GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Info ταξιδιών εξωτερικού (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=85)
-   -   θελει διαβατηριο για τουρκια; (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=41625)

REK 03-07-2013 10:52

Απάντηση: θελει διαβατηριο για τουρκια;
 
πέρασα την περασμένη εβδομάδα με πράσινη κάρτα,άδεια κυκλοφορίας της μοτο και διαβατήριο...

καλό ταξείδι να έχεις ....;)

εαν περάσεις απο Ορεστιάδα,όπως είπε και ο Κώστας(faker)το καφεδάκι πρέπει να το πιείτε με τους παίδες...

ο ένας καλύτερος απο τον άλλον...:)

N4pSt3R 03-07-2013 11:36

Απάντηση: θελει διαβατηριο για τουρκια;
 
Έχει δίκιο ο Γιώργος πάνω για τα χαρτιά!!!Ένα μάτι στις Βαλίτσες θα σου ρίξουν, στο λέω για να μην βρεθείς προ εκπλήξεως, και δεν έχεις κανένα θέμα μετά!!ΤΑ γεγονότα που άπαιξαν στην ταξίμ μόνο εκεί ήταν και δεν έχεις θέμα πουθενα!!!

:ye33:

saitman 03-07-2013 23:23

Απάντηση: θελει διαβατηριο για τουρκια;
 
ευχαριστω albatros! Μαρκακη ποιο παιδι σε αυτο το forum ειναι κακο?ολοι ειμαστε πολυ καλοι.σιγουρα θα τον πιω τον καφε αφου θα φιλοξεμηθω Αλεκανδρουποή ενα βραδυ.

kwstas 04-07-2013 10:11

Απάντηση: θελει διαβατηριο για τουρκια;
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από saitman ( 918110)
ευχαριστω albatros! Μαρκακη ποιο παιδι σε αυτο το forum ειναι κακο?ολοι ειμαστε πολυ καλοι.σιγουρα θα τον πιω τον καφε αφου θα φιλοξεμηθω Αλεκανδρουποή ενα βραδυ.

:ye02:

xntinou 04-07-2013 11:25

Απάντηση: θελει διαβατηριο για τουρκια;
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από N4pSt3R ( 917926)
Έχει δίκιο ο Γιώργος πάνω για τα χαρτιά!!!Ένα μάτι στις Βαλίτσες θα σου ρίξουν, στο λέω για να μην βρεθείς προ εκπλήξεως, και δεν έχεις κανένα θέμα μετά!!ΤΑ γεγονότα που άπαιξαν στην ταξίμ μόνο εκεί ήταν και δεν έχεις θέμα πουθενα!!!

:ye33:

Επειδίς είμαι προ της απόφασης για Καππαδοκία Αύγουστο μήνα, είναι χρήσιμη η πληροφορία σου.
Προέρχεται από άλλους ταξιδευτές στα ενδότερα της γείτονος;

N4pSt3R 04-07-2013 12:49

Απάντηση: θελει διαβατηριο για τουρκια;
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από xntinou ( 918257)
Επειδίς είμαι προ της απόφασης για Καππαδοκία Αύγουστο μήνα, είναι χρήσιμη η πληροφορία σου.
Προέρχεται από άλλους ταξιδευτές στα ενδότερα της γείτονος;



Επειδή παίζουν φίλοι μοτοσυκλετιστές και όχι μόνο, απ όλη την Τουρκία, δεν υπάρχει θέμα πουθενά!!!Ότι και να γίνει τον τουρισμό των Ελλήνων τον βλέπουν σαν κατάθεση €, οπότε δεν παίζει θέμα ασφάλειας!!Πλέον έχουμε και μερικές καλές επαφές με moto-club οπότε και να χρειαστείς κάτι το βρίσκεις!!

Ότι θες εδώ ήμαστε.....στα 17χλμ από τους γείτονες και πάντα στο κινητό!!!:ye33:

xntinou 04-07-2013 13:01

Απάντηση: θελει διαβατηριο για τουρκια;
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από N4pSt3R ( 918278)

Ότι θες εδώ ήμαστε.....στα 17χλμ από τους γείτονες και πάντα στο κινητό!!!:ye33:

Ωραίος .. σ'ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις :)

silvestros 05-07-2013 01:45

Απάντηση: θελει διαβατηριο για τουρκια;
 
Αν πας με ταυτότητα θα σου δώσουν ένα χαρτάκι (entry and exit form) να το έχεις μαζι με την ταυτοτητα και μην το χάσεις

Ο περιφερειακός της Κων/πολης θελει κάρτα διοδίων (HGS card) κοστίζει 36 λίρες και δεν ξέρω αν έχεις επίπτωση αν δεν την πάρεις. πάντως δεν υπάρχουν διόδια με υπαλλήλους που να δέχονται κέρματα.

HGS CSC
KGS (electronic toll collection) - Wikipedia, the free encyclopedia
Kgs Toll Cards No Longer Valid From January | Kusadasi Forum


ισοτιμία 1 ευρω = 2.53 τ. λιρες . σε μαγαζάκια παίζει μεταξύ 2.35-2.50

χρήσιμα τηλέφωνα: Αστυνομία 155
ΕΚΑβ 112
Τροχαία 154
πυροσβεστική 110
Προξενείο Κων/πολης 0090 -212 245 0596
293 1078
293 1079

αν βρεθείς bursa και bandirma υπάρχουν φιλοι.

καλό ταξίδι.

kostasvar 05-07-2013 14:06

Απάντηση: θελει διαβατηριο για τουρκια;
 
Με διαβατήριο είσαι πιο σίγουρος μιας και έχει να κάνει με τα κέφια κάθε υπάλληλου.Το 2010 που πέρασα μου σφράγισαν απλά το διαβατήριο και είδαν μόνο την άδεια της μοτοσυκλέτας για να περάσουν τον αριθμό της πινακίδας.Δεν ζήτησαν τίποτα άλλο....


Κράτα και το νούμερο του Ελληνικού προξενίου : 00902123938290 ;)

Είναι κοντά στην πλατεία Ταξίμ.

saitman 05-07-2013 16:35

Απάντηση: θελει διαβατηριο για τουρκια;
 
ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ!!ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ.ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!:ye33::ye02:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:09.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!