GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Ένδυση (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=65)
-   -   dainese made in china (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=13616)

varaderiadis 13-09-2010 16:10

Απάντηση: dainese made in china
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Carduelis ( 210838)
19-1-2010: Η εταιρεία ανακοίνωσε πως λόγω οικονομικών δυσκολιών μπλα-μπλα-μπλα... απόλυσε καμπόσους και
μετακομίζει τη γραμμή παραγωγής στα εργοστάσια της Τυνησίας και μενει στην Ιταλία το R&D τμήμα και η κατασκευή των όσων χρειάζονται οι αναβάτες του moto-GP klp. Oι υπόλοιποι βολευτείτε με Τunisia κλπ. (Ούτε για Βουλγαρία και Ρουμανία όμως είδα να αναφέρει εργοστάσια! :confused:)

Say Good-bye to Dainese Made in Italy

Πάντως αν ψωνίσατε Dainese και γράφει Made in China τότε μάλλον ψωνίσατε μαιμού με σχιστά μάτια σε τιμή Ευρωπαική . Δεν βρήκα πουθενά αναφορά για επίσημη κινέζικη γραμμή παραγωγής. Οι άνθρωποι εκεί κάτω φτιάχνουν τα πάντα, και τα πουλάνε πάμφθηνα, αρκεί να το ξέρεις και να είναι η τιμή κινέζικη και όχι ιταλική! Αλλιώς...
Dainese Motorcycle Genuine Leather Jacket (Dainese PJ005D) - China Motorcycle Jacket,Racing Jacket,Jacket in Jacket

οκ τοτε δειτε αυτο και πες τε μου τι γινεται
TooFast...DAINESE ΜΠΟΥΦΑΝ
τα θεωρειται στοκ η μαιμου σε τιμη ευρωπης

GAGARIN 13-09-2010 17:52

Απάντηση: dainese made in china
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από jou-joui ( 211293)
οκ τοτε δειτε αυτο και πες τε μου τι γινεται
TooFast...DAINESE ΜΠΟΥΦΑΝ
τα θεωρειται στοκ η μαιμου σε τιμη ευρωπης


μονο στο δικο μου δεν εχει εκπτωση, ολα τα αλλα τα εχει τσακισει..............

παντως εχω ακουσει οτι τα συγκεκριμενα την θελουν την μπανανα τους:sm7:

παντος ο μαγαζατορας που εχει την τιμη ιντερνετ πιο ψηλα απο την τιμη μαγαζιου πρεπει να θεωρει τους πελατες του ή πολυ αφελεις ή να περναει το εαυτο του για πολυ ξυπνιο

πχ......πατηστε πανω σε οποιδηποτε μπουφανν και δειτε τιμες

α! και τα μτφ οτι να 'ναι .σε αλλα δερματινα για επαρχια 30 και σε αλλα παλι δερματινα 11 και σε υφασματινα 18

ρε ουστ!!!!!!

varaderiadis 13-09-2010 18:18

Απάντηση: dainese made in china
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από pharao ( 211338)
μονο στο δικο μου δεν εχει εκπτωση, ολα τα αλλα τα εχει τσακισει..............

παντως εχω ακουσει οτι τα συγκεκριμενα την θελουν την μπανανα τους:sm7:

παντος ο μαγαζατορας που εχει την τιμη ιντερνετ πιο ψηλα απο την τιμη μαγαζιου πρεπει να θεωρει τους πελατες του ή πολυ αφελεις ή να περναει το εαυτο του για πολυ ξυπνιο

πχ......πατηστε πανω σε οποιδηποτε μπουφανν και δειτε τιμες

α! και τα μτφ οτι να 'ναι .σε αλλα δερματινα για επαρχια 30 και σε αλλα παλι δερματινα 11 και σε υφασματινα 18

ρε ουστ!!!!!!

οσο για στοκ που αναφερει εγω ξερω οτι αυτο σημαινει σπασμενα κομματια αν προσεξεται τι new panama εχει ολα τα νουμερα οπως και σε αλλα

dakar 30-11-2010 02:00

Απάντηση: dainese made in china
 
πρόσφατα αγόρασα από μαγαζί στην Αργυρούπολη παντελόνι Dainese Amsterdam DAINESE AMSTERDAM N PANT. Στην αρχή μου φάνηκε λίγο ύποπτο (made in indonesia και γερή έκπτωση) αλλά αφού το εξέτασα προσεχτικά μου φάνηκε οκ, και είναι ακριβώς ίδιο όπως φαίνεται στο παραπάνω site.. ελπίζω να μην την έχω πατήσει αν και μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το παντελόνι και στην εφαρμογή του και στην κατασκευή του...
Ένα μπουφάν 3/4 Dainese goretex που αγόρασα (ακριβά) από Καλλιρόης και είναι made in Romania, κλείνει σχεδόν 8 χρόνια ζωής και σε σκληρή καθημερινή χρήση δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα...

xurxes 30-11-2010 02:19

Απάντηση: dainese made in china
 
βρε τι χαλιέστε;;;
κυκλοφορούμε γερμανικά αυτοκίνητα που είναι σκυλιά μετά συγχωρήσεως και είναι μαϊμού...
ράβονται εκτός Γερμανίας,
με γερμανικη ποιοτητα
...
δεν υπάρχει αυθεντικό τιποτες
!!!:sm7:

dimitrisb 30-11-2010 02:45

Απάντηση: dainese made in china
 
Φίλοι λογικό είναι οι πιο πολλές εταιρίες να κατασκευάζουν τα προϊόντα τους σ'αυτές τις χώρες. Το κόστος είναι πολύ χαμηλό αφού τα εργατικά είναι πολύ φθηνά καθώς και μειωμένοι φόροι, φαντάζομαι!
Εμένα για παράδειγμα το παντελόνι που έχω, Held, είναι ... made in Pakistan! Αγορασμένο από μαγαζί στην Αθήνα, όχι στοκ και τέτοια.
Έχει "τεσταριστεί" σε βροχές και τέτοια και είναι όλα ο.κ.!
Θα δείξει στη συνέχεια....

kifinas 30-11-2010 15:22

Απάντηση: dainese made in china
 
Dainese New gator. Κλείνει 3 χρόνια ζωής έχει φάει τρελή βροχή ,έχει γυρίσει κάμποσες χώρες το φοράω καθημερινά και είναι σάν καινούριο. Made in Romania αγορά απο Καλλιρόης. Απόλυτα ευχαριστημένος.

cm246 30-11-2010 17:16

Απάντηση: dainese made in china
 
Το ότι είναι made in China η κάποια άλλη χωρα δεν σημαίνει ότι είναι κακής ποιότητας. Η εταιρία μεταφέρει την παραγωγη της σε αυτές τις χώρες για να μειώσει το κόστος παραγωγής της. Αν όμως η εταιρία είναι καλή τότε καλο είναι και το quality control που κάνει στο προϊόν της πριν βγει στης αγορά.
Με την Κίνα να γίνεται το δεύτερο οικονομικό κέντρο στον κόσμο καλο θα είναι να συνηθίζουμε στις ταμπελίτσες Made in China γιατί θα τις δούμε και σε προϊόντα που δεν ηγαινει το μυαλό μας.

allen 30-11-2010 17:43

Απάντηση: dainese made in china
 
revit laser πανταλονι made in china ,τι να λεμε τωρα !
το καλο κινεζικο, και το κακο κινεζικο σε ποιοτητα θα λεμε τωρα;)

adventure 01-12-2010 00:34

Απάντηση: dainese made in china
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από allen ( 262493)
το καλο κινεζικο, και το κακο κινεζικο σε ποιοτητα θα λεμε τωρα;)

;) :) :)


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:49.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!