GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τι μας έτυχε (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=51)
-   -   Λουκέτο στην EVIMA (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=38369)

blast 09-02-2013 12:11

Λουκέτο στην EVIMA
 
Πριν λίγο πληροφορήθηκα ότι έκλεισε η ασφαλιστική εταιρεία evima προσοχή σε οσους ''ηταν΄΄ ασφαλισμένει ! Εγώ μπαίνω πρώτος στην λίστα μετα θύματα

MIARO 09-02-2013 18:10

Απάντηση: Λουκέτο στην EVIMA
 
Αυτος που τη πατησε ειναι ο ασφαλιστης σου.....αν ειναι σωστος επαγγελματιας θα παρει αυτος την ευθυνη....

AlexCorfu 09-02-2013 18:25

Απάντηση: Λουκέτο στην EVIMA
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από MIARO ( 841529)
Αυτος που τη πατησε ειναι ο ασφαλιστης σου.....αν ειναι σωστος επαγγελματιας θα παρει αυτος την ευθυνη....

Τι εννοείς θα πάρει αυτός την ευθύνη ; Έχω το pix ασφαλισμενο και στο τηλ που του έκανα μου είπε να δούμε ...... Περίμενε ............. Άμα με σταματήσει η αστυνομία εγώ θα τους στείλω σε αυτόν #### την Ελλάδα των απατεώνων #### μου !!!! Το gs ευτυχώς το έχω στην interamerican όσο βέβαια μπορεί με την παν απατεωνια να ειναι ευτυχώς !!!!!

MIARO 09-02-2013 19:20

Απάντηση: Λουκέτο στην EVIMA
 
ειναι υποχρεωση του ασφαλιστη να σε βαλει σε αλλη εταιρια χωρισ καμια επιβαρυνση.....αν δεν γινει αυτο καντην με ελαφρα πηδηματακια.......το ιδιο ειχε συμβει κι οταν εκλεισαν general trust kai union

PanLampro 09-02-2013 20:47

Απάντηση: Λουκέτο στην EVIMA
 
Νομιζω οτι γι αυτο υπαρχει το επικουρικο των ασφαλιστικων εταιριων.
Εστω και με καποια μπερδεματα εισαι καλυμενος μεχρι τη ληξη του συμβολαιου σου. Ρωτα ομως και στην Ενωση ασφαλιστικων εταιριων...

Thodoras 09-02-2013 21:11

Απάντηση: Λουκέτο στην EVIMA
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από MIARO ( 841556)
ειναι υποχρεωση του ασφαλιστη να σε βαλει σε αλλη εταιρια χωρισ καμια επιβαρυνση.....αν δεν γινει αυτο καντην με ελαφρα πηδηματακια.......το ιδιο ειχε συμβει κι οταν εκλεισαν general trust kai union

:ye31:

AntonisKitoudis 09-02-2013 22:15

Απάντηση: Λουκέτο στην EVIMA
 
Για αστική ευθύνη από την κυκλοφορία οχημάτων, τα συμβόλαια ισχύουν για 30 ημέρες. Μετά την παρέλευση του διαστήματος αυτού, οι ιδιοκτήτες οχημάτων οφείλουν να ασφαλιστούν σε άλλη ασφαλιστική εταιρεία. Σε περίπτωση που προκαλέσουν ατύχημα, ο παθών θα αποζημιωθεί από το «Επικουρικό Κεφάλαιο».

kwstas 10-02-2013 00:07

Απάντηση: Λουκέτο στην EVIMA
 
Θελει προσοχη η ασφαλιση πλεον!!

Το 80% ειναι στο κοκκινο απ οτι μου ειπε φιλος ασφαλιστης, καλυτερα να δωσεις κατι παραπανω και να εισαι υσηχοςπαρα με το αγχος τι εγινε και αν εκελεισε, αν θα κλεισει κτλ

taksidiotis 11-02-2013 06:16

Ωχ,εγώ ήμουν στην εταιρεία αυτή ασφαλισμενος,το αμάξι δηλαδή,ωστόσο πριν λίγο καιρό με είχε τρακαρει ενα μηχανάκι πίσω,στον προφυλακτηρα,δε το έφτιαξα τοτε,το άφησα για πιο μετά,τώρα?


Sent from my iPad 64gb 4g

kwstas 11-02-2013 12:29

Απάντηση: Λουκέτο στην EVIMA
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis ( 842317)
Ωχ,εγώ ήμουν στην εταιρεία αυτή ασφαλισμενος,το αμάξι δηλαδή,ωστόσο πριν λίγο καιρό με είχε τρακαρει ενα μηχανάκι πίσω,στον προφυλακτηρα,δε το έφτιαξα τοτε,το άφησα για πιο μετά,τώρα?


Sent from my iPad 64gb 4g

To προβλημα σου ειναι αν ο αλλος εχει τετοια ασφαλεια γιατι εκεινη πληρωνει οχι η δικη σου.

Μιλησε με τον ασφαλιστη σου καλυτερα να σε κατευθυνει πως ακριβως θα γινει η διαδικασια!


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:13.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!