GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Ελλάδα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=54)
-   -   Γιατι πρέπει να ξεχωρίζουμε απο όλους;;;; (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=14580)

emix 14-10-2010 15:55

Απάντηση: Γιατι πρέπει να ξεχωρίζουμε απο όλους;;;;
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από manosamos ( 230525)

Το καθολου καπνισμα,μου πεφτει λιγο φασιστικο;)


Το καπνισμα απαγορευεται σε κλειστους δημοσιους χωρους. Κανενας δεν απαγορευσε εντελως το καπνισμα. Βγες εξω να καπνισεις πεντε πακετα σε 1 ωρα (δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικα ε; :) ).
Δεν το απαγορευσε κανεις.

Φασιστικο ειναι να πρεπει να καταστρεφω την υγεια μου (εγω που δεν καπνιζω) με κατι που δεν επελεξα, αλλα μου το επιβαλει ο διπλανος που καπνιζει.

manosamos 14-10-2010 16:02

Απάντηση: Γιατι πρέπει να ξεχωρίζουμε απο όλους;;;;
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από emix ( 230536)
Το καπνισμα απαγορευεται σε κλειστους δημοσιους χωρους. Κανενας δεν απαγορευσε εντελως το καπνισμα. Βγες εξω να καπνισεις πεντε πακετα σε 1 ωρα (δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικα ε; :) ).
Δεν το απαγορευσε κανεις.

Φασιστικο ειναι να πρεπει να καταστρεφω την υγεια μου (εγω που δεν καπνιζω) με κατι που δεν επελεξα, αλλα μου το επιβαλει ο διπλανος που καπνιζει.

Δεν καπνιζω πια,οποτε εξω δεν παω.........:sm7:
Η καλυτερη λυση ειναι οι ξεχωριστοι χωροι για καπνιστες και μη.
Οσο αναγκη εχεις εσυ για καθαρο χώρο αλλο τοσο εχει αναγκη και ο αλλος να καπνισει.
Ας μην τους πεταξουμε στον καιαδα επειδη εκαναν λαθος επιλογη στην ζωη τους.;):)

gsmaniac 14-10-2010 16:38

Απάντηση: Γιατι πρέπει να ξεχωρίζουμε απο όλους;;;;
 
στο τελος του μηνα θα του ζητανε δημοτικους φορους,φπα,περαιωση και το μ@υνι της μανας τους.....:mad::mad::mad:
μια η κριση και μια ο αντικαπνιστικος νομος,τα μαγαζια πατωσαν....:cool:
ειναι ευκολο να λεμε καλος ο νομος,αλλα σκεφτειτε γιατι αντιδρουν τα μαγαζια και απο την κυριακη επαναφερουν τα τασακια στα εστιατορια...;)
πρεπει να τους δωσουν επιλογη να κανουν τα μαγαζια καπνιζοντες ή μη καπνιζοντες......τοσο απλα;)

gandreas 14-10-2010 16:40

Απάντηση: Γιατι πρέπει να ξεχωρίζουμε απο όλους;;;;
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos ( 230301)
τελικα ειμαστε κωλoχωρα!με ζωα για κατοικους...,δυστυχως!
ας κοιταξουν οι αστειατορες να βελτιωσουν την ποιοτητα των παροχων και την μειωση των τιμων τους αν θελουν να μην πεσει η δουλεια τους...:mad:
αλλα τι λεω?οι περισσοτεροι ειναι φωτοβολιδες που θελουν να πλουτισουν σε ενα χρονο...:rolleyes:


:sm4::sm5::sm5::sm5::sm4:

gandreas 14-10-2010 16:45

Απάντηση: Γιατι πρέπει να ξεχωρίζουμε απο όλους;;;;
 
Στις περισσότερες αναπτυγμένες χώρες απαγορεύετε παντού, εμείς είμαστε μάγκες?
Πριν 4 χρόνια κάπνιζα και είχα πάει Αμερική, δεν μου πέρασε ούτε μια φορά από το μυαλό να ανάψω τσιγάρο σε απαγορευμένο χώρο. Εδώ έχουν βρει και τα κάνουν.
Κάποιος που θέλει να πάει σε εστιατόριο για να ξεφύγει από την καθημερινότητα θα πάει και ας απαγορεύετε το κάπνισμα, αν δεν πάει κάτι άλλο φταίει…….

andreas 75 14-10-2010 16:53

Απάντηση: Γιατι πρέπει να ξεχωρίζουμε απο όλους;;;;
 
ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕ ΒΙΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟ:sm7:

gsmaniac 14-10-2010 16:57

Απάντηση: Γιατι πρέπει να ξεχωρίζουμε απο όλους;;;;
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gandreas ( 230566)
Στις περισσότερες αναπτυγμένες χώρες απαγορεύετε παντού, εμείς είμαστε μάγκες?
Πριν 4 χρόνια κάπνιζα και είχα πάει Αμερική, δεν μου πέρασε ούτε μια φορά από το μυαλό να ανάψω τσιγάρο σε απαγορευμένο χώρο. Εδώ έχουν βρει και τα κάνουν.
Κάποιος που θέλει να πάει σε εστιατόριο για να ξεφύγει από την καθημερινότητα θα πάει και ας απαγορεύετε το κάπνισμα, αν δεν πάει κάτι άλλο φταίει…….

εχουμε μπερδευτει......το θεμα δεν ειναι η αντιπαλοτητα μεταξυ καπνιστων και αντικαπνιστων,ειναι οτι επεσε ο τζιρος των μαγαζιων λογω του νομου...;)
μην πεσουμε στην παγιδα που μας οδηγουν....:cool:
οσο για την συγκριση με το εξωτερικο,δεν ειναι τοσο ευκολη......ειμαστε πολυ διαφορετικος λαος απο τα ζωα αμερικανακια και εγω ειμαι πολυ υπερηφανος για αυτο....:o:o:o
να δωσουν επιλογη στα μαγαζια και ας ρισκαρουν οι ιδιοι οι μαγαζατορες με την επιλογη τους...;)

ntinopoulos 14-10-2010 18:08

Απάντηση: Γιατι πρέπει να ξεχωρίζουμε απο όλους;;;;
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac ( 230576)
εχουμε μπερδευτει......το θεμα δεν ειναι η αντιπαλοτητα μεταξυ καπνιστων και αντικαπνιστων,ειναι οτι επεσε ο τζιρος των μαγαζιων λογω του νομου...;)

μην πεσουμε στην παγιδα που μας οδηγουν....:cool:
οσο για την συγκριση με το εξωτερικο,δεν ειναι τοσο ευκολη......ειμαστε πολυ διαφορετικος λαος απο τα ζωα αμερικανακια και εγω ειμαι πολυ υπερηφανος για αυτο....:o:o:o

να δωσουν επιλογη στα μαγαζια και ας ρισκαρουν οι ιδιοι οι μαγαζατορες με την επιλογη τους...;)

δηλαδη εμεις ειμαστε πιο μαγκες κι απ τους αμερικανους,κι απ τους αγγλους,κι απ τους γαλλους,κι απ τους ιταλους κ.ο.κ ε?:rolleyes:
η μαγκια ξεχειλιζει απ τα μπατζακια μας...!μαγκια ###### ε?:rolleyes:
παντως παρ ολο που οι ιταλοι π.χ καπνιζουν πιο πολυ απο μας εχουν γεματα εστιατορια απλα οταν θελουν να καπνισουν βγαινουν εξω...,τα κοροιδα...!:rolleyes:

εγω βλεπω τους καπνιστες ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΕΓΩΙΣΤΕΣ!
δε νογανε οτι απο τη στιγμη που ειναι θεμα υγειας των συνανθρωπων τους δεν τιθεται θεμα...φασισμου εναντιον τους!
αν εγω δω εναν καπνιστη,τη βγαλω εξω και τον κατουρησω θα μου ζητησει τα ρεστα!ετσι δεν ειναι?:D
η αν παρω ενα κατσαριδοκτονο και τον ψεκασω τι θα πει?αφου μ ευχαριστει,τι να κανω?:D

Arkas 14-10-2010 18:11

Απάντηση: Γιατι πρέπει να ξεχωρίζουμε απο όλους;;;;
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos ( 230617)
δηλαδη εμεις ειμαστε πιο μαγκες κι απ τους αμερικανους,κι απ τους αγγλους,κι απ τους γαλλους,κι απ τους ιταλους κ.ο.κ ε?:rolleyes:
η μαγκια ξεχειλιζει απ τα μπατζακια μας...!μαγκια ###### ε?:rolleyes:
παντως παρ ολο που οι ιταλοι π.χ καπνιζουν πιο πολυ απο μας εχουν γεματα εστιατορια απλα οταν θελουν να καπνισουν βγαινουν εξω...,τα κοροιδα...!:rolleyes:

εγω βλεπω τους καπνιστες ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΕΓΩΙΣΤΕΣ!
δε νογανε οτι απο τη στιγμη που ειναι θεμα υγειας των συνανθρωπων τους δεν τιθεται θεμα...φασισμου εναντιον τους!
αν εγω δω εναν καπνιστη,τη βγαλω εξω και τον κατουρησω θα μου ζητησει τα ρεστα!ετσι δεν ειναι?:D
η αν παρω ενα κατσαριδοκτονο και τον ψεκασω τι θα πει?αφου μ ευχαριστει,τι να κανω?:D

Η κουβέντα, σηκώνει .......τσιγάρο! :p

xurxes 14-10-2010 18:23

Απάντηση: Γιατι πρέπει να ξεχωρίζουμε απο όλους;;;;
 
επιτέλους ας αλλάξουμε...

γιατί
στα ΠΑΝΤΑ είμαστε αυτοί που δεν αλλάζουν χαρακτήρα...
γιατί ειμαστε ελληνες!!!

περήφανοι ΕΛΛΗΝΕΣ...
ως προς τι....περήφανοι ΕΛΛΗΝΕΣ...;;;

ως προς αυτά που κληρονομήσαμε
ή
ως προς αυτά που κουβαλάμε μέσα μας και δεν έχουν καμιά σχέση
με την βαριά κληρονομιά μας...

επιτέλους ας αλλάξουμε...


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:12.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!