GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Επικαιρότητα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=42)
-   -   Με κλάματα έφυγε η Λιάνα Κανέλλη από τον ΣΚΑΙ (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=35653)

rask 25-10-2012 17:51

Με κλάματα έφυγε η Λιάνα Κανέλλη από τον ΣΚΑΙ
 
ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΕ Η ΛΙΑΝΑ

Κανέλλη: Η φάρσα στο «Σκάι» την οδήγησε εκτός «Παναθηναϊκής Συμμαχίας»



http://content-mcdn.imerisia.gr/file..._type12128.jpg
Η φάρσα που προσπάθησε να κάνει η εκπομπή «Συντέλεια» του ΣΚΑΪ στη Λιάννη Κανέλλη έγινε η αιτία να παραιτηθεί από την «παναθηναϊκή Συμμαχία».
Με ανακοίνωση που εξέδωσε, απευθύνεται προσωπικά στον Γιάννη Αλαφούζο, και τονίζει πως με την αποχώρησή της δεν θα έρθει και η συντέλεια του Παναθηναϊκού:
«Κύριε Πρόεδρε και αγαπητά μέλη του Δ.Σ. της ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΗΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ,

Προφανώς δεν μπορώ να παραμείνω μέλος του σωματείου σας. Υποβάλλω την παραίτησή μου, με επίγνωση ότι δεν θα έλθει δα και η συντέλεια, δια της απουσίας μου,να υπονομεύσει τις προσπάθειές σας για τον αγαπημένο μου ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Καλή επιτυχία απόψε και συνεχώς στην ομάδα μας.
Λιάνα Κανέλλη
Βουλευτής ΚΚΕ Α΄Αθήνας. (κατά τη βούληση των ψηφοφόρων)
Παναθηναϊκός. Πάντα. Κατά τη δική μου βούληση και ψυχή», αναφέρει η ανακοίνωσή της.
Το επεισόδιο με την Κανέλλη
Το πρωί, η Κανέλλη, ξέσπασε σε λυγμούς και αναφιλητά κατά τη διάρκεια της πρωινής ενημερωτικής εκπομπής του Σκάι, αντιδρώντας σε μία -όπως απεδείχθη ατυχή- φάρσα που προσπάθησαν να της στήσουν οι συντελεστές της σατιρικής εκπομπής «Συντέλεια».
Το περιστατικό συνέβη στο διάλλειμμα της εκπομπής, το οποίο, προφανέστατα λόγω της έντονης αντίδρασης της βουλευτού, διήρκεσε περισσότερα από 10 λεπτά ώστε η Λιάνα Κανέλλη να μην υλοποιήσει οριστικά την απόφασή της να αποχωρήσει διαμαρτυρτόμενη.
Μετά το τέλος του επεισοδιακού διαλλείματος, η παρουσιάστρια της εκπομπής Πόπη Τσαπανίδου ενημέρωσε τους τηλεθεατές για το τι είχε μεσολάβήσει και ζήτησε συγγνώμη από την προσκεκλημένη της διευκρινίζοντας ότι σε καμία περίπτωση δεν ήταν πρόθεση του σταθμού να την προσβάλλει.
Η Λιάνα Κανέλλη, ξεσπώντας σε κλάματα, εξήγησε ότι υπέστη σοκ όταν είδε δημοσιογράφο της εκπομπής «Συντέλειας» να την περιμένει έξω από το στούντιο φορώντας γάντια του μποξ και με σκοπό να της «κάνει πλάκα» για το περιστατικό του ξυλοδαρμού της από τον βουλευτή της Χρυσής Αυγής, Ηλία Κασιδιάρη.
«Δεν μπορεί να γίνεται πλάκα και σάτιρα με τη βία, η άνοδος του φασισμού δεν σηκώνει τέτοια αντιμετώπιση», είπε μεταξύ άλλων η βουλευτής στη γοερή της διαμαρτυρία.
ΚΚΕ: Δεν προσφέρεται για φάρσες
«Το θέμα «Χρυσή Αυγή» δεν προσφέρεται για φάρσες και από αυτή την άποψη δεν δικαιολογείται το 'αστείο' σε βάρος της Λιάνας Κανέλλη μέσα στο στούντιο του Σκάι. Το γεγονός δείχνει ότι ο χαρακτήρας αυτής της φασιστικής οργάνωσης ως όπλου κατά των εργαζομένων και υπέρ του κεφαλαίου δεν έχει γίνει αντιληπτός από εργαζόμενους. Ακόμα χειρότερο είναι αν έχει γίνει και παρόλα αυτά λανσάρεται ως αστείο»«, σχολιάζει το γραφείο Τύπου του Κομ#####στικού Κόμματος για το επεισόδιο.
Κανέλλη: Η φάρσα στο «Σκάι» την οδήγησε εκτός «Παναθηναϊκής Συμμαχίας» | ειδησεις , πολιτικη | Ημερησία

tags 25-10-2012 17:59

Απάντηση: Με κλάματα έφυγε η Λιάνα Κανέλλη από τον ΣΚΑΙ
 
Τα κλάματα εδώ:sm7:


iagos 25-10-2012 18:32

Απάντηση: Με κλάματα έφυγε η Λιάνα Κανέλλη από τον ΣΚΑΙ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από tags ( 784230)
Τα κλάματα εδώ:sm7:

Είναι τόσο αστείο...;

tags 25-10-2012 18:48

Απάντηση: Με κλάματα έφυγε η Λιάνα Κανέλλη από τον ΣΚΑΙ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από iagos ( 784237)
Είναι τόσο αστείο...;

Και ακόμη περισσότερο. Αφού δεν της "βγήκε" με τον τσαμπουκά στους Κασιδιαρο-Καιάδες, το έριξε στην κλαψούρα. Γιατι εσύ πιστεύεις οτι η Λιάνα είναι από τα κοριτσάκια που βάζουν τα κλάματα;;;;:lo19:
Αυτή είναι περισσότερο αντράκι από πολλούς άντρες:ye33::ye33::ye33:

bogart 25-10-2012 19:18

Υπερβολική νομίζω η αντίδραση της...


Sent from my iPhone using Tapatalk

ntinopoulos 25-10-2012 19:33

Απάντηση: Με κλάματα έφυγε η Λιάνα Κανέλλη από τον ΣΚΑΙ
 
τα γαντια τη συγκλονισαν...
ειχε συνηθησει βλεπετε να την δερνουν με γυμνα χερια...:p

vpentza 25-10-2012 19:55

Απάντηση: Με κλάματα έφυγε η Λιάνα Κανέλλη από τον ΣΚΑΙ
 
Λογικά θα έχουν περάσει δεκάδες χρόνια από τη τελευταία φορά που θα έκλαψε....δεν πειράζει......για όλους υπάρχει η πρώτη φορά...:rolleyes:
Αυτή κλαίει από τρομάρα, οι υπόλοιποι "κλαίμε" καθημερινά για άλλους πολύ πιο σοβαρούς λόγους...αυτά συμβαίνουν...:rolleyes:

giclas 25-10-2012 20:00

Απάντηση: Με κλάματα έφυγε η Λιάνα Κανέλλη από τον ΣΚΑΙ
 
μανα μου ......ρε :sm3::sm3::sm3:

frits 25-10-2012 20:01

Απάντηση: Με κλάματα έφυγε η Λιάνα Κανέλλη από τον ΣΚΑΙ
 
Χέστηκε η Φατμέ στο Γενί τζαμί..

vpentza 25-10-2012 20:06

Απάντηση: Με κλάματα έφυγε η Λιάνα Κανέλλη από τον ΣΚΑΙ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από frits ( 784283)
Χέστηκε η Φατμέ στο Γενί τζαμί..

Το έ χ ε σ ε ς το θέμα σουλτάνε μου.....:sm3:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:12.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!