :<<έλα τώρα λέοντα βασιλιά μου, λέμε καμιά μαμακία να περάσει η ώρα>> ???:cool:
ι

Άκου να δεις τί έπαθα χθες... :Απορία:

Πλήρωσε διόδια για μένα συνταξιδευτής. Διόδια... Να πω τριόδιο, να πάει στο γέρο διάολο. Αλλά διόδια? Για μια υπόληψη ζούμε. :cool2:

Του έβγαλα κίτρινη για ΄ακούσιο΄. Την επόμενη φορά θα πάει σε πέναλτυ. :sm7:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:18.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!