GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Κόσμος (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=55)
-   -   Τέχνη ή πορνό ;; (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=14040)

Carduelis 23-09-2010 19:49

Απάντηση: Τέχνη ή πορνό ;;
 
Εδώ η δική του ιστοσελίδαhttp://www.panayiotislamprou.com/ και κρίνοντας τον σαν φωτογράφο εμένα προσωπικά μου αρέσει η ματιά του και ο τρόπος που φωτογραφίζει ή απομονώνει τις λεπτομέρειες..

diomiles 23-09-2010 20:09

Απάντηση: Τέχνη ή πορνό ;;
 
[QUOTE=Carduelis;217043]Εδώ η δική του ιστοσελίδαhttp://www.panayiotislamprou.com/ και κρίνοντας τον σαν φωτογράφο εμένα προσωπικά μου αρέσει η ματιά του και ο τρόπος που φωτογραφίζει ή απομονώνει τις λεπτομέρειες.. [/

Είναι πράγματι ωραίες φωτογραφίες ωστόσο εμένα συνεχίζει να μην μου αρέσει η φωτογραφία της γυναίκας του και αν και προσπάθησα να το δω απο μία αλλη σκοπιά δεν κατάφερα να βρω κάτι.Το σίγουρο είναι οτι αν έστελνα την φωτογραφία αυτή σκέτη μόνη της χωρίς επεξήγηση απο που είναι σε mail οι περισσότεροι θα αντιδρούσαν μάλλον αρνητικά...

teoo 23-09-2010 20:24

Απάντηση: Τέχνη ή πορνό ;;
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac ( 217012)
για το μ@υνι της χαιδως;;;;;πλακα κανεις:cool:
πας φιρι-φιρι να βαλω κανενα εργο μου....:rolleyes:
αλλα αν εσυ το βλεπεις εργο τεχνης......οκ

Το κοινό θέλει έργο του καλλιτέχνη Κωνσταντή... :sm2: :sm2: :sm7: :sm7:

pantam 23-09-2010 20:54

Απάντηση: Τέχνη ή πορνό ;;
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Carduelis ( 217040)
Αν κανείς επίσης θέλει να καταλάβει περισσότερα για έναν καλλιτέχνη θα πρέπει να δει και περισσότερα έργα του


Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από diomiles ( 217055)
Το σίγουρο είναι οτι αν έστελνα την φωτογραφία αυτή σκέτη μόνη της χωρίς επεξήγηση απο που είναι σε mail οι περισσότεροι θα αντιδρούσαν μάλλον αρνητικά...

Είναι ο πιό δόκιμος τρόπος να προσεγγίζεις και να κατανοείς ένα έργο τέχνης.
Παραδείγματα που μπορούν να σου προκαλέσουν γέλια χωρίς να ξέρεις απο που ξεκίνησε ο καλλιτέχνης είναι πολλά.
Είπαμε η κριτική των έργων τέχνης είναι μεγάλο ζήτημα.
Η ικανότητα απόκρισης σε αυτά, έχει να κάνει με τις αντιληπτικές επιδεξιότητες του καθενός και τα ερεθίσματα που έχει.

manosamos 23-09-2010 20:54

Απάντηση: Τέχνη ή πορνό ;;
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac ( 216827)
εγω παντως που ειμαι καλλιτεχνης........βλεπω φατσα-καρτα ενα μ@υνι:D:D
τωρα αν το θεωρειτε τεχνη, μπορει και να ειναι....:cool:

Μανιακ,λες να τους βαρεσε ο τυφωνας malakas τους κουνιστους(Αγγλους) και βλεπουν το μ@υνι για τεχνη?:D
Τι φυμηθηκα τωρα.............
Τον φωτογραφο που εκανε ερωτα στο καρπουζι:D
Ερε κατι καλλιτεχνες....:rolleyes::mad:

pantam 23-09-2010 21:14

Απάντηση: Τέχνη ή πορνό ;;
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από manosamos ( 217082)
Μανιακ,λες να τους βαρεσε ο τυφωνας malakas τους κουνιστους και βλεπουν το μ@υνι για τεχνη?:D

Ευτυχώς που ορισμένοι είδαν κάτι περισσότερο απο τους υπόλοιπους, αιώνες πρίν και άλλαξαν όχι μόνο την ζωγραφική ή την γλυπτική αλλά και συγγενείς τέχνες και φιλοσοφία και και και...
τυφώνας malakas
τυφώνας malakas
τυφώνας malakas
τυφώνας malakas

�� ����� ���� ����� - ������ �. ������ - ������ - ebook - e-books - ���������� - ���� ��� �����! - www.matia.gr
ενδιαφέρον για αποτέλεσμα 5'' googλαρίσματος

manosamos 23-09-2010 21:34

Απάντηση: Τέχνη ή πορνό ;;
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από pantam ( 217090)
Ευτυχώς που ορισμένοι είδαν κάτι περισσότερο απο τους υπόλοιπους, αιώνες πρίν και άλλαξαν όχι μόνο την ζωγραφική ή την γλυπτική αλλά και συγγενείς τέχνες και φιλοσοφία και και και...
τυφώνας malakas
τυφώνας malakas
τυφώνας malakas
τυφώνας malakas

�� ����� ���� ����� - ������ �. ������ - ������ - ebook - e-books - ���������� - ���� ��� �����! - www.matia.gr
ενδιαφέρον για αποτέλεσμα 5'' googλαρίσματος

Δεν ξερω..........
Η τεχνη ειναι αναλογα το τι γουστα εχει ο καθενας.
Μου αρεσουν τα Αναγεννησιακα εργα ο Νταλι,ο Γκρεκο.
Τωρα ο Τσαρουχης και οι Ψ@@λες των ναυτων του,μου προκαλουν γελιο,ο Πικασο με αφηνει αδιαφορο.
Γουστα ειναι αυτα.
Οι αρχαιοι προγωννοι δεν εκθεσειαζαν ψ@λες και μ@υνια,αλλα το κάλος ενος γυμνου γυμνασμενου κορμιου.
Φοβαμε οτι ζουμε μια εποχη παρακμης της τεχνης και οτιδηποτε αλμηρο,σαν το αιδειο της κυριας θεωρειτε τεχνη.
Υμαρτον θεε μου.:rolleyes:

ckalfas 23-09-2010 22:05

Απάντηση: Τέχνη ή πορνό ;;
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac ( 216827)
εγω παντως που ειμαι καλλιτεχνης........βλεπω φατσα-καρτα ενα μ@υνι:D:D


τωρα αν το θεωρειτε τεχνη, μπορει και να ειναι....:cool:

Καλά... ακόμη γελάω ρε καλλιτέχνη!
Άπαιχτο!!!

ckalfas 23-09-2010 22:12

Απάντηση: Τέχνη ή πορνό ;;
 
Πάντως, εγώ θεωρώ τέχνη το δημιούργημα, που δεν προκαλεί απλά, αλλά αυτό που αρέσει και το καταλαβαίνει και ο πιο αδαής! Αν η τέχνη είναι για τους λίγους και τους ελιτίστικους, τότε δεν είναι τέχνη, είναι μυστικός κώδικας!

Carduelis 23-09-2010 22:14

Απάντηση: Τέχνη ή πορνό ;;
 
1 Συνημμένο(α)
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από manosamos ( 217100)
Δεν ξερω..........
Η τεχνη ειναι αναλογα το τι γουστα εχει ο καθενας.
Μου αρεσουν τα Αναγεννησιακα εργα ο Νταλι,ο Γκρεκο.
Τωρα ο Τσαρουχης και οι Ψ@@λες των ναυτων του,μου προκαλουν γελιο,ο Πικασο με αφηνει αδιαφορο.
Γουστα ειναι αυτα.
Οι αρχαιοι προγωννοι δεν εκθεσειαζαν ψ@λες και μ@υνια,αλλα το κάλος ενος γυμνου γυμνασμενου κορμιου.
Φοβαμε οτι ζουμε μια εποχη παρακμης της τεχνης και οτιδηποτε αλμηρο,σαν το αιδειο της κυριας θεωρειτε τεχνη.
Υμαρτον θεε μου.:rolleyes:

Oι αρχαίοι πρόγονοι ήταν ωραίοι σε όλα τους!
Και είχαν τέτοιο πολιτισμό και άποψη για τη ζωή, που μπορούσαν να μιλάνε για Τέχνη, για σέξ για φιλοσοφία και για όλα τα πράγματα με καθαρό μυαλό. (Στους απογόνους τους τα σκάτωσαν τελείως αλλά δεν φταίνε οι ίδιοι κι αυτή είναι άλλη ιστορία!)
Επειδή λοιπόν σου αρέσουν οι αρχαίοι γιατί αυτό δεν είναι "πορνό";:
amphora+seduction.jpg (image)

zephyrhyacinth.jpg (image)
Κι επειδή σου αρέσει και ο Dali γιατί αυτό είναι Τέχνη;
Young Virgin Autosodomized by her own Chastity, by Salvador Dali (1934).
Επισυναπτόμενα 5471


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:29.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!