GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Πολιτική επικαιρότητα στην Ελλάδα & στον κόσμο (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=131)
-   -   Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθεση της ΧΑ (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=44815)

GeorgeP 28-11-2013 15:28

Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθεση της ΧΑ
 
Πριν μαχαιρωθεί ο άτυχος Παύλος Φύσσας από τον χρυσαυγίτη Γιώργο Ρουπακιά είχε ξυλοκοπηθεί από τρία άτομα που φορούσαν μαύρες μπλούζες....................

..................................έφθασε το ασημί Νισάν στο οποίο επέβαινε ο Γ. Ρουπακιάς που φέρεται να κατευθύνθηκε «με κανονικό βήμα και ήρεμη έκφραση προς τον Παύλο Φύσσα» ενώ από την άλλη πλευρά του αυτοκινήτου άρχισε να τρέχει ένα ψηλό άτομο με λευκή φόρμα και κοντό μαλλί...........................

.......σύμφωνα με όσα μνημόνευσε, σε ορισμένες από τις ρατσιστικές επιθέσεις μέλη της Χρυσής Αυγής χρησιμοποιούσαν και σκύλους..............

...........«συνήθως φωνάζουν τον άνθρωπο που διασχίζει τον δρόμο, κάνουν έλεγχο των εγγράφων του, κατόπιν τον ρωτάνε σε περίπτωση που δεν έχει έγγραφα από πού είναι και στη συνέχεια πραγματοποιείται επίθεση με γροθιές, κλωτσιές και λεκτικές εξυβρίσεις. Σε περίπτωση που ο αλλοδαπός έχει έγγραφα τα καταστρέφουν. Κάποια από τα θύματα καταλαβαίνουν ελληνικά και αναγνωρίζουν τις ύβρεις όπως π.χ. "μαύρε να πας στη χώρα σου", "λαθρομετανάστη μη σε ξαναδούμε εδώ, θα πεθάνεις". Η βία αρχίζει με κλωτσιές, μπουνιές και εφόσον δεν αποτραπούν από κάποιο τυχαίο εμπόδιο, π.χ. κάποιος περαστικός, εντείνεται η βία με χρήση όπλων όπως από μπουκάλια μπίρας τα οποία πολλές φορές σπάνε στα πρόσωπα των θυμάτων, ξύλινα ρόπαλα του μπέιζμπολ, σιδερογροθιές, αλυσίδες και αιχμηρά αντικείμενα αλλά και taser (σ.σ. όπλα που παραλύουν με τη διάδοση ηλεκτρικού φορτίου) με το οποίο τους κτυπάνε στο λαιμό και κοντάρια σημαίας. Επίσης σε τέσσερις-πέντε επιθέσεις έχουμε επιθέσεις από σκύλο τον οποίο έχουν οι ομάδες και δεν είναι αδέσποτος…....»


Ο δήμαρχος Κορίνθου καταθετει, «ο βουλευτής Μπούκουρας με πλησιάζει, ενώ εγώ κοιτάζω προς το δάσος, στέκεται ακριβώς πίσω μου και χωρίς να έχω μιλήσει καθόλου αρχίζει τις προκλήσεις λέγοντάς μου χαμηλόφωνα στο αυτί: "Θα σε γ... ρε σκουλήκι, θα σε λιώσω, θα σε σφάξω γιατί μυαλό δεν έχεις βάλει".


αυτα ειναι λιγα αποσπασματα απο τα ''εργα'' της ΧΑ τα οποια βγαινουν στην δημοσιοτητα σιγα-σιγα, τα υπολοιπα εδω και ο καθενας ας κρινει..... http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231276571

ortho 28-11-2013 16:04

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Αφιερωμένο εξαιρετικά σε όλους όσους μας κάθονται ή θέλουν να καθήσουν στο σβέρκο μας. Διατηρώντας λίγες ελπίδες, όπου Καραϊσκάκης εννοείστε το λαό!:)


AKIS_21 28-11-2013 17:16

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Κάθε εποχή εχει και τους ήρωες της.
Αν περιμένετε τον Καραϊσκάκη να παει στη πλατεία Συντάγματος και να διαμαρτυρηθεί θα περιμένετε πολυ.
Άλλωστε οπως είπε ένας φιλος τους Τούρκους μετά απο 400 χρονια ξυπνήσαμε ....άρα έχουμε ακόμα .......
Και τοτε δε υπήρχαν και τσοντοκαναλα να αποπροσανατολίσουν ,η να στρέψουν τους πελοπονησιους εναντίων των θεσσαλων

PLOIGOS 28-11-2013 17:32

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Πρεπει να εισαι τελειως ξυλο απελεκητο,μετα απο τοσα που εχουν γινει κ που εχουμε μαθει,(φυσικα οχι απο τις τηλεορασεις,) για να πιστευεις οτι η ΧΑ ειναι η επανασταση...Δηλαδη πιο κατω δε νομιζω οτι υπαρχει...

Οτι η βια γενναει βια ειναι το μονο σιγουρο..Οτι καποιοι πειθονται ακομα για τις "αγνες" κ "πατριωτικες" καλες προθεσεις των ΧΑγιτων,χρηζει νομιζω ψυχιατρικης αναλυσης η ακομα κ αξονικης-μαγνητικης τομογραφιας (κερασμενη απο μενα)....

GeorgeP 29-11-2013 14:57

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Εγω Χρηστο δεν ειμαι ξυλο απελεκητο οπως γνωριζεις και γνωριζετε πολυ καλα.........
Ομως παντα μου αρεσει να διαβαζω οσο πιο πολυ γινεται ΕΤΣΙ, για να επιβεβαιωνω που εχω δικιο και που εχω αδικο........

Μια ακομα (νεα) καταθεση που αφορα 17χρονο μαθητη.....μαχαιρωμα γερο....ηξερα την υποθεση αλλα δεν ηξερα το μεγεθος αυτης.......

Παραθετω μερικα αποσπασματα, οποιο ''ξυλο απελεκητο ¨η πελεκημενο'' θελει μπορει να διαβασει ολοκληρο το αρθρο εδω:

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231276871

Δεκάδες περιστατικά, ανάμεσά τους και επίθεση σε βάρος ανήλικου μαθητή, μελετούν οι ανακρίτριες της υπόθεσης της Χρυσής Αυγής........................
...........Ο μάρτυρας, πατέρας 17χρονου μαθητή, κατέθεσε ότι ο γιος του δέχτηκε χτύπημα με μαχαίρι από «χρυσαυγίτες», όπως καταγγέλλει ο ίδιος, όταν έγραψε την λέξη «ΑΝΤΙΦΑ» στο θρανίο συμμαθήτριάς του, η οποία είχε σχέση με νεαρό υποστηρικτή της Χρυσής Αυγής.

..........η επίθεση σχεδιαζόταν μία εβδομάδα μετά το περιστατικό με το θρανίο και αυτό προκύπτει από τα γραπτά μηνύματα που αντάλλασσαν ο δράστης, η κοπέλα του.........
Τα επίμαχα μηνύματα περιέχονται στη δικογραφία και σε κάποια από αυτά ο φερόμενος ως δράστης φαίνεται να γράφει προς την φίλη του ότι «η δουλειά πρέπει να γίνει όσο πιο γρήγορα γίνεται» και σε άλλο μήνυμα αναφερόμενος στον μαθητή ότι «δεν θα την γλιτώσει» .

........ η διευθύντρια του σχολείου η οποία περιέγραψε το περιστατικό: «Είδαμε έναν μαθητή μας της Β' Λυκείου να έρχεται αιμόφυρτος προς το σχολείο... Όταν τον ρωτήσαμε ποιοι του επιτέθηκαν μας είπε "ξέρω ποιοι είναι, φόραγαν κουκούλα από το μπουφάν, αλλά δεν θέλω να σας πω". Του είχαν κόψει στη μύτη, στη δεξιά κροταφική χώρα και αριστερά κάτω από το λαιμό του. Οι γιατροί είπαν ότι σχεδόν κόπηκε η μύτη του και το τραύμα στο λαιμό πλησίαζε την καρωτίδα, θέτοντας σε άμεσο κίνδυνο τη ζωή του. Το πρόσωπο που μου κατονόμασαν ως δράστη τον είχαν δει άλλοι μαθητές να περιμένει μια μαθήτρια έξω από το σχολείο. Μου είπαν ότι είναι "χρυσαυγίτης" και ότι της έλεγαν "τι θέλεις με αυτό το φασίστα;".

TEOSS 29-11-2013 16:43

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Η ιστορία της εκατέρωθεν βίας, μεταξύ των άκρων είναι γνωστή.
Το μισός μεταξύ τους είναι μεγάλο και όσο υπάρχουν σαν οργανώσεις, τέτοια επεισόδια θα συνεχιστούν.


Πάντως η ενασχόληση, έστω και αρνητική, τους δίνει δύναμη ….
Ακόμα και οι πλέον <<αρνητικές>> δημοσκοπήσεις τους δείχνουν να κρατούν άνετα τα εκλογικά ποσοστά τους και πολλές να έχουν άνοδο…
...ενώ η ζούγκλα του αριστερό-αριστερού Μάκη δείχνει ….άσε καλύτερα…

PLOIGOS 29-11-2013 17:51

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP ( 978576)
Εγω Χρηστο δεν ειμαι ξυλο απελεκητο οπως γνωριζεις και γνωριζετε πολυ καλα.........
Ομως παντα μου αρεσει να διαβαζω οσο πιο πολυ γινεται ΕΤΣΙ, για να επιβεβαιωνω που εχω δικιο και που εχω αδικο........

Μια ακομα (νεα) καταθεση που αφορα 17χρονο μαθητη.....μαχαιρωμα γερο....ηξερα την υποθεση αλλα δεν ηξερα το μεγεθος αυτης.......

Παραθετω μερικα αποσπασματα, οποιο ''ξυλο απελεκητο ¨η πελεκημενο'' θελει μπορει να διαβασει ολοκληρο το αρθρο εδω:

Συγκλονιστικές καταθέσεις στις ανακρίτριες που εξετάζουν τη δράση της ΧΑ - Ειδήσεις - Ελλάδα - in.gr

Δεκάδες περιστατικά, ανάμεσά τους και επίθεση σε βάρος ανήλικου μαθητή, μελετούν οι ανακρίτριες της υπόθεσης της Χρυσής Αυγής........................
...........Ο μάρτυρας, πατέρας 17χρονου μαθητή, κατέθεσε ότι ο γιος του δέχτηκε χτύπημα με μαχαίρι από «χρυσαυγίτες», όπως καταγγέλλει ο ίδιος, όταν έγραψε την λέξη «ΑΝΤΙΦΑ» στο θρανίο συμμαθήτριάς του, η οποία είχε σχέση με νεαρό υποστηρικτή της Χρυσής Αυγής.

..........η επίθεση σχεδιαζόταν μία εβδομάδα μετά το περιστατικό με το θρανίο και αυτό προκύπτει από τα γραπτά μηνύματα που αντάλλασσαν ο δράστης, η κοπέλα του.........
Τα επίμαχα μηνύματα περιέχονται στη δικογραφία και σε κάποια από αυτά ο φερόμενος ως δράστης φαίνεται να γράφει προς την φίλη του ότι «η δουλειά πρέπει να γίνει όσο πιο γρήγορα γίνεται» και σε άλλο μήνυμα αναφερόμενος στον μαθητή ότι «δεν θα την γλιτώσει» .

........ η διευθύντρια του σχολείου η οποία περιέγραψε το περιστατικό: «Είδαμε έναν μαθητή μας της Β' Λυκείου να έρχεται αιμόφυρτος προς το σχολείο... Όταν τον ρωτήσαμε ποιοι του επιτέθηκαν μας είπε "ξέρω ποιοι είναι, φόραγαν κουκούλα από το μπουφάν, αλλά δεν θέλω να σας πω". Του είχαν κόψει στη μύτη, στη δεξιά κροταφική χώρα και αριστερά κάτω από το λαιμό του. Οι γιατροί είπαν ότι σχεδόν κόπηκε η μύτη του και το τραύμα στο λαιμό πλησίαζε την καρωτίδα, θέτοντας σε άμεσο κίνδυνο τη ζωή του. Το πρόσωπο που μου κατονόμασαν ως δράστη τον είχαν δει άλλοι μαθητές να περιμένει μια μαθήτρια έξω από το σχολείο. Μου είπαν ότι είναι "χρυσαυγίτης" και ότι της έλεγαν "τι θέλεις με αυτό το φασίστα;".




Φυσικα κ δεν αναφερομουν σε σενα Γιωργο...Δεν βλεπω να διαφωνουμε καπου...Η αναφορα μου ειναι για οσους δεν βλεπουν περα απο την μυτη τους κ πιστευουν οτι κανουν την Επανασταση τους με την ΧΑ...

GeorgeP 29-11-2013 17:53

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS ( 978635)

Φυσικα κ δεν αναφερομουν σε σενα Γιωργο...Δεν βλεπω να διαφωνουμε καπου...Η αναφορα μου ειναι για οσους δεν βλεπουν περα απο την μυτη τους κ πιστευουν οτι κανουν την Επανασταση τους με την ΧΑ...

Το ξερω οτι δεν αναφεροσουν σε εμενα, περιπαικτικα με ευθυμη διαθεση το εγραψα....:)

GeorgeP 29-11-2013 17:55

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από TEOSS ( 978610)
.......................................................Ακόμα και οι πλέον <<αρνητικές>> δημοσκοπήσεις τους δείχνουν να κρατούν άνετα τα εκλογικά ποσοστά τους και πολλές να έχουν άνοδο…
...ενώ η ζούγκλα του αριστερό-αριστερού Μάκη δείχνει ….άσε καλύτερα…

Ας ελπισουμε οτι μεχρι τις εκλογες θα αλλαξει αυτο.........

ortho 29-11-2013 18:09

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Εγώ βλέπω το επόμενο διάστημα να κυριαρχεί το παλιό που πάει να επικαιροποιηθεί....



ΨΩΜΙ, ΕΛΙΑ ΚΑΙ ΚΩΤΣΟ ΒΑΣΙΛΙΑ! ;)

GeorgeP 29-11-2013 18:21

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ortho ( 978644)
Εγώ βλέπω το επόμενο διάστημα να κυριαρχεί το παλιό που πάει να επικαιροποιηθεί....



ΨΩΜΙ, ΕΛΙΑ ΚΑΙ ΚΩΤΣΟ ΒΑΣΙΛΙΑ! ;)

και τι σε πειραζει ο Βαιλιάς? Δεν ειμαι βασιλικός, τουναντιον αλλα, τα οποια δεινα επι βασιλιας των εδω στην ελαλδα εκχωρουντο απο την αλλοδαπη προελευση τους και απο την επιβολη τους απο τις χωρες αυτες στην χωρα και στους ελληνες. Μην ξεχνας οτι απο τα Αρχαια χρονια και το Βυζαντιο ακομα η Ελλας κυβερνατο απο Βασιλιαδες και αυτοκρατορες.
Αν, λεω ΑΝ ητο αμιγως ελληνες τι διαφορα θα ειχαν απο τον Προεδρο της Δημοκρατιας?
Τι Προεδρευομενη τι Βασιλευομενη.....ο Χουαν Καρλος της Ισπανιας δλδ ειναι κακος?:p
:)

ortho 29-11-2013 18:41

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
εννοώ ότι αν γίνει θα είναι κάτι σαν τη λύση Παπαδήμου.....

GeorgeP 29-11-2013 18:47

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ortho ( 978652)
εννοώ ότι αν γίνει θα είναι κάτι σαν τη λύση Παπαδήμου.....

Εσυ χρειαζεσαι πολυωρα μαθηματα Πολιτικης σκεψης κι ενεργειων........:D

Λυσεις Παπαδημου...........ουτε καν να τις σκεφτεσαι.....

ortho 29-11-2013 19:18

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP ( 978653)
Εσυ χρειαζεσαι πολυωρα μαθηματα Πολιτικης σκεψης κι ενεργειων........:D

Λυσεις Παπαδημου...........ουτε καν να τις σκεφτεσαι.....

Αντε να δεις αν έρχομαι! :u58::u58::u58:


Αν κι είναι off topic, αναβλήθηκε επ' αόριστον η έλευση της τρόϊκας κι η δόση του ενός δις, προφανώς και μιάς μεγαλύτερης που ήταν να πάρουμε το Δεκέμβρη.

Μαγειρέματα είναι σίγουρο ότι γίνονται. :ye33:

GeorgeP 29-11-2013 21:04

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ortho ( 978663)
Αντε να δεις αν έρχομαι! :u58::u58::u58:


Αν κι είναι off topic, αναβλήθηκε επ' αόριστον η έλευση της τρόϊκας κι η δόση του ενός δις, προφανώς και μιάς μεγαλύτερης που ήταν να πάρουμε το Δεκέμβρη.

Μαγειρέματα είναι σίγουρο ότι γίνονται. :ye33:

και δεν χαιρεσαι που δεν θα ερθει η τροικα..........εγω χαιρομαι, αυτο σημαινει οτι δεν βιαζομαστε ΕΜΕΙΣ!!!
Εμεις οτι ηταν να κανουμε το καναμε τωρα ειναι των αλλων η σειρα.....και θα το δεις....το 1δις και τα αλλλα του Δεκεμβριου θα τα παρουμε.....ειτε με τροικα ειτε χωρις τροικα.

PLOIGOS 29-11-2013 22:00

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP ( 978699)
και δεν χαιρεσαι που δεν θα ερθει η τροικα..........εγω χαιρομαι, αυτο σημαινει οτι δεν βιαζομαστε ΕΜΕΙΣ!!!
Εμεις οτι ηταν να κανουμε το καναμε τωρα ειναι των αλλων η σειρα.....και θα το δεις....το 1δις και τα αλλλα του Δεκεμβριου θα τα παρουμε.....ειτε με τροικα ειτε χωρις τροικα.



Πες τους ρε συ μην στειλουν αλλα λεφτα σε μενα Γιωργο...ΦΟΥΛΑΡΑ εγω μπουχτισα ρε φιλαρακι...Κ ευτυχως που θα ανοιξουν τα μαγαζια κ τις Κυριακες να χαλασω λιγα,γιατι δεν ξερω τι να τα κανω πια...:sm7::u58::u58:

AKIS_21 30-11-2013 00:48

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Ας αναλύσουμε μια ας μας πείτε τελικα πια ειναι η λύση για την ελλαδα αλλα σας παρακαλω δε δέχομαι το Κανένας
ΝΔ?
ΠΑΣΟΚ?
ΣΥΡΙΖΑ?
Αν.ελ?
Χα?
ΚΚΕ?
.??
Αν στο μυαλό σας εχετε τη λέξη κανένας ειστε άξιοι της τύχης σας
Απο αναλύσεις σκιζουμε λύσεις όμως να βρούνε οι άλλοι
Ποιοι έφεραν την ελλαδα εδω ?νδ και ΠΑΣΟΚ ποιοι προσπαθούν να γίνουν οι λυτρωτές μας ?νδ ΠΑΣΟΚ με τι τροπο?
Οπως πάντα με το να ρίχνουν το φταίξιμο σε άλλους ?
Τωρα το φταίξιμο ειναι στους πολίτες που τα έφαγαν ενω οι πολιτικοί μας προσπαθούσαν να σώσουν την χωρα μας ?και αυτοι οι πολίτες για 50% ξαναψηφίσουν τα ίδια άτομα?
Συγνώμη τέρμα η μπουγατσα τωρα κλωτσιδια και θα χαρώ οταν στη φυλακη εκτός απο επιχειρηματιες θα δώ και τα σκουλήκια που μας κυβερνούν τόσα χρονια ....salamaleko

Carduelis 30-11-2013 10:39

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 ( 978749)
Ας αναλύσουμε μια ας μας πείτε τελικα πια ειναι η λύση για την ελλαδα αλλα σας παρακαλω δε δέχομαι το Κανένας
ΝΔ?
ΠΑΣΟΚ?
ΣΥΡΙΖΑ?
Αν.ελ?
Χα?
ΚΚΕ?
.??
Αν στο μυαλό σας εχετε τη λέξη κανένας ειστε άξιοι της τύχης σας
Απο αναλύσεις σκιζουμε λύσεις όμως να βρούνε οι άλλοι
Ποιοι έφεραν την ελλαδα εδω ?νδ και ΠΑΣΟΚ ποιοι προσπαθούν να γίνουν οι λυτρωτές μας ?νδ ΠΑΣΟΚ με τι τροπο?
Οπως πάντα με το να ρίχνουν το φταίξιμο σε άλλους ?
Τωρα το φταίξιμο ειναι στους πολίτες που τα έφαγαν ενω οι πολιτικοί μας προσπαθούσαν να σώσουν την χωρα μας ?και αυτοι οι πολίτες για 50% ξαναψηφίσουν τα ίδια άτομα?
Συγνώμη τέρμα η μπουγατσα τωρα κλωτσιδια και θα χαρώ οταν στη φυλακη εκτός απο επιχειρηματιες θα δώ και τα σκουλήκια που μας κυβερνούν τόσα χρονια ....salamaleko


Μια και φαίνεται οτι εσυ γνωρίζεις ποιος θα μας σώσει δε μας το λες κι εμάς ;;;

PLOIGOS 30-11-2013 17:42

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Carduelis ( 978809)
Μια και φαίνεται οτι εσυ γνωρίζεις ποιος θα μας σώσει δε μας το λες κι εμάς ;;;

Μην περιμενεις απαντησεις....;)


http://upload.wikimedia.org/wikipedi...bopp031197.jpg

PITS 01-12-2013 00:57

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
κκε

AKIS_21 01-12-2013 01:03

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από PITS ( 979013)
κκε

Μονο θεωρεία απο πράξη αδύνατον

PITS 01-12-2013 01:12

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
μην το λες !!καλες ιδεες και τις εφαρμοζουν σωστα εκει που μπορουν βεβαια...εγω σκεφτομαι να τους ψηφιζω...ασε που εχουν και πολυ αξιολογα στελεχη, μπορεις να βασιστεις

AKIS_21 01-12-2013 10:58

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από PITS ( 979020)
μην το λες !!καλες ιδεες και τις εφαρμοζουν σωστα εκει που μπορουν βεβαια...εγω σκεφτομαι να τους ψηφιζω...ασε που εχουν και πολυ αξιολογα στελεχη, μπορεις να βασιστεις

Λιανα Κανέλη ας πούμε ?
Εκάλη και περιουσία μεγαλύτερη του κόμματος?
Τριανταφυλλοπουλος? ποια εννοείς γιατι αυτα προβάλλονται συνεχεια στην τηλεόραση η μηπως την κόρη της παπαρηγα που σπούδασε ντιρι και πήγε ντιριντι στην Αμερική για σπουδές ?
Ο Λένιν θέλει να βγει απο τον τάφο του,

PLOIGOS 01-12-2013 18:09

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Απαγορευεται ρητως κ κατηγορηματικως η αποκτηση πλουτου,περαν της δυνατοτητας αγορας μοτοσυκλετας μεχρι 20000 ευρω....Επισης απογορευονται οι σπουδες στα εξωτερικα!

Σε περιπτωση που δεν τηρουνται οι κανονισμοι,θεωρεισαι μεγας εθνικος προδοτης,εκτος απο κακος πλουτοκρατης...:sm7::sm7::sm7:

AKIS_21 01-12-2013 21:04

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS ( 979184)
Απαγορευεται ρητως κ κατηγορηματικως η αποκτηση πλουτου,περαν της δυνατοτητας αγορας μοτοσυκλετας μεχρι 20000 ευρω....Επισης απογορευονται οι σπουδες στα εξωτερικα!

Σε περιπτωση που δεν τηρουνται οι κανονισμοι,θεωρεισαι μεγας εθνικος προδοτης,εκτος απο κακος πλουτοκρατης...:sm7::sm7::sm7:

Προχτές είδα την αναμονή στην πρώην ανατολική Γερμανία για ένα αυτοκίνητο ήταν 10 χρονια .
Οταν κάποιο ζευγάρι γένουσε ένα παιδί παραγγελναν αυτοκίνητο για να το εχει οταν τελειώσει το σχολείο του

PLOIGOS 01-12-2013 22:40

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 ( 979229)
Προχτές είδα την αναμονή στην πρώην ανατολική Γερμανία για ένα αυτοκίνητο ήταν 10 χρονια .
Οταν κάποιο ζευγάρι γένουσε ένα παιδί παραγγελναν αυτοκίνητο για να το εχει οταν τελειώσει το σχολείο του


Μου θυμιζεις τι σχεση εχει αυτο με τα θεμα μας?Αν θες απαντας βεβαια γιατι οδηγω Varadero κ αυτο θυμαμαι οτι σε πειραζει λιγο στα νευρα σου...

TEOSS 02-12-2013 01:59

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Τα λάθη στην επιχείρηση αντιμετώπισης της ΧΑ συνεχίζονται …
http://www.zougla.gr/newspapers/issue/51286
Είναι δυνατόν να λες <<εφιάλτη του πολιτικού συστήματος>> την ΧΑ και δίπλα να έχεις τον Νο 1 του πολιτικού συστήματος (πρωθυπουργό) να λαμβάνει εντολές από την Μέρκελ???

Ιδού το αποτέλεσμα ….http://www.xryshaygh.com/index.php/enimerosi/view/klama-sto-ethnos-tou-mpompola-gia-thn-anodo-ths-chrushs-aughs

Εάν συνεχίσουν έτσι θα δικαιώσουν τα δημοκοπικά της …ζούγκλας !
http://www.zougla.gr/politiki/article/ta-apotelesmata-ton-dio-diadiktiakon-psifoforion

November 15, 2013 Archives | Altermedia HellasAltermedia Hellas

Η ΚΛΕΠΤΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΤΑΡΡΕΕΙ: Ανάλυση Των Αποτελεσμάτων... Της Δημοσκόπησης Του zougla.gr...! | Altermedia HellasAltermedia Hellas

:wo20:

yannis 02-12-2013 04:40

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS ( 979261)
Μου θυμιζεις τι σχεση εχει αυτο με τα θεμα μας?Αν θες απαντας βεβαια γιατι οδηγω Varadero κ αυτο θυμαμαι οτι σε πειραζει λιγο στα νευρα σου...


Κάνε λίγο υπομονή Χρήστο... μόνο 3 έχουν τσιμπήσει στη μaλaγρα...

AKIS_21 02-12-2013 12:36

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Καλός τον ξενιτεμένο άραγε θα ειναι ο τέταρτος?

AKIS_21 02-12-2013 12:41

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από TEOSS ( 979311)
Τα λάθη στην επιχείρηση αντιμετώπισης της ΧΑ συνεχίζονται …
http://www.zougla.gr/newspapers/issue/51286
Είναι δυνατόν να λες <<εφιάλτη του πολιτικού συστήματος>> την ΧΑ και δίπλα να έχεις τον Νο 1 του πολιτικού συστήματος (πρωθυπουργό) να λαμβάνει εντολές από την Μέρκελ???

Ιδού το αποτέλεσμα ….http://www.xryshaygh.com/index.php/enimerosi/view/klama-sto-ethnos-tou-mpompola-gia-thn-anodo-ths-chrushs-aughs

Εάν συνεχίσουν έτσι θα δικαιώσουν τα δημοκοπικά της …ζούγκλας !
http://www.zougla.gr/politiki/article/ta-apotelesmata-ton-dio-diadiktiakon-psifoforion

November 15, 2013 Archives | Altermedia HellasAltermedia Hellas

Η ΚΛΕΠΤΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΤΑΡΡΕΕΙ: Ανάλυση Των Αποτελεσμάτων... Της Δημοσκόπησης Του zougla.gr...! | Altermedia HellasAltermedia Hellas

:wo20:

Οταν είσαι πελάτης του συστήματος και ζεις πο αυτο οταν 30 χρονια βολέψες όλη την φαμίλια με μέσο οταν αρμέγες το κράτος ,,,,φυσικό ειναι να μην θες να αλλάξει η εξουσία ....
Μακαρι να κτίσουν και άλλες φυλακές και να ετοιμάζονται
Μακαρι να ξυπνήσουν αλλιώς παλι για εμφύλιο μας ετοιμάζουν και τι πιο απλο σε τοσο ηλίθιο λαό άντε και με 30 η ΝΔ .
Αληθεια ο σκαι σημερα είχε τον υποψήφιο Καμίνι 1 ώρα .
Η δημοκρατία δε επιτάσσει να ειναι απο μια ώρα όλη οι υποψήφιοι?
Will see .....
Καλη βδομάδα στους ξενιτεμένους

PLOIGOS 02-12-2013 17:31

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από yannis ( 979319)
Κάνε λίγο υπομονή Χρήστο... μόνο 3 έχουν τσιμπήσει στη μaλaγρα...

Yπομονη εχω απεριοριστη...Απλα μου κανει εντυπωση που συνεχιζουν το χαβα τους,παρα το γεγονος οτι εδω μεσα δεν εγινε ο εμφυλιος που φανταζοντουσαν οτι θα γινει....Αλλα τι να σχολιασεις κ τι να κουβεντιασεις με καποιον που σε κρινει απο το τι μηχανακι εχεις...Ουτε ο γιος μου δεν σκεφτεται ετσι που ειναι 8 χρονων...:sm7::sm7::sm7:

AKIS_21 02-12-2013 18:17

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Θα πω κάτι που έχω ξαναπεί αν δε έχεις χιούμορ φύτεψε .
Α και να σου ζήσει ο μικρός ελπιζω οταν μεγαλώσει να πάρει BMW

Οσο για την προπαγάνδα μπορείτε να δείτε το body of war αμερικανικό ντοκυμαντέρ για να δείτε πως επειρεαζονται οι μάζες και οι πολιτικοί απο τα άκουσον άκουσον διεθνή λόμπυ

PLOIGOS 02-12-2013 19:25

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 ( 979482)
Θα πω κάτι που έχω ξαναπεί αν δε έχεις χιούμορ φύτεψε .
Α και να σου ζήσει ο μικρός ελπιζω οταν μεγαλώσει να πάρει BMW

Οσο για την προπαγάνδα μπορείτε να δείτε το body of war αμερικανικό ντοκυμαντέρ για να δείτε πως επειρεαζονται οι μάζες και οι πολιτικοί απο τα άκουσον άκουσον διεθνή λόμπυ

Επειδη βλεπω οτι δεν εχεις ορεξη για ουσιαστικο διαλογο (ποτε δεν ειχες αλλωστε κατ εμε),το αν εχω χιουμορ η οχι αστο στην ακρη!Εισαι τυχερος που εχουν σβησει οι mods τις αηδιες που μου εγραφες,για να εβλεπαν κ οι υπολοιποι την δικη σου αισθηση περι "χιουμορ"...

Προπαγανδα γινεται μονο στα δικα σου ματια γιατι εγω τουλαχιστον τα εχω ανοιχτα,οπως κ τα αυτια μου....

Α κ που εισαι...Ο μικρος οταν μεγαλωσει, να ειναι καλα τα παιδια ολου του κοσμου,κ σε ευχαριστω για την ευχη σου, θα παρει οποια μοτοσυκλετα τον κανει κ αισθανεται αυτος καλα κ οχι οι υπολοιποι!Το τι μαρκα θα ειναι ΟΥΔΟΛΩΣ με απασχολει...:ye33:

AKIS_21 02-12-2013 19:39

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Μη το σοβαρευεις οσο για τους modetors δε νομίζω οτι εχουν σβήσει τιποτα δικό μου
Οσο για διάλογο αν τον ξεκινουσες αντί να με κατηγορίες φυσικα θα σου απαντούσα

yannis 03-12-2013 23:04

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS ( 979471)
Yπομονη εχω απεριοριστη...Απλα μου κανει εντυπωση που συνεχιζουν το χαβα τους,παρα το γεγονος οτι εδω μεσα δεν εγινε ο εμφυλιος που φανταζοντουσαν οτι θα γινει....Αλλα τι να σχολιασεις κ τι να κουβεντιασεις με καποιον που σε κρινει απο το τι μηχανακι εχεις...Ουτε ο γιος μου δεν σκεφτεται ετσι που ειναι 8 χρονων...:sm7::sm7::sm7:




Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!!!!!!!!:cool:
Το θέμα, κατά την γνώμη μου, είναι να μην κινδυνεύουμε από την βία του κάθε ηλίθιου. Γι αυτό και πρέπει έστω και με αυστηρή εφαρμογή των νόμων, να προστατευόμαστε από το έγκλημα.:mad:
Παραπέρα, τι περιμένεις δηλαδή;;;
Ακούς τα κουραφέξαλα περί ανόδου της χα και λοιπές μπούρδες?!!??!
Τα πράγματα είναι πιο ξεκάθαρα, απ' όσο θέλουν να μας τα σερβίρουν.
Πως θα ανέβαζε ποσοστά η χα και τι θα σήμαινε κάτι τέτοιο;; Έστω ότι μαζευτήκανε αρκετοί δυσαρεστημένοι με το υπάρχον σύστημα και τάχα μου την πριμοδοτούσαν σαν διαμαρτυρία...
Ο κυρίως πυρήνας της είναι γνωστό πως αποτελείται από ρεμάλια, νταβατζήδες, παπατζήδες και λοιπούς τσικιρικιτζήδες. Χωρίς κάποια επαγγελματική και κοινωνική επιτυχία να επιδείξουν.
Οι υποστηριχτές τους είναι διάφοροι ξεβράκωτοι, που αφού έχασαν, λόγω κρίσης, τα "αφεντικά" τους γαβγίζουν στο βρόντο. Και τι νομίζεις δηλαδή, πως οι χρυσαύγουλοι έχουν ικανότητα και δυνατότητα να δώσουν δουλειές και στήριγμα στους ξεβράκωτους;;; Αν μπορούσαν θα το είχαν κάνει πρώτα για τον εαυτό τους τόσα χρόνια. Αντιθέτως, επιβίωναν με ρουφιανιλίκι (κυπατζήδες), μπραβιλίκι, και γενικά περιθωριακές δραστηριότητες αποβρασμάτων.
Δεν σου έκανε εντύπωση που ακόμα και οι δολοφονίες των άτυχων μελών τους, ψιλοέσβησαν κιόλας στη θύμηση του κόσμου;;
Δεν χάρηκα, αλλά τι τα θες... ξεκαθάρισμα λογαριασμού συμμοριών... "πόρτα" στα μαγαζιά ήταν, "πόρτα" και στα γραφεία τους. Κρίμα για τα νιάτα τους και τις οικογένειες τους, που κατάλαβαν αργά την λάθος ανατροφή που τους έδιναν.
Άντε λοιπόν και πήρε κάννα ψήφο παραπάνω. Τι θα τον κάνει;;; Θα κάνει κυβέρνηση και θα οδηγήσει την χώρα στην ανάκαμψη και στην ευημερία;;;;;;;; Με ποιούς;;;;;;;; Πες ένα όνομα στην τύχη, μόνο με τρόπο, μην πνιγούμε από τα γέλια!!!!!!
Θα δώσει στους ψηφοφόρους της δουλειά στις επιχειρήσεις της;;;;
Απλά, μόλις ισορροπήσει λίγο η κατάσταση, όσοι είναι σε κάτι ικανοί, θα απορροφηθούν σε φυσιολογικές απασχολήσεις, που φυσικά θα έχουν αναπτύξει φυσιολογικοί επιχειρηματίες. Οι άχρηστοι, αν δεν πετύχουν καμμιά θεσούλα ξεσκονιστή και σφουγγοκωλάριου, θα υποτροπιάσουν και θα σφάζονται για μια θέση πορτιέρη ή λεκανοκαθαριστή σε studio.:p

Γι αυτό σου λέω... "Άσε τους νεκρούς να προχωρούν".;)

f1shf1nder33 05-12-2013 21:08

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
1 Συνημμένο(α)
Ηλ. Κασιδιάρης: «Χούντα από καραγκιόζηδες» η κυβέρνηση
Προανήγγειλε προσφυγή στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων

«Αυτή η κυβέρνηση είναι χούντα και μάλιστα χούντα από καραγκιόζηδες», είπε ο Ηλ. Κασιδιάρης, προαναγγέλλοντας προσφυγή στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων.

Ηλ. Κασιδιάρης: «Χούντα από καραγκιόζηδες» η κυβέρνηση | Πολιτική | naftemporiki.gr


Έχουμε μπλέξει τις χούντες!!!:cool:

PLOIGOS 05-12-2013 21:15

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Φανταζομαι οτι το πανο που εχει αναρτησει εχει να κανει με την εναρξη της κυνηγετικης περιοδου στην περιοχη του...:sm7::sm7::sm7:


http://www.gsforum.gr/attachment.php...7&d=1386266578

yannis 05-12-2013 21:22

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από f1shf1nder33 ( 980423)
Ηλ. Κασιδιάρης:


Προανήγγειλε προσφυγή στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων


...


:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

Για τους πακιστανούς;;;;;;

:lo19::lo19::lo19::lo19::lo19::lo19::lo19:

Για τους Αιγύπτιους;;;;;;;;;

:sm3::sm3::sm3::sm3::sm3::sm3:

Για τους Έλληνες;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

:sm3::sm7::sm2::lo19::sm3::sm7::sm2::lo19:


Αυτό κι αν είναι ανέκδοτο!!!!!!!!!!!
Μπράβο ρε φίλε, μου έφτιαξες την διάθεση!!!!!!!!

Τελικά αυτή η μοσχαροκεφαλή ο μιχαλολιάκος και τα άλλα τα πιθήκια, δεν κατάφεραν να βγούνε από την ψειρού, ε?!?!!?!?

f1shf1nder33 05-12-2013 22:41

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
Schwarzfahrer (greek subtitles) - YouTube


Μήπως γι'αυτό η πιτσιρίκα δεν είχε εισιτήριο???!!!ζούγκλα έχουμε γίνει!!!

:lo19::lo19::lo19:

AKIS_21 05-12-2013 23:04

Απάντηση: Στο φως άγνωστες καταθέσεις μαρτύρων για την υπόθε
 
LiveLeak.com - The second face of LGBT
αριστεροι μελοντικοι ψηφοφοροι η αλλιως ο δρομος της απελευθερωσης:sm2: η αλλιώς η εξέλιξη του ανθρώπου απο τον πίθηκο
κατι που τα δημοκρατικα μας καναλια δε θα δειξουν ποτε


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:29.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!