GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Εξοπλισμός μοτοσικλέτας (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=26)
-   -   michelin pilot road 3 (Εντυπώσεις) (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=26752)

ΙoannisPanagiotidis 16-12-2011 17:54

Απάντηση: michelin pilot road 3 (Εντυπώσεις)
 
:sm8::sm8:

gemara 16-12-2011 19:06

Απάντηση: michelin pilot road 3 (Εντυπώσεις)
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από teo71 ( 545968)
Σήμερα τοποθέτησα τα παραπάνω λάστιχα..

Βγήκα στην περιφερειακή Υμητού να τα στρώσω λίγο, μου άρεσαν τόσο πολύ, που μετά από κάτι δουλειές, ανέβηκα μέχρι το καζίνο της Πάρνηθας, και τελικά έγραψα 150 χιλιομετράκια....:D

Πρώτες εντυπώσεις...

Εκπληκτικό ασφάλτινο λάστιχο...

Έχει πολύ γρήγορη κορώνα, πράγμα που σημαίνει ότι πλαγιάζει πολύ γρήγορα, αλλά το σημαντικότερο είναι, ότι νιώθεις όταν είσαι πλαγιασμένος, ότι πολύ μεγάλο μέρος πέλματος πατάει στο δρόμο.... σαν να είσαι όρθιος ένα πράμα...:D

Αν σε αυτό προσθέσω, ότι ο Περιστεράς διαρυγνύει τα ιμμάτια του, ότι το συγκεκριμένο λάστιχο θα κρατήσει, τουλάχιστον 15.000 χλμ, νομίζω, ότι βρήκα το λάστιχο που θα με συντροφεύσει την επόμενη χρονιά...

Περισσότερες εντυπώσεις μετά την κυριακάτικη βόλτα..


ΥΓ1. Η προσωπική μου εμπειρία, άρα και η σύγκριση (για να μην αδικήσω και κανένα) αφορά τα παρακάτω ελαστικά..

Bridgestone Battlewing
Metzeler Tourance EXP
Conti Road Attack 2
Conti Trail Attack
Pirelli Scorpion Trail..

ΥΓ2. Ο βασικότερος λόγος που άνοιξα το παρών thread είναι, γιατί πρόκειται για ένα καινούριο λάστιχο, οπότε όσοι το έχουν ήδη βάλει, ας βοηθήσουν με τα φώτα τους και τους υπόλοιπους...

Μ' έπεισες. Θα τα βάλω. :)
Τώρα αν ήξερες να τραβάς φωτογραφίες και να τις ανεβάζεις εδώ, θα σου έλεγα να μας τα έδειχνες...:rolleyes:

evanslam 16-12-2011 19:57

Απάντηση: michelin pilot road 3 (Εντυπώσεις)
 

Καλοφάγοτα Φίλε Τεο.

Αντε βάλε και καμιά φωτο να πάρουμε μια γεύση!;)

Σίγουρά είναι και η δικιά μου επιλογή με την επόμενη αλλαγή!

siraxanz 16-12-2011 20:23

Απάντηση: michelin pilot road 3 (Εντυπώσεις)
 
καλόλιωτα με ασφαλεια κ ορθιος φιλαρακι;):D:)

nordkapp 16-12-2011 20:39

Απάντηση: michelin pilot road 3 (Εντυπώσεις)
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από teo71 ( 545968)
Σήμερα τοποθέτησα τα παραπάνω λάστιχα..

Βγήκα στην περιφερειακή Υμητού να τα στρώσω λίγο, μου άρεσαν τόσο πολύ, που μετά από κάτι δουλειές, ανέβηκα μέχρι το καζίνο της Πάρνηθας, και τελικά έγραψα 150 χιλιομετράκια....:D

Πρώτες εντυπώσεις...

Εκπληκτικό ασφάλτινο λάστιχο...

Έχει πολύ γρήγορη κορώνα, πράγμα που σημαίνει ότι πλαγιάζει πολύ γρήγορα, αλλά το σημαντικότερο είναι, ότι νιώθεις όταν είσαι πλαγιασμένος, ότι πολύ μεγάλο μέρος πέλματος πατάει στο δρόμο.... σαν να είσαι όρθιος ένα πράμα...:D

Αν σε αυτό προσθέσω, ότι ο Περιστεράς διαρυγνύει τα ιμμάτια του, ότι το συγκεκριμένο λάστιχο θα κρατήσει, τουλάχιστον 15.000 χλμ, νομίζω, ότι βρήκα το λάστιχο που θα με συντροφεύσει την επόμενη χρονιά...

Περισσότερες εντυπώσεις μετά την κυριακάτικη βόλτα..


ΥΓ1. Η προσωπική μου εμπειρία, άρα και η σύγκριση (για να μην αδικήσω και κανένα) αφορά τα παρακάτω ελαστικά..

Bridgestone Battlewing
Metzeler Tourance EXP
Conti Road Attack 2
Conti Trail Attack
Pirelli Scorpion Trail..

ΥΓ2. Ο βασικότερος λόγος που άνοιξα το παρών thread είναι, γιατί πρόκειται για ένα καινούριο λάστιχο, οπότε όσοι το έχουν ήδη βάλει, ας βοηθήσουν με τα φώτα τους και τους υπόλοιπους...

Ετσι ακριβως ειναι,τα εχω βαλει 3 μηνες και φυσικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Και λεω φυσικα γιατι τα προηγουμενα ηταν τα Michelin pilot road 2.Aν εισαι ψειρας με τις πιεσεις, τα προσεχεις απο τον ηλιο[παρκαρισμενη],και δεν εισαι καγκουρας βγαζει αρκετα περισσοτερα χιλιομετρα απο τα 15000.Τα δικα μου ειχαν 33000κμ!και μη φανταστείτε οτι ειχαν βγει τα λινα εξω.Απιστευτα και στη βροχη.Διχνει οτι και τα pilot 3 ειναι ιδιας φιλοσοφιας.Θα δουμε.
http://i1099.photobucket.com/albums/...0/DSC02008.jpg

paschalis 16-12-2011 21:33

Απάντηση: michelin pilot road 3 (Εντυπώσεις)
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gemara ( 546691)
Μ' έπεισες. Θα τα βάλω. :)
Τώρα αν ήξερες να τραβάς φωτογραφίες και να τις ανεβάζεις εδώ, θα σου έλεγα να μας τα έδειχνες...:rolleyes:

:sm7::sm7::sm7:
Μη το πειραζετε το παιδι!!
Θα μαθει!!
Τωρα κανει ιδιαιτερα καπου στην Ευρυτανια για να αντιμετωπισει την επιθεση στην αυτοπεποιθηση εκ Μαγνησιας!!

teo71 16-12-2011 21:51

Απάντηση: michelin pilot road 3 (Εντυπώσεις)
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gemara ( 546691)
Μ' έπεισες. Θα τα βάλω. :)
Τώρα αν ήξερες να τραβάς φωτογραφίες και να τις ανεβάζεις εδώ, θα σου έλεγα να μας τα έδειχνες...:rolleyes:

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από paschalis ( 546841)
:sm7::sm7::sm7:
Μη το πειραζετε το παιδι!!
Θα μαθει!!
Τωρα κανει ιδιαιτερα καπου στην Ευρυτανια για να αντιμετωπισει την επιθεση στην αυτοπεποιθηση εκ Μαγνησιας!!


Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές....

:hmmm::Απορία::hmmm:

teo71 16-12-2011 21:54

Απάντηση: michelin pilot road 3 (Εντυπώσεις)
 
Να ευχαριστήσω και όλους τους υπόλοιπους που απλά μου ευχήθηκαν

...

...

Χωρίς Σχόλια....

Eftixis 16-12-2011 23:20

Απάντηση: michelin pilot road 3 (Εντυπώσεις)
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από teo71 ( 546869)
Να ευχαριστήσω και όλους τους υπόλοιπους που απλά μου ευχήθηκαν

...

...

Χωρίς Σχόλια....

Όλα καλά αλλά για το κουστούμη δεν άκουσα τίποτα Πόσο κοστίζουν για να μαζέυουμε από τώρα τα ευρουλάκια
Τεο πολλά και όμορφα χιλιόμετρα με τα καινούργια πατούμενα ;):)

teo71 16-12-2011 23:23

Απάντηση: michelin pilot road 3 (Εντυπώσεις)
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Eftixis ( 546921)
Όλα καλά αλλά για το κουστούμη δεν άκουσα τίποτα Πόσο κοστίζουν για να μαζέυουμε από τώρα τα ευρουλάκια
Τεο πολλά και όμορφα χιλιόμετρα με τα καινούργια πατούμενα ;):)


Ευχαριστώ Ευτύχη..

Για τα GS η προσφορά του Περιστερά είναι στα 255 ευρώ...

Για RT δεν ξέρω...


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:22.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!