GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Ένδυση (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=65)
-   -   dainese made in china (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=13616)

gang_sta 06-09-2010 23:21

Απάντηση: dainese made in china
 
Δυστυχώς το έχω διασταυρώσει, όντως ένα μέρος της παραγωγής της Dainese έχει αρχίσει να γίνεται εδώ και 1-2 χρόνια στην Κίνα...
Η εταιρία με σχετική ανακοίνωσε πως η ποιότητα των υλικών και της κατασκευής δεν επηρρεάζονται και πως το σγκεκριμένο κομμάτι παραγωγής καλύπτει κυρίως τις ανάγκες Ασίας-Αυστραλίας κτλ...
Βέβαια ήδη έχουν δημιουργηθεί οι σχετικές απομιμήσεις
Απ'όσο ξέρω το ίδιο δρόμο έχουν ακολουθήσει και άλλες μεγάλες εταιρίες του χώρου.....:D
Κάπου έχω καταχωνιασμένο ένα ποστ με τις σχετικές ανακοινώσεις.
Μόλις το βρώ θα σας το παραθέσω

varaderiadis 07-09-2010 00:03

Απάντηση: dainese made in china
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gang_sta ( 207523)
Δυστυχώς το έχω διασταυρώσει, όντως ένα μέρος της παραγωγής της Dainese έχει αρχίσει να γίνεται εδώ και 1-2 χρόνια στην Κίνα...
Η εταιρία με σχετική ανακοίνωσε πως η ποιότητα των υλικών και της κατασκευής δεν επηρρεάζονται και πως το σγκεκριμένο κομμάτι παραγωγής καλύπτει κυρίως τις ανάγκες Ασίας-Αυστραλίας κτλ...
Βέβαια ήδη έχουν δημιουργηθεί οι σχετικές απομιμήσεις
Απ'όσο ξέρω το ίδιο δρόμο έχουν ακολουθήσει και άλλες μεγάλες εταιρίες του χώρου.....:D
Κάπου έχω καταχωνιασμένο ένα ποστ με τις σχετικές ανακοινώσεις.
Μόλις το βρώ θα σας το παραθέσω

περιμενουμε να το διαβασουμε και αυτο

skippybi 07-09-2010 23:12

Απάντηση: dainese made in china
 
πωλείται μπουφάν συλλεκτικό ελαφρώς μεταχειρ...:D


τιμή συζητήσιμη...

varaderiadis 08-09-2010 10:16

Απάντηση: dainese made in china
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από skippybi ( 208045)
πωλείται μπουφάν συλλεκτικό ελαφρώς μεταχειρ...:D


τιμή συζητήσιμη...

εγω λεω να το βγαλεις στο σφυρι και με τιμη εκινησης τα
1000€:sm7:
καλοπουλητο

ntinopoulos 08-09-2010 10:58

Απάντηση: dainese made in china
 
μη χαλιεστε παιδες...ψυχραιμια...!:)
απο τη στιγμη που ειναι dainese ειναι φυσικο να πληρουν τις προδιαγραφες που θετει η εταιρεια οπου κι αν ραβονται!:)

Kimwnas 10-09-2010 11:30

Απάντηση: dainese made in china
 
Μάλλον τώρα εξηγείται γιατί στο Gator-Evo που έχω (αγορασμένο απο γνωστό μαγαζί της Καλλιρόης και χρυσοπληρωμένο) στην διετία έχουν φύγει κουμπιά, έχει χαλάσει το φερμουάρ της μιας πλαϊνής εξωτερικής, και πρόσφατα πήρα το κεντρικό φερμουάρ στο χέρι και ψάχνω τώρα κανά μάστορα να το φτιάξω....
Νεύρα

varaderiadis 10-09-2010 18:30

Απάντηση: dainese made in china
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Kimwnas ( 209583)
Μάλλον τώρα εξηγείται γιατί στο Gator-Evo που έχω (αγορασμένο απο γνωστό μαγαζί της Καλλιρόης και χρυσοπληρωμένο) στην διετία έχουν φύγει κουμπιά, έχει χαλάσει το φερμουάρ της μιας πλαϊνής εξωτερικής, και πρόσφατα πήρα το κεντρικό φερμουάρ στο χέρι και ψάχνω τώρα κανά μάστορα να το φτιάξω....
Νεύρα

το ταμπελακι απο μεσα γραφει made in china?
για να καταλαβουμε και εμεις

MIKEVIII 11-09-2010 16:24

Απάντηση: dainese made in china
 
κυκλοφορεί πάντως και πολύ μαϊμού που απλά γραφει dainese και δεν υπάρχει καν σαν μοντέλο γνήσιο... το ebay είναι γεμάτο από δαύτα

έχω 2 γνήσια dainese το χειμωνιάτικο made in tunisia και το καλοκαιρινό made in vietnam χαχα

Carduelis 12-09-2010 21:14

Απάντηση: dainese made in china
 
19-1-2010: Η εταιρεία ανακοίνωσε πως λόγω οικονομικών δυσκολιών μπλα-μπλα-μπλα... απόλυσε καμπόσους και
μετακομίζει τη γραμμή παραγωγής στα εργοστάσια της Τυνησίας και μενει στην Ιταλία το R&D τμήμα και η κατασκευή των όσων χρειάζονται οι αναβάτες του moto-GP klp. Oι υπόλοιποι βολευτείτε με Τunisia κλπ. (Ούτε για Βουλγαρία και Ρουμανία όμως είδα να αναφέρει εργοστάσια! :confused:)

Say Good-bye to Dainese Made in Italy

Πάντως αν ψωνίσατε Dainese και γράφει Made in China τότε μάλλον ψωνίσατε μαιμού με σχιστά μάτια σε τιμή Ευρωπαική . Δεν βρήκα πουθενά αναφορά για επίσημη κινέζικη γραμμή παραγωγής. Οι άνθρωποι εκεί κάτω φτιάχνουν τα πάντα, και τα πουλάνε πάμφθηνα, αρκεί να το ξέρεις και να είναι η τιμή κινέζικη και όχι ιταλική! Αλλιώς...
Dainese Motorcycle Genuine Leather Jacket (Dainese PJ005D) - China Motorcycle Jacket,Racing Jacket,Jacket in Jacket

GeorgeP 13-09-2010 09:38

Απάντηση: dainese made in china
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Carduelis ( 210838)
19-1-2010: Η εταιρεία ανακοίνωσε πως λόγω οικονομικών δυσκολιών μπλα-μπλα-μπλα... απόλυσε καμπόσους και
μετακομίζει τη γραμμή παραγωγής στα εργοστάσια της Τυνησίας και μενει στην Ιταλία το R&D τμήμα και η κατασκευή των όσων χρειάζονται οι αναβάτες του moto-GP klp. Oι υπόλοιποι βολευτείτε με Τunisia κλπ. (Ούτε για Βουλγαρία και Ρουμανία όμως είδα να αναφέρει εργοστάσια! :confused:)

Say Good-bye to Dainese Made in Italy

Πάντως αν ψωνίσατε Dainese και γράφει Made in China τότε μάλλον ψωνίσατε μαιμού με σχιστά μάτια σε τιμή Ευρωπαική . Δεν βρήκα πουθενά αναφορά για επίσημη κινέζικη γραμμή παραγωγής. Οι άνθρωποι εκεί κάτω φτιάχνουν τα πάντα, και τα πουλάνε πάμφθηνα, αρκεί να το ξέρεις και να είναι η τιμή κινέζικη και όχι ιταλική! Αλλιώς...
Dainese Motorcycle Genuine Leather Jacket (Dainese PJ005D) - China Motorcycle Jacket,Racing Jacket,Jacket in Jacket

Με προλαβες!!!!!!!!

Επιπλεον, δεν υπαρχει τιποτε (απο μοτοσυκλετιστικη ενδυση) που να ραβεται στην ευρωπη!!! ολα ειναι Πακισταν, τυνησια, Ινδονησια κ.λ.π.
Εδω το πολυ πολυ να μπουν τα ταμπελακια της εκαστοτε φιρμας!!

Πως νομιζετε οτι υπαρχουν πια αδιαβροχες cordurες με 150ε και αδιαβροχες μποτες με 89ε και μαλιστα επωνυμες???

Η πηγη των παραπανω ειναι απο εισαγωγεα επωνυμης (πολυ επωνυμης) φιρμας μοτοσυκλετιστικων ρουχων!


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:17.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!