GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τι μας έτυχε (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=51)
-   -   θύμα απάτης (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=43492)

griv_gs 27-09-2013 21:25

θύμα απάτης
 
Καλησπέρα.
Πριν απο δύο χρόνια αγόρασα ένα skoda fabia για την γυναίκα μου, στην Ηλιούπολη Αττικής, πλην όμως πρόσφατα ανακάλυψα τυχαία ότι ο προηγούμενος είχε κατεβάσει χιλιόμετρα.
Αποδεικνύεται από ένα μαγαζί που έκανε παλιά servce που έχει αρχείο.
Επίσης το βιβλιαράκι το έχει πλαστογραφήσει, αφού αφαίρεσε και κάποιες σελίδες.

Απευθύνθηκα σε δικηγόρο, ο οποίος λίγο πολύ μου έβγαλε κοστολόγιο για μηνύσεις αστικό - ποινικό, τα πάντα , γύρω στα 1800 ευρώ ένώ το αυτοκίνητο το είχα αγορ'ασει 5.900.
Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία για να δούμε αν αξίζει ή όχι?
Αλλιώς να το χωνέψω και να πάω παρακάτω.

Albatros 27-09-2013 21:44

Απάντηση: θύμα απάτης
 
Ούτε μπορείς να φανταστείς τι είναι η Ελληνική Δικαιοσύνη, άστο καλύτερα γιατι τα 1800 € είναι για προσάναμμα και θα περάσουν και 4-5 χρόνια με τα Εφετεία κλπ...

:hmmm:

Astakos82 27-09-2013 21:44

Απάντηση: θύμα απάτης
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από griv_gs ( 951777)
Καλησπέρα.

Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία για να δούμε αν αξίζει ή όχι?
Αλλιώς να το χωνέψω και να πάω παρακάτω.

:hmmm: μεγαλη κουβεντα...

Φιλε τα τελευταια 9 χρονια ειμαι μεσα στις αντιπρσωπειες... εχουν δει πολλα τα ματια μου... στο βωμό του χρηματος τα αφεντικα κανουν τα παντα... λαμογιες , μαιμουδιες κα... θα σε παρει πολυ χρονο το ολο θεμα με αναβολες και τετοια... ειναι μαστιγα που πραγματικα καταντα αηδία... δεν ξερω τι θα κερδισεις αλλα πρεπει να παρουν ενα μαθημα...

GeorgeP 27-09-2013 21:48

Απάντηση: θύμα απάτης
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από griv_gs ( 951777)
Καλησπέρα.
Πριν απο δύο χρόνια αγόρασα ένα skoda fabia για την γυναίκα μου, στην Ηλιούπολη Αττικής, πλην όμως πρόσφατα ανακάλυψα τυχαία ότι ο προηγούμενος είχε κατεβάσει χιλιόμετρα.
Αποδεικνύεται από ένα μαγαζί που έκανε παλιά servce που έχει αρχείο.
Επίσης το βιβλιαράκι το έχει πλαστογραφήσει, αφού αφαίρεσε και κάποιες σελίδες.

Απευθύνθηκα σε δικηγόρο, ο οποίος λίγο πολύ μου έβγαλε κοστολόγιο για μηνύσεις αστικό - ποινικό, τα πάντα , γύρω στα 1800 ευρώ ένώ το αυτοκίνητο το είχα αγορ'ασει 5.900.
Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία για να δούμε αν αξίζει ή όχι?
Αλλιώς να το χωνέψω και να πάω παρακάτω.

Eγω θα πηγαινα παρακατω......δεν ειναι καιρος να ξοδευεις 1800+ευρο για κατι με αμφιβολη εκβαση. Αντε και να κερδισεις, τι θα πετυχεις? Αποζημιωση? θα εχει να στην δωσει? νομιζεις δεν θα το τραβηξει και αυτος με εφεσεις, αναβολες κ.λ.π.? εχεις διαθεση να ταλαιπωρησε και να ξοδευεσαι για καιμια 10αρια χρονια?

Εγω θα πηγαινα παρακατω.......

MOYTPO 27-09-2013 21:48

Απάντηση: θύμα απάτης
 
Αμα δουλευει το αμαξι γραφτα στο χιονι......
τζαμπα λεφτα και χρονος.
Λαμογια :mad:

vpentza 27-09-2013 22:42

Απάντηση: θύμα απάτης
 
Κάνε τα βενζίνη και κάφτα........δεν ξεμπλέκεις με την Ελλ Δικαιοσύνη εύκολα.....:mad:

Gemat 27-09-2013 23:15

Απάντηση: θύμα απάτης
 
Αν ολοι παντως διεκδικουσαμε το δικιο μας θα υπηρχαν λιγοτερα λαμογια!!

....λεω εγω τωρα!:cool:

vpentza 27-09-2013 23:22

Απάντηση: θύμα απάτης
 
Καλά τα λες αλλά δεν μπορείς να αποδώσεις δικαιοσύνη μόνος, εξαρτάσαι από το Σύστημα το οποίο στη προκειμένη...σε κλ@νει :mad:

ilias vara 27-09-2013 23:23

Απάντηση: θύμα απάτης
 
μην το αφησεις ετσι .,.,.,.να βαλουν τα λαμογια μυαλο καποτε!!!!!!!

tsatsos 27-09-2013 23:46

Απάντηση: θύμα απάτης
 
Tο varadero μου το εδωσα ανταλαγη με 78.000 χλμ.και το ειδα αγγελια απο τον εμπορο με 23.500 χλμ.Πες πως ο καινουριος ιδιοκτητης ανακαλυπτε τη μαιμουδια.Πως θα μπορουσε να αποδειξει ποιος την εκανε;Ο εμπορος καλλιστα θα μπορουσε να ισχυριστει οτι ετσι το πηρε....


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:59.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!