GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Εκδρομές εντός Ελλάδος (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη! (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=26706)

jimmis varda 15-12-2011 00:27

Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!
 
εχω παει τρεις φορες!!!τελεια,αξιζει.....μεσα και εγω για 20-04 παρασκευη.......

CPretenteriS 15-12-2011 02:51

Το χρωστάω εδώ κ´ πολλά χρόνια στον εαυτό μου... άσε που δεν μπορώ να αφήσω μόνο του το φιλαρ-Α-κη... ;)

Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου μεσα απο Παρασκευή με διανυκτέρευση Πεμπτη βράδυ στην Ουρανούπολη!! :)


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ 15-12-2011 02:57

Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS ( 545093)
Το χρωστάω εδώ κ´ πολλά χρόνια στον εαυτό μου... άσε που δεν μπορώ να αφήσω μόνο του το φιλαρ-Α-κη... ;)

Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου μεσα απο Παρασκευή με διανυκτέρευση Πεμπτη βράδυ στην Ουρανούπολη!! :)


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

ΕΣΥ χρειάζεσαι και φωτηση.......:sm7:

syan 15-12-2011 08:39

Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Ακιs ( 544912)
Εχω υποσχεθει στον εαυτο μου,εδω και αρκετα χρονια,οτι μια τετοια εμπειρια πρεπει να την γνωρισω,γιατι ειναι εμπειρια ζωης.Τι καλυτερο λοιπον να πραγματοποιησω την υποσχεση αυτη με καλη παρεα.Εκτος συνταρακτικου γεγονοτος λοιπον,ειμαι κι εγω μεσα για το γκρουπ της παρασκευης με διανυκτερευση την πεμπτη το βραδυ στην Ουρανουπολη.;)

Το ίδιο ισχύει και για μένα...!

Fuji 15-12-2011 19:57

Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!
 
Ας αρχίσουμε με τα κλασικά:


Λίστα συμμετεχόντων

1. XCHALLENGE .......... ?

2. THANOSG ............... 20/04

3. ARGI ...................... 20/04

4. Akis ........................ 20/04

5. jimmis varda ........... 20/04

6. CPretenteriS ........... 20/04

7. syan ....................... 20/04

8. ...............................

Ακιs 15-12-2011 20:00

Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS ( 545093)
Το χρωστάω εδώ κ´ πολλά χρόνια στον εαυτό μου... άσε που δεν μπορώ να αφήσω μόνο του το φιλαρ-Α-κη... ;)

:sm2::sm2:

Fuji 15-12-2011 20:26

Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!
 
Πάμε να πούμε κανα δυο λόγια για το ταξίδι μας, και να σταθούμε σε λίγα σημεία.


Το κομμάτι ως την Ουρανούπολη, είναι στην ευχέρεια του καθενός αν θα το κάνει δίκυκλος ή με αυτοκίνητο.

- Τα συν και πλην της μοτο γνωστά :D.
- Η λύση του αυτοκινήτου, εκτός από τα έξοδα που μοιράζονται απ' τους επιβαίνοντες, "μικραίνει" και το ταξίδι, χάριν της κουβεντούλας και του χαβαλέ. Οπότε, στα υπ' όψιν (καλά ντε, μη βαράτε ...).

Υπολογίζοντας λοιπόν έκαστος τα έξοδα της μετακίνησης, έχει να υπολογίσει και τη διαμονή στο ξενοδοχείο, που αν δε με απατά η ασθενής μνήμη μου, είναι 45 ευρώ το δίκλινο με πρωινό.

Fuji 15-12-2011 21:00

Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!
 
Η επόμενη μέρα, της εισόδου στο Όρος, ξεκινά με την παραλαβή του διαμονητηρίου (κόστος 25 ευρώ), και έχουμε πάλι δυο επιλογές.

- Την αναχώρηση με το καραβάκι των 06:30 (προτείνεται, γιατί γλυτώνουμε τον πολύ κόσμο, φτάνουμε νωρίς στις μονές και έχουμε τη μέρα όλη μπροστά μας).

- Και την αναχώρηση με των 09:45 (εδώ συνήθως πάει η πλειοψηφία των προσκυνητών, αλλά πλέον φτάνεις μεσημέρι στα μοναστήρια). Κόστος διαδρομής περί τα 12.50 ευρώ ως τη Δάφνη.

;)

erasel 15-12-2011 21:02

Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!
 
Όταν λες Νίκο παραλαβή του διαμονητηρίου με κόστος 25 ευρώ τι εννοείς ?:)

XCHALLENGE 15-12-2011 21:44

Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!
 
[QUOTE=Fuji;545842]Πάμε να πούμε κανα δυο λόγια για το ταξίδι μας, και να σταθούμε σε λίγα σημεία.


Το κομμάτι ως την Ουρανούπολη, είναι στην ευχέρεια του καθενός αν θα το κάνει δίκυκλος ή με αυτοκίνητο.



Με αμαξι με βλεπω , κι αν δεν ανεβασω οικογενεια για βολτα Σαλονικη, μεταφερω 3 ατομα ευχαριστως...

Τα λεμε...

-


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:20.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!