GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Χωμάτινες εξορμήσεις (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=82)
-   -   Markas & yns παρουσιάζουν: Ορεινή Έρημος, 21-22 Μαΐου 2011 (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=25495)

princess 11-11-2011 17:34

Απάντηση: Markas & yns παρουσιάζουν: Ορεινή Έρημος, 21-22 Μαΐου 2
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Eftixis ( 515307)
ΆΑΑΑΑΑ ΡΕ ΚΡΗΤΗ ΜΕ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΥΖΟΥΛΟΚΟΠΕΛΑ ΣΟΥ
Γιάννη Νίκο ξεμιαλίστικα άυριο πρωϊ φεύγω με το RT για τις μαδάρες ...


Μαζεψου ΕΣΥ,το RT δεν είναι ούτε 800 ούτε ΑDV.:p;):)

spitiko 11-11-2011 18:03

Απάντηση: Markas & yns παρουσιάζουν: Ορεινή Έρημος, 21-22 Μαΐου 2
 
Η φωτο με το BMW 750 K στην αρχη της αναβασης με τον Μανωλη οδηγο που εφτασε κορυφη.
Το επομενο χρονο πηρε tiger του 93 για να ακολουθει πιο ανετα.:sm7:
http://img37.imageshack.us/img37/3366/p1010112l.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Markas 11-11-2011 18:14

Απάντηση: Markas & yns παρουσιάζουν: Ορεινή Έρημος, 21-22 Μαΐου 2
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Eftixis ( 515307)
ΆΑΑΑΑΑ ΡΕ ΚΡΗΤΗ ΜΕ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΥΖΟΥΛΟΚΟΠΕΛΑ ΣΟΥ
Γιάννη Νίκο ξεμιαλίστικα άυριο πρωϊ φεύγω με το RT για τις μαδάρες ...


Αυτός είναι και ο σκοπός μας. Να ανοίξουμε την όρεξη και σε άλλους και να μεγαλώνει η παρέα.

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από princess ( 515420)
Αυτο το μαρτύριο με τις δόσεις να το κοιταξετε...σαδιστες.Εγω αποφάσισα,βουνό,στο εγκατελειμενο χωριό.Ο Γιαννάκης δεν κάνει να κοιμηθεί στην υγρασία στην ακροθαλασσια και γω θελω να δω το χωριό.Ρώτησες Νίκο και απάντησα,θα πάμε παρακάτω?:):):)

Ευχαριστούμε που ψηφίσατε. Η ψήφος σας είναι έγκυρη :D.
Μακάρι να μπορούσα να έκανα αυτό που ήθελες Γιώτα. Αλλά ο Γιάννης λείπει σε δουλειά και το ανεβάζουμε μαζί το ταξιδιωτικό. Αύριο, πριν το μεσημέρι σου υπόσχομαι όμως ένα πολύ καλό επεισόδιο. Δε θα τελειώσει μεν (εδώ δεν είναι τελειωμένο όλο το ταξιδιωτικό ακόμα 100% ) αλλά θα σου αρέσει, είμαι σίγουρος.


Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από spitiko ( 515439)
Η φωτο με το BMW 750 K στην αρχη της αναβασης με τον Μανωλη οδηγο που εφτασε κορυφη.
Το επομενο χρονο πηρε tiger του 93 για να ακολουθει πιο ανετα.:sm7:
http://img37.imageshack.us/img37/3366/p1010112l.jpg

Όπως φαίνεται, δεν έχει σημασία τι μηχανή καβαλάς. Πας παντού. Η διαφορά είναι πόσο άνετα και με τι ζημιές.

yns 11-11-2011 20:34

Απάντηση: Markas & yns παρουσιάζουν: Ορεινή Έρημος, 21-22 Μαΐου 2
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από princess ( 515420)
Αυτο το μαρτύριο με τις δόσεις να το κοιταξετε...σαδιστες.Εγω αποφάσισα,βουνό,στο εγκατελειμενο χωριό.Ο Γιαννάκης δεν κάνει να κοιμηθεί στην υγρασία στην ακροθαλασσια και γω θελω να δω το χωριό.Ρώτησες Νίκο και απάντησα,θα πάμε παρακάτω?:):):)

:) Ευχαριστώ Γιωτούλα που με σκέφτεσαι! Πάντως για να σε καθησυχάσω, όντως στο χωριό αποφασίσαμε να πάμε, σε παραλία είχαμε κοιμηθεί πολλές φορές στο παρελθόν. Όπως έγραψε κι ο Νίκος δεν έχω τελειώσει ακόμα με τα βίντεο, ελπίζω να το κάνω μέσα στο Σ/Κ και στη βδομάδα να τελειώσουμε το εκδρομικο.. ελπίζω...:D
Φιλιά από μένα και τον Ευτύχη!

yns 11-11-2011 20:45

Απάντηση: Markas & yns παρουσιάζουν: Ορεινή Έρημος, 21-22 Μαΐου 2
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από spitiko ( 515439)
Η φωτο με το BMW 750 K στην αρχη της αναβασης με τον Μανωλη οδηγο που εφτασε κορυφη.
Το επομενο χρονο πηρε tiger του 93 για να ακολουθει πιο ανετα.

Σωστός ο παίχτης! Όταν επιστρέψω απ'τη δουλειά να θυμηθώ να αναβάσω μια φωτογραφία με μια εντουράδα με... Virago! :D

princess 11-11-2011 21:26

Απάντηση: Markas & yns παρουσιάζουν: Ορεινή Έρημος, 21-22 Μαΐου 2
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από yns ( 515533)
:) Ευχαριστώ Γιωτούλα που με σκέφτεσαι! Πάντως για να σε καθησυχάσω, όντως στο χωριό αποφασίσαμε να πάμε, σε παραλία είχαμε κοιμηθεί πολλές φορές στο παρελθόν. Όπως έγραψε κι ο Νίκος δεν έχω τελειώσει ακόμα με τα βίντεο, ελπίζω να το κάνω μέσα στο Σ/Κ και στη βδομάδα να τελειώσουμε το εκδρομικο.. ελπίζω...:D
Φιλιά από μένα και τον Ευτύχη!

Πάλι κακοπερνατε πουλακια μου εεεεε?Απο μένα βρήκατε να ζητήσετε υπομονη?απο μένα?τι να κάνω η γυναίκα,θα περιμένω.....αξίζει.;):):)

yns 12-11-2011 01:51

Απάντηση: Markas & yns παρουσιάζουν: Ορεινή Έρημος, 21-22 Μαΐου 2
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από yns ( 515546)
Όταν επιστρέψω απ'τη δουλειά να θυμηθώ να αναβάσω μια φωτογραφία με μια εντουράδα με... Virago! :D

Όπως είπε κι ο Νικολής, όλα πάνε παντού. το θέμα είναι πώς πάνε... Οι φωτογραφίες είναι από μια βόλτα με διανυκτέρευση σε ένα κάστρο στην κορυφή ενός βουνού γύρω στο '93-94.. (εγώ είμαι ο μαλλιάς)

http://i1226.photobucket.com/albums/..._Virago_04.jpg

http://i1226.photobucket.com/albums/..._Virago_05.jpg


Το ίδιο ισχύει και για τα "Μαύρα Γκρεμνά" που ανεβήκαμε. Αν είχαμε enduro μηχανάκια κι όχι τα 300+ κιλών φορτωμένα θεριά που καβαλούσαμε σίγουρα θα ήμασταν πολύ πιο άνετοι. Αλλά δεν θα μπορούσαμε σε καμία περίπτωση να τα έχουμε πάει στα Σφακιά οδηγώντας τα. Γι'αυτό πιστεύω πως το 800άρι είναι από τα καλύτερα μηχανάκια που υπάρχουν σήμερα που τα κάνουν σχεδόν όλα καλά.


Όσο αφορά το ταξιδιωτικό μας.. Αύριο το πρωί η συνέχεια... :D

yns 12-11-2011 13:30

Απάντηση: Markas & yns παρουσιάζουν: Ορεινή Έρημος, 21-22 Μαΐου 2
 
Είστε έτοιμοι για τη συνέχεια;

Πάμε!


Markas 12-11-2011 13:31

Απάντηση: Markas & yns παρουσιάζουν: Ορεινή Έρημος, 21-22 Μαΐου 2
 
Βλέποντας τα ερείπια και μερικά κτίσματα στην πλαγιά νοτιοανατολικά μας νιώθουμε το βουνό να μας τραβάει. Τελικά παμψηφεί αποφασίζουμε: Κατασκήνωση στο Μουρί!



Το χωριό βρίσκεται σε ένα ύψωμα ανάμεσα σε δύο φαράγγια και η πρόσβαση σε αυτό γίνεται από έναν και μοναδικό καρόδρομο που περνάει μέσα από το δάσος και από την αρχή του δυτικού φαραγγιού.



Τα πρόβατα πάλι μόλις μας βλέπουν τρέχουν πανικόβλητα σα να έμαθαν πως ήρθε το Πάσχα! Εμείς δείχνουμε κατανόηση και σταματάμε σε απόσταση ή μειώνουμε στο ελάχιστο την ταχύτητά μας μέχρι να απομακρυνθούν. Στο βουνό εξάλλου ποτέ δεν ξέρεις ποιος σε παρακολουθεί.


Markas 12-11-2011 13:41

Απάντηση: Markas & yns παρουσιάζουν: Ορεινή Έρημος, 21-22 Μαΐου 2
 
Και εκεί που προχωρούσαμε αμέριμνοι στο δρόμο μας με χαλαρό ρυθμό ακούμε ένα δυνατό σφύριγμα και ένα μάλλον θυμωμένο: Εεεεε ! Πού πάτε μωρέ;
Σταματάμε, εγώ κοιτάζω τριγύρω να εντοπίσω την πηγή της φωνής αλλά ο Γιάννης μου δείχνει διακριτικά προς τα πάνω.
Εγώ: Γεια χαρά! Ταξιδιώτες είμαστε και είπαμε να έρθουμε στα βουνά σας να θαυμάσουμε τσι ομορφιές του τόπου σας.
Βοσκός: Χμμ, καλά, μόνο να μου προσέχετε τα οζά εντάξει; Δεν έχουνε ματαδεί τέτοιους διαόλους και φοβούνται. Προσέχετε μη μου τα τρομάξετε και κοπεί το γάλα!



Βρε μπελά που βρήκαμε με αυτά τα πρόβατα... Πολύ ευαίσθητα μας βγήκαν στην περιοχή... Πάνε και σα... σαν τα πρόβατα που είναι κιόλας! Τους αφήνεις περιθώριο να σου αδειάσουν το δρόμο και αυτά συνεχίζουν να τρέχουν πάνω του μέχρι την επόμενη στροφή όπου σε βλέπουν, τρελαίνονται και άντε πάλι από την αρχή. Στη συγκεκριμένη φωτογραφία για παράδειγμα έτρεχαν κάποια στο δρόμο και τα υπόλοιπα κουτρουβαλούσαν παράλληλα σε αυτόν προσπαθώντας να μη χαλάσουν την παρέα. Και να φοβόμαστε να κορνάρουμε (σταματημένοι από μακριά μπας και πάνε στην άκρη) μη νομίσουν οι βοσκοί πως τα κυνηγάμε και μας την πέσουν τη νύκτα!




Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:34.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!