GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Οδικό δίκτυο (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=102)
-   -   ΠΡΟΣΟΧΗ ...ΕΛΙΕΣ (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=26546)

ΤΡΟΧΗΛΑΤΟΣ 10-12-2011 15:03

ΠΡΟΣΟΧΗ ...ΕΛΙΕΣ
 
Φίλοι αναβάτες,
Μέγιστη προσοχή χρειάζεται αυτό τον καιρό για όσους ταξιδεύουν στην επαρχία λόγω μαζέματος της ευλογημένης ελιάς.
Ευλογημένο το δέντρο... αλλά στην Β.Εύβοια που ήμουν σήμερα, στους επαρχιακούς δρόμους ανάμεσα στους ελαιώνες ο δρόμος σε πολλά σημεία προσφέρεται για πατινάζ.
Έκανα μια ωραία πλαγιολίσθηση αλα Ρόσσι και μάλλον ο Αη Γιάννης ο Ρώσσος που πέρασα προηγουμένως με έσωσε (και όχι οι οδηγηκές μου ικανότητες).
Αυξημένη προσοχή λοιπόν...

adventure 10-12-2011 15:21

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ...ΕΛΙΕΣ
 


Σωστός θέλει πολύ προσοχή αυτήν τη περίοδο .

Πολύ καλά έκανες και το επισήμανες μέσω του φόρουμ .

:sm8::sm8::sm8:

kostas_366 10-12-2011 15:35

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ...ΕΛΙΕΣ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ΤΡΟΧΗΛΑΤΟΣ ( 540743)
Φίλοι αναβάτες,
Μέγιστη προσοχή χρειάζεται αυτό τον καιρό για όσους ταξιδεύουν στην επαρχία λόγω μαζέματος της ευλογημένης ελιάς.
Ευλογημένο το δέντρο... αλλά στην Β.Εύβοια που ήμουν σήμερα, στους επαρχιακούς δρόμους ανάμεσα στους ελαιώνες ο δρόμος σε πολλά σημεία προσφέρεται για πατινάζ.
Έκανα μια ωραία πλαγιολίσθηση αλα Ρόσσι και μάλλον ο Αη Γιάννης ο Ρώσσος που πέρασα προηγουμένως με έσωσε (και όχι οι οδηγηκές μου ικανότητες).
Αυξημένη προσοχή λοιπόν...

ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ
Προσοχή δε θέλει και με τα αγροτικα μηχανηματα που δεν έχουν σωστά φωτα και φλας.

leren 10-12-2011 16:07

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ...ΕΛΙΕΣ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 ( 540769)
ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ
Προσοχή δε θέλει και με τα αγροτικα μηχανηματα που δεν έχουν σωστά φωτα και φλας.

Και που είναι οι σερίφιδες της περιοχής τους:cool:

kostas_366 10-12-2011 16:21

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ...ΕΛΙΕΣ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από lerea ( 540777)
Και που είναι οι σερίφιδες της περιοχής τους:cool:

Οι σερίφιδες όσο μπορούν ελέγχουν.
Αλλά τα μηχανήματα αυτά λόγω του ότι είναι μέσα σε χωράφια, δέντρα, κακές συνθήκες δηλ. χαλούν εύκολα τα φώτα τους, τα στηρίγματα που ``δένονται`` φώτα κλπ. Κάποιοι οκ είναι λαλάκες και τα παρατούν. Άλλοι όμως δεν μπορούν να προλλάβουν τις ζημιές. Εγώ κάθε χρόνο τα φτιάχνω (λειτουργούν όλα) αλλά υπάρχουν και φορές που μου χαλούν στην δουλεία και δεν προκάνεις να τα φτιάξεις. Αυτό δεν είναι δικαιολογία, πρέπει να δουλεύουν όλα, αλλά είναι η πραγματικότητα. Όπως π.χ. ότι βγαίνουν από κτήματα και γεμίζουν κ τον δρόμο λάσπες.
Θέλει προσοχή από τους οδηγούς και προσοχή από τους ιδιοκτήτες των μηχανημάτων.

leren 10-12-2011 16:35

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ...ΕΛΙΕΣ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από lerea ( 540777)
Και που είναι οι σερίφιδες της περιοχής τους:cool:

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 ( 540793)
Οι σερίφιδες όσο μπορούν ελέγχουν.
.

Δεν με κατάλαβες.Δεν έκανα ερώτηση. Δεν ενοούσα τους πραγματικούς σερίφιδες.
Ενοούσα τους ντόπιους κτηματίες που αισθάνονται ΣΑΝ σερίφιδες και στην περιοχή τους έχουν την εμονή να κάνουν οτι θέλουν.
Να κυκλοφορούν στο κέντρο του δρόμου, να κάνουν ελιγμούς, αναστροφές και οτι άλλο φαντάζεσαι.:yz

kostas_366 10-12-2011 16:44

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ...ΕΛΙΕΣ
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από lerea ( 540800)
Δεν με κατάλαβες.Δεν έκανα ερώτηση. Δεν ενοούσα τους πραγματικούς σερίφιδες.
Ενοούσα τους ντόπιους κτηματίες που αισθάνονται ΣΑΝ σερίφιδες και στην περιοχή τους έχουν την εμονή να κάνουν οτι θέλουν.
Να κυκλοφορούν στο κέντρο του δρόμου, να κάνουν ελιγμούς, αναστροφές και οτι άλλο φαντάζεσαι.:yz

Στην περιοχή μου, δεν το έχω δει αυτό. Κάποιοι που ίσως την έχουν δει έτσι, δεν έχει να κάνει με τις ελιές, αλλά με την γενικότερη λειτουργία. Και με 1200 να είναι, πάλι έτσι θα λειτουργήσουν πιστεύω.
Εκτός και αν λες γεροντότερους (τους ξέχασα αυτούς) που κάνουν ``ότι θέλουν`` αλλά λόγω των όχι καλώς αντανακλαστικών

napgeo 10-12-2011 19:09

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ...ΕΛΙΕΣ
 
Σωστό σε βρίσκω. Και δεν είναι μόνο η ελιά. Υπάρχουν και ζώα μερικές φορές ελεύθερα. Οι επαρχιακοί δρόμοι δεν είναι πίστες. Άλο η βόλτα και τελείως διαφορετικό το να πας για να κάνεις στροφίλια. Υπάρχουν πίστες όπως στα Μέγαρα και στις Σέρρες. Οι κάγκουρες αυτήν για μένα βλακεία τους θα την πληρώσουν…………

nivo 10-12-2011 19:12

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ...ΕΛΙΕΣ
 
αυτη την εποχη οι αγροτες εχουν φουλ δουλεια ,το νου σας στους επαρχιακους απο ζωα,ανθρωπους,τρακτερ,πακιστανους κλπ.....

squad 10-12-2011 20:31

Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ...ΕΛΙΕΣ
 
ελατε κρητη να κανουμε πατιναζ!!:sm7::sm7:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:52.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!