GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Άλλες εταιρίες (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=32)
-   -   Το «τέρας» σημαιοφόρος της ΚΤΜ για το 2014 ! (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=44578)

ARGI 16-11-2013 11:29

Το «τέρας» σημαιοφόρος της ΚΤΜ για το 2014 !
 
Το «τέρας» σημαιοφόρος της ΚΤΜ για το 2014





Το newsbeast.gr σας μεταφέρει όλες τις εξελίξεις από το Μιλάνο.

Το πολυθρύλητο Super Duke 1290 άστραψε και βρόντηξε στην παρουσίαση της ΚΤΜ. Μαζί του η σειρά δρόμου με προπομπό το RC 390.
Ατίθασο άτι το Super Duke 1290 R είναι η μεγαλύτερη μοτοσυκλέτα που έχει παράξει το αυστριακό εργοστάσιο. Στην παρουσίαση όμως εμφανίστηκε και σε δύο πιο ακραίες εκδόσεις: μία «εξημερωμένη» με σχάρα, τριπλέτα βαλιτσών και ηπιότερες επιλογές και μία «racing».

Πιο χαμηλή σέλα, βάση στα όργανα για GPS, «πολιτισμένη» εξάτμιση και πιο απλοί χρωματικοί συνδυασμοί διαφοροποιούν την έκδοση «Travel».

Ανάλογα διαφοροποιημένη, αλλά από την άλλη κατεύθυνση είναι η «αγωνιστική» έκδοση.

Απαλλαγμένη από «περιττά κιλά» βγαίνει στο «αγωνιστικό» πορτοκαλί της ΚΤΜ, στο ίδιο χρώμα είναι και οι ζάντες, έχει άλλη εξάτμιση και προστατευτικά «μανιτάρια». Οι δισκόπλακες είναι «μαργαρίτα», η σέλα καθαρά αγωνιστικών προδιαγραφών, όπως και οι βάσεις των μαρσπιέ.




Πλήρης από πλευράς κυβισμών είναι πλέον η γκάμα των μοντέλων δρόμου όπου προστέθηκε πρόσφατα και το RC 390. Με 125, 250 και 390 κ.εκ. απευθύνονται στις ανάλογες κατηγορίες διπλωμάτων, καλύπτοντας όλο το φάσμα ηλικίας και εμπειρίας.

Παράλληλα παρουσιάστηκαν και δύο καθαρά αγωνιστικές μοτοσυκλέτες, διαθέσιμες στο κοινό, μία στα 250 κ.εκ. το RC 259 R για την κατηγορία Moto3 και μία για αγώνες rally, το ΚΤΜ 450 Rally.


Αξιοσημείωτο είναι ότι η ΚΤΜ έχει τον μεγαλύτερο στόλο μοντέλων μοτοσυκλετών, καθώς απλώνεται πλέον σε όλες τις κατηγορίες, από motocross και enduro, μέχρι δρόμου, supermoto, fun bikes και adventure.















Πηγή: newsbeast.gr

Papadopaidi 17-11-2013 21:29

Απάντηση: Το «τέρας» σημαιοφόρος της ΚΤΜ για το 2014 !
 
Πειράζει που ΔΕΝ μου αρέσει; :cool:

PLOIGOS 17-11-2013 22:31

Απάντηση: Το «τέρας» σημαιοφόρος της ΚΤΜ για το 2014 !
 
Θα μπορουσε ανετα να ειναι το μηχανακι του BATMAN παντως σε ταινια αν ηταν μαυρο!!:sm7::sm7::sm7:
ΤΟΥΜΠΑΝΟ!!!
:ye32:

ARGI 18-11-2013 11:43

Απάντηση: Το «τέρας» σημαιοφόρος της ΚΤΜ για το 2014 !
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Papadopaidi ( 974306)
Πειράζει που ΔΕΝ μου αρέσει; :cool:

Aγόρι μου, η αγκαλιά του Θεού αλλά και η δική μας
είναι μεγάλη !;);)
Οπως είπε ένας παλιακός "Σας πάω όλους !":D:D

:ye33::ye33::ye33:

MARK 18-11-2013 13:31

Απάντηση: Το «τέρας» σημαιοφόρος της ΚΤΜ για το 2014 !
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ARGI ( 974491)


Aγόρι μου, η αγκαλιά του Θεού αλλά και η δική μας
είναι μεγάλη !;);)
Οπως είπε ένας παλιακός "Σας πάω όλους !":D:D

:ye33::ye33::ye33:

:ye31::D

Papadopaidi 18-11-2013 22:56

Απάντηση: Το «τέρας» σημαιοφόρος της ΚΤΜ για το 2014 !
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ARGI ( 974491)


Aγόρι μου, η αγκαλιά του Θεού αλλά και η δική μας
είναι μεγάλη !;);)
Οπως είπε ένας παλιακός "Σας πάω όλους !":D:D

:ye33::ye33::ye33:


Θεός 'σχωρέστον εν Χριστώ αδελφέ Αργύριε. ;)


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:30.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!