GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τεχνικά θέματα διάφορα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Stabilizer σε r1200gs adventure??? (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=22143)

NLS 21-07-2011 17:00

Απάντηση: Stabilizer σε r1200gs adventure???
 
allen τότε να τον αφήσουμε να κουρδίσει ότι μπορεί στο δικό του για να μας πει τι αξίζει μετά :sm7:

allen 21-07-2011 17:06

Απάντηση: Stabilizer σε r1200gs adventure???
 
θα το κανει !:D

Alkinoos 21-07-2011 17:07

Απάντηση: Stabilizer σε r1200gs adventure???
 
Πια μισα? Το 95% εχουν αλλες εξατμισεις!!! Φουλ καγκουρια! Δε βγαζω την ουρα μου απ'εξω!
Το tdm ειναι το μηχανακι του Γαρδελη κ του Σταθη Ψαλτη στο Καμικαζι αγαπη μου!!!
Αν τη 10ετια του 80 υπηρχε tdm900 κ οχι ΧΤ550 ο Δαλιανιδης στις ταινιες του, tdm θα εβαζε!
Μαγκια, μαυρο-κακο χρωμα, εξατμιση μπουρη κ παντιλικη!!!!:sm7::sm7::sm7:

vasorfa 21-07-2011 17:08

Απάντηση: Stabilizer σε r1200gs adventure???
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από allen ( 425468)
θα το κανει !:D


Εγω απο οτι δειαβαζω...συμπερανα οτι ο Αλκινοος ειναι μεγαλο ΠΕΙΡΑΧΤΗΡΙ.......


τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμους!!!!!!


Ευτυχως βρεθηκε και ενας να......κολοδαχτυλιασει το μοτορι.......ΕΞΕΛΙΞΗΣ:D:D:D:D:D:D

vasorfa 21-07-2011 17:11

Απάντηση: Stabilizer σε r1200gs adventure???
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Alkinoos ( 425469)
Πια μισα? Το 95% εχουν αλλες εξατμισεις!!! Φουλ καγκουρια! Δε βγαζω την ουρα μου απ'εξω!
Το tdm ειναι το μηχανακι του Γαρδελη κ του Σταθη Ψαλτη στο Καμικαζι αγαπη μου!!!
Αν τη 10ετια του 80 υπηρχε tdm900 κ οχι ΧΤ550 ο Δαλιανιδης στις ταινιες του, tdm θα εβαζε!
Μαγκια, μαυρο-κακο χρωμα, εξατμιση μπουρη κ παντιλικη!!!!:sm7::sm7::sm7:


Spam on.....


Επειδη εισαι ......ψαγμενος.....ΤΙ γνωμη εχεις για τις εξατμισεις Ζard?:hmmm:


spam of......





Ροδα τσαντα και κοπανα....:cool::cool::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ωραιες εποχες!!!!!!:p:p:sm7::sm7::sm7:

taksidiotis 21-07-2011 17:12

Απάντηση: Stabilizer σε r1200gs adventure???
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από NLS ( 425460)

Όσο αφορά αυτό που λες με τον ταξιδιώτη η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Πράγματι αυτό το μοτέρ δεν είναι για ΠΑΡΑ πολύ tuning. Αλλά πράγματι αυτό το μοτέρ ήδη βγάζει 130 σε κάποιες εκδόσεις. Πρόσεχε όμως, αυτό σημαίνει πρώτα από όλα άλλο στρόφαλο και άρα ΤΕΛΕΙΩΣ άλλη συμπεριφορά.

Οπότε ξαναγυρνάμε στο εξής: Σίγουρα έχεις την σωστή μηχανή;

Εμένα μου αρκεί που στις στροφές ακόμα και +50 άλογα να έχει ο άλλος... χοχοχο...

γενικα πρεπει να ψαξει αναλυτικα τα parts των κινητηρων που βγαζουν 130 αλογα,μεχρι και διαφορικο θα κοιτουσα για να δω αν ειναι απολυτα ομοια σαν κατασκευη και δεν εχουν εστω υλικες διαφορες.ειναι πολυ δυσκολη μια τετοια μετατροπη και δεν ξερω αν αξιζει να την κανει και κανεις.
σιγουρα βελτιωσεις υπαρχουν,θα ακολουθησει ομως και η αναλογη αξιοπιστια μετα την βελτιωση?
το πολυ καμια αναρτηση να αλλαζα προσωπικα και τιποτα αλλο.φιλτρακι,εξατμιση και ειναι κομπλε.εχει την ροπακλα του,στριβει,ε,δε θελω κατι αλλο προσωπικα.
φυσικα γουστα ειναι αυτα ομως θεωρω οτι το gs δεν ειναι μηχανη για κοντρες,σουζες,παντιλικια,το μηχανακι ειναι αρχοντια και ειναι κριμα να το αναλωνουμε με περιττες βελτιωσεις.
οχι οτι δε μπορει να κανει ολα τα παραπανω,μπορει,ομως δεν ειναι κριμα να του προκαλουμε περιττη φθορα?ο boxer δεν γουσταρει το φλερτ με τις υψηλες στροφες στον κινητηρα και το γνωριζουμε καλα αυτο.
η γνωμη μου ειναι να το απολαυσεις ως εχει.εδω εχεις περασει σε αλλη κλαση μηχανης,αξιζει σεβασμο.

υπαρχει ομως και η αλλη αποψη.
ψηνεσαι???θες κατι διαφορετικο απο το gs?
βγαλε 6000ευρω,πηγαινε γερμανια και κανε το τουμπανο.
γιατι απο ελληνα τετοιες μετατροπες δε θα εκανα.

Alkinoos 21-07-2011 23:35

Απάντηση: Stabilizer σε r1200gs adventure???
 
Να πάω γερμανία να φτιάξω την μηχανη μου???
Για πιο λογο? Επειδή ο Γερμανός θα μου σφίξει τις βιδες καλυτερα?
Τι παραπάνω θα μου κάνει; Θα μου εγγυηθεί μια ορθή εφαρμογή των εξαρτηματων που εγω ο ίδιος θα επιλέξω να μου τοποθετήσει στη μηχανη μου;
Αυτά τα κάνω κ μόνος μου! Δε χρειάζεται να πάω γερμανία!

Πέρα απο τη πλΚα, θεωρώ ότι η ελληνική βελτιωτικη σκηνή έχει απο τους καλύτερους μοτεριστες της Ευρώπης.
Δεν είναι ανάγκη να ξενιτευτουμε για να πάρουμε 5 άλογα παραπάνω.

NLS 22-07-2011 00:03

Απάντηση: Stabilizer σε r1200gs adventure???
 
Στις δυο τελευταίες σου γραμμές συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και με πρόλαβες.

kostas_366 22-07-2011 11:37

Απάντηση: Stabilizer σε r1200gs adventure???
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Alkinoos ( 425451)

@kostas_366, εχεις δικιο κ στα δυο σχολια που εκανες. Ηδη εχω μιλησει με K-shock για ελατηρια κ revalving αλλα δυστυχως το θεμα θα το λυσω απο σεπτεμβρη. Ενω διαθετει ελατηριο για πισω, δεν εχει για μπροστα κ εγω θελω να τα κανω κ τα δυο ταυτοχρονα. Προς το παρον θα αρκεστω σε μια συμβατικη κ ουδετερη ρυθμιση στατικου κ δυναμικου sag κ αργοτερα το ξαναβλεπουμε το θεμα.

Στο k-scok είναι πολύ καλά παιδιά κ οι 2. Φυσικά να αλλάξεις και τα 2 (εμπρός-πίσω).
Αν θέλει μπορεί να σου απαντήσει και για κάποια ο vteo. Κάτι έχει ψάξει.

johnkrassas 22-07-2011 13:46

Απάντηση: Stabilizer σε r1200gs adventure???
 
Παιδιά να ρωτήρω και εγώ κάτι!! Με τις θερμοκρασίες εχει κάνει κανένας τίποτα??
Οταν πας τάπα πανω απο 180 +++ σε ταξίδη φτάνουν στο θεό οι θερμοκρασίες, πρέπει να κόψης να πέσουν και με τα ξανα ξεκινάς το τροχάδην!!

Πάντος πιστεύω οτι στα ψηλά θέλει σύγουρα Stabilizer γιατί το τιμόνη πετάει!!


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:42.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!