GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Κράνη (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=64)
-   -   BMW Ενδοσυνεννόηση (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=23438)

alevbas 11-09-2011 02:09

BMW Ενδοσυνεννόηση
 
Καλησπέρα,
μήπως την έχει κανεις (part no. 76 51 7 726 131) και σε πιο κράνος? Σκεφτομαι να την αγοράσω για το system 6 που πρόσφατα πήρα. Σκεφτόμουν για κάτι ποιοτικό και ντιζαϊνάτο, και η μαμά ενδισυνεννόηση πράγματι είναι. Είναι όμως και λίγο τσουχτερή η τιμή και γι΄αυτό ήθελα να ακούσω γνώμες από αυτούς που την έχουνε βάλει

siraxanz 11-09-2011 09:57

Απάντηση: BMW Ενδοσυνεννόηση
 
Αν θέλεις κάτι ποιοτικό εδώ είσαι....

Μακράν η καλύτερη ενδοσυνενόηση κ όχι μόνο:D

Το design είναι υποκειμενικό για τον καθένα κ δεν μπορώ να σε συμβουλέψω:p

kgs 11-09-2011 10:41

Απάντηση: BMW Ενδοσυνεννόηση
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από alevbas ( 462809)
Καλησπέρα,
μήπως την έχει κανεις (part no. 76 51 7 726 131) και σε πιο κράνος? Σκεφτομαι να την αγοράσω για το system 6 που πρόσφατα πήρα. Σκεφτόμουν για κάτι ποιοτικό και ντιζαϊνάτο, και η μαμά ενδισυνεννόηση πράγματι είναι. Είναι όμως και λίγο τσουχτερή η τιμή και γι΄αυτό ήθελα να ακούσω γνώμες από αυτούς που την έχουνε βάλει

Πόσο τσουχτερή ?

siraxanz 11-09-2011 10:51

Απάντηση: BMW Ενδοσυνεννόηση
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από kgs ( 462865)
Πόσο τσουχτερή ?

στον Καναδά 504,50 $ καναδεζικα δολάρια

Στο Ενωμένο Βασίλειο λέγε με Αγγλία 283,60 £ Βρετανικές λίρες

Στην Ιταλία 340 ευρωπαικά

Στην μαγική Ελλαδίτσα 406 ευρώ.... λόγω κρίσης ας δώσουμε κάτι παραπάνω:sm7:

Μα πόσο μαμάκες είναι εκεί στην BMW τώρα με το διαδύκτιο όλα φαίνονται...

γιατί στην μαμημενη Ιταλία είναι 66 ευρώ φτηνότερη η ενδοσυννενόηση:mad:Νεύρα:mad:

alevbas 11-09-2011 11:15

Απάντηση: BMW Ενδοσυνεννόηση
 
Καλημέρα,
406€ συν 39€ η μπαταρία από Ελλάδα. Από έξω η καλύτερη τιμή που έχω βρει είναι 365€ συν μεταφορικά. Η SCALA με 270 λίρες, περίπου 310€ δεν είναι και πολύ φθηνότερη...

alevbas 11-09-2011 11:32

Απάντηση: BMW Ενδοσυνεννόηση
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από siraxanz ( 462872)
στον Καναδά 504,50 $ καναδεζικα δολάρια

Στο Ενωμένο Βασίλειο λέγε με Αγγλία 283,60 £ Βρετανικές λίρες

Στην Ιταλία 340 ευρωπαικά

Στην μαγική Ελλαδίτσα 406 ευρώ.... λόγω κρίσης ας δώσουμε κάτι παραπάνω:sm7:

Μα πόσο μαμάκες είναι εκεί στην BMW τώρα με το διαδύκτιο όλα φαίνονται...

γιατί στην μαμημενη Ιταλία είναι 66 ευρώ φτηνότερη η ενδοσυννενόηση:mad:Νεύρα:mad:

Πρέπει να υπολογίσεις και τα χρήματα της μπαταρίας βέβαια. Επειδή εδώ και πολύ καιρό έχω καταλάβει ότι η ελληνική BMW είναι 30 εώς 40% (με τα μεταφορικά μέσα) ακριβότερη, εγώ αγοράζω μόνο από εξωτερικό. Για την SCALA δεν πρόσεξα ότι έχει βέβαια 2 headsets

siraxanz 11-09-2011 11:35

Απάντηση: BMW Ενδοσυνεννόηση
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από alevbas ( 462890)
Καλημέρα,
406€ συν 39€ η μπαταρία από Ελλάδα. Από έξω η καλύτερη τιμή που έχω βρει είναι 365€ συν μεταφορικά. Η SCALA με 270 λίρες, περίπου 310€ δεν είναι και πολύ φθηνότερη...

Την scala δεν στην έβαλα για φτηνότερη αλλά για καλύτερη;)

Μάλλον δεν διάβασες τα .pdf αρχεία που σου έστειλα....:)

Αν επιμένεις σε BMW οι κατάλογοι που σου έβαλα παραπάνω είναι από τις επίσημες αντιπροσωπείες των κρατών.
Από Αγγλία λοιπον κοστίζει 280 λίρες..
280.00 GBP = 325.485 EUR British Pound Euro 1 GBP = 1.16245 EUR 1 EUR = 0.860256 GBP

Βεβαίως και μπορείς να κάνεις χρήση των προνομίων που σου παρέχει
η παρούσα κοινότητα και να παραγείλεις από Motion & Style
και να έχεις μιά αξιοπρεπή έκπτωση:D
νομίζω 15% οπότε ....έρχεσε στην τιμή Αγγλίας

syan 11-09-2011 13:00

Απάντηση: BMW Ενδοσυνεννόηση
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από siraxanz ( 462910)
Βεβαίως και μπορείς να κάνεις χρήση των προνομίων που σου παρέχει
η παρούσα κοινότητα και να παραγείλεις από Motion & Style
και να έχεις μιά αξιοπρεπή έκπτωση:D
νομίζω 15% οπότε ....έρχεσε στην τιμή Αγγλίας

Χάρη το 15% απο ότι ξέρω ισχύει μόνον για τα ανταλλακτικά...για αξεσουάρ η έκπτωση ποικίλει ανάλογα με το είδος...πάντα πληροφοριακά..;)

siraxanz 11-09-2011 13:15

Απάντηση: BMW Ενδοσυνεννόηση
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από syan ( 462986)
Χάρη το 15% απο ότι ξέρω ισχύει μόνον για τα ανταλλακτικά...για αξεσουάρ η έκπτωση ποικίλει ανάλογα με το είδος...πάντα πληροφοριακά..;)

Οπότε Στράτο πιθανόν να παίξει κ μεγαλύτερη έκπτωση...
Από ότι ξέρω η συγκεκριμένη αντιπροσωπεία είναι φιλική προς το φόρουμ...
Επίσης διαπίστωσα ότι οι ενδοεπικοινωνίες της BMW είναι cardo made:)

alevbas 11-09-2011 13:17

Απάντηση: BMW Ενδοσυνεννόηση
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από siraxanz ( 462910)
Την scala δεν στην έβαλα για φτηνότερη αλλά για καλύτερη;)

Μάλλον δεν διάβασες τα .pdf αρχεία που σου έστειλα....:)

Αν επιμένεις σε BMW οι κατάλογοι που σου έβαλα παραπάνω είναι από τις επίσημες αντιπροσωπείες των κρατών.
Από Αγγλία λοιπον κοστίζει 280 λίρες..
280.00 GBP = 325.485 EUR British Pound Euro 1 GBP = 1.16245 EUR 1 EUR = 0.860256 GBP

Βεβαίως και μπορείς να κάνεις χρήση των προνομίων που σου παρέχει
η παρούσα κοινότητα και να παραγείλεις από Motion & Style
και να έχεις μιά αξιοπρεπή έκπτωση:D
νομίζω 15% οπότε ....έρχεσε στην τιμή Αγγλίας

OK για την SCALA. Μόνος μου παρατήρησα ότι έχει και 2 headsets. Kαλύτερη ή χειρότερη θα μας πει(ς), εάν τις έχεις δοκιμάσει και τις δύο. Εάν ναι, πάω πάσσο.
Τα pdf είναι οι επίσιμοι κατάλογοι, γιατί λες ότι δεν τα διάβασα?:confused:
Αγγλία μαζί με την μπαταρία είναι 310 λίρες ήτοι (με την ισοτιμία που αναφέρεις δουλεύω) 360€ και από clarksbmw που πήρα και το κράνος, μου ζήτησαν συν 40λίρες μεταφορικά (ως γνωστόν το royal mail πονάει), σύνολο δηλαδή 350λίρες=406€, όσο και Ελλάδα.
Πάμε τώρα Ελλάδα 406+39(μπαταρ)=445€ και με προσφορά 445x0,85=378€. Δεν είναι κακό σε σχέση με το φθηνότερο που βρήκα από Γερμανία (365€ με μπαταρία και 16€ μεταφ=381€).
http://www.bmw-kirsch.de/onlineshop/...ku-Einbau.html

Εάν την έχουν ετοιμοπαράδοτη ή έστω σε λίγες μέρες,θα προχωρήσω (να στηρίξουμε και λίγο Ελλάδα). Πάντως πιστεύω ότι και εσύ συμφωνείς ότι στη Ελλάδα έχουμε καπέλλο +30με40% στην αρχική τιμή (θα αναφερθώ μετά σε αυτό). Το system 6 το έφερα από Αγγλία με 460€ σύνολο, ενώ εδώ καλύτερη τιμή που πήρα ήταν +100€ (560€).
Το boulder 2 που ψάχνω Ελλάδα είναι 445 (άντε και 445x0,85=378€), ενώ εδώ
http://www.bmw-kirsch.de/onlineshop/...Boulder-2.html
είναι 315€+16μεταφ=341€.
Ως προς την προσφορά του -15% από Μ&S σαφώς και είναι καλοδεχούμενη πρoς θεού, η αχαριστία είναι κακό χαρακτηριστικό (την χρησιμοποίησα αρκούντως και στο service των 20κ πρόσφατα). Αλλά, δεν πρέπει να την έχουν κάνει οι εταιρίες μόνες τους και επίσημα, εάν θέλουν να πουλήσουν?
Πές ότι εγώ για διάφορους λόγους δεν ήθελα να είμαι μέλος ενός φόρουμ ή χειρότερα δεν ήξερα τι πάει να πει υπολογιστής-internet και παζάρι στα μετρητά δεν έκανα ποτέ μου (το θεωρώ ξεφτίλα, πες με περίεργο ή ντροπαλό). Τότε δεν θα απολάμβανα καμία έκπτωση ΠΟΤΕ.
sorry παίδες για το μακρυσκελές του λόγου μου, απλά θέλω να καταδείξω κάποιες αλήθειες και προφανως καμία αντιμαχία δεν έχω με κανέναν...


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:34.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!