GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Ζήτηση (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=35)
-   -   αξονας διαφορικου για GS 1150 ADVENTURE (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=44827)

vangelisdedousis 29-11-2013 12:30

αξονας διαφορικου για GS 1150 ADVENTURE
 
καλησπερα
ψαχνω για αξονα διαφορικου για GS 1150 ADVENTURE, ο δικος μου διαλυθηκε. απο οτι ειδα ειναι ακριβο ανταλλακτικο οποτε μαλλον θα ψαχω για μεταχειρισμενο. Αν εχει καποιος υποψην του κατι θα βοηθουσε πολυ.Ειναι το παρακατω ανταλλακτικο στο REALOEM (αριθμος ανταλλακτικου 26117671303 ) και δεν ειναι το ιδιο με το 'απλο' 1150 GS.

siraxanz 29-11-2013 12:34

Απάντηση: αξονας διαφορικου για GS 1150 ADVENTURE
 
Είχα δει στο eBay, αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα. ..
Όμως αν τα καρέ είναι καλά επισκευάζεται ο άξονας με άριστα αποτέλεσματα. ..

R1200GlamorusSpecial

V.Stratos 29-11-2013 13:15

Απάντηση: αξονας διαφορικου για GS 1150 ADVENTURE
 
Σωστός..και μπορείς να τον κανεις και με γρασσαδορακι !!


Sent from my Nokia 6110

commander 29-11-2013 13:36

Απάντηση: αξονας διαφορικου για GS 1150 ADVENTURE
 
λαθος το γρασαδορακι δεν πρόκειται να τον γρασαρης ποτε εκει που ειναι......εαν δεν εχει διαλυθει ο αξονας το συνεμπλοκ μιλαω και εχει προβλημα στον (τους) σταυρους φτιάχνεται εχω ανθρωπο.....

vangelisdedousis 29-11-2013 13:58

Απάντηση: αξονας διαφορικου για GS 1150 ADVENTURE
 
ο αξονας που μου χαλασε ηταν ηδη επισκευασμενος στο σταυρό. ειχα γραψει σχετικα στο αλλο φορουμ. παραθετω το link . δουλεψε τελεια για 10.000χλμ.ομως τωρα διαλυθηκε.
το link:
Αξονας Διαφορικου-Κι ομως επισκευαζεται - BMWbikers - Forum

BOXER 29-11-2013 16:05

Απάντηση: αξονας διαφορικου για GS 1150 ADVENTURE
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από vangelisdedousis ( 978566)
ο αξονας που μου χαλασε ηταν ηδη επισκευασμενος στο σταυρό. ειχα γραψει σχετικα στο αλλο φορουμ. παραθετω το link . δουλεψε τελεια για 10.000χλμ.ομως τωρα διαλυθηκε.
το link:
Αξονας Διαφορικου-Κι ομως επισκευαζεται - BMWbikers - Forum

Η επισκευη του δηλαδη, ειχε γινει στον Σαρογλου ετσι; οχι σε καποιον αλλο!

commander 29-11-2013 18:09

Απάντηση: αξονας διαφορικου για GS 1150 ADVENTURE
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από vangelisdedousis ( 978566)
ο αξονας που μου χαλασε ηταν ηδη επισκευασμενος στο σταυρό. ειχα γραψει σχετικα στο αλλο φορουμ. παραθετω το link . δουλεψε τελεια για 10.000χλμ.ομως τωρα διαλυθηκε.
το link:
Αξονας Διαφορικου-Κι ομως επισκευαζεται - BMWbikers - Forum

και γω σου λεω οτι δεν υπαρχει περιπτωση να εχει γινει σωστη δουλεια και να εβγαλε προβλημα ο αξονας στα χιλιομετρα που λες.....τεσπα εσυ ξερεις εγω επιμενω οτι φτιάχνεται. ......

vangelisdedousis 29-11-2013 22:39

Απάντηση: αξονας διαφορικου για GS 1150 ADVENTURE
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από commander ( 978643)
και γω σου λεω οτι δεν υπαρχει περιπτωση να εχει γινει σωστη δουλεια και να εβγαλε προβλημα ο αξονας στα χιλιομετρα που λες.....τεσπα εσυ ξερεις εγω επιμενω οτι φτιάχνεται. ......

δεν επιμενω, απλα λεω οτι ο αξονας εχει ηδη 100.000 χλμ, εχει χαλασει 2 φορες, με την προηγούμενη επισκευη εκανα 10.000χλμ. ισως να φταιει κατι αλλο , που να δημιουργει το προβλημα.. δεν ξερω.. ειμαι ανοιχτος σε προτασεις φυσικα.

vangelisdedousis 29-11-2013 22:40

Απάντηση: αξονας διαφορικου για GS 1150 ADVENTURE
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από BOXER ( 978597)
Η επισκευη του δηλαδη, ειχε γινει στον Σαρογλου ετσι; οχι σε καποιον αλλο!


ναι εκει εγινε..

BOXER 30-11-2013 01:15

Απάντηση: αξονας διαφορικου για GS 1150 ADVENTURE
 
Σαν οδηγός είσαι ήρεμος; Τι εννοω: είσαι "πάντα" με μια ταχύτητα πάνω απο την σωστη; Σου σκορτσάρει συχνά η μηχανη κατα τις πιθανον, ομαλές και αργες επιταχυνσεις σου; Αν ναι, τότε προσπάθησε να κανείς τις αλλαγές ταχυτήτων σε περισσότερες στροφές, και προσπάθησε να αποφευγεις τέτοια σκορταρίσματα. Ή αν δημιουργεις με κάποιο άλλο τροπο, πάσης φύσεως σκορταρίσματα, απέφυγε το σαν το διάολο!
Όλοι αυτοί οι κραδασμοι μεταφέρονται και επηρεάζουν τα πάντα στην μηχανη.
Απο τα γρανάζια του κιβωτιου, τα ρουλεμαν του, το πολυσφηνο του δίσκου με τον πρωτεύοντα άξονα του κιβωτιου ταχυτήτων, τον άξονα με τους σταυρούς και τα πολυσφηνα του, το πηνιο και την κορώνα καθώς και τα ρουλεμαν αυτών, λασκαρουν βιδες...... Ότι μπορείς να σκεφτείς με λίγα λόγια!!!!

Αν όντως, δεν έγινε καλη δουλεια κατα την επισκευη/τοποθέτηση του ή των σταυρών, και συντρέχει και ο παραπάνω λόγος, τότε είναι μια εξήγηση για τα 10.000χλμ που στο παρουσίασε πάλι. Όπως είπε και ο Θεολόγος, είναι παρα πολυ λίγα τα χλμ!!!


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:27.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!