GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   GS Forum - Road & Enduro Training (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Enduro Training απο την Moto Adventures. Προσφορά για τα μέλη του GS Forum. (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=947)

kostas_366 27-02-2009 20:10

Απάντηση: Enduro Training απο την Moto Adventures. Προσφορά για τα μέλη του GS Forum.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από yannis ( 14668)
Κώστα μου αυτό σημαίνει ότι θα έρθεις μεν, αλλά θα κρατάς μόνο "τα πρακτικά" της συνάντησης?!!?!?!:sm7::sm7::sm7:

:sm7::sm7::sm7:
Κατα μεγαλύτερο ποσοστό θα είμαι, το γράφω και παραπάνω, πως να σε αφήσω και μόνο που έκανες παράπονα :p.
Απλά μην μπερδευτεί ο κόσμος έκανα την σημείωση :rolleyes:

ntinopoulos 27-02-2009 20:34

Απάντηση: Enduro Training απο την Moto Adventures. Προσφορά για τα μέλη του GS Forum.
 
8/3 κι εγω μεσα,και αν μ αρεσει μεσα και για το level 2!:D

Mariner 28-02-2009 23:05

Απάντηση: Enduro Training απο την Moto Adventures. Προσφορά για τα μέλη του GS Forum.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos ( 14677)
8/3 κι εγω μεσα,και αν μ αρεσει μεσα και για το level 2!:D

Δεν ξέρω τι εμπειρία έχεις απο χώμα (μάλλον μικρή για να λές "αν μ'αρεσει" - εκτος αν εννοείς το training το ιδιο) αλλα καλύτερα αν κάνεις το 1ο να αφήσεις να περάσει κάποιος καιρός. Ανάμεσα στα 2 να κάνεις χωμάτινες βόλτες ωστε να εφαρμόσεις πρακτικά αυτά που μαθαίνεις στο 1ο κ να αποκτήσεις μεγαλύτερη εμπειρία. Ετσι θα μπορέσεις να μπείς ευκολότερα στο πνεύμα του 2ου level κ να μπορέσεις να αφομοιώσεις καλύτερα αυτά που θα μάθεις.

Προσωπικά για να καταλάβεις έκανα το 1ο level τον Οκτωβριο, απο τότε μέχρι τώρα έκανα συνεχώς χωμάτινες βόλτες κ πάλι αν δεν ήθελα τον Ιούνιο να πάω για off-road στις Αλπεις οπου θέλω να είμαι οσο το δυνατόν καλύτερα προετοιμασμένος, θα το καθυστερούσα κι αλλο..

Υπάρχουν κ άτομα με μεγαλύτερη εμπειρία απο μένα στο χώμα που έχουν κάνει τα trainings κ πιστεύω θα σου πούν πάνω κατω τα ιδια..

danaos 01-03-2009 00:39

Απάντηση: Enduro Training απο την Moto Adventures. Προσφορά για τα μέλη του GS Forum.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Mariner ( 14860)
Δεν ξέρω τι εμπειρία έχεις απο χώμα (μάλλον μικρή για να λές "αν μ'αρεσει" - εκτος αν εννοείς το training το ιδιο) αλλα καλύτερα αν κάνεις το 1ο να αφήσεις να περάσει κάποιος καιρός. Ανάμεσα στα 2 να κάνεις χωμάτινες βόλτες ωστε να εφαρμόσεις πρακτικά αυτά που μαθαίνεις στο 1ο κ να αποκτήσεις μεγαλύτερη εμπειρία. Ετσι θα μπορέσεις να μπείς ευκολότερα στο πνεύμα του 2ου level κ να μπορέσεις να αφομοιώσεις καλύτερα αυτά που θα μάθεις.

Προσωπικά για να καταλάβεις έκανα το 1ο level τον Οκτωβριο, απο τότε μέχρι τώρα έκανα συνεχώς χωμάτινες βόλτες κ πάλι αν δεν ήθελα τον Ιούνιο να πάω για off-road στις Αλπεις οπου θέλω να είμαι οσο το δυνατόν καλύτερα προετοιμασμένος, θα το καθυστερούσα κι αλλο..

Υπάρχουν κ άτομα με μεγαλύτερη εμπειρία απο μένα στο χώμα που έχουν κάνει τα trainings κ πιστεύω θα σου πούν πάνω κατω τα ιδια..

Σωστα φιλε!!! Και εγω αν εχω το χρονο παω και ξανα κανω το 2 και το 3 ολο και και κερδιζεις......

ntinopoulos 01-03-2009 01:39

Απάντηση: Enduro Training απο την Moto Adventures. Προσφορά για τα μέλη του GS Forum.
 
ευχαριστω mariner και δαναε για τη συμβουλη!;)
εγω δεν τρελαινομαι για enduro,ειμαι πιο πολυ της ασφαλτου(της καλης μαλιστα):D
ο λογος που θελω να κανω τα μαθηματα ειναι επειδη θεωρω θα με βοηθησουν στο σωστο χειρισμο της μηχανης γενικοτερα.:cool:

Dionisis 01-03-2009 22:19

Απάντηση: Enduro Training απο την Moto Adventures. Προσφορά για τα μέλη του GS Forum.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos ( 14868)
ευχαριστω mariner και δαναε για τη συμβουλη!;)
εγω δεν τρελαινομαι για enduro,ειμαι πιο πολυ της ασφαλτου(της καλης μαλιστα):D
ο λογος που θελω να κανω τα μαθηματα ειναι επειδη θεωρω θα με βοηθησουν στο σωστο χειρισμο της μηχανης γενικοτερα.:cool:

Κωστα το ιδιο και εγω δεν παω χωμα ηθελα να ακολουθησω καποιο μαθημα ασφαλτινο αλλα τωρα με την ευκαιρια και με την γνωμη του emix αποφασησα να ακολουθησω ........θα δειξει....;)

Arkas 01-03-2009 22:24

Απάντηση: Enduro Training απο την Moto Adventures. Προσφορά για τα μέλη του GS Forum.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos ( 14868)
ευχαριστω mariner και δαναε για τη συμβουλη!;)
εγω δεν τρελαινομαι για enduro,ειμαι πιο πολυ της ασφαλτου(της καλης μαλιστα):D
ο λογος που θελω να κανω τα μαθηματα ειναι επειδη θεωρω θα με βοηθησουν στο σωστο χειρισμο της μηχανης γενικοτερα.:cool:

+1!

Mariner 01-03-2009 23:15

Απάντηση: Enduro Training απο την Moto Adventures. Προσφορά για τα μέλη του GS Forum.
 
Ενα βασικό επιτευγμα μέσα απο αυτά τα μαθήμα είναι πως σου φέυγουν πολλές φοβίες για την μηχανή κ τον χειρισμό της. Μέσα απο τις οδηγίες των εκπαιδευτών καταλήγεις να κάνεις πράγματα που μέχρι πριν τα έβλεπες κ αναρωτιώσουν πως τα κάνουν μερικοί άνθρωποι. Αυτο απο μόνο του είναι πολύ σημαντικό ακόμα κ στις καθημερινές μας μετακινήσεις μιας κ μας επιτρέπει να έχουμε μια πιο ξεκάθαρη γνώση της μηχανής μας κ των δυνατοτήτων της βοηθώντας μας έτσι να μετακινούμαστε με μεγαλύτερη ασφάλεια και να αντιμετωπίζουμε ευκολότερα κ πιο αποτελεσματικά δύσκολες καταστασεις στις οποίες μπορεί να βρεθούμε.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 02-03-2009 01:52

Απάντηση: Enduro Training απο την Moto Adventures. Προσφορά για τα μέλη του GS Forum.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Mariner ( 14981)
Ενα βασικό επιτευγμα μέσα απο αυτά τα μαθήμα είναι πως σου φέυγουν πολλές φοβίες για την μηχανή κ τον χειρισμό της. Μέσα απο τις οδηγίες των εκπαιδευτών καταλήγεις να κάνεις πράγματα που μέχρι πριν τα έβλεπες κ αναρωτιώσουν πως τα κάνουν μερικοί άνθρωποι. Αυτο απο μόνο του είναι πολύ σημαντικό ακόμα κ στις καθημερινές μας μετακινήσεις μιας κ μας επιτρέπει να έχουμε μια πιο ξεκάθαρη γνώση της μηχανής μας κ των δυνατοτήτων της βοηθώντας μας έτσι να μετακινούμαστε με μεγαλύτερη ασφάλεια και να αντιμετωπίζουμε ευκολότερα κ πιο αποτελεσματικά δύσκολες καταστασεις στις οποίες μπορεί να βρεθούμε.



http://i247.photobucket.com/albums/g...-2/BRAV-81.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/g...-2/BRAV-81.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/g...-2/BRAV-81.gif



.

emix 02-03-2009 19:31

Απάντηση: Enduro Training απο την Moto Adventures. Προσφορά για τα μέλη του GS Forum.
 
Συμφωνω απολυτα με τον Μαρινο.


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:08.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!