GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τι μας έτυχε (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=51)
-   -   after-sales της HP Ελλάδας (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=40564)

angelo_balto 10-05-2013 17:42

after-sales της HP Ελλάδας
 
Τα θερμά μου συγχαρητήρια στο after-sales της HP Ελλάδας (InfoQuest) ...

Πήρα τηλέφωνο σήμερα για σέρβις σε ένα HP Officejet 6500 και μου είπαν ότι έχουν οδηγία από την HP να ΜΗΝ τα επισκευάζουν !!!!!

Η αντιπρόταση τους είναι η εξής:
"αντικατάσταση με ίδιο μοντέλο εκτυπωτή από τα refurbished της InfoQuest στο ποσό των 117€ + 20€ εργασία τεχνικού" ...

σημειωτέων ο εκτυπωτής αγοράστηκε καινούργιος 116€ ... :lo19:









Άγγελος Μπαλτογιάννης ονομάζομαι.

aeriko 10-05-2013 18:07

Απάντηση: after-sales της HP Ελλάδας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από angelo_balto ( 893113)
Τα θερμά μου συγχαρητήρια στο after-sales της HP Ελλάδας (InfoQuest) ...

Πήρα τηλέφωνο σήμερα για σέρβις σε ένα HP Officejet 6500 και μου είπαν ότι έχουν οδηγία από την HP να ΜΗΝ τα επισκευάζουν !!!!!

Η αντιπρόταση τους είναι η εξής:
"αντικατάσταση με ίδιο μοντέλο εκτυπωτή από τα refurbished της InfoQuest στο ποσό των 117€ + 20€ εργασία τεχνικού" ...

σημειωτέων ο εκτυπωτής αγοράστηκε καινούργιος 116€ ... :lo19:

Δυστυχώς αυτή την πολιτική την ακολουθεί εδώ και χρόνια, για πολυμηχάνημα με χαλασμένη κασέτα τροφοδοσίας χαρτιού ζήτησε να αντικαταστήσει το μηχάνημα με άλλο refurbished από το Βέλγιο στην τιμή των 870 €. Κοινώς απαραδεκτοι.

Albatros 10-05-2013 21:03

Απάντηση: after-sales της HP Ελλάδας
 
ΤΑ φτηνα μηχανηματα τα πετας αμα χαλασουν...
:hmmm:

vaska 11-05-2013 08:47

Απάντηση: after-sales της HP Ελλάδας
 
Γνωστό τοις πάσι η απαράδεκτη ποιότητα της ΗΡ. Νομίζω ανακαλύφθηκε κώδικας που κάνει "ανάποδο μέτρημα" (count down) και όταν μηδενίσει κόβει την επικοινωνία κεφαλής με εκτυπωτή, νομίζω είναι στα δικαστήρια η ΗΡ κλπ κλπ. Με λίγα λόγια μηχανήματα περιορισμένης χρήσης. Και δυστυχώς ο κόσμος λόγω ονόματος την αγοράζει σαν στραβός.

Τελικά δεν μπορείς να γίνεις κολοσσός αν δεν κάνεις τις φουστίστες σου.

Από την άλλη οι απαράδεκτες τιμές αναλωσίμων, στις οποίες είναι πρωτοπόρος η ΗΡ και αναπόφευκτα ακολουθούν και οι άλλες.

Συμβουλή για τίμια αγορά είναι οι canon.

siraxanz 12-05-2013 23:51

Απάντηση: after-sales της HP Ελλάδας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από vaska ( 893275)
Γνωστό τοις πάσι η απαράδεκτη ποιότητα της ΗΡ. Νομίζω ανακαλύφθηκε κώδικας που κάνει "ανάποδο μέτρημα" (count down) και όταν μηδενίσει κόβει την επικοινωνία κεφαλής με εκτυπωτή, νομίζω είναι στα δικαστήρια η ΗΡ κλπ κλπ. Με λίγα λόγια μηχανήματα περιορισμένης χρήσης. Και δυστυχώς ο κόσμος λόγω ονόματος την αγοράζει σαν στραβός.

Τελικά δεν μπορείς να γίνεις κολοσσός αν δεν κάνεις τις φουστίστες σου.

Από την άλλη οι απαράδεκτες τιμές αναλωσίμων, στις οποίες είναι πρωτοπόρος η ΗΡ και αναπόφευκτα ακολουθούν και οι άλλες.

Συμβουλή για τίμια αγορά είναι οι canon.

:th11: Βασίλη, η γνώμη ενός ειδικού επαγγελματία, έχει ιδιαίτερη βαρύτητα:)

angelo_balto 13-05-2013 10:40

Απάντηση: after-sales της HP Ελλάδας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από vaska ( 893275)
Γνωστό τοις πάσι η απαράδεκτη ποιότητα της ΗΡ. Νομίζω ανακαλύφθηκε κώδικας που κάνει "ανάποδο μέτρημα" (count down) και όταν μηδενίσει κόβει την επικοινωνία κεφαλής με εκτυπωτή, νομίζω είναι στα δικαστήρια η ΗΡ κλπ κλπ. Με λίγα λόγια μηχανήματα περιορισμένης χρήσης. Και δυστυχώς ο κόσμος λόγω ονόματος την αγοράζει σαν στραβός.

Τελικά δεν μπορείς να γίνεις κολοσσός αν δεν κάνεις τις φουστίστες σου.

Από την άλλη οι απαράδεκτες τιμές αναλωσίμων, στις οποίες είναι πρωτοπόρος η ΗΡ και αναπόφευκτα ακολουθούν και οι άλλες.

Συμβουλή για τίμια αγορά είναι οι canon.

οπότε Canon +1 ... μάλλον για εκει με βλέπω ;)

άποψη για Epson?

commander 13-05-2013 10:51

Απάντηση: after-sales της HP Ελλάδας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από angelo_balto ( 894120)
άποψη για Epson?

εχω ενα πολυμηχανημα τις το dx 9400f το εχω αρκετο καιρο δεν μου εχει κανει τπτ μεχρι στιγμης........Αγορασμενο απο το πλαισιο σε προσφορα τοτε........Το μονο που εχω δει ειναι οτι ενω το πλαισιο βγαζει δικιας του παραγγελίας χρωματα αυτο δεν τα δεχεται με την ευκολια που δεχεται τις δικιας τις μαρκας...κατα τα αλλα πολύ καλό και εύχρηστο. ....

Nordic 13-05-2013 12:09

Απάντηση: after-sales της HP Ελλάδας
 
Νομίζω ενδιαφέρον και σχετικό με το θέμα είναι ένα Ισπανικό Ντοκιμαντέρ. Μεταξύ άλλων περιγράφει και την αγωνιώδη προσπάθεια κάποιου να επισκευάσει τον εκτυπωτή του> λινκ

(έχει υπότιτλους και σε Ελληνικά)

angelo_balto 13-05-2013 14:48

Απάντηση: after-sales της HP Ελλάδας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Nordic ( 894155)
Νομίζω ενδιαφέρον και σχετικό με το θέμα είναι ένα Ισπανικό Ντοκιμαντέρ. Μεταξύ άλλων περιγράφει και την αγωνιώδη προσπάθεια κάποιου να επισκευάσει τον εκτυπωτή του> λινκ

(έχει υπότιτλους και σε Ελληνικά)

πάρα πολύ καλό ντοκιμαντέρ ... :ye02:

vaska 13-05-2013 15:16

Απάντηση: after-sales της HP Ελλάδας
 
Γμτ μια ώρα έγραφα και μόλις πήγα να το ποστάρω χάθηκε. Τες πα το απόγευμα θα σας το ξαναγράψω να πάρετε μια ιδέα.


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:38.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!