GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Ασφάλεια και τεχνικές οδήγησης (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=22)
-   -   Πως φρενάρει το gs ???????? (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=12634)

KRASOPATERAS 16-06-2011 22:22

Απάντηση: Πως φρενάρει το gs ????????
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από lefteris-kal ( 402488)
έχεις δίκιο, γιαυτό στο επόμενο μοντέλο θα λείπει τελείως το πίσω φρένο.
θα μας τρελάνεις ρε φίλε;

Από τον αναγνώστη Δημήτρη

Και δεν ξέρεις….και νομίζεις ότι θα σε τρελάνουμε ε?
:Απορία:

taksidiotis 18-06-2011 10:41

Απάντηση: Πως φρενάρει το gs ????????
 
εγω δεν καταλαβαινω γιατι το βασανιζουμε.
με το μπροστινο και μονο σταματαμε με ασφαλεια,ειδικα αν η μηχανη εχει και συνδιασμενο συστημα πεδησης δεν χρειαζεται τιποτα παραπανω.
οσες φορες εχει χρειαστει δυνατο φρεναρισμα με μπροστινο δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα.

sakis73 18-06-2011 11:31

Απάντηση: Πως φρενάρει το gs ????????
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis ( 404242)
εγω δεν καταλαβαινω γιατι το βασανιζουμε.

με το μπροστινο και μονο σταματαμε με ασφαλεια,ειδικα αν η μηχανη εχει και συνδιασμενο συστημα πεδησης δεν χρειαζεται τιποτα παραπανω.
οσες φορες εχει χρειαστει δυνατο φρεναρισμα με μπροστινο δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα.


+1200 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;););)

andkoyki 19-06-2011 22:50

Απάντηση: Πως φρενάρει το gs ????????
 
τι!!!! εχει και πισω φρενο το gs ?????:):):)

hrain 29-06-2011 00:25

Απάντηση: Πως φρενάρει το gs ????????
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis ( 404242)
εγω δεν καταλαβαινω γιατι το βασανιζουμε.
με το μπροστινο και μονο σταματαμε με ασφαλεια,ειδικα αν η μηχανη εχει και συνδιασμενο συστημα πεδησης δεν χρειαζεται τιποτα παραπανω.
οσες φορες εχει χρειαστει δυνατο φρεναρισμα με μπροστινο δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα.

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από andkoyki ( 405111)
τι!!!! εχει και πισω φρενο το gs ?????:):):)


:sm8:

stelth1 29-06-2011 15:12

Απάντηση: Πως φρενάρει το gs ????????
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από hrain ( 411540)
:sm8:

+ 1000!!!

Mariosg 30-06-2011 00:41

Απάντηση: Πως φρενάρει το gs ????????
 
bazis ta podia kato me dinami kai,,,,,:sm7::sm7:

lefteris-kal 05-07-2011 17:53

Απάντηση: Πως φρενάρει το gs ????????
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από lefteris-kal ( 402488)
έχεις δίκιο, γιαυτό στο επόμενο μοντέλο θα λείπει τελείως το πίσω φρένο.
θα μας τρελάνεις ρε φίλε;

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, που η δικιά μου κακή ανάγνωση των λέξεων των μηνυμάτων, έφερε:
ξεκίνησα να γράφω στο ποστ λέγοντας λέγοντας ότι ο σωστος τρόπος φρεναρίσματος, όπως τον διδάσκουν στο σχολείο ασφαλούς οδήγησης, είναι πρώτα πίσω μετά μπροστά.
απάντησα σε φίλο (ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ) ότι αυτό δεν ισχύει στα 1200 με συνδιασμένη πέδηση. Βλέπετε η ερώτηση προερχόταν και από μέλη με f650 κ.ά
από λάθος δικό μου νόμισα ότι η έκφραση "μόνο με το μπροστινό φρένο" αναφερόταν στο σύστημα του μπροστινού φρένου και όχι όπως πραγματικά ενοούσε την δεξιά μανέτα φρένου, με την οποία ως γνωστό στις μηχανές με συνδιασμένη πέδηση φρενάρει και ο μπροστά και ο πίσω τροχός και είναι ο σωστός τρόπος φρεναρίσματος όπως λέει και το manual της μηχανής.
όλα ήταν μια παρεξήγηση των αναγραφόμενων του ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΥ, από την δικιά μου μεριά και ζητάω συγνώμη.
Για τους φίλους ntinopoulos, gemara και KRASOPATERA έχουν δίκιο που μου τα χώσανε αλλά πιστεύω ότι τώρα θα με συγχωρέσουν.
όσο για τα manual είναι το πρώτο πράγμα που διαβάζω όταν αγοράζω το οτιδήποτε, να φανταστήτε ότι έχω όλα τα manual από τα ρολόγια μου, όλες τις ηλεκτικές συσκευές και το manual της μπέμπας είναι όλο υπογραμμίσεις και διαγραφές των κομματιών που δεν αφορούν το μοντέλο μου. για να μην σας πώ λόγω της ,πρωην, δουλειάς μου πόσες δεκάδες χιλιάδες σελίδες manual στα αγγλικά έχω διαβάσει.........:D

ntinopoulos 05-07-2011 18:07

Απάντηση: Πως φρενάρει το gs ????????
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από lefteris-kal ( 415716)
Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, που η δικιά μου κακή ανάγνωση των λέξεων των μηνυμάτων, έφερε:
ξεκίνησα να γράφω στο ποστ λέγοντας λέγοντας ότι ο σωστος τρόπος φρεναρίσματος, όπως τον διδάσκουν στο σχολείο ασφαλούς οδήγησης, είναι πρώτα πίσω μετά μπροστά.
απάντησα σε φίλο (ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ) ότι αυτό δεν ισχύει στα 1200 με συνδιασμένη πέδηση. Βλέπετε η ερώτηση προερχόταν και από μέλη με f650 κ.ά
από λάθος δικό μου νόμισα ότι η έκφραση "μόνο με το μπροστινό φρένο" αναφερόταν στο σύστημα του μπροστινού φρένου και όχι όπως πραγματικά ενοούσε την δεξιά μανέτα φρένου, με την οποία ως γνωστό στις μηχανές με συνδιασμένη πέδηση φρενάρει και ο μπροστά και ο πίσω τροχός και είναι ο σωστός τρόπος φρεναρίσματος όπως λέει και το manual της μηχανής.
όλα ήταν μια παρεξήγηση των αναγραφόμενων του ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΥ, από την δικιά μου μεριά και ζητάω συγνώμη.
Για τους φίλους ntinopoulos, gemara και KRASOPATERA έχουν δίκιο που μου τα χώσανε αλλά πιστεύω ότι τώρα θα με συγχωρέσουν.
όσο για τα manual είναι το πρώτο πράγμα που διαβάζω όταν αγοράζω το οτιδήποτε, να φανταστήτε ότι έχω όλα τα manual από τα ρολόγια μου, όλες τις ηλεκτικές συσκευές και το manual της μπέμπας είναι όλο υπογραμμίσεις και διαγραφές των κομματιών που δεν αφορούν το μοντέλο μου. για να μην σας πώ λόγω της ,πρωην, δουλειάς μου πόσες δεκάδες χιλιάδες σελίδες manual στα αγγλικά έχω διαβάσει.........:D

δεν τειθεται θεμα συγχωρεσης η μη!αν για τετοια θεματα τσακωνομασταν θα μασταν ολοι με ψυχοφαρμακα τωρα...:cool:

newrider 06-07-2011 15:44

Απάντηση: Πως φρενάρει το gs ????????
 
[QUOTE=lefteris-kal;415716]Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, που η δικιά μου κακή ανάγνωση των λέξεων των μηνυμάτων, έφερε:
ξεκίνησα να γράφω στο ποστ λέγοντας λέγοντας ότι ο σωστος τρόπος φρεναρίσματος, όπως τον διδάσκουν στο σχολείο ασφαλούς οδήγησης, είναι πρώτα πίσω μετά μπροστά.

Λευτέρη αν θυμάμαι σωστά λένε πρώτα πισω και μετά μπροστά για το λόγο πως η εντολή από τον εγκέφαλο μεταφερεται πολύ πιο γρήγορα στο χέρι παρά στο πόδι, οπότε σου λένε έτσι για να εναρμονίζονται οι κινήσεις. ουσιαστικά πατάς πρώτα το μπροστινό

εεεε??:rolleyes::rolleyes:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:50.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!