GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Ελλάδα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=54)
-   -   Κώστας Τσόκλης στο MEGA-όταν έχεις 4 @ρχίδια μην χαρείς !!! (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=29059)

JOHN-X 28-02-2012 01:34

Κώστας Τσόκλης στο MEGA-όταν έχεις 4 @ρχίδια μην χαρείς !!!
 
Δείτε το βίντεο και στο 4:25 και ακούστε την παροιμία του ΜΑΟ !!

Ο Μάο έλεγε όταν νομίζεις ότι έχει τέσσερα @ρχίδι@ μη νομίσεις ότι είσαι υπεράνθρωπος, να είσαι βέβαιος ότι εκείνη τη στιγμή σε γ@μάνε

Ο γνωστός εικαστικός Κώστας Τσόκλης ήταν καλεσμένος σήμερα στο Mega Σαββατοκύριακο.
"Ο τόπος σήμερα έχει διαφθαρεί. Οι άνθρωπο μας είναι χαλασμένοι σήμερα".
"Ο ενθουσιασσμός" αυτός είναι για εκείνον η πηγή των παθών μας.
Ποια είναι η μεγαλύτερη κακοδαιμονία της φυλής μας: «Ο ενθουσιασμός» λέει ο Κ. Τσόκλης μνημονεύοντας μάλιστα μια τολμηρή ρήση του Μάο:

«Ο ενθουσιασμός είναι ό,τι πιο επικίνδυνο. Βαδίζαμε με ύφος σπουδαίων ανθρώπων, με Ολυμπιάδες, με βαλάντια που δεν σήκωνε η τσέπη και ο τόπος. Φταίνε όλοι κι αυτοί που έκλεψαν πολλά κι αυτοί που έκλεψαν λίγα κι αυτοί που δεν τους δόθηκε η ευκαιρία να κλέψουν… Οταν νιώθετε ενθουσιασμένοι να ανησυχείτε πολύ. Επιτρέψτε μου ένα βρωμόλογο: Ο Μάο έλεγε όταν νομίζεις ότι έχει τέσσερα @ρχίδι@ μη νομίσεις ότι είσαι υπεράνθρωπος, να είσαι βέβαιος ότι εκείνη τη στιγμή σε γ@μάνε».

«Είμαι μπερδεμένος μέσα σ΄ αυτή την κοινωνία και προσπαθώ να ισορροπήσω την προσφορά μου μ΄ αυτή των άλλων ανθρώπων»

«Σκέφτομαι ότι δεν έχω το δικαίωμα να κατηγορήσω τους πολιτικούς για την σημερινή κατάσταση, και καταπίνω τον θυμό μου. Μήπως εγώ, στον τομέα μου, την τέχνη, κατόρθωσα να βάλω την Ελλάδα ψηλότερα; Αρα κι εγώ απέτυχα. Γιατί λοιπόν να θυμώσω επιλεκτικά με τους πολιτικούς. Ας το δούμε ο καθένας προσωπικά».

«Οταν πιάνω τον εαυτό μου να πρέπει να υπερασπιστεί την ελληνικότητά μου θυμώνω. Ποια ελληνικότητα; Δέστε το όνομά μου: Τσόκλης είναι τούρκικο και το «τσοκ» σημαίνει πολύ. Για ποιον Ελληνα μιλάμε;»

Ακούστε τον...
Σκληρά λόγια αλλά σε κάποια θα βρούμε πολλοί ... πολλές και σκληρές αλήθειες.




jarhead 28-02-2012 01:46

Απάντηση: Κώστας Τσόκλης στο MEGA-όταν έχεις 4 @ρχίδια μην χαρεί
 
Kαι τοσα χρονια που ηταν ο εν λογω Κυριος και ο καθε ο ενας που βγαινει στα παραθυρα και φιλοσοφει?ΝεύραΝεύραΝεύρα

senthe 28-02-2012 01:53

Απάντηση: Κώστας Τσόκλης στο MEGA-όταν έχεις 4 @ρχίδια μην χαρεί
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από JOHN-X ( 614262)
Δείτε το βίντεο και στο 4:25 και ακούστε την παροιμία του ΜΑΟ !!

Ο Μάο έλεγε όταν νομίζεις ότι έχει τέσσερα @ρχίδι@ μη νομίσεις ότι είσαι υπεράνθρωπος, να είσαι βέβαιος ότι εκείνη τη στιγμή σε γ@μάνε

Ο γνωστός εικαστικός Κώστας Τσόκλης ήταν καλεσμένος σήμερα στο Mega Σαββατοκύριακο.
"Ο τόπος σήμερα έχει διαφθαρεί. Οι άνθρωπο μας είναι χαλασμένοι σήμερα".
"Ο ενθουσιασσμός" αυτός είναι για εκείνον η πηγή των παθών μας.
Ποια είναι η μεγαλύτερη κακοδαιμονία της φυλής μας: «Ο ενθουσιασμός» λέει ο Κ. Τσόκλης μνημονεύοντας μάλιστα μια τολμηρή ρήση του Μάο:

«Ο ενθουσιασμός είναι ό,τι πιο επικίνδυνο. Βαδίζαμε με ύφος σπουδαίων ανθρώπων, με Ολυμπιάδες, με βαλάντια που δεν σήκωνε η τσέπη και ο τόπος. Φταίνε όλοι κι αυτοί που έκλεψαν πολλά κι αυτοί που έκλεψαν λίγα κι αυτοί που δεν τους δόθηκε η ευκαιρία να κλέψουν… Οταν νιώθετε ενθουσιασμένοι να ανησυχείτε πολύ. Επιτρέψτε μου ένα βρωμόλογο: Ο Μάο έλεγε όταν νομίζεις ότι έχει τέσσερα @ρχίδι@ μη νομίσεις ότι είσαι υπεράνθρωπος, να είσαι βέβαιος ότι εκείνη τη στιγμή σε γ@μάνε».

«Είμαι μπερδεμένος μέσα σ΄ αυτή την κοινωνία και προσπαθώ να ισορροπήσω την προσφορά μου μ΄ αυτή των άλλων ανθρώπων»

«Σκέφτομαι ότι δεν έχω το δικαίωμα να κατηγορήσω τους πολιτικούς για την σημερινή κατάσταση, και καταπίνω τον θυμό μου. Μήπως εγώ, στον τομέα μου, την τέχνη, κατόρθωσα να βάλω την Ελλάδα ψηλότερα; Αρα κι εγώ απέτυχα. Γιατί λοιπόν να θυμώσω επιλεκτικά με τους πολιτικούς. Ας το δούμε ο καθένας προσωπικά».

«Οταν πιάνω τον εαυτό μου να πρέπει να υπερασπιστεί την ελληνικότητά μου θυμώνω. Ποια ελληνικότητα; Δέστε το όνομά μου: Τσόκλης είναι τούρκικο και το «τσοκ» σημαίνει πολύ. Για ποιον Ελληνα μιλάμε;»

Ακούστε τον...
Σκληρά λόγια αλλά σε κάποια θα βρούμε πολλοί ... πολλές και σκληρές αλήθειες.





+1200 :ye02::ye02::ye02::ye02:

kosta12gs 28-02-2012 01:57

Απάντηση: Κώστας Τσόκλης στο MEGA-όταν έχεις 4 @ρχίδια μην χαρεί
 
O Mao καλα τα ελεγε
Τους αλλους γιατι τους βγαζουμε στην τηλεοραση


Φιλη Μαγια

geod 28-02-2012 09:09

Απάντηση: Κώστας Τσόκλης στο MEGA-όταν έχεις 4 @ρχίδια μην χαρεί
 
Δεν μας είπε και για την κόρη του και τα εκατομμύρια που έβγαλε από τον Ελληνικό λαό, μέσω δημόσιας τηλεόρασης, ο Γαλλοτραφής, πολίτης του κόσμου.: U08:

ortho 28-02-2012 10:37

Απάντηση: Κώστας Τσόκλης στο MEGA-όταν έχεις 4 @ρχίδια μην χαρεί
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από geod ( 614314)
Δεν μας είπε και για την κόρη του και τα εκατομμύρια που έβγαλε από τον Ελληνικό λαό, μέσω δημόσιας τηλεόρασης, ο Γαλλοτραφής, πολίτης του κόσμου.: U08:

ακριβώς! Αν κι η Μάγια Τσόκλη είναι συμπαθητική κι ευγενέστατη, ο μπαμπάς πως να κατηγορήσει τους πολιτικούς;!

JOHN-X 28-02-2012 12:32

Απάντηση: Κώστας Τσόκλης στο MEGA-όταν έχεις 4 @ρχίδια μην χαρεί
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ortho ( 614371)
Αν κι η Μάγια Τσόκλη ...

Η οποία παραιτήθηκε την περασμένη εβδομάδα από βΟλευτής του ΠΑΣΟΚ:cool::cool::cool:

GEO_K 28-02-2012 12:54

Απάντηση: Κώστας Τσόκλης στο MEGA-όταν έχεις 4 @ρχίδια μην χαρεί
 
:re26:

gs77 28-02-2012 14:07

Απάντηση: Κώστας Τσόκλης στο MEGA-όταν έχεις 4 @ρχίδια μην χαρεί
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από kosta12gs ( 614275)
O Mao καλα τα ελεγε
Τους αλλους γιατι τους βγαζουμε στην τηλεοραση


Φιλη Μαγια




:ye02:

Fuji 28-02-2012 19:03

Απάντηση: Κώστας Τσόκλης στο MEGA-όταν έχεις 4 @ρχίδια μην χαρεί
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από jarhead ( 614271)
Kαι τοσα χρονια που ηταν ο εν λογω Κυριος και ο καθε ο ενας που βγαινει στα παραθυρα και φιλοσοφει?ΝεύραΝεύραΝεύρα

Δρυός πεσούσης, πας ανήρ ξυλεύεται ...


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:20.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!