GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Info ταξιδιών εξωτερικού (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=85)
-   -   Δαλματικές ακτές... (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=42262)

Mike_ 24-07-2013 20:11

Δαλματικές ακτές...
 
Καλησπέρα στη παρέα,

Η ώρα φτάνει και για το δικό μας ταξιδάκι αυτό το καλοκαίρι: Δαλματικές ακτές, από 3 έως 14 Αυγουστου. Το ταξίδι αυτό το προγραμματίζουμε με τη γυναίκα μου αρκετό καιρό αλλά όλο και κάτι γινόταν και δεν τα καταφέραμε έως τώρανα πάμε. Αυτή τη χρονιά όμως τίποτα δεν μας σταματά :)

Η διαδρομή γνωστή σε πολλούς από εσάς.

Θα ήθελα να ρωτήσω τους συμφορουμίτες που πρόσφατα επισκεύτηκαν τις πόλεις Bar (ή Ulcinj;), Dubrovnik, Trogir και Trieste, αν γνωρίζουν ξενοδοχεία/δωμάτια moto-friendly και tsepi-friendly :). Στόχος μας είναι να μείνουμε όσο το δυνατό πιο κοντά στο κέντρο της κάθε πόλης έτσι ώστε να ελαχιστοποιήσουμε τις μετακινήσεις με moto.

Φαντάζομαι ότι κάποιοι από εσάς θα είναι στην ευρύτερη περιοχή εκείνες τις ημέρες….ωραία θα ήταν να συναντηθούμε!

Καλές βόλτες σε όλους!

alexat 25-07-2013 09:19

Απάντηση: Δαλματικές ακτές...
 
Καλά να περάσετε! :ye02:

phoenix 25-07-2013 09:53

Απάντηση: Δαλματικές ακτές...
 
Φίλε ρωτώντας πας στην πόλη ....
Τα ξενοδοχεία έχουν απο 20 ευρω εώς και .....όσο θες
Θα βρεις χαλαρα!!!! Τα πάντα
Καλο δρόμο να έχετε

spirossam 25-07-2013 10:01

Απάντηση: Δαλματικές ακτές...
 
Για Ντουμπρόβνικ αν θες τη γνώμη μου φρόντισε να κλείσεις.Είναι φουλ αυτή την εποχή,εγώ την είχα πατήσει,δεν είχα κλείσει και δεν έβρισκα με τίποτα....:mad::mad:

booking.com και κάνε τη ψακτική σου!

efthimis petroupoli 25-07-2013 10:03

Απάντηση: Δαλματικές ακτές...
 
καλημερα mike! οπως ειπε ο phoenix ειναι τα πραματα;) θα κανω και εγω περιπου το ιδιο ταξιδακι αλλα εγω φευγω απο εδω 9/8 και ξεκιναω με σερβια μαυροβουνιο. κροατια υπολογιζω να "παταω" κατα τις 12 με 13 δεν ξερω αν σας προλαβαινω για καφεδακι πουθενα...οπως και να χει καλο ταξιδι να εχετε φιλε!

theoadon 25-07-2013 14:32

Απάντηση: Δαλματικές ακτές...
 
Καλησπέρα,

στις πόλεις που λές, μόνο έξω από τα τείχη θα βρεις κάτι καλό, μοτο-φιλικό και οικονομικό. Εντός των τειχών , Σταρι-Μπαρ, Ντουμπρόβνικ, και Τρογκιρ, δεν παίζει. Τουλάχιστον για την δικιά μου τσέπη.

Δες : BIKE-STAY CROATIA: Europe Motorcycle Touring Accommodation Directory

αν σε βολέψει κανένα...
Στην θέση σου θα σου πρότεινα Κοτόρ αντί για Μπαρ, και στο Ντουμπρόβνικ να μείνεις στο νησάκι που είναι το πάρκο, ενώ στο Τρογκίρ να συνεχίσεις απέναντι στο Τζιόβο,το πεόμενο νησί που ενώνεται με το Τρογκίρ με γέφυρα, να μπορέσεις να κάνεις και καμιά βουτιά....

:ye33:

Mike_ 28-07-2013 18:59

Απάντηση: Δαλματικές ακτές...
 
Σας ευχαριστώ όλους! Μετά από πολλές ώρες ψάξιμο βρήκαμε ξενοδοχεία.

asotosios 29-07-2013 14:45

Απάντηση: Δαλματικές ακτές...
 
Πρωτα απο ολα καλο ταξιδι...και καλα να περασετε...
θα μπορουσες να μας πεις Μ.Ο τιμες και διαθεσιμοτητα που βρηκες...???

Ευχαριστω

Mike_ 30-07-2013 01:57

Απάντηση: Δαλματικές ακτές...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από asotosios ( 928708)
Πρωτα απο ολα καλο ταξιδι...και καλα να περασετε...
θα μπορουσες να μας πεις Μ.Ο τιμες και διαθεσιμοτητα που βρηκες...???

Ευχαριστω

Σε ευχαριστούμε, Ευγένιε. Ψάξαμε όλο το booking.com και δάφορα άλλα sites και δυσκολευτήκαμε να βρούμε δωμάτια. Μ.Ο. περίπου στα 65 ευρώ. Φαντάζομαι ότι σε άλλες περιδόδους οι τιμές πέφτουν σημαντικά.

asotosios 30-07-2013 10:01

Απάντηση: Δαλματικές ακτές...
 
Να σαι καλα,
Δυστηχως το πλανο μας λογω αδειας της γυναικας μου, ειναι ρευστο ακομα, το πιθανοτερο ειναι να μπορουμε 9 με 21 Αυγ δλδ φουλ φουλ σεζον για Δαλματικες ακτες...
πραγμα που το κανει ακομα πιο δυσκολο να παμε απλα ετσι...χωρις να κλεισουμε...

Ιδωμεν...ολο και κατι θα κανουμε...

Καλα να περασετε...:)


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:51.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!