GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Γενικά - Μοτοσυκλέτα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Επιλογή μοτοσικλέτας (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=34465)

manolis65 12-09-2012 13:48

Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Φίλοι μου θα ήθελα την βοήθεια σας για την επιλογή της επόμενης μοτοσικλέτας μου ,καθώς πρέπει για την επιλογή της να συνυπολογιστούν αρκετοί παράγοντες για τους οποίους εσείς ξέρεται πολύ περισσότερα από μένα.
Α) είμαι κοντός με 1,70 ύψος
Β) μηδενική εμπειρία σε on/of μοτοσικλέτες , τα προηγούμενα δίτροχα που είχα στην κατοχή μου εκτός από διάφορα παπιά ήταν ένα Yamaha RD 350 στα νιάτα μου για λίγο , Vespa Cossa 200 για πάρα πολλά χρόνια και τέλος τα τελευταία τέσσερα χρόνια Beverly 500.
Γ) η μηχανή για μένα θα είναι εργαλείο της δουλειάς μου και θα καλύπτω τρις με τέσσερες φορές την εβδομάδα 250 – 300 χλμ κάθε φορά σε επαρχιακό οδικό δίκτυο με αρκετά και ωραία στροφιλίκια .

Θα μου πείτε τώρα που πας ρε παππού τώρα στα γεράματα μιας και είμαι 47 χρονών και δεν βολεύεσαι με αυτοκίνητο? Αυτό είναι αλλο θεμα που θα το αναλύσουμε κάποια άλλη φορά..
Τελευταία έχω ερωτευτεί μια χοντρούλα GS 1200 που έρχεται τακτικά στο μαγαζί μου και ο ιδιοκτήτης της μου εχει μιλήσει με τα καλύτερα λόγια για την αξιοπιστία της και την ασφαλή οδική συμπεριφορά της.

siraxanz 12-09-2012 14:02

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
πάρτη αν μπορείς...υπάρχουν παρα πολλοί αναβάτες 1200 στο 1.70

Συντηριτηκή και αμυντική οδήγηση στην αρχή... να την γνωρίσεις

Με το καλό να την αποκτήσεις...

αν και σαν κάτοχος 1200 και 50άρης, πολύ θα γούσταρα κάτι ελαφρύτερο...

πχ το 800άρι,

http://www.andriopoulos.gr/images/bm...800_gs/2_b.jpg

δες το και έτσι;)

mmags 12-09-2012 14:04

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από manolis65 ( 756786)
Vespa Cossa 200 για πάρα πολλά χρόνια

Άμα ξέρεις από vespa, τα καβαλάς όλα.Χαλαρά:ye33::ye33::ye33:

vasmar 12-09-2012 14:12

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Βλέπω κάποιους στο φανάρι που μόλις και μετά βίας ακουμπάνε κάτω τα πόδια με τις μύτες της μπότας.Αυτό είναι τουλάχιστον επικίνδυνο.
Υπάρχει και η λύση να σκάψεις την σέλα, να φοράς μποτάκια με ψηλή σόλα και άλλα τέτοια κωμικοτραγικά.
Καβάλησέ την μια φορά και θα καταλάβεις πως αισθάνεσαι με την πρώτη.
Οτι και να διαλέξεις, καλοτάξιδο:ye33::ye33::ye33:

Ακιs 12-09-2012 15:23

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από manolis65 ( 756786)
Φίλοι μου θα ήθελα την βοήθεια σας για την επιλογή της επόμενης μοτοσικλέτας μου ,καθώς πρέπει για την επιλογή της να συνυπολογιστούν αρκετοί παράγοντες για τους οποίους εσείς ξέρεται πολύ περισσότερα από μένα.
Α) είμαι κοντός με 1,70 ύψος
Β) μηδενική εμπειρία σε on/of μοτοσικλέτες , τα προηγούμενα δίτροχα που είχα στην κατοχή μου εκτός από διάφορα παπιά ήταν ένα Yamaha RD 350 στα νιάτα μου για λίγο , Vespa Cossa 200 για πάρα πολλά χρόνια και τέλος τα τελευταία τέσσερα χρόνια Beverly 500.
Γ) η μηχανή για μένα θα είναι εργαλείο της δουλειάς μου και θα καλύπτω τρις με τέσσερες φορές την εβδομάδα 250 – 300 χλμ κάθε φορά σε επαρχιακό οδικό δίκτυο με αρκετά και ωραία στροφιλίκια .

Θα μου πείτε τώρα που πας ρε παππού τώρα στα γεράματα μιας και είμαι 47 χρονών και δεν βολεύεσαι με αυτοκίνητο? Αυτό είναι αλλο θεμα που θα το αναλύσουμε κάποια άλλη φορά..
Τελευταία έχω ερωτευτεί μια χοντρούλα GS 1200 που έρχεται τακτικά στο μαγαζί μου και ο ιδιοκτήτης της μου εχει μιλήσει με τα καλύτερα λόγια για την αξιοπιστία της και την ασφαλή οδική συμπεριφορά της.


Για να αποκτησεις τον ερωτα σου,παρε το GS!!!:)
Για το αλλο με τα κοκκινα γραμματα,παρε ενα V-Strom 650 και κανε την δουλεια σου....;)

phoenix 12-09-2012 18:46

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
φιλαρακι παρε αυτο που σου προσταζει η καρδια σου και τα θεματα πρακτικης φυσεως θα τα βρεις :ye33:

swimmergr 13-09-2012 01:21

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Ρίξε μια ματιά και στο Honda NC700X.....Οικονομικό, χαμηλό, άνετο και φαντάζομαι αξιόπιστο (αν η Honda είναι όπως παλιά). Και όμορφο κατά την γνώμη (καμία σχέση βέβαια με το 1200). Ελπίζω να βοήθησα..

MOYTPO 13-09-2012 01:33

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Αμα το μηχανακι το θελεις για δουλεια θα παρεις ενα που στεκεται αξιοπρεπως, φθηνο, χωρις τζιτζιλι μιτζιλι. Η καλυτερη επιλογη για σενα ειναι ενα vstorm 650. Δεν ειναι GS αλλα παει παντου και κανει τα παντα χωρις φανφαρες και τυμπανοκρουσιες.
Αμα το μηχανακι το ηθελες για γουστα και μονο γουστα τοτε φιλε.... τα γουστα πλερονοντε!!!! Θα επαιρνες ενα GS να σε εβλεπε και ο Θεος!!!!!;)

Μην σε πω οτι το beverly που εχεις ειναι υπεραρκετο!!!!!! Απλα μαλλον σε τρωει η τσεπη σου!!!!!! :sm7::sm7:

Το 800αρι ειναι παρα πολυ ψηλο για το παλικαρι!!!!!
Εχω αποψη γιατι ειμαι και δυο μετρα... παρα εικοσιπεντε ποντους!!!!!!!!!!!!

peterv 13-09-2012 04:46

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από manolis65 ( 756786)
Φίλοι μου θα ήθελα την βοήθεια σας για την επιλογή της επόμενης μοτοσικλέτας μου ,καθώς πρέπει για την επιλογή της να συνυπολογιστούν αρκετοί παράγοντες για τους οποίους εσείς ξέρεται πολύ περισσότερα από μένα.
Α) είμαι κοντός με 1,70 ύψος
Β) μηδενική εμπειρία σε on/of μοτοσικλέτες , τα προηγούμενα δίτροχα που είχα στην κατοχή μου εκτός από διάφορα παπιά ήταν ένα Yamaha RD 350 στα νιάτα μου για λίγο , Vespa Cossa 200 για πάρα πολλά χρόνια και τέλος τα τελευταία τέσσερα χρόνια Beverly 500.
Γ) η μηχανή για μένα θα είναι εργαλείο της δουλειάς μου και θα καλύπτω τρις με τέσσερες φορές την εβδομάδα 250 – 300 χλμ κάθε φορά σε επαρχιακό οδικό δίκτυο με αρκετά και ωραία στροφιλίκια .

Θα μου πείτε τώρα που πας ρε παππού τώρα στα γεράματα μιας και είμαι 47 χρονών και δεν βολεύεσαι με αυτοκίνητο? Αυτό είναι αλλο θεμα που θα το αναλύσουμε κάποια άλλη φορά..
Τελευταία έχω ερωτευτεί μια χοντρούλα GS 1200 που έρχεται τακτικά στο μαγαζί μου και ο ιδιοκτήτης της μου εχει μιλήσει με τα καλύτερα λόγια για την αξιοπιστία της και την ασφαλή οδική συμπεριφορά της.

Εμείς οι δυό ταιρίαζουμε :) έχουμε την ίδια ηλικία και το ίδιο ύψος !!!!!

Κυκλοφορώ καθημερινά με την μηχανή κηφησο και παραλιακή.
Είχα TRANSALP και ο λόγος που την πήρα ήταν η ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ασφάλεια της στα φρένα , την συμπεριφορά της και το χαμηλό κέντρο βάρους.

Ειναι πιο ευκολοδήγιτη από το TRANSALP και πιο ασφαλής. Αν δε, βάλεις και την χαμηλή σέλα είσαι και πιο χαμηλά.

Μειονέκτημα σίγουρα είναι πιο ψηλή από ότι έχεις οδηγήσει μέχρι τώρα, άρα στα επιτόπια θέλει προσοχή , στο δρόμο όμως είναι όλα τα λεφτά.
θεωρώ πως θα έχεις και λίγη περισσότερη κατανάλωση σε βενζίνη .

Καλή αγορά ότι και να διαλέξεις.



Sent from my iPad using Tapatalk HD

manolis65 13-09-2012 12:24

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από peterv ( 757140)
Εμείς οι δυό ταιρίαζουμε :) έχουμε την ίδια ηλικία και το ίδιο ύψος !!!!!

Κυκλοφορώ καθημερινά με την μηχανή κηφησο και παραλιακή.
Είχα TRANSALP και ο λόγος που την πήρα ήταν η ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ασφάλεια της στα φρένα , την συμπεριφορά της και το χαμηλό κέντρο βάρους.

Ειναι πιο ευκολοδήγιτη από το TRANSALP και πιο ασφαλής. Αν δε, βάλεις και την χαμηλή σέλα είσαι και πιο χαμηλά.

Μειονέκτημα σίγουρα είναι πιο ψηλή από ότι έχεις οδηγήσει μέχρι τώρα, άρα στα επιτόπια θέλει προσοχή , στο δρόμο όμως είναι όλα τα λεφτά.
θεωρώ πως θα έχεις και λίγη περισσότερη κατανάλωση σε βενζίνη .

Καλή αγορά ότι και να διαλέξεις.



Sent from my iPad using Tapatalk HD

Φίλε μου ευχαριστώ για την απάντηση σου .
Και εγώ για τους ίδιους λόγους σκέπτομαι την αγορά της GS 1200
Χαμηλό κέντρο βάρους , καταπληκτικά φρένα , οδική συμπεριφορά . Αυτό που δεν ξέρω είναι το πόσο κουραστική μπορεί να είναι η οδήγηση της λόγο βάρους της μηχανής σε δρόμο με συνεχόμενες στροφές εσάκια . Αν έχεις κάνει την διαδρομή Κόρινθο – Επίδαυρο , για τέτοιο δρόμο μιλαω.

asotosios 13-09-2012 13:17

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
θα ελεγα αν την θελεις μονο για δουλεια...αρα γαιδουρακι...
παρε ενα VStrom, αλλα αν την θελεις και για την κ@@λα σου καλο ειναι να παρεις κατι που θα σε καλυπτει και εκει...
απλα θα πω και εγω...οτι δυστηχως οι κ@@λες πλερωνονται και που λεφτα για τετοια πλεον...

δεν ξερω την ανεση ή μη που εχεις στο πορτοφολι σου...οποτε εισαι ο μονος που μπορει να τα βαλει κατω και να αποφασησει...

οτι και να παρεις καλοταξιδο να ειναι...και παντα ορθιος...!!!:ye32:

jmar 13-09-2012 17:02

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από manolis65 ( 757304)
Φίλε μου ευχαριστώ για την απάντηση σου .
Και εγώ για τους ίδιους λόγους σκέπτομαι την αγορά της GS 1200
Χαμηλό κέντρο βάρους , καταπληκτικά φρένα , οδική συμπεριφορά . Αυτό που δεν ξέρω είναι το πόσο κουραστική μπορεί να είναι η οδήγηση της λόγο βάρους της μηχανής σε δρόμο με συνεχόμενες στροφές εσάκια . Αν έχεις κάνει την διαδρομή Κόρινθο – Επίδαυρο , για τέτοιο δρόμο μιλαω.

Δες και το R 1200 r, σε στενο στροφιλικι απλα δεν πιανεται, ειναι και πιο χαμηλο και πιο ελαφρυ με κοντυτερο μεταξονιο και με ενα φερινγκ θα εισαι μια χαρα, γνωμη μου ειναι πριν αποφασισεις να τα κανεις μια βολτα να δεις και απο θεμα υψους αλλα και ποσο σε βολευουν. Απλα το 1200 GS ειναι σιγουρα μια πιο all around λυση, τα κανει ολα και συμφερει ενα πραγμα :ye33:


NLS 13-09-2012 17:17

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από manolis65 ( 757304)
Αυτό που δεν ξέρω είναι το πόσο κουραστική μπορεί να είναι η οδήγηση της λόγο βάρους της μηχανής σε δρόμο με συνεχόμενες στροφές εσάκια . Αν έχεις κάνει την διαδρομή Κόρινθο – Επίδαυρο , για τέτοιο δρόμο μιλαω.

Δεν θα ασχοληθώ με ότι άλλο συζητείται παρά με το παραπάνω κομμάτι.
Απάντηση: Χοχοχοχοχοχοχο...

Giannme 13-09-2012 19:41

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Εγώ θα σου απαντήσω οσο αφορά το θέμα του ύψους με ένα video κοντύτερού σου, καθώς μία είκονα ίσον 1000 λέξεις :rolleyes:...:


napgeo 13-09-2012 19:49

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από manolis65 ( 756786)
Φίλοι μου θα ήθελα την βοήθεια σας για την επιλογή της επόμενης μοτοσικλέτας μου ,καθώς πρέπει για την επιλογή της να συνυπολογιστούν αρκετοί παράγοντες για τους οποίους εσείς ξέρεται πολύ περισσότερα από μένα.
Α) είμαι κοντός με 1,70 ύψος
Β) μηδενική εμπειρία σε on/of μοτοσικλέτες , τα προηγούμενα δίτροχα που είχα στην κατοχή μου εκτός από διάφορα παπιά ήταν ένα Yamaha RD 350 στα νιάτα μου για λίγο , Vespa Cossa 200 για πάρα πολλά χρόνια και τέλος τα τελευταία τέσσερα χρόνια Beverly 500.
Γ) η μηχανή για μένα θα είναι εργαλείο της δουλειάς μου και θα καλύπτω τρις με τέσσερες φορές την εβδομάδα 250 – 300 χλμ κάθε φορά σε επαρχιακό οδικό δίκτυο με αρκετά και ωραία στροφιλίκια .

Θα μου πείτε τώρα που πας ρε παππού τώρα στα γεράματα μιας και είμαι 47 χρονών και δεν βολεύεσαι με αυτοκίνητο? Αυτό είναι αλλο θεμα που θα το αναλύσουμε κάποια άλλη φορά..
Τελευταία έχω ερωτευτεί μια χοντρούλα GS 1200 που έρχεται τακτικά στο μαγαζί μου και ο ιδιοκτήτης της μου εχει μιλήσει με τα καλύτερα λόγια για την αξιοπιστία της και την ασφαλή οδική συμπεριφορά της.


Καλή επιλογή να έχεις αδερφέ.

Αυτό όμως είναι για ανέκδοτο. Πιο προβληματικό δίκυκλο στον πλανήτη δεν έχει κυκλοφορήσει. Απλά κάνε μια μικρή βόλτα σε αυτό το site και το ξανασυζητάμε.
Να είσαι καλά..............

commander 13-09-2012 19:56

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από manolis65 ( 757304)
Φίλε μου ευχαριστώ για την απάντηση σου .
Και εγώ για τους ίδιους λόγους σκέπτομαι την αγορά της GS 1200
Χαμηλό κέντρο βάρους , καταπληκτικά φρένα , οδική συμπεριφορά . Αυτό που δεν ξέρω είναι το πόσο κουραστική μπορεί να είναι η οδήγηση της λόγο βάρους της μηχανής σε δρόμο με συνεχόμενες στροφές εσάκια . Αν έχεις κάνει την διαδρομή Κόρινθο – Επίδαυρο , για τέτοιο δρόμο μιλαω.

Αν και κάποιοι απο δω μεσα έχουν σαν τι δικιά μου και μιλάω για την δικιά μου που είναι 275 κιλά άρα κάτι λίγο ποιο βαριά απο το 1200 adv,εντούτοις είναι σαν να ΜΗΝ υπάρχει,σου κάνει τρέλα κέφια.Εδώ μέσα υπάρχουν άνθρωποι που την έχουν για ποδήλατο και έχουν κάνει 200 πλας χιλιάδες χιλιόμετρα.. Μέσα σε αυτά τα χιλιόμετρα είναι χιλιόμετρα αναψυχής και χιλιόμετρα εργασίας.....Αυτο το σεντόνι το έκαναν για να σου πω Ότι........Για ότι και να την πάρεις σαν μηχανή(την συγκεκριμένη r1200gs)Θα είναι μια οδηγικη απολαύσει......καλη αγορά σε ότι και αν
αποφασισεις!!!!!!

commander 13-09-2012 19:58

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Ξέχασα να σου πω δεν είμαι και πρώτο μπόι.......1,70......:cool:γι αυτο μην την φοβάσαι......

jmar 13-09-2012 20:00

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Giannme ( 757519)
Εγώ θα σου απαντήσω οσο αφορά το θέμα του ύψους με ένα video κοντύτερού σου, καθώς μία είκονα ίσον 1000 λέξεις :rolleyes:...:

BMW R 1200 GS short rider - YouTube

Ε τοτε να παρει αυτο :rolleyes:


NLS 13-09-2012 20:39

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από napgeo ( 757525)
Καλή επιλογή να έχεις αδερφέ.

Αυτό όμως είναι για ανέκδοτο. Πιο προβληματικό δίκυκλο στον πλανήτη δεν έχει κυκλοφορήσει. Απλά κάνε μια μικρή βόλτα σε αυτό το site και το ξανασυζητάμε.
Να είσαι καλά..............

Νομίζω στο σύμπαν.
Ντεβίλ να πάρει να φχαριστηθεί οδήγηση.

leandros 13-09-2012 21:25

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Giannme ( 757519)
Εγώ θα σου απαντήσω οσο αφορά το θέμα του ύψους με ένα video κοντύτερού σου, καθώς μία είκονα ίσον 1000 λέξεις :rolleyes:...:

BMW R 1200 GS short rider - YouTube


Ο napgeo είναι;

kostas_366 13-09-2012 22:17

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από commander ( 757530)
Ξέχασα να σου πω δεν είμαι και πρώτο μπόι.......1,70......:cool:γι αυτο μην την φοβάσαι......

Ώπα γίγαντα :p:p:p
Σου έριχνα δηλ. 2-3 πόντους?? χαχαχα

Φίλε, το πρόβλημα σου δεν είναι το ύψος, αλλά το κάθε μέρα.
Ο Άκης σου είπε στρώμα 650. Για δουλειά είναι καλό όπως και το παπί.. ίσως να είναι λύση..
Η άλλη είναι άλλο πράγμα, αλλά με ...κόκκινα εσώρουχα, πρόστυχα:cool2:
Διαλέγεις και πέρνεις.
Για το ύψος σου, καλό είναι και ένα 1150, αλλά να βρεις μια καλή μοτοσικλέτα και ας έχει και 150,000κλμ. Θα σου απαντήσει και ο Δήμος σε αυτό..

NLS 13-09-2012 22:56

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από leandros ( 757569)
Ο napgeo είναι;

Χαχαχαχα πιο μέσα να πέσεις δεν γινόταν.

napgeo 13-09-2012 23:19

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από commander ( 757527)
Αν και κάποιοι απο δω μεσα έχουν σαν τι δικιά μου και μιλάω για την δικιά μου που είναι 275 κιλά άρα κάτι λίγο ποιο βαριά απο το 1200 adv,εντούτοις είναι σαν να ΜΗΝ υπάρχει,σου κάνει τρέλα κέφια.Εδώ μέσα υπάρχουν άνθρωποι που την έχουν για ποδήλατο και έχουν κάνει 200 πλας χιλιάδες χιλιόμετρα.. Μέσα σε αυτά τα χιλιόμετρα είναι χιλιόμετρα αναψυχής και χιλιόμετρα εργασίας.....Αυτο το σεντόνι το έκαναν για να σου πω Ότι........Για ότι και να την πάρεις σαν μηχανή(την συγκεκριμένη r1200gs)Θα είναι μια οδηγικη απολαύσει......καλη αγορά σε ότι και αν


αποφασισεις!!!!!!



:re26:Συγκρίνεις τώρα τη δικιά σου μηχανή (διαμάντι) με τα ακατανόμαστα.

:Απορία::hmmm:Τι άλλο θα ακούσουμε..................

napgeo 13-09-2012 23:23

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από jmar ( 757531)



Δύο φορές έβαλε πόδι κάτω.

Άρα.

Η μηχανή δεν έχει καλό στήσιμο.............

stelth1 14-09-2012 00:15

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Αξιοπιστια? :lo19::lo19::lo19::lo19::lo19::lo19::lo19:
Φιλε μου δες κ εδω http://www.gsforum.gr/%CE%93%CE%B5%C...BF%CF%82-2957/

commander 14-09-2012 07:53

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
αυτό με την αξιοπιστία δεν το καταλαβαίνω ώρες ώρες........... Εχτές καθόμασταν με το Νότη και πίναμε καφε στην Κηφισιά και βλέπουμε ένα ML (Μερσεντές) και ακινητοποιητε........85000 ευρό αμάξι το ποσο το ξερω από πρώτο χερι)δλδ ΔΕΝ πρέπει αυτό να χαλάσει?????

brasidas12 14-09-2012 08:35

Ολα χαλάνε ρε παιδια κάποια στιγμή τι λέμε τωρα.....απλα τυχαίνει σε κάποια κ έχουν ορισμενα προβλήματα που τα βγαζουν σε 5-10 χιλιαδεσ χλμ κ σε κάποια αλλα μετα απο 60 χιλιάδες.ολα σχετικά είναι.το μονο σίγουρο είναι οτι ολα κάποια στιγμή καπουτ.


Sent from Me using Tapatalk

napgeo 14-09-2012 11:31

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από commander ( 757770)
αυτό με την αξιοπιστία δεν το καταλαβαίνω ώρες ώρες........... Εχτές καθόμασταν με το Νότη και πίναμε καφε στην Κηφισιά και βλέπουμε ένα ML (Μερσεντές) και ακινητοποιητε........85000 ευρό αμάξι το ποσο το ξερω από πρώτο χερι)δλδ ΔΕΝ πρέπει αυτό να χαλάσει?????

:u56:Όχι βέβαια. Μα πως σας έχουν περάσει αυτή την δικαιολογία (όλα χαλάνε).



Αξιοπιστία. Λέξη άγνωστη στους Γερμανούς. Λεξικό Ναπολέων............

commander 14-09-2012 12:08

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από napgeo ( 757884)
:u56:Όχι βέβαια. Μα πως σας έχουν περάσει αυτή την δικαιολογία (όλα χαλάνε).



Αξιοπιστία. Λέξη άγνωστη στους Γερμανούς. Λεξικό Ναπολέων............

Θα πάψεις ποια............:D

NLS 14-09-2012 12:34

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
(επειδή δεν καθόμαστε και δεν μας ενδιαφέρει να παραθέτουμε εδώ αστοχίες μη-γερμανικών και ακόμα και της "κορωνίδας της αξιοπιστίας" Honda, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν ή ότι δεν τις ξέρουμε ή ότι δεν τις έχουμε ζήσει... απλά το αναφέρω μέσα σε όλα, δεν πρόκειται να το αναλύσω ή να πείσω κανέναν, δεν με ενδιαφέρει και δεν ασχολείται με αυτά το forum)

BOXER 14-09-2012 13:12

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από NLS ( 757928)
(επειδή δεν καθόμαστε και δεν μας ενδιαφέρει να παραθέτουμε εδώ αστοχίες μη-γερμανικών και ακόμα και της "κορωνίδας της αξιοπιστίας" Honda, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν ή ότι δεν τις ξέρουμε ή ότι δεν τις έχουμε ζήσει... απλά το αναφέρω μέσα σε όλα, δεν πρόκειται να το αναλύσω ή να πείσω κανέναν, δεν με ενδιαφέρει και δεν ασχολείται με αυτά το forum)

Ασε βρε τον Ναπο να λέει τα αστεία του, το χιούμορ είναι ένδειξη υγείας, καλής διάθεσης και καλής καρδιάς :)!
Εγω προσωπικά δεν μπορω να του κράτησω "κακία" ;), και εκτός αυτού είναι απο την όμορφη Πρέβεζα :re26:!!!

NLS 14-09-2012 14:53

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Μα και μένα μου είπαν να μην του κρατάω κακία. :)

napgeo 14-09-2012 15:30

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από BOXER ( 757951)
Ασε βρε τον Ναπο να λέει τα αστεία του, το χιούμορ είναι ένδειξη υγείας, καλής διάθεσης και καλής καρδιάς :)!
Εγω προσωπικά δεν μπορω να του κράτησω "κακία" ;), και εκτός αυτού είναι απο την όμορφη Πρέβεζα :re26:!!!



Πράγματι είναι όμορφη. Τώρα τη γνωρίζω και εγώ την Ήπειρο. Τολμώ να πω ότι ίσως είναι το καλύτερο οικόπεδο στον πλανήτη γη.
Από εδώ ξεκίνησε ο Πολιτισμός και τα γράμματα.
Ο Θεός να μας δώσει υγεία να μην αφήσω ούτε μέτρο της χωρίς να το πατήσω.
Και να επισκεφτείτε το νέο Μουσείο της Πρέβεζας……………….

napgeo 14-09-2012 15:32

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από NLS ( 758013)
Μα και μένα μου είπαν να μην του κρατάω κακία. :)



:u55:Δεν σας βλέπω όμως να τηρείτε την υπόσχεση που έχετε δώσει………:)

kostas_366 14-09-2012 15:36

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από napgeo ( 758040)
Πράγματι είναι όμορφη. Τώρα τη γνωρίζω και εγώ την Ήπειρο. Τολμώ να πω ότι ίσως είναι το καλύτερο οικόπεδο στον πλανήτη γη.
Από εδώ ξεκίνησε ο Πολιτισμός και τα γράμματα.
Ο Θεός να μας δώσει υγεία να μην αφήσω ούτε μέτρο της χωρίς να το πατήσω.
Και να επισκεφτείτε το νέο Μουσείο της Πρέβεζας……………….

Στο εύχομαι.

NLS 14-09-2012 16:14

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από napgeo ( 758044)
:u55:Δεν σας βλέπω όμως να τηρείτε την υπόσχεση που έχετε δώσει………:)

Είπα εγώ για καμία υπόσχεση;

forester 14-09-2012 16:45

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από manolis65 ( 757304)
Φίλε μου ευχαριστώ για την απάντηση σου .
Και εγώ για τους ίδιους λόγους σκέπτομαι την αγορά της GS 1200
Χαμηλό κέντρο βάρους , καταπληκτικά φρένα , οδική συμπεριφορά . Αυτό που δεν ξέρω είναι το πόσο κουραστική μπορεί να είναι η οδήγηση της λόγο βάρους της μηχανής σε δρόμο με συνεχόμενες στροφές εσάκια . Αν έχεις κάνει την διαδρομή Κόρινθο – Επίδαυρο , για τέτοιο δρόμο μιλαω.

Οι δρομοι που περιγραφεις, ειναι το ψωμοτυρι της ;)


Send by Forester via iPhone using Tapatalk

napgeo 14-09-2012 17:18

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από NLS ( 758068)
Είπα εγώ για καμία υπόσχεση;


:ye28:Ευτυχώς.:ye32:



Καλό Σαββατοκύριακο.................:)

ortho 14-09-2012 21:42

Απάντηση: Επιλογή μοτοσικλέτας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από napgeo ( 758040)
Πράγματι είναι όμορφη. Τώρα τη γνωρίζω και εγώ την Ήπειρο. Τολμώ να πω ότι ίσως είναι το καλύτερο οικόπεδο στον πλανήτη γη.
Από εδώ ξεκίνησε ο Πολιτισμός και τα γράμματα.
Ο Θεός να μας δώσει υγεία να μην αφήσω ούτε μέτρο της χωρίς να το πατήσω.
Και να επισκεφτείτε το νέο Μουσείο της Πρέβεζας……………….

Με το χρέπι Κ1200;!

peterv 14-09-2012 22:31

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από manolis65 ( 757304)
Φίλε μου ευχαριστώ για την απάντηση σου .
Και εγώ για τους ίδιους λόγους σκέπτομαι την αγορά της GS 1200
Χαμηλό κέντρο βάρους , καταπληκτικά φρένα , οδική συμπεριφορά . Αυτό που δεν ξέρω είναι το πόσο κουραστική μπορεί να είναι η οδήγηση της λόγο βάρους της μηχανής σε δρόμο με συνεχόμενες στροφές εσάκια . Αν έχεις κάνει την διαδρομή Κόρινθο – Επίδαυρο , για τέτοιο δρόμο μιλαω.

Παιχνίδι απίστευτο πλαγίαζει αρκετά και για πλάκα , θα διασκεδάζεις με την ψυχή σου.....


Sent from my iPad using Tapatalk HD


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:39.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!