GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=10952)

Xarleas 27-04-2010 00:08

Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Όποιος καταλαβαίνει αγγλικά ΙΣΩΣ να καταλάβει γιατί σ΄ εμάς αρέσουν αυτά .......του ΕΜΠΟΡΙΟΥ...


gemara 27-04-2010 01:03

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Να καταθέσω τη γνώμη μου.

Συμφωνώ, είναι πολύ όμορφες μηχανές, είναι μία ολόκληρη βιομηχανία στημένη πίσω από αυτές, έχουν μία κουλτούρα, αλλά είναι τελείως Αμερικάνικη, τελείως ξένη με την Ευρωπαϊκή, πόσο μάλλον με την Ελληνική. Ούτε οι μηχανές οι ίδιες είναι φτιαγμένες για να κυκλοφορούν στην Ελλάδα.

Έζησα κάποια εποχή στην Αμερική, την "ψώνισα" και γω με αυτές τις πανέμορφες μηχανές και ακόμη μου αρέσουν πολύ!

Είμαι ακόμη γραμμένος στα newsletter της Harley και κάθε βδομάδα που μου έρχονται με email, κάθομαι νοσταλγώντας και τα χαζεύω.

Σε κάθε χωριουδάκι της Αμερικής έχουν το κατάστημά τους (εγώ "χανόμουν" σ' αυτό) και ήταν πολύ μεγάλη η ευχαρίστησή μου να κάθομαι με τις ώρες να χαζεύω την πραμάτεια που εμπορεύονταν. Ακόμη έχω του κουτιού μπότες με εγγύηση για 60.000 μίλια. Για μπαντάνες, t-shirts, μπιχλιμπίδια, ένα σωρό.

Δεν "κολάνε" όμως στον Έλληνα, δεν έχουν καμμία σχέση με την Ελλάδα και ο μιμιτισμός δεν μου αρέσει καθόλου. Να κυκλοφοράω στο κέντρο τώρα ή στο απόκεντρο με καουμπόικο καπέλλο και κρόσια;;; Ή να έχω μουστάκι και αμάνικο φανελάκι σαν τον Paul Teutul του Orange County:)

Καλώς ή κακώς, η μοτοσυκλέτα στην Ελλάδα έχει συνδεθεί με τους πρώτους μεροκαματιάρηδες που την έχτισαν μετά την Κατοχή κουβαλώντας τα πάντα με R12, κάνοντας φουρκόνια τα R75 και οι κυριλέδες αργότερα είχανε τρίκυκλα R25 και R51. Βγάλανε και κακό όνομα αυτοί οι μηχανόβιοι τότε γιατί έβγαζαν το μεροκάματο με αγώγια, χωρίς να έχουν άδειες γι αυτήν τη δουλειά.

Αν θέλω να βρώ πιστεύω και θεούς, έχω ένα σωρό πράματα εδώ στην Ελλάδα.

Είναι ωραίες μηχανές, ψώνιο, κατανοώ πλήρως τους οπαδούς τους και κάποια μέρα με βλέπω να έχω και μία τέτοια, για να φχαριστιέμαι τις βόλτες μου και να ακούω τον υπέροχο ήχο τους!

solik 27-04-2010 01:25

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Ναι αλλά να ακούς το τσουκου τσούκου του μοτέρ τους είναι άλλο πράμα :rolleyes::rolleyes::rolleyes::D:D:D

nivam 27-04-2010 01:39

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από solik ( 153601)
Ναι αλλά να ακούς το τσουκου τσούκου του μοτέρ τους είναι άλλο πράμα :rolleyes::rolleyes::rolleyes::D:D:D

ναι ναι, ειδικά στο φανάρι όταν ψυχοραγούν , αναρωτιέσαι αν θα σβήσει ή όχι:sm7::sm7::sm7:

Xarleas 27-04-2010 01:48

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Εγώ πραγματικά αγαπητέ φίλε είμαι ΜΑΚΡΑΝ πέρα απο όλα αυτά που αναφέρεις....Έχω κάνει 80.000 χιλ με το μαραφέτι μου....Ταξιδεύω παντού και ΠΑΝΤΑ με αυτό γιατί ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΑΝΤΑ, το γουστάρω και δεν είμαι ΔΗΘΕΝ....Καβαλάω μηχανές απο 15 και είμαι 55... Δεν το κάνω επειδή ΠΡΕΠΕΙ.... ή έχει ΙΣΤΟΡΙΑ....... Γουστάρω να κάθομαι πάνω της....πιο πολύ και απο την γυναίκα μου.... Δεν είναι ΜΟΝΟ ο τρόπος ζωής, είναι το σύναίσθημα, ο κραδασμός, ο ήχος το σκηνάκι στο ταξίδι, το μπάνιο στο ποτάμι, κκαι η ελευθερία που αισθάνεσαι μαζί της.... Πας παντού, την φτιάχνεις μόνος σου και αν φοράς........ ζαρντιέρες σου χρησιμεύουν.... για να αλλάξεις ΙΜΑΝΤΑ αν σου κοπεί.... Εμένα προσωπικά θα με δεις ΕΠΑΝΩ της και με το κουστούμι πηγαίνοντας για κάποιο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ραντεβού..... Παρεπιπτόντως έχω ΚΟΝΤΑ μαλλιά, και είμαι 55.

solik 27-04-2010 01:52

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
οχι .... εμένα μου αρέσει το γουργούρισμά τους;););)

Xarleas 27-04-2010 01:53

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Δείτε και τους EXTREME για να πάρετε μια γεύσητου ΤΙ θα γίνει στο Πανευρωπκό SUPER RALLY της Πάτρας 20-24 Μαίου....


Xarleas 27-04-2010 01:54

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Δείτε και τους EXTREME για να πάρετε μια γεύση του ΤΙ θα γίνει στο Πανευρωπκό SUPER RALLY της Πάτρας 20-24 Μαίου....


ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 27-04-2010 02:19

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Xarleas ( 153613)
Εγώ πραγματικά αγαπητέ φίλε είμαι ΜΑΚΡΑΝ πέρα απο όλα αυτά που αναφέρεις....Έχω κάνει 80.000 χιλ με το μαραφέτι μου....Ταξιδεύω παντού και ΠΑΝΤΑ με αυτό γιατί ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΑΝΤΑ, το γουστάρω και δεν είμαι ΔΗΘΕΝ....Καβαλάω μηχανές απο 15 και είμαι 55... Δεν το κάνω επειδή ΠΡΕΠΕΙ.... ή έχει ΙΣΤΟΡΙΑ....... Γουστάρω να κάθομαι πάνω της....πιο πολύ και απο την γυναίκα μου.... Δεν είναι ΜΟΝΟ ο τρόπος ζωής, είναι το σύναίσθημα, ο κραδασμός, ο ήχος το σκηνάκι στο ταξίδι, το μπάνιο στο ποτάμι, κκαι η ελευθερία που αισθάνεσαι μαζί της.... Πας παντού, την φτιάχνεις μόνος σου και αν φοράς........ ζαρντιέρες σου χρησιμεύουν.... για να αλλάξεις ΙΜΑΝΤΑ αν σου κοπεί.... Εμένα προσωπικά θα με δεις ΕΠΑΝΩ της και με το κουστούμι πηγαίνοντας για κάποιο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ραντεβού..... Παρεπιπτόντως έχω ΚΟΝΤΑ μαλλιά, και είμαι 55.


Γειά σου ρε Νικόλα ... Χαρλεά - όνομα και πράγμα .... http://i247.photobucket.com/albums/g...mail_ukl_y.gif

Xarleas 27-04-2010 02:26

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Πάρτε και λίγο Daytona μπας και δείτε και σεις οι Μαντράχαλοι κανένα κ@λο


Xarleas 27-04-2010 02:33

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από nivam ( 153608)
ναι ναι, ειδικά στο φανάρι όταν ψυχοραγούν , αναρωτιέσαι αν θα σβήσει ή όχι:sm7::sm7::sm7:

Α... και που ΄σαι έτσι για την ΙΣΤΟΡΙΑ μια και είπες για φανάρια... Έγινε κάποτε ένα τεστ με την μηχανές να δουλεύουν ΕΝ ΣΤΑΣΕΙ.... Όλα ΚΑΗΚΑΝ και τα Χάρλεη ΔΟΥΛΕΥΑΝ σνεχώς για 19 ΜΗΝΕΣ και 18 ΩΡΕΣ...... Τα ΑΕΡΟΨΥΧΤΑ...... Χε..... Θα σε δω λοιπόν στο ΦΑΝΑΡΙ.....

gemara 27-04-2010 06:47

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Xarleas ( 153613)
Εγώ πραγματικά αγαπητέ φίλε είμαι ΜΑΚΡΑΝ πέρα απο όλα αυτά που αναφέρεις....Έχω κάνει 80.000 χιλ με το μαραφέτι μου....Ταξιδεύω παντού και ΠΑΝΤΑ με αυτό γιατί ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΑΝΤΑ, το γουστάρω και δεν είμαι ΔΗΘΕΝ....Καβαλάω μηχανές απο 15 και είμαι 55... Δεν το κάνω επειδή ΠΡΕΠΕΙ.... ή έχει ΙΣΤΟΡΙΑ....... Γουστάρω να κάθομαι πάνω της....πιο πολύ και απο την γυναίκα μου.... Δεν είναι ΜΟΝΟ ο τρόπος ζωής, είναι το σύναίσθημα, ο κραδασμός, ο ήχος το σκηνάκι στο ταξίδι, το μπάνιο στο ποτάμι, κκαι η ελευθερία που αισθάνεσαι μαζί της.... Πας παντού, την φτιάχνεις μόνος σου και αν φοράς........ ζαρντιέρες σου χρησιμεύουν.... για να αλλάξεις ΙΜΑΝΤΑ αν σου κοπεί.... Εμένα προσωπικά θα με δεις ΕΠΑΝΩ της και με το κουστούμι πηγαίνοντας για κάποιο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ραντεβού..... Παρεπιπτόντως έχω ΚΟΝΤΑ μαλλιά, και είμαι 55.

Χαίρομαι που δεν είσαι όλα αυτά που λέμε, γι αυτό και μάλλον "κυκλοφορείς" και εδώ μέσα.
Στα 55 μου, θα μου αρέσουν περισσότερο από εσένα!;)
Είμαι 46, όσο για τα μαλλιά, έχεις πιο μακριά από μένα...:D

http://i982.photobucket.com/albums/a...shingtonDC.jpg

gemara 27-04-2010 06:49

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
... και πού' σαι. Ιμάντα έχουν οι νταλίκες, τα ψυγεία και τα τρακτέρ! Τα BMW είναι μοτοσυκλέτες και έχουν boxer!:sm7::sm7::sm7:

gsmaniac 27-04-2010 06:50

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gemara ( 153639)
Χαίρομαι που δεν είσαι όλα αυτά που λέμε, γι αυτό και μάλλον "κυκλοφορείς" και εδώ μέσα.
Στα 55 μου, θα μου αρέσουν περισσότερο από εσένα!;)
Είμαι 46, όσο για τα μαλλιά, έχεις πιο μακριά από μένα...:D

http://i982.photobucket.com/albums/a...shingtonDC.jpg

:sm7::sm7::sm7:
που πας..........ρε καραμητρο;;;;;;;

gsmaniac 27-04-2010 06:53

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gemara ( 153640)
... και πού' σαι. Ιμάντα έχουν οι νταλίκες, τα ψυγεία και τα τρακτέρ! Τα BMW είναι μοτοσυκλέτες και έχουν boxer!:sm7::sm7::sm7:

κρυβε λογια...γιωργη;)
εχουν και τα bmw.....:hmmm:

vaggel 27-04-2010 08:24

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Xarleas ( 153628)
Α... και που ΄σαι έτσι για την ΙΣΤΟΡΙΑ μια και είπες για φανάρια... Έγινε κάποτε ένα τεστ με την μηχανές να δουλεύουν ΕΝ ΣΤΑΣΕΙ.... Όλα ΚΑΗΚΑΝ και τα Χάρλεη ΔΟΥΛΕΥΑΝ σνεχώς για 19 ΜΗΝΕΣ και 18 ΩΡΕΣ...... Τα ΑΕΡΟΨΥΧΤΑ...... Χε..... Θα σε δω λοιπόν στο ΦΑΝΑΡΙ.....


:(:(:(είναι αλήθεια:(:(:(

gemara 27-04-2010 10:04

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από vaggel ( 153665)
:(:(:(είναι αλήθεια:(:(:(

Και βέβαια κάηκαν! Οι μοτοσυκλέτες είναι για κινούνται και να τις φυσάει ό αέρας, όχι να κάθονται στα φανάρια και να γουργουρίζουν! Ψυγεία, παραφλού, φρου φρου και ιμάντες! Έλεος!:sm7:


gemara 27-04-2010 10:14

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Βέβαια, κάποια στιγμή που ζορίστηκε και η Harley και ήθελε κάτι αξιόπιστο για να πολεμήσει, τι έκανε άραγε;;;

Όποιος καταλαβαίνει αγγλικά λοιπόν, ;) ας διαβάσει το παρακάτω και ίσως καταλάβει ότι παρ΄ όλα τα μπλιμπλίκια που έχουν οι Harley, ζεσταίνονται περισσότερο από τα αερόψυκτα BMW!:D

"The U.S. Army also asked Harley-Davidson to produce a new motorcycle with many of the features of BMW's side-valve and shaft-driven R71. Harley largely copied the BMW engine and drive train and produced the shaft-driven 750 cc 1942 Harley-Davidson XA. This shared no dimensions, no parts and no design concepts (except side valves) with any prior Harley-Davidson engine. Due to the superior cooling of the flat-twin engine with the cylinders across the frame, Harley's XA cylinder heads ran 100 °F (56 °C) cooler than its V-twins.[28] ..."

Harley-Davidson - Wikipedia, the free encyclopedia


Να και μια Harley...

http://upload.wikimedia.org/wikipedi.../8d/Xa-600.jpg

Mits70 27-04-2010 10:36

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Xarleas ( 153618)
Δείτε και τους EXTREME για να πάρετε μια γεύσητου ΤΙ θα γίνει στο Πανευρωπκό SUPER RALLY της Πάτρας 20-24 Μαίου....

YouTube - Girls and Bikes at Sturgis Rally 2008

Μήπως να ακυρώσω την Κων/πολη και να πάω Πάτρα?:sm7:

ntinopoulos 27-04-2010 10:57

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Mits70 ( 153708)
Μήπως να ακυρώσω την Κων/πολη και να πάω Πάτρα?:sm7:

μαζι σου!;)

Mits70 27-04-2010 11:55

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos ( 153714)
μαζι σου!;)

Λες να την κανουμε?

gemara 27-04-2010 12:57

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Mits70 ( 153708)
Μήπως να ακυρώσω την Κων/πολη και να πάω Πάτρα?:sm7:

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos ( 153714)
μαζι σου!;)

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Mits70 ( 153730)
Λες να την κανουμε?

Εσείς δεν μπορείτε να πάτε!Νεύρα
Θα πάω εγώ που έχω t-shirt και μπότες Χάρλεϋ!:rolleyes:

Mits70 27-04-2010 13:07

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gemara ( 153750)
Εσείς δεν μπορείτε να πάτε!Νεύρα
Θα πάω εγώ που έχω t-shirt και μπότες Χάρλεϋ!:rolleyes:

Εχω μπαντανα και δερματινο γικεκο αμάνικο από όταν είχα την VIRAGO που την είχα για HARLEY :sm7:

ntinopoulos 27-04-2010 13:09

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gemara ( 153750)
Εσείς δεν μπορείτε να πάτε!Νεύρα
Θα πάω εγώ που έχω t-shirt και μπότες Χάρλεϋ!:rolleyes:

κι εγω εχω ενα σκουφο χαρλευ!:sm2:
κανει!δεν κανει?:rolleyes:

Mits70 27-04-2010 13:13

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos ( 153755)
κι εγω εχω ενα σκουφο χαρλευ!:sm2:
κανει!δεν κανει?:rolleyes:

ΣΚΟΥΦΟ???????? Υπονοείς κάτι???:sm7:

ntinopoulos 27-04-2010 13:16

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Mits70 ( 153757)
ΣΚΟΥΦΟ???????? Υπονοείς κάτι???:sm7:

ναι...βουτια στο μελι με το κεφαλι...!:cool:
:sm7::sm7::sm7:

gsmaniac 27-04-2010 14:38

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Xarleas ( 153613)
Εγώ πραγματικά αγαπητέ φίλε είμαι ΜΑΚΡΑΝ πέρα απο όλα αυτά που αναφέρεις....Έχω κάνει 80.000 χιλ με το μαραφέτι μου....Ταξιδεύω παντού και ΠΑΝΤΑ με αυτό γιατί ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΑΝΤΑ, το γουστάρω και δεν είμαι ΔΗΘΕΝ....Καβαλάω μηχανές απο 15 και είμαι 55... Δεν το κάνω επειδή ΠΡΕΠΕΙ.... ή έχει ΙΣΤΟΡΙΑ....... Γουστάρω να κάθομαι πάνω της....πιο πολύ και απο την γυναίκα μου.... Δεν είναι ΜΟΝΟ ο τρόπος ζωής, είναι το σύναίσθημα, ο κραδασμός, ο ήχος το σκηνάκι στο ταξίδι, το μπάνιο στο ποτάμι, κκαι η ελευθερία που αισθάνεσαι μαζί της.... Πας παντού, την φτιάχνεις μόνος σου και αν φοράς........ ζαρντιέρες σου χρησιμεύουν.... για να αλλάξεις ΙΜΑΝΤΑ αν σου κοπεί.... Εμένα προσωπικά θα με δεις ΕΠΑΝΩ της και με το κουστούμι πηγαίνοντας για κάποιο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ραντεβού..... Παρεπιπτόντως έχω ΚΟΝΤΑ μαλλιά, και είμαι 55.

νικολα.......νομιζω οτι καταλαβες
εδω ειμαστε φλωρακια BMWδακηδες..........να φυγεις,να πας αλλου,πας να χαλασεις την κουλτουρα μας και τα πιστευω μας.........αλητη χαρλεα:mad:
ΟΥΣΤ....ΟΥΣΤ:D:D:D




















ειναι ετοιμη η σκηνη μου,για την πατρα;;;;;;;;;;;;;;););)

ntinopoulos 27-04-2010 15:13

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac ( 153779)





















ειναι ετοιμη η σκηνη μου,για την πατρα;;;;;;;;;;;;;;););)

ναι!για 5 ατομα με μινι μπαρ,cd player,κρυφους φωτισμους και ηχομονωση...,οπως ακριβως τη ζητησες!:p:sm7:

Xarleas 27-04-2010 16:32

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gemara ( 153640)
... και πού' σαι. Ιμάντα έχουν οι νταλίκες, τα ψυγεία και τα τρακτέρ! Τα BMW είναι μοτοσυκλέτες και έχουν boxer!:sm7::sm7::sm7:


Και κάποια <ΤΡΑΚΤΕΡ> της BMW έχουν ιμάντα αν δεν με απατά η μνήμη μου....... Τα οποία εγώ έμαθα να ΣΕΒΟΜΑΙ απόλυτα..... και υπκλείνομαι σ΄ αυτά.....
Και μάλλον η παροσία μου σε αυτό το Forum έχει ΚΑΙ αυτό το σκοπό..... Να σας εμπνεύσει να σέβεστε την ΙΣΤΟΡΙΑ τους για αυτό που καβαλάτε, να το ΣΠΑΤΕ, να το ΤΑΞΙΔΕΥΕΤΕ και γενικώς να του ΠΙΝΕΤΕ ΤΟ ΑΙΜΑ, γιατί γι΄ αυτό φτιάχτηκε και όχι για ΜΟΣΤΡΑ και καφέ στο Κολωνάκι..... Λέεεεμε τώρα....

Xarleas 27-04-2010 16:37

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gemara ( 153695)
Και βέβαια κάηκαν! Οι μοτοσυκλέτες είναι για κινούνται και να τις φυσάει ό αέρας, όχι να κάθονται στα φανάρια και να γουργουρίζουν! Ψυγεία, παραφλού, φρου φρου και ιμάντες! Έλεος!:sm7:

YouTube - Engine sounds


Σου παραθέτω ένα που ΚΑΗΚΕ στο ΦΑΝΑΡΙ....... Αλήθεια πως έκανε 560.000 χιλ ΕΝ ΣΤΑΣΕΙ ο Αθεόφοβος????

Peter and Kay Forwood on a Harley-Davidson motorcycle. World's Most Travelled Motorcycle.

ntinopoulos 27-04-2010 16:43

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
ο μοτοσυκλετισμος ειναι ενας,οτι μηχανη κι αν καβαλαμε!
περα απο αυτο ο καθενας απο μας βρισκει μια μηχανη η κατηγορια μηχανων που τον εκφραζει και την υποστηριζει!
ολα τ αλλα ειναι πλακιτσα και χαβαλες!
τα πειραγματα,παντα καλοπροαιρετα, ειναι το αλατοπιπερο των σναναστροφων μας!
παντα ομως πρεπει να υπαρχει(και ειμαι σιγουρος οτι υπαρχει) σεβασμος!
:):):)

Xarleas 27-04-2010 16:43

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Όχι ρε αφού είπαμε θα πάρω και εγώ ένα 800άρι για το χώμα. Αφού ξέρεις ότι ΟΛΑ τα ΓΟΥΣΤΑΡΩ και τα ΣΕΒΟΜΑΙ......

Xarleas 27-04-2010 16:47

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Πάντως αυτό που καβάλαγες στην Αμερική σίγουρα ΔΕΝ ήταν Χάρλεη.... Λέω μην και δεν το ήξερες..

ntinopoulos 27-04-2010 16:47

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Xarleas ( 153827)
Όχι ρε αφού είπαμε θα πάρω και εγώ ένα 800άρι για το χώμα. Αφού ξέρεις ότι ΟΛΑ τα ΓΟΥΣΤΑΡΩ και τα ΣΕΒΟΜΑΙ......

τζαμπα λεφτα θα δωσεις!:rolleyes:
οποτε θες να ερθεις χωμα θα σου κανονισουμε να βαζεις ενα ζευγαρι χωματινα λαστιχα στη δικη σου μηχανη και ακολουθεις!;):sm7:

Xarleas 27-04-2010 16:50

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Τι σε νοιάζει εσένα.... Θα έχι και ΚΑΛΟΥΔΙΑ μέσα..... Πάρε όμως το σκουφάκι του Ντινόπουλου...... γιατι ΣΕΡΝΕΤΑΙ AIDS....

Xarleas 27-04-2010 16:55

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Αυτός ο κινητήρας δεν κυκλοφόρησε ΠΟΤΕ στο εμπόριο....Πήγε κατευθείαν στα ΜΠΑΖΑ.

Xarleas 27-04-2010 17:09

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Μα και ΒΕΒΑΙΑ καλαμπυρίζουμε καλοπροαίρετα και ΜΟΝΟ. Γιατίεσύ τι κατάαβες??

gsmaniac 27-04-2010 17:12

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Xarleas ( 153848)
Μα και ΒΕΒΑΙΑ καλαμπυρίζουμε καλοπροαίρετα και ΜΟΝΟ. Γιατίεσύ τι κατάαβες??

εγω καταλαβα....οτι εισαι αλητης:sm7::sm7::sm7:

gsmaniac 27-04-2010 17:18

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos ( 153830)
τζαμπα λεφτα θα δωσεις!:rolleyes:
οποτε θες να ερθεις χωμα θα σου κανονισουμε να βαζεις ενα ζευγαρι χωματινα λαστιχα στη δικη σου μηχανη και ακολουθεις!;):sm7:

οτι θα εβρισκα enduro harley......:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
http://imgcash4.imageshack.us/img219...jaharley21.jpg
http://imgcash3.imageshack.us/img219...digioni4c1.jpg

gemara 27-04-2010 17:23

Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Xarleas ( 153819)
Και κάποια <ΤΡΑΚΤΕΡ> της BMW έχουν ιμάντα αν δεν με απατά η μνήμη μου....... Τα οποία εγώ έμαθα να ΣΕΒΟΜΑΙ απόλυτα..... και υπκλείνομαι σ΄ αυτά.....
Και μάλλον η παροσία μου σε αυτό το Forum έχει ΚΑΙ αυτό το σκοπό..... Να σας εμπνεύσει να σέβεστε την ΙΣΤΟΡΙΑ τους για αυτό που καβαλάτε, να το ΣΠΑΤΕ, να το ΤΑΞΙΔΕΥΕΤΕ και γενικώς να του ΠΙΝΕΤΕ ΤΟ ΑΙΜΑ, γιατί γι΄ αυτό φτιάχτηκε και όχι για ΜΟΣΤΡΑ και καφέ στο Κολωνάκι..... Λέεεεμε τώρα....

Κατ' αρχήν πιστεύω να μην τσιμπάς, να καταλαβαίνεις ότι κάνουμε πλάκα, γράφουμε με πολύ καλή διάθεση και ενδιαφέρον, τις γουστάρουμε τις Harley, υποκλινόμαστε σε όλους τους μηχανόβιους ό,τι και να καβαλάνε (με τα Varadero υπάρχει ένα ψιλοπροβληματάκι, αλλά το παλεύουμε!:D) και ότι ετοιμαζόμαστε να έρθουμε στην Πάτρα!;)
(Το μηχανάκι στο Capitol, δεν είναι δικό μου! :p)

Όσο για το σεβασμό και την ιστορία, κάνε και μία βόλτα από την ενότητα των παλαιών θεμάτων του φόρουμ που έφτιαξε ο συνονόματός σου Λεοντόκαρδος και θα μας δεις και εκεί.:) Θέμα ασέβειας δεν τίθεται για καμμία μοτοσυκλέτα και είναι αρκετοί εδώ μέσα που και τα σπάνε και τα ταξιδεύουν!

Το BMW=boxer που καβαλάω και το θεωρώ BMW και όχι Rotax κλπ. το έχω κάνει φύλλο και φτερό, μα ιμάντα δεν είδα να έχει! ;)

Και επειδή σου αρέσουν τα βιντεάκια και τα νίκελα απ' ότι έχω καταλάβει, δες το! :)



Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:24.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!