GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Μπότες (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=66)
-   -   Έλιωσαν οι σόλες από τις μπότες (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=26427)

mikochem 07-12-2011 12:27

Έλιωσαν οι σόλες από τις μπότες
 
4 Συνημμένο(α)
Καλημέρα,
Το προηγούμενο σκ έκανα μία δίωρη βόλτα και φτάνοντας στον προορισμό διαπίστωσα ότι η μισή σόλα και από τα δύο παπούτσια είχε εξαφανιστεί.

Να σημειώσω ότι τα μποτάκια τα είχα 5 χρόνια. Τα είχα φορέσει 10 φορές με την προηγούμενη μηχανή και ήταν η πρώτη φορά που τις φόρεσα με το gs. Τα 3 χρόνια που δεν είχα μηχανή ήταν σε μία ντουλάπα.

Ήταν αγορασμένα αν θυμάμαι καλά 200€ αλλά δυστυχώς δεν θυμάμαι από που για να πάω να του φέρω στο κεφάλι.

Έχει τύχει και σε κανέναν άλλο? Τι πρέπει να κοιτάξω στις επόμενες για να μην το ξαναπάθω?

Επισυναπτόμενα 11244

Επισυναπτόμενα 11245

Επισυναπτόμενα 11246

Επισυναπτόμενα 11247

CPretenteriS 07-12-2011 12:29

Απάντηση: Έλιωσαν οι σόλες από τις μπότες
 
Ρε αρχηγέ..... αυτές είναι σαν να διαβρώθηκαν... μήπως πάτησες σε κανα περίεργο υγρό...:Απορία::Απορία:

Την τελευταία φορά που τις φόρεσες, πριν τις παροπλίσεις, τις είχες πλύνει με νεράκι από κάτω...:Απορία::Απορία:

adventure 07-12-2011 12:42

Απάντηση: Έλιωσαν οι σόλες από τις μπότες
 


Μάλλον έληξε η ημερομηνία του υλικού στις σόλες .

:o :o :o

Το ίδιο είχα πάθει και εγώ σε ορειβατικό μποτάκι Meidl Island που το είχα πληρώσει αδρά .

:( :( :(

giamil 07-12-2011 12:44

Απάντηση: Έλιωσαν οι σόλες από τις μπότες
 
ρε φιλε....και τα λαστιχα να μην ειχες στους μαρσπιεδες....δυσκολο να γινουν ετσι!

εκτος κι αν ηταν τοσο μεγαλη η κ@υλ@ σου και η αδρεναλινη της πρωτης βολτας
(χωρις τα λαστιχα στα μαρσπιε) που τα πιεζες και τα ετριβες τοσο πολυ στα δοντακια απ τους μαρσπιεδες και σου γιναν ετσι...
:D:D:D

αλλιως δεν γινεται!
εκτος κι αν πατισες κανενα οξυ!
:D:D:D

μηπως πατησες σε φρεσκοστρωμενη ζεστη ασφαλτο τωρα που τα βλεπω ετσι με τα χαλικια απο κατω?

εμενα μου εγιναν ετσι κατι αθλητικα Νικε στο ποδηλατο αλλα τουλαχιστον εκει ειναι αυτονοητο απ τα δοντακια των πεταλιων αφου πιεζεις φουλ ολη την ωρα...

Ακιs 07-12-2011 12:52

Απάντηση: Έλιωσαν οι σόλες από τις μπότες
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από mikochem ( 537572)
Καλημέρα,
Το προηγούμενο σκ έκανα μία δίωρη βόλτα και φτάνοντας στον προορισμό διαπίστωσα ότι η μισή σόλα και από τα δύο παπούτσια είχε εξαφανιστεί.

Να σημειώσω ότι τα μποτάκια τα είχα 5 χρόνια. Τα είχα φορέσει 10 φορές με την προηγούμενη μηχανή και ήταν η πρώτη φορά που τις φόρεσα με το gs. Τα 3 χρόνια που δεν είχα μηχανή ήταν σε μία ντουλάπα.

Ήταν αγορασμένα αν θυμάμαι καλά 200€ αλλά δυστυχώς δεν θυμάμαι από που για να πάω να του φέρω στο κεφάλι.

Έχει τύχει και σε κανέναν άλλο? Τι πρέπει να κοιτάξω στις επόμενες για να μην το ξαναπάθω?

Hθικον διδαγμα:Η δεν επρεπε να παρεις Gs,η σε καθε βολτα πλεον θα χρειαζεσαι καινουργια μποτακια.....:D:D

Περα απο την πλακα ομως,εγω πιστευω οτι κατι περιεργο πατησες..;)

giamil 07-12-2011 12:57

Απάντηση: Έλιωσαν οι σόλες από τις μπότες
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Ακιs ( 537591)
Hθικον διδαγμα:Η δεν επρεπε να παρεις Gs,η σε καθε βολτα πλεον θα χρειαζεσαι καινουργια μποτακια.....:D:D

Περα απο την πλακα ομως,εγω πιστευω οτι κατι περιεργο πατησες..;)

Σε βαζουν σε εξοδα βρε Ακη μου αυτα τα παλιομηχανακια...
:sm7::sm7::sm7:
πες του τα του ανθρωπου να ξερει!!!

:D:D:D

jarhead 07-12-2011 13:06

Απάντηση: Έλιωσαν οι σόλες από τις μπότες
 
Eμενα παλι επιθεση απο Λευκο Καρχαρια μου φαινεται:sm7: σε κοραλιογενη περιοχη!!!

mikochem 07-12-2011 13:07

Απάντηση: Έλιωσαν οι σόλες από τις μπότες
 
Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν ξεπλένω με νερό τις μπότες μετά από βόλτα.(κακώς μάλλον)

Τα χαλίκια είναι σφηνωμένα γιατί ήταν ζεστές ή αλλοιωμένες τέλος πάντων οι σόλες και έκανα μία στάση σε έναν φίλο για καφέ και απέξω από το σπίτι του που πάρκαρα είχε χωματόδρομο και προφανώς κόλησαν.

Πριν τις φορέσω και επειδή τις είχα καιρό στην ντουλάπα του σπιτιού (εσωτερική και όχι μπαλκονιού) ασυναίσθητα τις κοίταξα από κάτω και ήταν σαν καινούργιες.

Για την βόλτα τώρα είμαι σίγουρος ότι δεν πάτησα σε περίεργο σημείο. Μάλλον στην προηγούμενη βόλτα θα είχα πατήσει κάτι και χάλασε η σόλα.

Φανταστείτε ότι από τα πρώτα λεπτά που ανέβηκα στην μηχανή η μπότα σαν να σφήνωνε στα μαρσπιέ και σκεφτόμουνα ότι απλά γαντζώνουν καλά.

Όταν δε σταμάτησα για καφέ σε κάθε μου βήμα άφηνα είτε μαύρα σημάδια είτε ολόκληρα κομμάτια πλαστικό!

Καμιά πρόταση για οικονομικό πλην αδιάβροχο μποτάκι???

Ακιs 07-12-2011 13:18

Απάντηση: Έλιωσαν οι σόλες από τις μπότες
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από mikochem ( 537600)
Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν ξεπλένω με νερό τις μπότες μετά από βόλτα.(κακώς μάλλον)

Τα χαλίκια είναι σφηνωμένα γιατί ήταν ζεστές ή αλλοιωμένες τέλος πάντων οι σόλες και έκανα μία στάση σε έναν φίλο για καφέ και απέξω από το σπίτι του που πάρκαρα είχε χωματόδρομο και προφανώς κόλησαν.

Πριν τις φορέσω και επειδή τις είχα καιρό στην ντουλάπα του σπιτιού (εσωτερική και όχι μπαλκονιού) ασυναίσθητα τις κοίταξα από κάτω και ήταν σαν καινούργιες.

Για την βόλτα τώρα είμαι σίγουρος ότι δεν πάτησα σε περίεργο σημείο. Μάλλον στην προηγούμενη βόλτα θα είχα πατήσει κάτι και χάλασε η σόλα.

Φανταστείτε ότι από τα πρώτα λεπτά που ανέβηκα στην μηχανή η μπότα σαν να σφήνωνε στα μαρσπιέ και σκεφτόμουνα ότι απλά γαντζώνουν καλά.

Όταν δε σταμάτησα για καφέ σε κάθε μου βήμα άφηνα είτε μαύρα σημάδια είτε ολόκληρα κομμάτια πλαστικό!

Καμιά πρόταση για οικονομικό πλην αδιάβροχο μποτάκι???

Πολυ οικονομικο ειναι αυτο και το δινει για αδιαβροχο....:hmmm:
Μια δοκιμη θα σε πεισει...
Αδιάβροχο μποτάκι Probiker Trekking,Μαύρο 40 - motopissaris.gr

CPretenteriS 07-12-2011 13:34

Απάντηση: Έλιωσαν οι σόλες από τις μπότες
 
Πριν από 1 περίπου μήνα έφερα από Αμερική κάτι αδιάβροχες Timberland !!

Ψάχνω URL !!

Ωραιότατες !!! ;)


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:31.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!