GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Πωλήσεις γενικώς (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=104)
-   -   Ρολοϊ τυπου Bmw (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=44015)

syan 23-10-2013 08:52

Απάντηση: Ρολοϊ τυπου Bmw
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από vaska ( 963018)
Αυτό με το τελωνείο, να το επιβεβαιώσω κι εγώ που την άρπαξα την πενηνταρού σε πράγματα αξίας 130 ευρωπουλακίων. Περιμένω και κάτι άλλο κι επειδή έχει αργήσει το έψαξα και είναι κι αυτό τελωνείο.

Πόσο θα πληρώσω τελωνείο για αντικείμενα από Αμερική και Κίνα ?

Η ΕΕΤΤ έχει γίνει αποδέκτης σημαντικού αριθμού καταγγελιών καταναλωτών σχετικά με την επιβολή πρόσθετων χρεώσεων κατά τον εκτελωνισμό ταχυδρομικών αντικειμένων προέλευσης εξωτερικού (χώρες εκτός ΕΕ). Για το λόγο αυτό και προκειμένου να μπορούν οι καταναλωτές να ελέγχουν τις σχετικές χρεώσεις και τα τέλη που τους επιβάλλονται, διευκρινίζονται τα ακόλουθα:

1) Η διαδικασία που εφαρμόζεται κατά τον εκτελωνισμό βασίζεται στην ευρωπαϊκή και ελληνική τελωνειακή νομοθεσία περί τριτοχωρικών εμπορευμάτων εμπορικού χαρακτήρα, με αξία μεγαλύτερη των 22 ευρώ, ή μη εμπορικού χαρακτήρα, με αξία μεγαλύτερη των 45 ευρώ.

omorfantras 23-10-2013 09:32

Απάντηση: Ρολοϊ τυπου Bmw
 
[QUOTE=MARK;963027]Έχουμε λοιπόν:

MARK ->1 μπλέ 1 μαύρο
vasilis.vasilis -> 1
THANOSEOD -> 2
sliv -> 1
christosg -> 1
phoenix -> 1
omorfantras-> 2 μπλε
anegis -> 1
N4pSt3R -> 1
PeterV-> 1
alekni -> 1
Arkas -> 1
gentleman -> 1
thomas100 -> 1
mpekas kostas -> 2 μπλέ 1 μαύρο
Vagos -> 1
GAGARIN -> 2
Papadopaidi -> 1
jets -> 2
slane -> 1

BMW 1150 RT 23-10-2013 10:37

Απάντηση: Ρολοϊ τυπου Bmw
 
Μια διορθωση να τα κανω δυο (2) ενα μπλε και ενα μαυρο


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Giannme 23-10-2013 12:08

Απάντηση: Ρολοϊ τυπου Bmw
 
2 και για εμένα ένα μπλέ και ένα μαύρο .. Για να μην ψάχνω (αν έχει ήδη αναφερθεί) πληρωμή που και πότε.? Ευχαριστώ πολύ..

KOSTIS-GS 23-10-2013 12:12

Απάντηση: Ρολοϊ τυπου Bmw
 
Μεσα και εγω 2 ενα μαυρο ενα μπλε ευχαριστω πολυ :re27::re27:

christosg 23-10-2013 12:38

Απάντηση: Ρολοϊ τυπου Bmw
 
ΠΑΡΕΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΣΑΝ ΠΑΙΔΙ ΚΙ ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ; ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΕ ΔΥΟ, ΕΝΑ ΜΑΥΡΟ ΚΙ ΕΝΑ ΜΠΛΕ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΓΛΙΤΩΝΕΤΕ ΑΠΟ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ.:sm2:

nikosgs 23-10-2013 12:49

Απάντηση: Ρολοϊ τυπου Bmw
 
Ενα μπλε και για μενα ! Αν και θα ηθελα καπου να δω και το μαυρο αν υπαρχει σε φωτο :(


Σεντ φρομ αιφον

nikosgs 23-10-2013 12:57

Απάντηση: Ρολοϊ τυπου Bmw
 
Απλα θα ηθελα να αναφερω σε ολους οτι βρηκα το ιδιο ρολοι σε κινεζικο site με λιγοτερο απο τα μισα λεφτα και σε 10 περιπου χρωματα. Χωρις να θελω να χαλασω τη προταση της μαριας ...


Σεντ φρομ αιφον

siraxanz 23-10-2013 14:14

Απάντηση: Ρολοϊ τυπου Bmw
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Troublemaker ( 962992)
Όχι Χάρη μου εγώ δε τα έγραψα μάλλον καλά στην αρχή. Το ρολογακι το βρήκα σε ξένο προμηθευτή απ'όπου αγοράζω εγώ διάφορα πραγματάκια για βραχιόλια κ μπιζου που φτιάχνω.Το είδε ένας φίλος κ μου είπε να του παραγγείλω κ είπα να σας το προτείνω μήπως θέλει κάποιος.Δεν περίμενα τέτοια ανταπόκριση η αλήθεια είναι. :) απλά επειδή έχω ξαναπάρει κ εγώ παλιότερα ρολόι από αυτούς,εντάξει δεν είναι tag heuer, για τα λεφτακια του είναι αρκετά συμπαθητικό κ αξιοπρεπές! Μην παρεξηγηθώ,μια πρόταση έκανα ε? :)

sent from the deep ocean..... now Free

Γιατί να παραξηγηθείς?

Απλά πρέπει να βάλεις και το λινκ του προμηθευτή...

Έτσι η όλη φάση να είναι εν γνώσει των μελών του φόρουμ,

και για αυτούς που παράγγειλαν αλλά και για τους επόμενους που πιθανόν να παραγγείλουν...

Έτσι να είναι ξεκάθαρο ότι το φόρουμ μας δεν ασκεί καμμιά δραστηριότητα...

.....δεν θέλει και πολύ....

Ήδη το έζησε το "εργο" μία φορά...


Το λινκ του προμηθευτή λοιπόν και είσαι οκ..... ;):)

Troublemaker 23-10-2013 15:20

Απάντηση: Ρολοϊ τυπου Bmw
 
Ειπα μην παρεξηγηθω επειδη απο εκει ψωνιζω πραγματα δικα μου για να φτιαχνω οποτε οι τιμες που τα παιρνω ειναι "αλλες". Και για το ρολοϊ ηδη περιμενουν να δωσω ποσοτητα για να κατεβεις κ αλλο η τιμη προφανως. Ειναι πολυς πλεον ο κοσμος που φτιαχνει διαφορα μπιζου-χειροτεχνιες κλπ και δεν θελουμε να "αποκαλυπτονται" οι προμηθευτες μας λογω ανταγωνισμου.
Το ρολοϊ δεν σας το "πουλαω" απλα αν τα παρω εγω κ μαλιστα σε "ποσοτητα" εχω μακροπροθεσμα καλυτερο προφιλ σαν πελατισσα.Αυτο θα ειναι δλδ ουσιαστικα το "κερδος" μου. :o
Μονο γι'αυτο κ για κανεναν αλλο λογο.
Ο,τι θελετε εσεις, αποασιζετε κ μου λετε! ;)


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:01.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!