GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Ιδέες και σχόλια. (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Τι θέλουμε από το GSforum; (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=43788)

Astakos82 12-10-2013 02:03

Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 ( 957663)
Πιάσε, Παντελίδη

Σε εχω....



:lo19::lo19::lo19::sm7::sm7::sm7::lo19::lo19::lo19:

gepol 12-10-2013 06:05

Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;
 
Κάποτε είχα προτείνει στους Δουρίδες να κόψουν μέλη και θέματα με πολιτικό περιεχόμενο. Το είχα πεί και σε κάποια μέλη να μην ανεβάζουν τέτοια θέματα σε μοτο-φορουμ. Εχω φτάσει τώρα στο σημείο να συμφωνώ με την ύπαρξη ολων ανεξαιρέτως των θεμάτων.

Πιάνω τον εαυτό μου να με κεντρίζει αυτή η αντιπαράθεση η/και ενημέρωση στα πολιτικά, και να μπαίνω ανελλιπώς μέσα με ποπκορν και να χαζεύω χωρίς να παίρνω μέρος.

Συμφωνώ με την άποψη πολλών μελών ότι εδώ είναι μια κοινωνία και έχει απ'όλα. Μια κοινωνία όμως έχει και νόμους, άλλωστε υπάχουν και γραμμένοι. Δεν με πειράζει που δεν εφαρμόζονται, ως ένα σημείο όμως. Ακούστηκε ότι κάποια μέλη έφυγαν η έστω δεν συμμετέχουν λόγω αυτής της κατάστασης, το θεωρώ λυπηρό εως και απαράδεκτο εν μέρει.

Αυτό που με χαλάει πάρα πολύ, και το έχω πεί πολλές φορές και στους Δουρίδες αλλά και σε μέλη, είναι ότι έχω δεί να χαλάνε φιλίες, να χαλάνε σχέσεις. Αυτό είναι ότι χειρότερο για μια κοινωνία μοτοσυκλετιστών. Μου έχει συμβεί προσωπικά εδώ μέσα, και δεν θέλω ούτε να το χαρακτηρίσω...

Θεωρώ λοιπόν, ότι κάποια στιγμή, πρέπει να υπάρχει κάποιου είδους επέμβαση με σωστή αξιολόγηση, έστω στον τρόπο έκφρασης κάποιων μελών. Ο τρόπος που εκφράζουμε τις απόψεις μας δείχνει τον πολιτισμό μας.

peterv 12-10-2013 07:41

Τι θέλουμε από το GSforum;
 
Όλοι σε αυτό το φόρουμ ξεκινήσαμε από την αγάπη μας για τις μηχανές , διαβάσαμε άπειρα θέματα για εκδρομές , σέρβις , μετατροπές κλπ.

Πέρασαν τα χρόνια , γνωριστήκαμε οι πιο πολλοί κάνουμε παρέα , πηγαίνουμε για καφέ , βόλτες, ταβερνάκια , άπειρες φορές.
Τώρα πια ξέρουμε κάποια μέλη χρόνια , έχουμε άποψη προσωπική για αρκετούς , άλλες φορές θετική άλλες όχι.

Τι κάνουμε όμως όταν γνωριζόμαστε πιο καλά ;

Α) Τα χώνουμε σε αυτόν που μας την λέει και υποστηρίζουμε το φιλαράκι μας που το ξέρουμε χρόνια.

Β)θα συζητάμε χρόνια τώρα τα ίδια και τα ίδια για τακακια, για την εκδρομή στις Άλπεις , για την εντουραδα ; ΜΟΝΟ ;
Μπα… Θα μιλήσουμε και για την επικαιρότητα, για τα καθημερινά νέα μας , για τα ενδιαφέροντα μας, για τα χόμπι μας κ.α.

Ειναι η φυσική εξέλιξη των πραγμάτων , όλα ωριμάζουν και προχωράνε εξελίσσονται.

Το φόρουμ δεν μπορει να ειναι ούτε μόνο για τους παλιούς ούτε μόνο για τους νέους. Χρειάζεται να έχει από όλα, να μπορεί ο καθένας να βρεί τα δικά του ενδιαφέροντα. Με κοινή πάντα βάση τον μοτοσυκλετισμό αυτός ειναι άλλωστε και ο λόγος που μας ενώνει

Το φόρουμ ορθώς κατα την γνώμη μου έχει απο όλα. Η ποσότητα και ποιότητα των θεμάτων εξαρτάται μόνο από ΕΜΑΣ και τα ενδιαφέροντα μας. Η κάθετες παρεμβάσεις το μόνο που καταφέρνουν τις περισσότερες φορές ειναι να διακόπτουν την φυσική ροή των πραγμάτων.
Στην συντριπτική τους πλειοψηφία τα μέλη έχουν υψηλό ήθος και ύφος στα γραφόμενα τους. Εκτός ελαχιστοτατων εξαιρέσεων.
Ακόμα και κάποιοι που παρεκτρέπονται (ο πρώτος αναμάρτητος το λίθο βαλετο) μαζεύονται μπροστά στην συντριπτική πλειοψηφία του ήθους των μελών

Καταλήγω λοιπόν, ότι για να μπαίνω και να συμμετέχω εγώ και ο καθένας μας σαφώς έχω πράγματα που με ενδιαφέρουν. Όχι όλα αλλά αρκετά ώστε να με κανουν να παραμένω ενεργό μέλος.

Καλό λοιπόν ειναι να επικεντρωθούμε στα θέματα που περιλαμβάνουν τα ενδιαφεροντά μας και τα αλλα ας υπάρχουν για τους άλλους.

Νομίζω ότι τελικά αυτό που θέλω από το Gsforum το έχω :
Υποστήριξη και ενημέρωση σε θέματα για την μηχανή μου, φιλαράκια που με βοηθάνε σε δυσκολίες (Ανταλακτικά , σέρβις , βλάβες) και τους βοηθάω και εγώ όπου μπορώ (μεσα απο την δουλεια μου και τα ενδιαφέροντα μου)
Καλή παρέα σε βόλτες εξορμήσεις , εξόδους για καφε φαγητό σινεμά κλπ.

Δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να ζητήσω κάτι παραπάνω απο ένα φόρουμ. Ήδη μου προσφέρει πολύ περισσότερα απο όσα είχα φανταστεί.

Καλό ΣΚ σε όλους.



Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Gasgs 12-10-2013 08:34

Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;
 
Εμενα προσωπικα δεν με χαλαει το οτι ανεβαινουν θεματα με πολιτικη επικαιροτητα γιατι οπως και στο σπιτι μου εχω επιλεξει να μην βλεπω ειδησεις, ετσι και εδω τα προσπερνω.

Το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ομως για μενα ειναι οτι εκτος απο τα τεχνικα θεματα, ο κοσμος δεν εχει την οικονομικη ανεση να κανει ταξιδια και εκδρομες και να τα ανεβασει. Και αυτος ειναι ο λογος που η πρωτη σελιδα κατακλυζεται απο θεματα πολιτικων και εορτων.

Αν λοιπον δεν κοιταξουμε τα πολιτικα , τι αλλο έχει να διαβασεις ?

Εχει επηρεασει η οικονομικη κριση και το φορουμ.

Λοιπον ας προσπαθησουμε τουλαχιστον στους καφεδες και στις μικρες εξορμησεις να περναμε ολοι ΕΝΩΜΕΝΟΙ καλά !

irene 12-10-2013 09:24

Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;
 
....

paschalis 12-10-2013 09:37

Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;
 
Πριν πουμε εμεις τι θελουμε γραπτως
ας μας πουν οι ιδιοκτητες του τι θελουν!!!!
Γιατι η σελιδα αυτοι καλως η κακως εχει ιδιοκτητες.
Εχει και ορκισμενους μηχανοβιους
απιθανους φωτογραφους
χαρισματικους αφηγητες
επιμονους πολιτικαντηδες
αστερια του ebay
δεμενες παρεες
εγκλωβισμενους μπαμπαδες
μοναχικους ταξιδιωτες
τεχνικους παντογνωστες
κι αλλους πολλους,
αλλα, δυστυχως η ευτυχως ,πρωτα εχει ιδιοκτητες.
Διοτι η αισθηση του δικου μας ειναι απλα μια ψευδαισθηση...
Ας βγουν λοιπον αυτοι πριν απο εμας να πουν τι ειναι το Gs Forum.
Τωρα που σιγουρα δεν ειναι το μοτοφορουμ που αγαπησαμε....
Κι ας αποφασισει ο καθενας την πορεια του:)

lepanto 12-10-2013 09:48

Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;
 
Καλημέρα λοιπόν σε όλους ,Γιάννη έβαλες στο / χαρτί / μια ωραία έκθεση και θέλω να γράψω ,αλλά......μπερδευομε ,δεν ξέρω πως να γράψω σαν ένας πίσω απο το πληκτρολόγιο η σαν αυτό που ειμαι? να γράψω σαν φίλος ,που τόσους έχω εδώ μέσα ?να διαλέξω το θέμα ( μιας και σε κάποια θέματα το έχω)?ναβγαλω το άγχος μου γιατί μου την έπεσε η Ρανια ?να την πω στους Δουριδες γιατί δεν με κάνανε μοντερειτορ η δεν με αγκάλιασαν στον καφε?...........
Ζούμε σε μια δύσκολη εποχή με πολλα προβλήματα γύρο μας .
Το τι ειναι μοτο forum εεε όλοι ξέρουμε
Το τι θελουμε απ αυτό εεεεε όλοι ξέρουμε

Πολλοί άνθρωποι πολλοί χαρακτήρες πολλές απόψεις πολλές ........

Ζηστε όμορφα μαζί του

Και συμφωνώ με τον Ακη .( δεν μου χρωστά - του χρωστώ )

Gasgs 12-10-2013 09:49

Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από paschalis ( 957711)
Πριν πουμε εμεις τι θελουμε γραπτως
ας μας πουν οι ιδιοκτητες του τι θελουν!!!!
Γιατι η σελιδα αυτοι καλως η κακως εχει ιδιοκτητες.
Εχει και ορκισμενους μηχανοβιους
απιθανους φωτογραφους
χαρισματικους αφηγητες
επιμονους πολιτικαντηδες
αστερια του ebay
δεμενες παρεες
εγκλωβισμενους μπαμπαδες
μοναχικους ταξιδιωτες
τεχνικους παντογνωστες
κι αλλους πολλους,
αλλα, δυστυχως η ευτυχως ,πρωτα εχει ιδιοκτητες.
Διοτι η αισθηση του δικου μας ειναι απλα μια ψευδαισθηση...
Ας βγουν λοιπον αυτοι πριν απο εμας να πουν τι ειναι το Gs Forum.
Τωρα που σιγουρα δεν ειναι το μοτοφορουμ που αγαπησαμε....
Κι ας αποφασισει ο καθενας την πορεια του:)


Πασχάλη δεν είναι ψευδαίσθηση ότι είναι "δικό μας", το φόρουμ είμαστε ΕΜΕΙΣ . Αν δεν ήμασταν εμείς θα ήταν άδειο. Οι ιδιοκτήτες το έχουν κατασκευάσει και έχουν φτιάξει και κάποιους κανόνες συμπεριφοράς.

aeriko 12-10-2013 10:19

Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;
 
Γιατί ΤΟ πειράζετε, γιατί ΤΟ αναμοχλέυετε, γιατί ΤΟ σκαλίζετε μιά χαρά είναι ΤΟ φόρουμ.Ποικιλία θεμάτων, μοτοσυκλετισμός,πολιτική, κοινωνιολογία, ψυχιατρική, ιντριγκες, λαδόξυδα, μηχανική, ταξίδια, φαγητό, επικαιρότητα κλπ. Τι άλλο να ζητήσεις, όλα σ' ένα.
Οποιος προσπαθήσει να ΤΟ τιθασεύσει θα κάνει μεγάλο σφάλμα.

spitiko 12-10-2013 10:43

Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;
 
Φιλοι μου συνφορμιτες, σα Γιαννης δεν μου αρεσε ποτε η εκθεση ειτε στα γραφτά είτε στην ζωή. Μετα απο τεσσερα χρονια στο φορουμ, μου εχετε γίνει εθισμός, σας ψάχνω, σας σκιαγραφώ, σαν χαρακτήρες κριμένοι πισω απο πληκτρολόγια, εκτεθω τον εαυτο μου σε εσας, ανυπομονώ να σας ξανακανω παρεα και έχετε γίνει η καθημερινότητά μου, νομιζω οτι δεν ειμαι ο μονος, που αισθανομαι ετσι, με αλλους εχω δεθεί περισσότερο αλλους λιγότερο. ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΕΘΙΣΜΕΝΟΣ απο το GSforum. Οποια αντιθετη αποψη και να έχετε πάλι θα σας αγαπω.


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:56.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!