GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Πλοήγηση - Hardware και Software (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Garmin ...δεν με παει ρε gamoto χαχαχαχαχαχ! (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=44551)

mAthosalas 15-11-2013 01:56

Garmin ...δεν με παει ρε gamoto χαχαχαχαχαχ!
 
Αφου απετυχα παταγωδως να βρω μια συσκευη της προκοπης για χωμα,ηρθε το τελειωτικο χτυπημα και τα'παιξε μια αλλη noname συσκευη που ειχα χρονια και την ειχα για ασφαλτινα ταξιδια...(ολα μαζι!!!).:ha16:

Ετσι αφησα κατα μερος την αναζητηση για καλη συσκευη χωματινη-θα το ψαξω αργοτερα-και σε μια δημοπρασια στο ebay.co.uk πετυχα μια ξεφτιλα τιμη για ενα Garmin Nuvi 760T...:sm2:
Το πηρα στα χερια μου και πανευτυχης(ειδες που λεει γελά καλυτερα κλπ κλπ...λολ)να δω τι εχει...δεν εχει Ελληνικο Μενου.Παω λοιπον Tools-->settings-->Language και εκει εχει τρια υπομενου:Voice,Text & Keyboard...αυτα λοιπον ολα εχουν μονο επιλογες για British English...Εκει θελω να βαλω Ελληνικα...μπορει να γινει και πώς;...:hmmm:

Χτυπημα δευτερο.:ha15:Αφου παω στο site της Garmin κανω εγγραφη και δηλωνω τη συσκευη.Κατεβαζω και το προγραμμα Garmin Express για να συνδεω με το καλωδιο το Gps,το βλεπει και λεω οκ θα ειμαστε...αμ δε!:u55:Την αναγνωριζει,μου δινει Σειριακο αριθμο κ Αναγνωριστικο Μοναδας αλλά δεν μπορω να κανω καμμια εργασια...μου βγαζει ενα σφαλμα οτι απετυχε... Τι διaλο συμβαινει...:Απορία:

Garmin θελω αλλά που θα παει...θα το μαθω...:D:lo20:
Για δωστε τα φωτα σας μπας και ξεσκαλωσει λιγο:lo19:

Ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στα παιδια που εχουν ηδη βοηθησει αρκετα μεσω ΠΜ...:ye02:

siraxanz 15-11-2013 04:28

Απάντηση: Garmin ...δεν με παει ρε gamoto χαχαχαχαχαχ!
 
Προφανώς την έχει δηλώσει ο προηγούμενος.


R1200GlamorusSpecial

nivam 15-11-2013 09:18

Απάντηση: Garmin ...δεν με παει ρε gamoto χαχαχαχαχαχ!
 
Δοκίμασε το Garmin webupdater, μήπως έχεις μεγαλύτερη τύχη.

siraxanz 15-11-2013 09:57

Απάντηση: Garmin ...δεν με παει ρε gamoto χαχαχαχαχαχ!
 
Λοιπόν, μετά από μελέτη των δεδομένων

Η προσθήκη Ελληνικών γίνεται όπως προσπαθησες.

Η πιθανότερη αιτία αποτυχίας είναι το λειτουργικό (os)

Αν έχεις Windows XP σε κανα παλιό μηχάνημα ξαναπροσπαθησε με αυτά

Επίσης πιθανον να φταίει κ ο server Garmin λόγω κινησης

Όλα τα παραπάνω απο το διαδυκτιο κ απο προσωπική πείρα

Επισης κάνε ερώτηση στον πωλητή κ ζητα του να στα πέρασει αυτός η να το επιστρέψεις πίσω

Τελευταίο είναι να ζήσεις με τα αγγλικά, παρηγοριά το οτι το 550 zumo

μόνο αγγλικά έχει κ greeklish(αηδία).

Οπότε προσωπικά το δουλεύω στα Αγγλικά! Χρόνια τώρα
Αυτά

mAthosalas 15-11-2013 12:28

Απάντηση: Garmin ...δεν με παει ρε gamoto χαχαχαχαχαχ!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από nivam ( 973594)
Δοκίμασε το Garmin webupdater, μήπως έχεις μεγαλύτερη τύχη.

Το δοκιμασα και οταν παω να κανω αναβαθμισεις μου γραφει συνεχως(ενω δεν ισχυει)οτι δεν υπαρχει συνδεση δικτυου ιντερνετ...:Απορία:

N4pSt3R 15-11-2013 12:40

Απάντηση: Garmin ...δεν με παει ρε gamoto χαχαχαχαχαχ!
 
Κώστα καλημέρα,

Sorry Που δεν σου απάντησα αλλά είχα κάτι τρεξίματα!!!

Το πρόβλημα είναι αυτό που σου είπε ο Χάρης, πρέπει να δηλωθεί το μηχάνιμα κάτι που προδιαθέτει να το έχει ξεδιλώσει ο προηγούμενος!

Έτσι θα μπορέσεις να κάνεις ένα update το GPS αλλά για το λειτουργικό του όχι για χάρτες κτλ.

Αν έχεις τους χάρτες που σου είχα στείλει κάνουν και είναι ποιο λειτουργικοί από τους νεότερους οπότε δοκίμασε αυτούς.Αν δεν τους έχεις πες μου!!

Μην σκάς έτσι είναι τα Garmin σου βγάζουν λίγο το λάδι!!

MARK 15-11-2013 13:07

Απάντηση: Garmin ...δεν με παει ρε gamoto χαχαχαχαχαχ!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από N4pSt3R ( 973667)
Κώστα καλημέρα,

Sorry Που δεν σου απάντησα αλλά είχα κάτι τρεξίματα!!!

Το πρόβλημα είναι αυτό που σου είπε ο Χάρης, πρέπει να δηλωθεί το μηχάνιμα κάτι που προδιαθέτει να το έχει ξεδιλώσει ο προηγούμενος!

Έτσι θα μπορέσεις να κάνεις ένα update το GPS αλλά για το λειτουργικό του όχι για χάρτες κτλ.

Αν έχεις τους χάρτες που σου είχα στείλει κάνουν και είναι ποιο λειτουργικοί από τους νεότερους οπότε δοκίμασε αυτούς.Αν δεν τους έχεις πες μου!!

Μην σκάς έτσι είναι τα Garmin σου βγάζουν λίγο το λάδι!!



Μέχρι να το μάθεις,μετά σκίζει.Καλοτάξιδο Κώστα
;)

mAthosalas 15-11-2013 15:07

Απάντηση: Garmin ...δεν με παει ρε gamoto χαχαχαχαχαχ!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από N4pSt3R ( 973667)
Κώστα καλημέρα,
Το πρόβλημα είναι αυτό που σου είπε ο Χάρης, πρέπει να δηλωθεί το μηχάνιμα κάτι που προδιαθέτει να το έχει ξεδιλώσει ο προηγούμενος!
Έτσι θα μπορέσεις να κάνεις ένα update το GPS αλλά για το λειτουργικό του όχι για χάρτες κτλ.

Στεφανε μαλλον αυτο μού δειχνει κι εμενα οτι φταιει τελικα...θα συνεννοηθω με τον πωλητη να δουμε...μακαρι γιατι ειναι ωραια συσκευη γμτ...:hmmm:

siraxanz 15-11-2013 17:29

Απάντηση: Garmin ...δεν με παει ρε gamoto χαχαχαχαχαχ!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από siraxanz ( 973579)
Προφανώς την έχει δηλώσει ο προηγούμενος.


R1200GlamorusSpecial

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από mAthosalas ( 973720)
Στεφανε μαλλον αυτο μού δειχνει κι εμενα οτι φταιει τελικα...θα συνεννοηθω με τον πωλητη να δουμε...μακαρι γιατι ειναι ωραια συσκευη γμτ...:hmmm:

Για αυτό στο έγραψα, περίμενα να μου πεις ότι το δηλώσες στο όνομα σου.

Αν δεν το έκανες μην παιδευεσαι, δεν σου δίνει ούτε νερό η garmin...

Ασήκωτο μηχάνημα δεν το βλεπει,εκτός από τα νεα LT

Αλλά βρε Κώστα η τιμή ήταν πολύ χαμηλή, δουλευτο αγγλικά, συνήθεια είναι. ...

chrisoulis dim 15-11-2013 23:10

Απάντηση: Garmin ...δεν με παει ρε gamoto χαχαχαχαχαχ!
 
φιλε μου μην κανεις εγγραφες στην garmin. κατεβασε στον υπολογιστη σου το garmin web updater και αφου το εγκαταστησεις συνδεσε το gps και απο κει θα το κανεις να μιλαει και να γραφει οτι θες..καλη επιτυχια:ha15:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:32.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!