GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τεχνικά θέματα διάφορα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Club ''σκασμενων'' αναρτησεων..... (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=27566)

ALX 17-01-2012 12:47

Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....
 
Η Showa φτιάχνει ό,τι της παραγγέλνεις. Δεν μπορεί να έκατσε η παρτίδα σε τόσα μοντέλα τόσων ετών!
Η Showa φτιάχνει αμορτισέρ για τόσες και τόσες μοτοσυκλέτες. Σε άλλες τα αλλάζεις στα 50-60Κ και σε άλλες στα 150 και βάλε! Είναι θέμα τι ζητάει η κάθε εταιρία και πόσο πληρώνει γι' αυτό.;)

gsmaniac 17-01-2012 12:53

Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....
 
Την δική μου Showa.... Την άλλαξε στις 110000 χλμ,χωρίς να μου παρουσιάσει προβλημα:cool:
Όσες έχουν ESA....είναι προβληματικές

black_hawk 17-01-2012 13:30

Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac ( 574831)
Την δική μου Showa.... Την άλλαξε στις 110000 χλμ,χωρίς να μου παρουσιάσει προβλημα:cool:
Όσες έχουν ESA....είναι προβληματικές

Δλδ, σ'οσες εχουν ESA βαζουν διαφορετικο μοντελο αμορτισερ showa? :confused:

ALX 17-01-2012 13:58

Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....
 
Λογικά ναι. Δεν μπορεί να είναι ίδιες. Έχουν κατασκευαστικά διαφορετικό τρόπο λειτουργίας που ίσως να τις κάνει πιο ζημιάρικες.

gsmaniac 17-01-2012 14:19

Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από black_hawk ( 574854)
Δλδ, σ'οσες εχουν ESA βαζουν διαφορετικο μοντελο αμορτισερ showa? :confused:


προφανως........μεχρι την ESA,δεν ακουγες ζημια σε αμορτισερ:cool:

black_hawk 17-01-2012 14:32

Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac ( 574897)
προφανως........μεχρι την ESA,δεν ακουγες ζημια σε αμορτισερ:cool:

Κατσε για να καταλαβω..

Φταιει η ESA 'η το -διαφορετικο-αμορτισερ?
Και αν καποιος εχει ενα μοντελο του '09 (π.χ.) χωρις ESA θα εχει Showa μεν αλλα "μη ζημιαρικο", αφου θα ειναι διαφορετικο μοντελο το αμορτισερ? :Απορία::Απορία:

gsmaniac 17-01-2012 15:10

Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από black_hawk ( 574908)
Κατσε για να καταλαβω..

Φταιει η ESA 'η το -διαφορετικο-αμορτισερ?
Και αν καποιος εχει ενα μοντελο του '09 (π.χ.) χωρις ESA θα εχει Showa μεν αλλα "μη ζημιαρικο", αφου θα ειναι διαφορετικο μοντελο το αμορτισερ? :Απορία::Απορία:

Η ESA .....φταιει;)

forester 17-01-2012 15:21

Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....
 
Δε φταίει το ESA καθ' εαυτό.....
Δε γίνεται να φταίει;) . Αυτό είναι ένα εξωτερικό σύστημα που κάνει ηλεκτρικά, ότι θα έκανε κάποιος με το χέρι. Κάτι άλλαξε στα απαιτούμενα στάνταρ (της BMW από τη SHOWA), δεν εξηγείται αλλιώς. Όπως λέει κι ο ALX , και παλιότερα βάζανε ίδια μάρκα στα 1150. Επιπλέον, οι Showa παίζουν σε εκατομμύρια μοτό παγκοσμίως, αλλά και στα παγκόσμια...
Άρα μάλλον έβγαινε ακριβό το σύστημα και "βάλανε νερό στο κρασί τους"! Αφού αλλάξανε τόσα και τόσα εντός εγγύησης, ή με την εγγύηση "καλής θέλησης'' , αποφάσισαν να επανέλθουν με ποιοτικότερα αμορτισερ. Η προμηθεύτρια δεν παίζει και τόοοσο ρόλο.

griv_gs 17-01-2012 16:13

Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Thanos-GS ( 574001)
gs1200 2008 ανευ esa το καλοκαιρι του 2009 και με 15000 χλμ αρχισε να δακρυζει η πισω μου την αλαξαν ενοειτε τσαμπα αλλα εκαναν κανα μηνα να τη φερουν.... μαλιστα 3 μερες πριν ερθει το ανταλακτηκο τα εφτυσε ολα στο πεζοδρομιο.... μιλαμε εσταζε κανα 10λεπτο συνεχως:D:D τη πηρα και τους την αφησα εκει και με λιγο γκαρισματακι μου δωσαν ενα gs650 δικυλινδρο(ωραιο μηχανακι by the way που λεει και ο κουλουρης) για 3 μερες οποτε και την αλαξαν με καινουργια.... πολυ ενδιαφερον ειχε η οδικη συμπεριφορα της μοτοσυκλετας με την αναρτηση ανευ λαδιου... κατι σε τραμπολινο για παιδακια...

Άρα μηπως δεν φταίει η esa, αφού του φίλου ήταν χωρις.

Thanos-GS 17-01-2012 16:37

Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από griv_gs ( 575006)
Άρα μηπως δεν φταίει η esa, αφού του φίλου ήταν χωρις.

με προλαβες.... δε φταιει η esa... ειναι γενικο το κακο....


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:49.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!