GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Κοινωνική ευαισθησία (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=7)
-   -   ΣΕΒΑΣΜΟΣ (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=8506)

ntinopoulos 06-01-2010 13:48

ΣΕΒΑΣΜΟΣ
 
θελω να θιξω ενα θεμα το οποιο πιστευω απασχολει ενα αρκετα μεγαλο ποσοστο των συμφορουμιτων μας!το θεμα του καπνισματος σε κλειστους χωρους!
σε ολες τις εκδρομες ως τωρα οι μη καπνιστες υποφερουμε απο τη ατμοσφαιρα που δημιουργειται στις καφετεριες και στα εστιατορια στα οποια μαζευομαστε!ατμοσφαιρα που ενοχλει ακομη και αρκετους καπνιστες!
αυτη η κατασταση περα απο το οτι ενοχλει οσους παριστανται εκει,αποτρεπει πολλους συμφορουμιτες απο το να ακολουθουν στις συναντησεις και στις εκδρομες η και πολλους αλλους απο το να φερνουν τα παιδια τους μαζι!
θεωρω οτι η απαγορευση του καπνισματος σε κλειστους χωρους ειναι δειγμα πολιτισμου και συνεπως θα πρεπει να δημιουργουμε αξιοπρεπεις συνθηκες διαμονης στους χωρους τους οποιους μαζευομαστε!
σκεφτομαι εδω και αρκετο καιρο να αναφερθω σε αυτο το θεμα και το κανω τωρα με αφορμη την κοπη της πιτας στην οποια θελω να πιστευω οτι ολοι θελουμε οσο περισσοτερα παιδια στην παρεα μας και ενα περιβαλλον καθαρο για ολους μας!:)

georgekostas 06-01-2010 16:15

Απάντηση: ΣΕΒΑΣΜΟΣ
 
Συμφωνω Κωστα!;)

frits 06-01-2010 17:41

Απάντηση: ΣΕΒΑΣΜΟΣ
 
Θα φέρεις το γιό στο Ναύπλιο....;; :):)

Πέρα από την πλάκα, θα συμφωνήσω με το Κώστα, προσωπικά δεν με ενοχλεί, αλλά όταν είναι τα παιδιά μαζί ....

Πρέπει πάντως να πούμε ότι η πλειοψηφία των καπνιζόντων φίλων βγαίνει συνήθως έξω από το μαγαζί.

Adamis 06-01-2010 17:56

Απάντηση: ΣΕΒΑΣΜΟΣ
 
Δεν είμαι καπνιστής αλλά να μη φτάσουμε και στο ρατσισμό εναντιον των καπνιστών.Έτσι δεν είναι;;;;;;:Απορία:

frits 06-01-2010 18:12

Απάντηση: ΣΕΒΑΣΜΟΣ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Adamis ( 112420)
Δεν είμαι καπνιστής αλλά να μη φτάσουμε και στο ρατσισμό εναντιον των καπνιστών.Έτσι δεν είναι;;;;;;:Απορία:

Φίλε η λέξη "ρατσισμός" είναι βαριά, απλά πρέπει να αλλάξουν πρακτικές και συνήθειες ετών, και να ξεκαθαρίσουμε τι είναι πιό σημαντικό. Η ικανοποίηση μιας "ανάγκης" ενός ατόμου ή υγεία κάποιου άλλου.

skippybi 06-01-2010 19:56

Απάντηση: ΣΕΒΑΣΜΟΣ
 
συμφωνώ απόλυτα με τον Κώστα!!!;)

Dionisis 06-01-2010 20:11

Απάντηση: ΣΕΒΑΣΜΟΣ
 
ξερω εγω βρε παιδια εχει ψιλομπερδευτει το θεμα δεν ειμαι απο τους φαν του τσιγαρου αλλα οταν βρεθω εξω μου αρεσει να καπνιζω για να καταλαβετε τα τσιγαρα που κανω ειναι Σαββατο πρωι με τον καφε εξω με φιλαρακια και οταν ειμαι με παρεα φαγητο ποτο κτλ ποτε δεν καπνιζα πολυ ομως οταν βρεθεις με παρεουλα για φαγητο ποτο τραβιετε το ατιμο συμφωνω με τον Κωστα οπως δεν μου αρεσει να καπνιζω μπροστα στα παιδια μου ετσι δεν θα ηθελα και οταν ειναι καποιοι που τους ενοχλει εγω παντος την επομενη φορα θα βγαινω εξω .

xenos 07-01-2010 00:24

Απάντηση: ΣΕΒΑΣΜΟΣ
 
μπραβο ρε Κωστα!!...κ εγω μαζι σου!!:D

ΝΙΚΟΣ ΣΤΑΘΑΤΟΣ 07-01-2010 00:32

Απάντηση: ΣΕΒΑΣΜΟΣ
 
Σεβασμο στους μη καπνιζοντες το τσιγαρο βλαπτει την υγεια . απολαυστε το τσιγαρο σας
στη φυση.ΕΞΩ ΟΧΙ ΜΕΣΑ.

gemara 07-01-2010 00:55

Απάντηση: ΣΕΒΑΣΜΟΣ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos ( 112336)
θελω να θιξω ενα θεμα το οποιο πιστευω απασχολει ενα αρκετα μεγαλο ποσοστο των συμφορουμιτων μας!το θεμα του καπνισματος σε κλειστους χωρους!
σε ολες τις εκδρομες ως τωρα οι μη καπνιστες υποφερουμε απο τη ατμοσφαιρα που δημιουργειται στις καφετεριες και στα εστιατορια στα οποια μαζευομαστε!ατμοσφαιρα που ενοχλει ακομη και αρκετους καπνιστες!
αυτη η κατασταση περα απο το οτι ενοχλει οσους παριστανται εκει,αποτρεπει πολλους συμφορουμιτες απο το να ακολουθουν στις συναντησεις και στις εκδρομες η και πολλους αλλους απο το να φερνουν τα παιδια τους μαζι!
θεωρω οτι η απαγορευση του καπνισματος σε κλειστους χωρους ειναι δειγμα πολιτισμου και συνεπως θα πρεπει να δημιουργουμε αξιοπρεπεις συνθηκες διαμονης στους χωρους τους οποιους μαζευομαστε!
σκεφτομαι εδω και αρκετο καιρο να αναφερθω σε αυτο το θεμα και το κανω τωρα με αφορμη την κοπη της πιτας στην οποια θελω να πιστευω οτι ολοι θελουμε οσο περισσοτερα παιδια στην παρεα μας και ενα περιβαλλον καθαρο για ολους μας!:)

Κώστα χαίρομαι που θίγεις το θέμα. Μας έχει αποτρέψει από κάμποσες συγκεντρώσεις του φόρουμ και στα Καλάβρυτα και στη Γραβιά και ούτε καν διανοηθήκαμε πλέον να δηλώσουμε συμμετοχή στο Karaoke.

Θυμάσαι στην τελευταία ταβέρνα στα Καλάβρυτα τι "αγώνα" κάναμε να πείσουμε τους αξιότιμους συνταξιδιώτες μας ότι μας ενοχλεί το τσιγάρο τους και εφόσον εμείς δεν τους ενοχλούσαμε με κανέναν τρόπο, καλό θα ήταν και οι ίδιοι να μας σέβονταν το ίδιο. Αντιθέτως προσπαθούσαν να μας πείσουν ότι δεν μυρίζει το τσιγάρο τους και ότι το τζάκι θα ρουφούσε τον καπνό!:Απορία: Και ασφαλώς αδιαφόρησαν για την παράκλησή μας να μην υποβληθούμε στο μαρτύριο της δυσοσμίας τους και της βλάβης της υγείας μας.

Δυστυχώς είναι κι αυτό ένα ανατολίτικο κατάλοιπο που έχουμε σαν λαός , δεν εξηγείται αλλιώς το πως το έχουν λύσει τόσοι άλλοι "βάρβαροι" Ευρωπαίοι και Αμερικάνοι.


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:22.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!