GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Γενικά - Αναβάτης (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;... (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=1399)

yannis 08-03-2009 23:25

Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 ( 16491)
Nαι, θα ρωτούσα και εγώ το ίδιο.
Και να πω και κάτι? Υπάρχουν παντού,μοτοσυκλέτα, εργασία, φιλία, σχέσεις,άνθρωποι που κατά την γνώμη μας (που μπορεί να είναι σωστό αλλά και όχι) που δεν είναι σωστοί.
Αυτό σημαίνει ότι με προσβάλει ?
'Οχι πιστεύω.
Και οι κάτοχοι bmw μέσα στην κοινωνία που ζούμε είναι... δεν είναι διαφορετικοί..

Άσε που ξέρω και "κάποιον" άλλο με 1200 που είναι νούμερο!!!!!:sm7::sm7::sm7:
Βέβαια, αυτός φοράει κράνος και μάλιστα διπλό. Μέσα-έξω!!!

pesto1 09-03-2009 05:29

Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...
 
είναι επικίνδυνο απλά και για τον ίδιο και για όσους ακολουθούν, αλλα εντάξει και αυτό μονο και μόνο επειδή ειναι ελλάδα... μη τρελαθούμε κιολας δεν τα βλέπεις και εύκολα αλλού τα σκηνικά με τις μηχανες να περνανε με 200 χωμένοι... δεξιά αριστερά να μη ξέρεις από που θα πεταχτεί ποιος...

kifinas 09-03-2009 09:12

Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από vtheo ( 16416)
Έχω φτάσει σε σημείο να φοβάμε περισσότερο τους μοτοσικλετιστές από τους οδηγούς ΙΧ.Είναι απαράδεκτος αυτός ο τρόπος οδήγησης και δεν το κάνει μόνο ο ιδιοκτήτης ΒΜW που συνάντησες αλλά δυστυχώς ένα μεγάλο ποσοστό μοτοσικλετιστών ανεξαρτήτου κατασκευαστή.

Τι να πείς, ίσως κάποια εποχή αφου τα μπλόκα θα είναι αμέτρητα και οι κλήσεις θα μοιράζονται με το κιλό τα πράγματα να αλλάξουν...


Προπαντώς τα παπάκια. Όποτε βλέπω παπάκι οι....αισθήσεις δουλεύουν στο φούλ!

pesto1 10-03-2009 05:58

Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από kifinas ( 16518)
Προπαντώς τα παπάκια. Όποτε βλέπω παπάκι οι....αισθήσεις δουλεύουν στο φούλ!

Τουλάχιστον αυτα χωράνε στα χωσίματα, υπάρχει καποια λογική..:cool:

wolferin 10-03-2009 15:40

Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από kifinas ( 16518)
Προπαντώς τα παπάκια. Όποτε βλέπω παπάκι οι....αισθήσεις δουλεύουν στο φούλ!

+10000

epimelitisf 10-03-2009 16:00

Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...
 
Αργήσατε να καταλάβετε.., ότι μαζί σας πρέπει να έχετε...γκλίτσα, τσοπανόσκυλο, ντουντούκα, τενόρους, λάσο, μαστίγιο και πάνω απ'όλα...
...μαθήματα επικοινωνίας από τσοπάνη, για να χειρίζεστε την μητρική γλώσσα πολλών ανθρωπόμορφων ζώων...έχετε κάνει;;;;;;;;;;;

Το "μπρρρρρρρρρ" ξέρετε να το προφέρετε σωστά;;;;;;

Εγώ το χρησιμοποιώ κατά κόρον...Δουλεύει!!! Δοκιμάστε το...!:sm7:
:hmmm:

Διαφορετικά...φυλαχτείτε...! :(

pepax66 10-03-2009 16:53

Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από epimelitisf ( 16850)
Το "μπρρρρρρρρρ" ξέρετε να το προφέρετε σωστά;;;;;;

Εγώ το χρησιμοποιώ κατά κόρον...Δουλεύει!!! Δοκιμάστε το...!:sm7: :hmmm:

Διαφορετικά...φυλαχτείτε...! :(

Αν ακούσεις κάποιον να φωνάζει μετά το μπρρρρρρρρρρρρρρ και το Εειιι Ταγάρ......! είμαι εγώ !:sm7::sm7::sm7:

george1968 11-03-2009 17:52

Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...
 
Λοιπόν, σκίσατε πάλι μία σοβαρή συζήτηση....
'Άκου εκεί mprrrrr και γκλίτσες... Σϊγά μη φορέσουμε και... GSτσαρούχια

Το θέμα είναι σοβαρό και θέλω να τοποθετηθώ:

α) Αν και θέλω να πιστεύω ότι ανήκουμε σε μία "elite" μοτοσικλετιστών, ως προς την φιλοσοφία κυρίως αλλά και την πεποίθηση, δεν αντιλαμβάνομαι γιατί όλοι πρέπει να έχουμε την ίδια και συγκεκριμένη οδηγική συμπεριφορά.
Παραμένουμε ξεχωριστοί άνθρωποι και κάποιοι από εμάς, δυστυχώς δεν σκεφτόμαστε τους συνανθρώπους - συνταξιδιώτες μας. Δυστυχώς επαναλαμβάνω, αλλά είναι μία πραγματικότητα την οποία πρέπει να δεχτούμε και να μην μας ξαφνιάζει.
(για παράδειγμα, με ξαφνιάζει το ότι πετάνε κάποιοι χαρτάκια και σκουπίδια από το παράθυρο του αυτοκινήτου τους αλλά δε μπορώ να το γενικοποιήσω)

β) Δε μου αρέσει να γενικοποιώ καταστάσεις. Με τα νέα λάστιχα που έβαλα και μέχρι να πατήσουν, πάω σαν... κότα. Αν με δείτε θα πείτε τι την πήρε ο μ..λ..κ..ς την adv, και πως πάει έτσι. Ποιός γνωρίζει τι θέμα μπορεί να έχει κάποιος ΄΄η τι να σκέφτεται όταν οδηγεί σα κότα? που τρεχει ο νους και η λογική του? Αν αφαιρέθηκε για παράδιεγμα.

Τώρα θα μου πείτε, δικαιολογίες ψάχνεις? ΟΧΙ αλλά καλό είναι να μην προδικάζουμε - δεν αρμόζει στη φιλοσοφία μας (νομίζω)

pepax66 12-03-2009 11:56

Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από george1968 ( 17173)
α) ...... γιατί όλοι πρέπει να έχουμε την ίδια και συγκεκριμένη οδηγική συμπεριφορά.


β) Δε μου αρέσει να γενικοποιώ καταστάσεις. Με τα νέα λάστιχα που έβαλα και μέχρι να πατήσουν, πάω σαν... κότα. Αν με δείτε θα πείτε τι την πήρε ο μ..λ..κ..ς την adv, και πως πάει έτσι. ........(νομίζω)

Ασε σε καταλάβαμε πάς σαν κότα και το χειρότερο είναι ότι δεν κάνεις αυγά! :sm7::sm7::sm7::sm7:


Το θέμα είναι ότι δεν οδηγάμε σαν ντιλιβεράδες αλλά δεν πάμε και σαν συγκαμένοι και αυτό που πόσταρε ο Φώτης είναι ότι ο τύπος ήταν ξεκράνωτος με νοοτροπία "δεν πέφτω είμαι ο καλύτερος" αλλά παράλληλα δεν το πήγαινε το εργαλείο δεν του έβγαινε η οδήγηση και ας το έπαιζε easyriderαπό το παρελθόν! Κάτι σαν να την κέρδισε σε κλήρωση του τοπικού K.A.Π.Η.

Δεν γενικεύουμε καταστάσεις γιατί μπορεί να θίγουμε ανθρώπους και καταστάσεις όπως για παράδειγμα μπορεί να σε κυνηγάει «πάπια» στην εθνική αλλά λίγο παρακάτω να τραβάς τα μαλλιά σου με την επόμενη «πάπια» που δεν μπορεί να περάσει ανάμεσα στα αυτοκίνητα και ας έχουν μια λωρίδα απόσταση! Έχω φάει στο κράνος από μπουκάλι, αποτσίγαρο έως και σακούλα με σκουπίδια από νταλίκα με έχει βοηθήσει όμως και φορτηγατζής στην εθνική ! Ο κανόνας όμως παραμένει ίδιος η πάπια κάνει ########, ο φορτηγατζής δεν προσέχει τίποτα, οι BMWδάκιδες οδηγούν με αξιοπρέπεια !

Υ.Γ. Πόσταρε καθημερινά τα χλμ με τα καινούργια λάστιχα για να ξέρουμε πότε να ξεκινήσουμε τα γιουχαααααααα!

ntinopoulos 12-03-2009 12:03

Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από pepax66 ( 17353)
Ασε σε καταλάβαμε πάς σαν κότα και το χειρότερο είναι ότι δεν κάνεις αυγά! :sm7::sm7::sm7::sm7:


Το θέμα είναι ότι δεν οδηγάμε σαν ντιλιβεράδες αλλά δεν πάμε και σαν συγκαμένοι και αυτό που πόσταρε ο Φώτης είναι ότι ο τύπος ήταν ξεκράνωτος με νοοτροπία "δεν πέφτω είμαι ο καλύτερος" αλλά παράλληλα δεν το πήγαινε το εργαλείο δεν του έβγαινε η οδήγηση και ας το έπαιζε easyriderαπό το παρελθόν! Κάτι σαν να την κέρδισε σε κλήρωση του τοπικού K.A.Π.Η.

Δεν γενικεύουμε καταστάσεις γιατί μπορεί να θίγουμε ανθρώπους και καταστάσεις όπως για παράδειγμα μπορεί να σε κυνηγάει «πάπια» στην εθνική αλλά λίγο παρακάτω να τραβάς τα μαλλιά σου με την επόμενη «πάπια» που δεν μπορεί να περάσει ανάμεσα στα αυτοκίνητα και ας έχουν μια λωρίδα απόσταση! Έχω φάει στο κράνος από μπουκάλι, αποτσίγαρο έως και σακούλα με σκουπίδια από νταλίκα με έχει βοηθήσει όμως και φορτηγατζής στην εθνική ! Ο κανόνας όμως παραμένει ίδιος η πάπια κάνει ########, ο φορτηγατζής δεν προσέχει τίποτα, οι BMWδάκιδες οδηγούν με αξιοπρέπεια !

Υ.Γ. Πόσταρε καθημερινά να χλμ με τα καινούργια λάστιχα για να ξέρουμε πότε να ξεκινήσουμε τα γιουχαααααααα!

σκεψου πετρο να σου ρχοτανε κανα στριγκακι στο προσωπο!!!:sm7:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:23.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!