GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τι μας έτυχε (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=51)
-   -   Γνωρίζει κανείς τον TSA? (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=41873)

kokni 18-07-2013 13:24

Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?
 
Συμφωνώ ότι το θέμα εξαντλήθηκε μετά και την παρέμβαση του TSA.

Καταλαβαίνει και ο ίδιος ότι από αυτή την ιστορία επλήγη η αξιοπιστία του και δεν έχει πλέον νόημα να του το χτυπάμε περισσότερο.

Είναι στο χέρι του στο μέλλον να αποδείξει οτι τον αδικεί η κριτική και σχολιασμός αυτού του νήματος.

AKIS_21 18-07-2013 13:58

Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?
 
:ye02:
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από vaska ( 924218)
Απαντάω στο νήμα μιας κι εχθές δεσμεύτηκα να το κάνω και γιατί έχω μερικές απορίες. Δεν θέλω να γίνω ο δικηγόρος του διαβόλου αλλά η όλη ιστορία μπάζει νερά από παντού.




"καταρχάς θα ήθελα να ζητήσω ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ στον φίλο Νίκο για την ταλαιπωρία."

Ακούγεται πολύ λογικό κι έτσι θα έπρεπε να πράξεις, σ' έναν άνθρωπο που τον κοροϊδεύεις αρκετό καιρό. Είναι το λιγότερο που θα μπορούσες να κάνεις.




"Έτσι για την ιστορία να σας ενημερώσω,δεν απολογούμαι,απλά ενημερώνω,ότι ουδέποτε προσπάθησα να κοροϊδέψω τον φίλο Νίκο,ούτε σκέφτηκα ποτε να κρατήσω τα χρήματα του.ΟΥΔΕΠΟΤΕ!!!!"

Κακώς λες ότι δεν απολογείσαι, αυτό σημαίνει ουσιαστικά ότι δεν ένιωσες ούτε για μια στιγμή ούτε μπήκες ποτέ στην θέση που έφερες τον συμφορουμίτη.
:ye02:σνιφ σνιφ σνιφ μύριζω κάτι εδω χαχαχχααα



Ευτυχώς για μένα,αρκετά άτομα από δω μέσα,με γνωρίζουν προσωπικά και ξέρουν ποιος είμαι.Έτσι ενδεικτικά,θα μπορούσατε να ρωτήσετε και τον Theo από την Πάτρα,που έχουμε κάνει αρκετές συναλλαγές μεταξύ μας και γνωριζόμαστε προσωπικά και με τον ίδιο και με τη γυναικα του,ακόμα και με την κόρη του που είμαστε πολύ καλοί φίλοι.Επίσης ο γιάννης από το Motoraid,είναι φίλος που παραπάνω από 10 χρονια,και αυτός ξέρει πολύ καλά με ποιον έχετε να κάνετε.
ειλικρινά λυπάμαι παρα πολύ για το πρόβλημα που δημιούργησα,αλλα ακόμα περισσότερο λυπάμαι,για τους χαρακτηρισμούς που εισέπραξα από ανθρώπους που ΟΥΤΕ ΚΑΝ με ξέρουν.

Γιατί εκ των υστέρων αναφέρεις άτομα με μεγάλη αναγνωρισιμότητα στην παρέα της Πάτρας??? Είχαν αναφερθεί τα ονόματά τους στα ποστ της διαπραγμάτευσης, είχαν μπει στην αγοραπωλησία κάτι σαν άτυποι εγγυητές?? Το ότι γνωρίζεις λοιπόν τον Τεο και τον Γιάννη σε κάνει αυτό φερέγγυο????


Τελικά και η αναφορά στην ασθένεια της γυναίκας σου δεν μου αρέσει καθόλου, με χαλάει πολύ να προσπαθεί κάποιος να κρυφτεί πίσω από άσχημες ανθρώπινες στιγμές (ίσως γιατί εγώ δεν το έχω κάνει ποτέ στη ζωή μου, ενώ το αντιμετωπίζω καθημερινά).
Αν ήθελες να είσαι εντάξει με τον φίλο που σου κατέθεσε προκαταβολή, θα έπρεπε ή εσύ ο ίδιος ή κάποιος έμπιστος του περιβάλλοντός σου, να επικοινωνήσει με τον αγοραστή και να πράξει τα δέοντα κάτω από τις δικές σου εντολές.

Όλοι όσοι σε χαρακτήρισαν από τα γεγονότα κι ας μη σε ήξεραν, πολύ καλά έκαναν, εσύ τους έδωσες το δικαίωμα. Ο καθένας μας είναι οι πράξεις του, οπότε αφού οι πράξεις σου το επέτρεπαν, καλά έκαναν.

Το "καθηγητής πληροφορικής" ας το αφήσουμε προς το παρών ασχολίαστο αλλά ας πούμε έτσι για να μαθαίνει ο κόσμος ότι θα μπορούσες να κρύψεις τα ίχνη σου (κι αυτό όχι πάντα με επιτυχία 100%) μόνο αν από την αρχή της εγγραφής σου στο φόρουμ είχες σκοπό να λειτουργήσεις "υπόγεια".

"
By the way,μέχρι τέλος σεπτέβρη θα βρίσκομαι στην Ζάκυνθο για δουλειά,για οποιον με ψάχνει,γιατί είδα μεγάλο ενδιαφέρον :P
Να είμαστε όλοι καλά και μακριά από κακοτοπιές,και να είμαστε πάντα όρθιοι!!!!!!"

Αναρρώνω από σοβαρότατο τροχαίο ατύχημα και θα μου πάρει ακόμα 1 1/2 μήνα. Μετά, σε κάποια συνάντηση που κάνουν οι Πατρινοί κάθε Τετάρτη, ευχαρίστως να σε γνωρίσω από κοντά και να σου πω και τα ίδια που γράφω τώρα φέις το φέις.
Από την άλλη, σκαλίζοντας λίγο γύρω από τον κο Τσαούσογλου, αναφέρθηκε ένα περιστατικό με κάτι μπλουζάκια του φόρουμ, με νικ νέιμ στο μανίκι που είναι ακόμα απλήρωτα. Είναι κι αυτό μέρος της κακιάς συγκυρίας ???

Εύχομαι και πάλι περαστικά στη γυναίκα σου.

Βασίλης Ορφανός


Σωστός αλλα αναμενόμενη η απάντηση του κριμας και πάλι για τον συμφουριτη που ν πάτησε με την προκαταβολή

AKIS_21 18-07-2013 14:02

Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από kokni ( 924288)
Συμφωνώ ότι το θέμα εξαντλήθηκε μετά και την παρέμβαση του TSA.

Καταλαβαίνει και ο ίδιος ότι από αυτή την ιστορία επλήγη η αξιοπιστία του και δεν έχει πλέον νόημα να του το χτυπάμε περισσότερο.

Είναι στο χέρι του στο μέλλον να αποδείξει οτι τον αδικεί η κριτική και σχολιασμός αυτού του νήματος.

Δε συμφωνώ και πιστεύω οτι το θέμα ειναι προς δίδαγμα όλων οσο για το συγνώμη ξέρουμε την παροιμία και σορρυ είμαι και άπιστοι Θωμάς μπράβο στον φίλο που είχε τα κότσια να πει τα πράγματα όπως ειναι και όχι όπως μας παρουσιάζονται απο Πάτρα μερια

TSA 18-07-2013 14:15

Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?
 
Kokni και παλι χιλια συγνωμη.Σε ευχαριστω και παλι για την ΑΡΙΣΤΗ αντιμετωπιση απεναντι στο προσωπο μου μετα απο ολα αυτα.!!!! μετα απο τοση ταλεπωρια σιγουρα δεν θα αντιδρουσε τοσο ψυχραιμα ο καθενας απο εμας.
Τελος καλο ολα καλα.
Καλημερα και καλη συνεχεια σε όλους!:ye33:

THANOSEOD 18-07-2013 20:20

Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?
 
Καλησπέρα σε όλη τη παρέα και από μένα!!!
Θα ήθελα με τη σειρά μου να δώσω μια νότα λίγο αστεία στο παρά πάνω post!
Η συναλλάγη με τα μπλουζάκια ήταν με μένα,έχει βέβαια τακτοποιηθεί εδώ και πάρα πολύ καιρό με αίσιο τέλος για μένα!
Είχα πολλά στοιχεία με την τωρινή συναλλαγή,για να μη σας πώ ότι θα χαρακτήριζα τον φίλο TSA ελληνική οικονομία,υποσχέσεις που μπορεί να υλοποιηθούν αλλά κανένας δεν ήταν σε θέση να ξέρει πότε θα βγούμε από το τούνελ!!!Δε θέλω να πώ αφερέγγυος απλά λιγάκι ανώριμος για συναλλαγές,τότε δεν υπήρχε καμία δικαιολογία!!!Υπήρχαν υποσχέσεις και πάρα πολλές επικοινωνίες μέσω μηνυμάτων και κλήσεων αλλά την ώρα που η Τρόικα ερχόταν δεν παίρναμε ποτέ τη δόση!!!Τέλος πάντων,μετά από σχεδόν ένα χρόνο καθυστέρησης,ήταν καλοκαιρινά τα μπλουζάκια και φορέθηκαν την επόμενη χρονιά,ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!
Ειλικρινά λυπάμαι για τέτοιες συμπεριφορές από τον οποιοδήποτε και είμαι πάντα καλοπροαίρετος να δεχτώ τις τωρινές δικαιολογίες του φίλου μας!!!
Ας μη το πυροβολούμε άλλο,η συγχώρεση είναι η καλύτερη τιμωρία πιστεύω . . .
Στο χειρότερο ας πάμε να τα πιούμε εκεί που δουλεύει,βέβαια με 250 ευρώ μάλλον θα μεθύσουμε!!!
Ευχαριστώ για το χρόνο σας και φίλε TSA να ξέρεις ότι είναι όλοι φίλοι μας και καλό θα ήταν να τους αντιμετωπίσουμε μ'αυτό το τρόπο,όπως και συ θα ήθελες!

TSA 19-07-2013 00:32

Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?
 
:sm7::sm7::sm7::sm7:
πολυ καλη προσεγγυση τεο! με εκανες και γελασα.
μιας και το ειπες ομως,δεσμευομαι, οτι οποιος βρεθει στη Ζακυνθο,οτιδηποτε αλκοολουχο,ειναι κερασμενο απο μενα!!!! υποσχεση κανονικη,οχι υποσχεσεις κυβερνησης χαχααχχχαχα
να εισαι καλα,και σε ευχαριστω και σενα.

solon 19-07-2013 16:22

Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από THANOSEOD ( 924478)
Καλησπέρα σε όλη τη παρέα και από μένα!!!
Θα ήθελα με τη σειρά μου να δώσω μια νότα λίγο αστεία στο παρά πάνω post!
Η συναλλάγη με τα μπλουζάκια ήταν με μένα,έχει βέβαια τακτοποιηθεί εδώ και πάρα πολύ καιρό με αίσιο τέλος για μένα!
Είχα πολλά στοιχεία με την τωρινή συναλλαγή,για να μη σας πώ ότι θα χαρακτήριζα τον φίλο TSA ελληνική οικονομία,υποσχέσεις που μπορεί να υλοποιηθούν αλλά κανένας δεν ήταν σε θέση να ξέρει πότε θα βγούμε από το τούνελ!!!Δε θέλω να πώ αφερέγγυος απλά λιγάκι ανώριμος για συναλλαγές,τότε δεν υπήρχε καμία δικαιολογία!!!Υπήρχαν υποσχέσεις και πάρα πολλές επικοινωνίες μέσω μηνυμάτων και κλήσεων αλλά την ώρα που η Τρόικα ερχόταν δεν παίρναμε ποτέ τη δόση!!!Τέλος πάντων,μετά από σχεδόν ένα χρόνο καθυστέρησης,ήταν καλοκαιρινά τα μπλουζάκια και φορέθηκαν την επόμενη χρονιά,ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!
Ειλικρινά λυπάμαι για τέτοιες συμπεριφορές από τον οποιοδήποτε και είμαι πάντα καλοπροαίρετος να δεχτώ τις τωρινές δικαιολογίες του φίλου μας!!!
Ας μη το πυροβολούμε άλλο,η συγχώρεση είναι η καλύτερη τιμωρία πιστεύω . . .
Στο χειρότερο ας πάμε να τα πιούμε εκεί που δουλεύει,βέβαια με 250 ευρώ μάλλον θα μεθύσουμε!!!
Ευχαριστώ για το χρόνο σας και φίλε TSA να ξέρεις ότι είναι όλοι φίλοι μας και καλό θα ήταν να τους αντιμετωπίσουμε μ'αυτό το τρόπο,όπως και συ θα ήθελες!


Δεν μιλάμε για τα δικά σου μπλουζάκια φίλε thanoseod. Μιλάμε για την φετινή παραγγελία που έκανε ο φίλος TSA και μετά από πάρα πολλά πμ που του έστειλα και υποσχέσεις από μέρους του, δεν τα παρέλαβε ποτέ:(:(:(

AKIS_21 19-07-2013 16:25

Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από solon ( 924840)
Δεν μιλάμε για τα δικά σου μπλουζάκια φίλε thanoseod. Μιλάμε για την φετινή παραγγελία που έκανε ο φίλος TSA και μετά από πάρα πολλά πμ που του έστειλα και υποσχέσεις από μέρους του, δεν τα παρέλαβε ποτέ:(:(:(

:wo20::wo20::wo20::wha13::wha13::wha13: αποκλείεται ...........

AKIS_21 19-07-2013 16:26

Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?
 
:ye33::ye33::ye33:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:08.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!