GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Πλοήγηση - Hardware και Software (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Garmin – Software για AutoDrive Hellas (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=16339)

Strats 25-12-2010 12:09

Garmin – Software για AutoDrive Hellas
 
Χρόνια πολλά παιδιά!

Μήπως υπάρχει κάποιο pc software (όπως το mapsource) το οποίο υποστηρίζει τους χάρτες του Auto Drive Hellas? (για σχεδίαση πορείας και εισαγωγή στο zumo)

N4pSt3R 30-12-2010 15:53

Απάντηση: Garmin – Software για AutoDrive Hellas
 
Λογικα αν το έχεις (αγορά μαζί με το GPS) θα πρέπει να στο εμφανίσει στο Mapsource, αλλιώς αν το βρείς πρέπει να το περάσεις στο Mapsource και μετά δουλέυει κανονικά.

Αλλά αν βρείς πως μπαίνει στο Mapsource πες και σε μας γιατι θα φάω το μηχάνιμα σε λίγο!!Μου έχει σπάσει ΤΑ νεύρα.

Strats 30-12-2010 16:05

Απάντηση: Garmin – Software για AutoDrive Hellas
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από N4pSt3R ( 282615)
Λογικα αν το έχεις (αγορά μαζί με το GPS) θα πρέπει να στο εμφανίσει στο Mapsource, αλλιώς αν το βρείς πρέπει να το περάσεις στο Mapsource και μετά δουλέυει κανονικά...


Δυστυχώς φίλε μου, δεν είναι έτσι. Μίλησα τηλεφωνικά με το support της AutoDrive Hellas και μου πιστοποίησαν δυστυχώς ότι το AutoDrive Hellas δεν μπορεί να δουλέψει με το MapSoure. Το χειρότερο δε είναι, ότι απ' ότι μου είπαν, το AutoDrive Hellas δεν είναι συμβατό προς το παρόν με κανένα pc software για δημιουργία - διαχείριση πορειών οπότε η διαχείρισή του περιορίζεται μόνο μέσω GPS.

N4pSt3R 30-12-2010 20:09

Απάντηση: Garmin – Software για AutoDrive Hellas
 
Τότε δική μου άποψη είναι να μην πάρεις zumo από το ελληνιστάν αλλά από εξωτερικό ή από κάποια εταιρία που το κάνει εισαγωγή και κερδίζεις αρκετά λεφτά μιας και ο χάρτης ευρώπης που έχει επάνω το zumo είναι λεπτομερέστατος!!!

Strats 30-12-2010 20:19

Απάντηση: Garmin – Software για AutoDrive Hellas
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από N4pSt3R ( 282735)
Τότε δική μου άποψη είναι να μην πάρεις zumo από το ελληνιστάν αλλά από εξωτερικό ή από κάποια εταιρία που το κάνει εισαγωγή και κερδίζεις αρκετά λεφτά μιας και ο χάρτης ευρώπης που έχει επάνω το zumo είναι λεπτομερέστατος!!!

Δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Ο default χάρτης (City Navigator Europe NT 2011.30, Deluxe All Regions - 3DB+JV, Oct 100) είναι κανονικότατα φορτωμένος. Απλά σου δίνουν ως δώρο και τον Auto Drive Hellas που για το ελληνικό έδαφος είναι πιο λεπτομερής. Απλά λοιπόν, με τον Auto Drive Hellas δεν μπορείς να κάνεις route plan μέσω software. Μπορείς όμως αν θέλεις να κάνεις το πλάνο σου κανονικότατα αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις τον default City Navigator Europe NT ;)

N4pSt3R 30-12-2010 20:22

Απάντηση: Garmin – Software για AutoDrive Hellas
 
Τότε μάλλον μένεις με αυτόν για μέσα στην πόλη και άμα θες καμιά εκδρομούλα απλά δουλέυεις με τον Ευρωπάικο της Garmin.

Strats 30-12-2010 20:55

Απάντηση: Garmin – Software για AutoDrive Hellas
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από N4pSt3R ( 282741)
Τότε μάλλον μένεις με αυτόν για μέσα στην πόλη και άμα θες καμιά εκδρομούλα απλά δουλέυεις με τον Ευρωπάικο της Garmin.

Ναι, όπως φαίνεται αυτή είναι η μόνη λύση.

syan 30-12-2010 21:13

Απάντηση: Garmin – Software για AutoDrive Hellas
 
Λοιπόν για να κάνετε εγατάσταση το AutoDrive στο Mapsource χρειάζεστε το MapsetToolkit και ισως και το GUn καθώς και το AutoDrive για Mapsource. Πρέπει να ξέρετε την διαδικασία..!
Καλή Χρονιά !!

xurxes 30-12-2010 21:55

Απάντηση: Garmin – Software για AutoDrive Hellas
 
tnx Στρατο...;)
και
Καλη χρονια

syan 30-12-2010 22:42

Απάντηση: Garmin – Software για AutoDrive Hellas
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από xurxes ( 282779)
tnx Στρατο...;)
και
Καλη χρονια

Καλή Χρονιά Βασίλη..!


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:02.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!