GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Απαραίτητα έγγραφα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Άδεια κυκλοφορίας σε απλό χαρτί (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=30649)

xkoukos 18-04-2012 00:54

Άδεια κυκλοφορίας σε απλό χαρτί
 
Καλησπέρα!
Ως γνωστόν αυτό με τις άδειες κυκλοφορίας που δε τις βγάζουν σε πράσινο χαρτί πλεον αλλά σε ενα μηχανογραφιμένο απλό χαρτί μ'εχει προβληματίσει για την έξοδο απο την χώρα.

Κάπου πήρε το αυτί μου, οχι εγγυρη πηγή, οτι με τέτοιο χαρτί για άδεια θα μου κάνουν σκηνικό στο εξωτερικό.

Μεχρι τώρα μόνο Αλβανία έχω πάει χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα.
Αλλά δε ξέρω τι παίζει σε άλλες χώρες.

Γνωρίζει κανένας σας αν παίζει κάτι;

Μη κανονίσω ταξιδάκι και την πατήσω απο εκει που δε το περιμένω....

Albatros 18-04-2012 08:09

Απάντηση: Άδεια κυκλοφορίας σε απλό χαρτί
 
Κανονικά έπρεπε να έχουμε πρόβλημα στη Χώρα μας...
:cool:

jtnakos 18-04-2012 08:44

Απάντηση: Άδεια κυκλοφορίας σε απλό χαρτί
 
Φιλαράκο τις ίδιες υποννιες ειχα και εγώ για την μανούρα στο εξωτερικό......

Πήγα λοιπον στη διεύθυνση συγκοινωνιών της Κοζάνης και με ύφος έντονο τους επέβαλα να μου βγαλουν την άδεια κυκλοφορίας σε πράσινο χαρτί με την αιτιολογία ότι θα βγω σε χώρες των Βαλκανίων αποφεύγοντας όποια δηποτε καθυστέρηση από την ΕΚΕΙ γραφειοκρατεία:ye33:

Έτσι συμπλήρωσα μια υπεύθυνη δήλωση και σε 5 δευτερόλεπτα μου είχαν τυπώσει την πράσινη άδεια

ΠΡΟΣΟΧΉ πρέπει να επιμείνεις και μάλιστα με ύφος γιατί μια από τις υπαλλήλους ήταν ανένδοτη στο να μου παραχωρήσει την πράσινη ενω ένας άλλος επιβλήθηκε της προηγούμενης τελικά μετά από αψιμαχία τονίζοντας ότι σε περίπτωση περίεργου υπάλληλου του εξωτερικού όντος θα είχα πρόβλημα γραφειοκρατίας και με την υπεύθυνη δήλωση μου την παραχώρησε:ye33::ye33:

το πρόβλημα είναι ότι έχουν έλλειψη πράσινων χαρτιών και δίνουν μόνο όπου υπάρχει ΑΝΆΓΚΗ και στα φορτηγά..

GEO_K 18-04-2012 10:02

Απάντηση: Άδεια κυκλοφορίας σε απλό χαρτί
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από jtnakos ( 658294)
Φιλαράκο τις ίδιες υποννιες ειχα και εγώ για την μανούρα στο εξωτερικό......

Πήγα λοιπον στη διεύθυνση συγκοινωνιών της Κοζάνης και με ύφος έντονο τους επέβαλα να μου βγαλουν την άδεια κυκλοφορίας σε πράσινο χαρτί με την αιτιολογία ότι θα βγω σε χώρες των Βαλκανίων αποφεύγοντας όποια δηποτε καθυστέρηση από την ΕΚΕΙ γραφειοκρατεία:ye33:

Έτσι συμπλήρωσα μια υπεύθυνη δήλωση και σε 5 δευτερόλεπτα μου είχαν τυπώσει την πράσινη άδεια

ΠΡΟΣΟΧΉ πρέπει να επιμείνεις και μάλιστα με ύφος γιατί μια από τις υπαλλήλους ήταν ανένδοτη στο να μου παραχωρήσει την πράσινη ενω ένας άλλος επιβλήθηκε της προηγούμενης τελικά μετά από αψιμαχία τονίζοντας ότι σε περίπτωση περίεργου υπάλληλου του εξωτερικού όντος θα είχα πρόβλημα γραφειοκρατίας και με την υπεύθυνη δήλωση μου την παραχώρησε:ye33::ye33:

το πρόβλημα είναι ότι έχουν έλλειψη πράσινων χαρτιών και δίνουν μόνο όπου υπάρχει ΑΝΆΓΚΗ και στα φορτηγά..

:re27:

xurxes 18-04-2012 10:05

Απάντηση: Άδεια κυκλοφορίας σε απλό χαρτί
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από jtnakos ( 658294)
......
Πήγα ..............και με ύφος έντονο τους επέβαλα...........

:rolleyes:...πως εχω την εντυπωση οτι αυτο το εντονο υφος...το χεις μονιμα...:p:p:p

giclas 18-04-2012 10:07

Απάντηση: Άδεια κυκλοφορίας σε απλό χαρτί
 
στην Κυπρο τη τυπωνης στο σπιτι σου κε δεν υπαρχη πρωβλημα

στην Κυπρο ητε την εχεις μαζη σου ητε οχι το ιδιο κανη
για εξωτερηκο απλα την εχεις μαζη σου για αποφυγη ταλεπορειας

Iconmaster 18-04-2012 10:53

Απάντηση: Άδεια κυκλοφορίας σε απλό χαρτί
 
Ρε παιδιά.Αυτό με το οτι δεν έχουν χαρτιά το ακούω μήνες.Πόσο καιρό θέλει για το εθνικό τυπογραφείο να τυπώσει τις άδειες ;;;:u59::u59::u59:
Έλεοοοοοοοοοοοοοοοοοςςςςςςς πια με το κwλοκράτος.ΝεύραΝεύραΝεύρα

mitch 18-04-2012 18:40

Απάντηση: Άδεια κυκλοφορίας σε απλό χαρτί
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από jtnakos ( 658294)
Φιλαράκο τις ίδιες υποννιες ειχα και εγώ για την μανούρα στο εξωτερικό......

Πήγα λοιπον στη διεύθυνση συγκοινωνιών της Κοζάνης και με ύφος έντονο τους επέβαλα να μου βγαλουν την άδεια κυκλοφορίας σε πράσινο χαρτί με την αιτιολογία ότι θα βγω σε χώρες των Βαλκανίων αποφεύγοντας όποια δηποτε καθυστέρηση από την ΕΚΕΙ γραφειοκρατεία:ye33:

Έτσι συμπλήρωσα μια υπεύθυνη δήλωση και σε 5 δευτερόλεπτα μου είχαν τυπώσει την πράσινη άδεια

ΠΡΟΣΟΧΉ πρέπει να επιμείνεις και μάλιστα με ύφος γιατί μια από τις υπαλλήλους ήταν ανένδοτη στο να μου παραχωρήσει την πράσινη ενω ένας άλλος επιβλήθηκε της προηγούμενης τελικά μετά από αψιμαχία τονίζοντας ότι σε περίπτωση περίεργου υπάλληλου του εξωτερικού όντος θα είχα πρόβλημα γραφειοκρατίας και με την υπεύθυνη δήλωση μου την παραχώρησε:ye33::ye33:

το πρόβλημα είναι ότι έχουν έλλειψη πράσινων χαρτιών και δίνουν μόνο όπου υπάρχει ΑΝΆΓΚΗ και στα φορτηγά..

το ιδιο εκανα και εγω τον ιουλιο λογο του ταξιδιου που εκανα τον αυγουστο

αλλα δεν ιδρωνε το αυτι κανενος υπαλληλου


ετσι πηγα στην προισταμενο και μετα απο πολυ ωρα διαπραγματευσεων και απειλων εδωσε το οκ (αλιως ακομα εκει θα με ειχε να τις τα χωνω).

θελει πολυ εντονο υφος οπως λεει και ο φιλος απο πανω αν θες να κανεις την δουλεια σου!!!
επισεις αν εχεις καποιο χαρτη απο κρατιση σε ξενοδοχειο η οποιδηποτε εγγραφο που αποδικνιει οτι θα πας εξω θα σου φανει χρισιμο!!!!

εγω επειδη δεν ειχα κλισει πουθενα ξενοδοχειο εδωσα φωτοτυπια τα εισητιρια για το μοτο τζιπι στο brno!!!


υγ. η πλακα ηταν οταν της πηγα τα εισητιρια και τησ ειπα οτι θα παω τσεχια σε αγωνα με μηχανες μου λεει,-δηλαδη πρεπει να πας εξω γιατι προκειτε να τρεξεις σε καποιο αγωνα,εισαι αγωνιζομενος???
ναι της λεω εδω ο ροσι αυτοπροσωπος :sm7::sm7::sm7:

paschalis 18-04-2012 19:34

Απάντηση: Άδεια κυκλοφορίας σε απλό χαρτί
 
τι ξεφτιλα ρε παιδια...

ερχονται εκλογες ευτυχως

μαυρο στο μαυρογιαλουρο:u03:

element 18-04-2012 20:07

Απάντηση: Άδεια κυκλοφορίας σε απλό χαρτί
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από paschalis ( 658832)
τι ξεφτιλα ρε παιδια...

ερχονται εκλογες ευτυχως

μαυρο στο μαυρογιαλουρο:u03:


Και παλαιότερα που δεν είχαν πινακίδες για αρκετό διάστημα εκλογές δεν ερχόντουσαν βρε Πασχάλη? Είδαμε και τότε τι έκανε ο λαός..

:confused::confused::confused:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:31.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!