GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τεχνικά θέματα διάφορα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=25)
-   -   ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΒΜW ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ ? (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=11236)

ROMAN 09-05-2010 19:30

ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΒΜW ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ ?
 
KAΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΗN BMW GS 1200 ADV, MONTELO '06. EIXE 59.000 XLM OTAN ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙ ΤΟΥ ΣΕΡΒΙΣ....

ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ?
ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΣΕΡΒΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΣΑ ΧΛΜ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΤΙ..

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

gsmaniac 09-05-2010 20:05

Απάντηση: ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΒΜW ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ ?
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ROMAN ( 158515)
KAΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΗN BMW GS 1200 ADV, MONTELO '06. EIXE 59.000 XLM OTAN ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙ ΤΟΥ ΣΕΡΒΙΣ....

ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ?
ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΣΕΡΒΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΣΑ ΧΛΜ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΤΙ..

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

καλοριζικο το εργαλειο...
κακως που δεν εχει το βιβλιο των service....
καθε 5000 χλμ λαδια και καθε 10000 χλμ service
γιατρο και μηχανικο δεν πρεπει να συστηνουμε και αυτος ειναι ολογος που πρεπει να ψαξεις λιγο στο φορουμ,να βρεις αναφορες για συνεργεια και να κρινεις μονος
βεβαια και σε καποιο καφε θα λυθουν αποριες....;)

incubus 09-05-2010 22:49

Απάντηση: ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΒΜW ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ ?
 
ΓΕΡΑΚΑΣ ByFar

kostas_366 09-05-2010 22:55

Απάντηση: ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΒΜW ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ ?
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac ( 158529)

καθε 5000 χλμ λαδια και καθε 10000 χλμ service
γιατρο και μηχανικο δεν πρεπει να συστηνουμε και αυτος ειναι ολογος που πρεπει να ψαξεις λιγο στο φορουμ,να βρεις αναφορες για συνεργεια και να κρινεις μονος
βεβαια και σε καποιο καφε θα λυθουν αποριες....;)

Πως τα λέει ααυτό το παιδι έτσι...:)
Θα συμφωνήσω..

platon 10-05-2010 00:44

Απάντηση: ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΒΜW ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ ?
 
Σε πάααααααααααααρα πολλά posts βλέπω αναφορές για τον Γέρακα. Έχω πεισθεί πως σε ενδεχόμενο σοβαρό πρόβλημα (σκόρδα, κρεμύδια, χτύπα ξύλο, φτου φτου μακριά από εμάς) είναι το κατάλληλο μαγαζί.

Τι παραπάνω όμως έχει να προσφέρει σε ένα service ρουτίνας, από κάποιον άλλο ?
Αλλάζουν καλύτερα τα λάδια εκεί ?

Δεν το λέω ειρωνικά ή κάπως αλλιώς, αλλά, θεωρώ πως σε κάτι πολύ απλό, που μπορώ να το κάνω και μόνος μου ή ακόμη και ο μάστρο Μήτσος της γειτονιάς, δεν υπάρχει λόγος να φάω χρόνο για να μην πάω σε αυτόν που είναι δίπλα μου και να πάω εκεί. Εννοείται ότι δεν θέλω να φάω χρόνο και να απασχολήσω έναν μηχανικό για να μου αλλάξει λάδια, ενώ εκείνη την στιγμή θα μπορούσε να ασχοληθεί με το πρόβλημα που έχει κάποιος άλλο και που είναι πιο σοβαρό από το δικό μου service.

giotis 10-05-2010 14:32

Απάντηση: ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΒΜW ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ ?
 
Λάδια αλλάζεις και μόνος σου, το θέμα με συνεργείο είναι να μην σου βρίσκει "βλάβες φαντάσματα" αλλά μόνο το προβλημα σου και να στο λύνει, χωρίς να να φεύγεις ξεβράκωτος.

Από έρευνα αγοράς που μπορείς να κάνεις θα δείς ότι υπάρχει μια απόκλειση τιμών στα εξουσιοδοτημένα, ειδικά τηλεφωνικά σου λένε εργασία από τόσο μέχρι τόσο, και όχι ακριβώς.

Τυχόν δυνατότητα εκπτωσης που δεν τη πέρνεις σου ανεβάζει το κοστολόγιο.

Πάντως όσοι λένε για το Γέρακα κάτι ξέρουν, όχι για το αν είναι καλύτερος αλλά τουλάχιστον δεν σου κάνει περίεργες αλχημείες....και στις τιμές δύσκολα να θα βρεις χαμηλώτερες χρεώσεις.

giotis 10-05-2010 14:36

Απάντηση: ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΒΜW ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ ?
 
Λάδια αλλάζεις και μόνος σου, το θέμα με συνεργείο είναι να μην σου βρίσκει "βλάβες φαντάσματα" αλλά μόνο το προβλημα σου και να στο λύνει, χωρίς να να φεύγεις ξεβράκωτος.

Από έρευνα αγοράς που μπορείς να κάνεις θα δείς ότι υπάρχει μια απόκλειση τιμών στα εξουσιοδοτημένα, ειδικά τηλεφωνικά σου λένε εργασία από τόσο μέχρι τόσο, και όχι ακριβώς.

Τυχόν δυνατότητα εκπτωσης που δεν τη πέρνεις σου ανεβάζει το κοστολόγιο.

Πάντως όσοι λένε για το Γέρακα κάτι ξέρουν, όχι για το αν είναι καλύτερος, αλλά τουλάχιστον δεν σου κάνει περίεργες αλχημείες....και στις τιμές δύσκολα να θα βρεις χαμηλώτερες χρεώσεις.

giotis 10-05-2010 14:41

Απάντηση: ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΒΜW ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ ?
 
Συγνώμη μάγκες κτύπησε το τηλέφωνο, αποσυντονίστηκα και το διπλοπόσταρα. :sm1:

miltosb 10-05-2010 16:55

Απάντηση: ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΒΜW ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ ?
 
μακρια απο Γέρακα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:yz

babis 21 08-09-2010 23:08

Απάντηση: ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΒΜW ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ ?
 
μακρια απο γερακα φιλε.


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:19.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!