GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Φροντίδα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Βοήθεια για ρύθμιση βαλβίδων και συγχρονισμό R1200GS (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=42103)

mikochem 17-07-2013 11:39

Βοήθεια για ρύθμιση βαλβίδων και συγχρονισμό R1200GS
 
Είναι κάνας συμφορουμίτης που να ξέρει και να έχει χρόνο να με βοηθήσει να ρυθμίσουμε βαλβίδες και να κάνουμε συγχρονισμό σε κυλίνδρους?

Το εξουσιοδοτημένο δεν χρεώνει ακριβά για αυτές τις εργασίας απλά θέλω να μάθω να τις κάνω μόνος μου.

Διάβασα πως γίνεται, είδα και βιντεάκια, αλλά με τις βαλβίδες μπορεί να γίνει ζημιά και θα ήθελα να βρίσκεται εκεί και κάποιος που το έχει ξανακάνει. Τα χέρια θα τα λερώσω εγώ! Εργοδηγό θέλω....

Συγχρονισμό επειδή ξέρω ότι χρειάζεται ένα μηχάνημα στην τελική το πάω και στο συνεργείο

Βάζω τις μπύρες και τα σουβλάκια.

jarhead 17-07-2013 11:54

Απάντηση: Βοήθεια για ρύθμιση βαλβίδων και συγχρονισμό R1200GS
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από mikochem ( 923744)
Είναι κάνας συμφορουμίτης που να ξέρει και να έχει χρόνο να με βοηθήσει να ρυθμίσουμε βαλβίδες και να κάνουμε συγχρονισμό σε κυλίνδρους?

Το εξουσιοδοτημένο δεν χρεώνει ακριβά για αυτές τις εργασίας απλά θέλω να μάθω να τις κάνω μόνος μου.

Διάβασα πως γίνεται, είδα και βιντεάκια, αλλά με τις βαλβίδες μπορεί να γίνει ζημιά και θα ήθελα να βρίσκεται εκεί και κάποιος που το έχει ξανακάνει. Τα χέρια θα τα λερώσω εγώ! Εργοδηγό θέλω....

Συγχρονισμό επειδή ξέρω ότι χρειάζεται ένα μηχάνημα στην τελική το πάω και στο συνεργείο

Βάζω τις μπύρες και τα σουβλάκια.

Θα σου βγει ποιο ακριβα απο το συνεργειο αλλα θα σου μεινει η χαρα...Καλη επιτυχια!!!

Achilleas1956 17-07-2013 12:16

Απάντηση: Βοήθεια για ρύθμιση βαλβίδων και συγχρονισμό R1200GS
 
Αν δεν βιάζεσαι επειδή το έχω κάνει πρόσφατα και μένουμε κοντά πολύ ευχαρίστως απλά γυρνάω από διακοπές 24 Ιουλίου
Αν βολεύει είμαι εθελοντής για την ρύθμιση βαλβίδων

astegos 17-07-2013 12:23

Απάντηση: Βοήθεια για ρύθμιση βαλβίδων και συγχρονισμό R1200GS
 
ελάτε βόλτα στην καλαμάτα να κάνουμε τις βαλβίδες.
έχω και το twin max για τον συγχρονισμό.

Achilleas1956 17-07-2013 12:26

Απάντηση: Βοήθεια για ρύθμιση βαλβίδων και συγχρονισμό R1200GS
 
Σε σένα αγορίνα μου θα έρθω τον Αύγουστο γιατί η κυρά είναι από Καλαμάτα και το προικώον βρίσκεται εκεί και κατεβαίνω συχνά.
Εάν ισχύει η προσφορά και επειδή χρειάζομαι συγχρονισμό θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.



Η ζωή και η μηχανή δεν έχουν όπισθεν .
Από το iPad μου

mikochem 17-07-2013 12:50

Απάντηση: Βοήθεια για ρύθμιση βαλβίδων και συγχρονισμό R1200GS
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Achilleas1956 ( 923754)
Αν δεν βιάζεσαι επειδή το έχω κάνει πρόσφατα και μένουμε κοντά πολύ ευχαρίστως απλά γυρνάω από διακοπές 24 Ιουλίου
Αν βολεύει είμαι εθελοντής για την ρύθμιση βαλβίδων

Εγώ θα είμαι Αθήνα μέχρι 10 Αυγούστου οπότε δεν έχω θέμα.
Όταν γυρίσεις με το καλό πάρε με ένα τηλ. στο 6973796344 να το κανονίσουμε.

Τώρα μένω Μεταμόρφωση αλλά δεν βρήκα τρόπο να το αλλάξω στο προφίλ. Αν έχεις χώρο στο Μαρούσι έρχομαι εγώ για να μην σε ταλαιπωρώ. Αν δεν έχεις θα σε ταλαιπωρήσω λίγο να έρθεις μέχρι Μεταμόρφωση.

Αντε να βρούμε και εθελοντή για συγχρονισμό και είμαστε κομπλέ.

Σε ευχαριστώ πολύ. Περιμένω νέα σου...

mikochem 17-07-2013 12:52

Απάντηση: Βοήθεια για ρύθμιση βαλβίδων και συγχρονισμό R1200GS
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από astegos ( 923761)
ελάτε βόλτα στην καλαμάτα να κάνουμε τις βαλβίδες.
έχω και το twin max για τον συγχρονισμό.

Σε ευχαριστώ πολύ για την προσφορά. Προς το παρόν δεν υπάρχουν σχέδια για Καλαμάτα. Αν κάτι αλλάξει θα σε έχω στα υπόψη.

Achilleas1956 17-07-2013 13:46

Απάντηση: Βοήθεια για ρύθμιση βαλβίδων και συγχρονισμό R1200GS
 
ΟΚ όταν έρθω θα τα πούμε δια ΤΦ

mikochem 29-07-2013 11:18

Απάντηση: Βοήθεια για ρύθμιση βαλβίδων και συγχρονισμό R1200GS
 
Θα ήθελα να ευχαριστήσω και μέσα από το νήμα τον Αχιλλέα που με βοήθησε στην ρύθμιση των βαλβίδων.

Με την σειρά μου δηλώνω διαθέσιμος φυσικά για όποια βοήθεια χρειαστεί ο Αχιλλέας αλλά και οποιοσδήποτε άλλος συμφορουμίτης για να κάνει service μόνος του.

Άν βρούμε και κάποιον να μας βοηθήσει με συγχρονισμό των κυλίνδρων θα είμαστε κομπλέ!

ΙoannisPanagiotidis 29-07-2013 12:31

Απάντηση: Βοήθεια για ρύθμιση βαλβίδων και συγχρονισμό R1200GS
 
Αυτα ειναι φίλε!! ... Να γιατι GS Forum !!! Συχγαρητηρια στον Αχχιλεα ... αλλα και σε σενα. :re25:

... Καμια φωτο δεν μας ριξατε απ την συναντηση να σας χαρουμε!

:ha15:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:37.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!