GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τι μας έτυχε (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=51)
-   -   ...ΜΠΑΜ !!!!!! (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=9944)

angpass 12-03-2010 01:06

...ΜΠΑΜ !!!!!!
 
Σήμερα και ώρα 19:30 σε κεντρικό δρόμο της Πάτρα πηγαίνοντας με την μηχανή μου με 30-40 kml για καφεδάκι, ξαφνικά απο το ΠΟΥΘΕΝΑ πετάγεται πεζός (γνωστή φυσιογνωμία της Πάτρας με ψυχολογικά και πολλά άλλα προβλήματα) χωρίς να κοιτάξει τρέχοντας, με αποτέλεσμα η σύγκρουση να είναι αναπόφεκτη.
Αποτέλεσμα και οι τρεις κάτω (πεζός,εγώ και η μηχανή).
Ασθενοφόρο,τροχαία,αλκοτεστ σε μένα, τρέξιμο σε νοσοκομεία και αστυνομίες
Ευτυχώς αυτός είναι καλά, εγώ καλά με κάποια γδαρσίματα στα πόδια (απο την μέση και πάνω τίποτα λόγω μπουφάν και κράνους) αλλά δυστυχώς η μηχανή με:
  • μπάρα προστασίας για πέταμα
  • προστατευτικό κυλίνδρου διαλυμένο
  • πλαστικά ντεπόζιτου χάλια και τα δύο (το ένα απο τον πεζό και το άλλο απο το πέσιμο)
  • φλας σπασμένο
Είναι η πρώτη φορά που πέφτω με το gs και αυτό που μου έκανε εντύπωση είναi:
  1. πόσο γρήγορα και απλά μπορεί να γίνει η άσχημη
  2. πόσο δύσκολο είναι να κουμαντάρεις την μηχανή και το βάρος της σε μια δύσκολη στιγμή
  3. ποση ζημιά μπορείς να πάθεις εστώ και με λίγα kml
  4. χωρίς υπαιτιότητα δική σου να πρέπει να πληρώσεις την επισκευή με χρήματα δικά σου (ο συγκεκριμένος ζητιανεύει για να ζήσει)
προσοχή και πάντα όρθιοι !!!

ntinopoulos 12-03-2010 01:13

Απάντηση: ...ΜΠΑΜ !!!!!!
 
φιλε μου εσυ να σαι καλα και τα σιδερα φτιαχνονται!:)
ολα τα συμπερασματα σου σωστα!ιδιως την ευκολια με την οποια μπορει να γινει η στραβη πρεπει να την εχουμε το νου μας!

Jefe 12-03-2010 01:17

Απάντηση: ...ΜΠΑΜ !!!!!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από angpass ( 135782)
Σήμερα και ώρα 19:30 σε κεντρικό δρόμο της Πάτρα πηγαίνοντας με την μηχανή μου με 30-40 kml για καφεδάκι, ξαφνικά απο το ΠΟΥΘΕΝΑ πετάγεται πεζός (γνωστή φυσιογνωμία της Πάτρας με ψυχολογικά και πολλά άλλα προβλήματα) χωρίς να κοιτάξει τρέχοντας, με αποτέλεσμα η σύγκρουση να είναι αναπόφεκτη.
Αποτέλεσμα και οι τρεις κάτω (πεζός,εγώ και η μηχανή).
Ασθενοφόρο,τροχαία,αλκοτεστ σε μένα, τρέξιμο σε νοσοκομεία και αστυνομίες
Ευτυχώς αυτός είναι καλά, εγώ καλά με κάποια γδαρσίματα στα πόδια (απο την μέση και πάνω τίποτα λόγω μπουφάν και κράνους) αλλά δυστυχώς η μηχανή με:
  • μπάρα προστασίας για πέταμα
  • προστατευτικό κυλίνδρου διαλυμένο
  • πλαστικά ντεπόζιτου χάλια και τα δύο (το ένα απο τον πεζό και το άλλο απο το πέσιμο)
  • φλας σπασμένο
Είναι η πρώτη φορά που πέφτω με το gs και αυτό που μου έκανε εντύπωση είναi:
  1. πόσο γρήγορα και απλά μπορεί να γίνει η άσχημη
  2. πόσο δύσκολο είναι να κουμαντάρεις την μηχανή και το βάρος της σε μια δύσκολη στιγμή
  3. ποση ζημιά μπορείς να πάθεις εστώ και με λίγα kml
  4. χωρίς υπαιτιότητα δική σου να πρέπει να πληρώσεις την επισκευή με χρήματα δικά σου (ο συγκεκριμένος ζητιανεύει για να ζήσει)
προσοχή και πάντα όρθιοι !!!



:Απορία::Απορία: Βρέ Αντρέα στεναχωρήθηκα με το συμβάν. Το ευτύχημα είναι ότι είσαι καλά κ δεν έσπασες τίποτα! Ελπίζω να βγεί μικρό το κόστος της επισκευής της μοτό! Ότι χρειαστείς είμαστε δίπλα σου! Κουράγιο κ όχι στεναχώρια!


Jefe

Albatros 12-03-2010 01:18

Απάντηση: ...ΜΠΑΜ !!!!!!
 
Περαστικά και αφού εσύ και ο άτυχος Πατρινός ε'ισαστε καλά είναι το καλύτερο που μπορούσε να συμβεί,η μοτο θα φτιαχθεί και θα είναι μια κακή ανάμνηση όλο το περιστατικό.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 12-03-2010 01:25

Απάντηση: ...ΜΠΑΜ !!!!!!
 
Ο ζητιάνος πήγε νοσοκομείο ;;;;; :confused:

BOXER 12-03-2010 01:35

Απάντηση: ...ΜΠΑΜ !!!!!!
 
Aπο την μια στιγμη στην αλλη, πως μπορει να γινει το κακο :(...
Παλι καλα που δεν χτυπησατε και οπως αναφερθηκε πιο πανω, τα μεταλλα φτιαχνονται!!!

angpass 12-03-2010 01:35

Απάντηση: ...ΜΠΑΜ !!!!!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ ( 135791)
Ο ζητιάνος πήγε νοσοκομείο ;;;;; :confused:

Πήρα το 166 κατευθείαν γιατί έπεσε κάτω και άρχισε να κάνει κάτι παράξενα που με τρόμαξαν !!!
Είναι οκ έκανε προληπτικές εξετάσεις και στο συμβάν της αστυνομίας αναφέρθηκε οτι παίρνει ψυχοφάρμακα και οτι πηγαινοέρχεται στα ιδρύματα...
ευτυχώς το συμβάν έγινε σε σημείο που συχνάζει και τον γνώριζαν και προσφέρθηκαν αρκετοί για μάρτυρες.
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι περισσότεροι έτρεξαν σε μένα να δουν αν είμαι καλά παρά σε αυτόν που ήταν κάτω και φώναζε.

Arkas 12-03-2010 01:36

Απάντηση: ...ΜΠΑΜ !!!!!!
 
Περαστικά σου Ανδρέα
και να είναι το τελευταίο...

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 12-03-2010 01:39

Απάντηση: ...ΜΠΑΜ !!!!!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από angpass ( 135799)
Πήρα το 166 κατευθείαν γιατί έπεσε κάτω και άρχισε να κάνει κάτι παράξενα που με τρόμαξαν !!!
Είναι οκ έκανε προληπτικές εξετάσεις και στο συμβάν της αστυνομίας αναφέρθηκε οτι πέρνει ψυχοφάρμακα και οτι πηγαινοέρχεται στα ιδρύματα...
ευτυχώς το συμβάν έγινε σε σημείο που συχνάζει και τον γνώριζαν και προσφέρθηκαν αρκετοί για μάρτυρες.
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι περισσότεροι έτρεξαν σε μένα να δουν αν είμαι καλά παρά σε αυτόν που ήταν κάτω και φώναζε.


Κράτα οποσδήποτε, όσων πιο πολλών στοιχεία μπορείς ...

Δεν ξέρεις τί γίνεται σε λίγο καιρό .... :hmmm:

frits 12-03-2010 01:40

Απάντηση: ...ΜΠΑΜ !!!!!!
 
Σε όλους μας φίλε θα συμβούν στραβές, μακάρι να είναι σαν την δικιά σου.

Σιδερένιος


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:53.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!