GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Εξοπλισμός μοτοσικλέτας (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=26)
-   -   ΣΚΟΝΗ ΑΠΟ ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΑ ΒΑΛΙΤΣΑ TOP CASE BMW R1200 GSA (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=22654)

msmanos 09-08-2011 01:27

ΣΚΟΝΗ ΑΠΟ ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΑ ΒΑΛΙΤΣΑ TOP CASE BMW R1200 GSA
 
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους του Forum. Σήμερα επιτέους πήρα την πολυπόθητη εδώ και καιρό μοτοσυκλέτα (Bmw r1200 GSA ). 'Ολα καλά,φανταστική μοτοσυκλέτα,αλλα μου δημιουργήθηκε μία απορία και παράλληλα πρόβλημα.΄Την πήρα μαζί με το αλουμινένιο top case που της πάει πολύ,αλλα όπως μου ειπε κατοπιν εορτής ο πωλητής και οπως ακουσα και απο αλλους,ότι βγάζει εσωτερικά η βαλιτσα μία σκόνη απο το αλουμίνιο και γενικά δεν ειναι να βαζεις ,ειδικα ρουχα μέσα έτσι.Εδώ θέλω την βοηθεια σας,για όσους είστε κατοχοι της ίδια βαλίτσας,πως λύσατε το προβλημα της σκόνης και δεν μιλώ να αγοράσω τον σάκο της bmw,,,ειναι πολλα τα λεφτά για ένα σακο...Ελπίζω να υπάρχει κάποια καλή λυση..Ευχαριστώ εκ των προτέρων σε όσους απαντήσουν...

evanslam 09-08-2011 01:37

Απάντηση: ΣΚΟΝΗ ΑΠΟ ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΑ ΒΑΛΙΤΣΑ TOP CASE BMW R1200 GSA
 
Καποιοι έχουμε λύσει το πρόβλημα ετσι: http://www.gsforum.gr/%CE%95%CE%BE%CE%BF%CF%80%CE%BB%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82-%CE%BC%CE%BF%CF%84%CE%BF%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%BB%CE%AD%CF%84%CE%B1%CF%82-26/%CE%95%CF%83%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B5%CF%80%CE%AD%CE%BD%CE%B4%CF%85%CF%83%CE%B7-topcase-adventure-20508/ και υσυχάζεις και απο κραδασμούς των εσωτερικών αντικειμένων!

evanslam 09-08-2011 01:38

Απάντηση: ΣΚΟΝΗ ΑΠΟ ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΑ ΒΑΛΙΤΣΑ TOP CASE BMW R1200 GSA
 
Καλοτάξιδη επίσης!

gbmw 09-08-2011 11:42

Απάντηση: ΣΚΟΝΗ ΑΠΟ ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΑ ΒΑΛΙΤΣΑ TOP CASE BMW R1200 GSA
 
Αγοράζεις ένα κομμάτι μοκέτα και μπορείς να την κολήσεις με βενζινόκολα για πάντα;)

msmanos 09-08-2011 16:05

Απάντηση: ΣΚΟΝΗ ΑΠΟ ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΑ ΒΑΛΙΤΣΑ TOP CASE BMW R1200 GSA
 
Ευχαριστώ παιδια για τις λύσεις,καλη φαινεται δουλεια με τη μοκέτα και μάλλον μονόδρομος ειναι,αλλα το παλικάρι την έβαλε στην πάτρα.Για εμάς τους πειραιώτες που μπορεί να φτιάχνουν κατι τετοιο? Σε ενα οποιοδήποτε καταστημα που τοποθετεί μοκέτες σε αυτοκίνητα? :hmmm:

evanslam 09-08-2011 17:55

Απάντηση: ΣΚΟΝΗ ΑΠΟ ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΑ ΒΑΛΙΤΣΑ TOP CASE BMW R1200 GSA
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gbmw ( 438149)
Αγοράζεις ένα κομμάτι μοκέτα και μπορείς να την κολήσεις με βενζινόκολα για πάντα;)



Εγώ μόνος μου το έκανα με πιστόλι θερμής σιλικόνης - κόλλας. Αν βαριέσαι να το κάνεις μόνος μπορείς να πάς σε κάποιον που πουλάει μοκέτες να στο κάνει.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 09-08-2011 19:49

Απάντηση: ΣΚΟΝΗ ΑΠΟ ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΑ ΒΑΛΙΤΣΑ TOP CASE BMW R1200 GSA
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από msmanos ( 438333)
Ευχαριστώ παιδια για τις λύσεις,καλη φαινεται δουλεια με τη μοκέτα και μάλλον μονόδρομος ειναι,αλλα το παλικάρι την έβαλε στην πάτρα.Για εμάς τους πειραιώτες που μπορεί να φτιάχνουν κατι τετοιο? Σε ενα οποιοδήποτε καταστημα που τοποθετεί μοκέτες σε αυτοκίνητα? :hmmm:

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από evanslam ( 438396)

Εγώ μόνος μου το έκανα με πιστόλι θερμής σιλικόνης - κόλλας. Αν βαριέσαι να το κάνεις μόνος μπορείς να πάς σε κάποιον που πουλάει μοκέτες να στο κάνει.


Όπως σου λέει κ ο Βαγγέλης ... με θερμόκολλα πανεύκολα ...

Αλλά κ σε μοκετάδικο ... ακόμη πιο εύκολα ... σε ένα τέταρτο θα σ' έχει σένιο ... ;)




.

mjtir 10-08-2011 10:26

Απάντηση: ΣΚΟΝΗ ΑΠΟ ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΑ ΒΑΛΙΤΣΑ TOP CASE BMW R1200 GSA
 
Καντε και κανενα τεστ στεγανοτητας πρωτα πριν την ντυσετε :D...

staikosn1 10-08-2011 15:12

Απάντηση: ΣΚΟΝΗ ΑΠΟ ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΑ ΒΑΛΙΤΣΑ TOP CASE BMW R1200 GSA
 
Βασικα υπαρχουν και οι σακοι αδιαβροχοποιησης της PENTAGΟΝ
που την βρισκετε σε στρατιωτικα ειδη (πηρα 2 για το ταξιδι μου, απο το Μοναστηρακι)
που μπορεις να την γεμισεις οτι θελησεις και να την βαλεις στην βαλιτσα!!
Η large πιστευω ακραδαντα οτι θα κανει πολυ καλα την δουλεια που θελεις!!

msmanos 10-08-2011 16:08

Απάντηση: ΣΚΟΝΗ ΑΠΟ ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΑ ΒΑΛΙΤΣΑ TOP CASE BMW R1200 GSA
 
Τι? Μη μου πειτε τωρά οτι δεν ειναι και στεγανές και μπα΄ζουν και νερα??? Ενα κάρρο λεφτά έχουν!! :hmmm:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:52.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!