GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τεχνικά θέματα διάφορα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=25)
-   -   "Ψήλωμα" Σέλας .... (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=29013)

papas_14 25-02-2012 20:29

"Ψήλωμα" Σέλας ....
 
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους από το Forum ...
δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο thread να κάνω post αλλά τέσπα... έχω ένα f650gs μονοκύλινδρο αλλά φοράει τη χαμηλή σέλα της Bmw και μου φαίνεται πολύ χαμηλό ρε παιδιά σαν παπί στα πόδια .... λέω να την υψώσω τη σέλα 3-4 πόντους αλλά σε μαγαζί που πήγα με απέτρεψε οτι είναι μεγάλη διαφορά και θα μου κακοφανεί! θα ήθελα την άποψη κάποιου με ανάλογη εμπειρία! Σκεφτείτε ότι το ύψος μου είναι 1,83 :cool:
Ευχαριστώ όλους τους φίλους εκτ ων προτέρων!

//Αν κάποιος έχει να προτείνει κάποιο "δοκιμασμένο" μαγαζί ευπρόσεκτος ....

kosta12gs 25-02-2012 20:31

Απάντηση: "Ψήλωμα" Σέλας ....
 
Ειχα το 650 4 χρονια,
με τη κανονικη σελα και το τελευταιο χρονο το ψηλωσα κανα 2-3 ποντους αλλαζοντας το αφρωδες υλικο της σελας και το καλυμα.
Καμια σχεση το στυλ οδηγησης.
Πολυ ομορφοτερο το αποτελεσμα.
(το υψος μου ειναι 1.95)

papas_14 25-02-2012 20:46

Απάντηση: "Ψήλωμα" Σέλας ....
 
Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου! και εγώ αυτής της άποψης είμαι και άσε τον μαγαζάτορα να χτυπιέται ... :sm7: καλά στην περίπτωση μιλάμε για ύψος όχι αστεία! αν επιτρέπετε πόσο περίπου σου κόστισε? την έκανες και ανατομική?

kosta12gs 25-02-2012 20:50

Απάντηση: "Ψήλωμα" Σέλας ....
 
Aνατομικη... οχι ιδιαιτερα,
απλα ψηλωσα ενα κλικ περισσοτερο το μερος του συνεπιβατη οποτε ητα ν καλυτερη η αισθηση.
Εβαλα και ενα μαυρο αντιολισθητικο καλυμα και το συνολο...
αν θυμαμαι καλα ηταν 40 ευρω. (στη θεσσαλονικη)

J-P-HELLAS 25-02-2012 20:55

Απάντηση: "Ψήλωμα" Σέλας ....
 
αν βρεις για δοκιμη σελα απο το dakar,
η διαφορα με του απλου ειναι 4 ποντους,
επειδη το ειχα, απλα ειναι σελαρα απο θεμα ανεση
και εαν μπορεις να βρεις μοντελο πριν το 2004, ειχε καλυτερο αντιολισθιτικο υφασμα

benko 26-02-2012 00:39

Απάντηση: "Ψήλωμα" Σέλας ....
 
Έχεις σκεφτεί να αλλάξεις μοτό;;;;:D

chiki-chiki 26-02-2012 00:49

Απάντηση: "Ψήλωμα" Σέλας ....
 
Φίλε είμαι 2,00 και ψήλωσα τη σέλα 4 πόντους και είναι πολύ ωραία αίσθηση. Άλλαξα το αφρώδες και έβαλα και gel το οποίο πρέπει να κάνει καλή δουλειά στο ταξίδι. Ακόμα δεν βγήκα εκτός.

papas_14 26-02-2012 03:31

Απάντηση: "Ψήλωμα" Σέλας ....
 
Φίλε μου benko ο νους πρόθυμος η τσέπη αδυναμεί :hmmm:... προς το παρόν θα τη βγάλουμε με τη μικρή! Βλέπω πάντως ότι όσοι από τους "ψηλούς" προέβησαν σε αλλαγές είναι πολύ ευχαριστημένοι! αυτό είναι πολύ ενθαρρυντικό για να προχωρήσω στην τροποποίηση!

nivo 26-02-2012 08:33

Απάντηση: "Ψήλωμα" Σέλας ....
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από chiki-chiki ( 613039)
Φίλε είμαι 2,00 και ψήλωσα τη σέλα 4 πόντους και είναι πολύ ωραία αίσθηση. Άλλαξα το αφρώδες και έβαλα και gel το οποίο πρέπει να κάνει καλή δουλειά στο ταξίδι. Ακόμα δεν βγήκα εκτός.

καλο το gel για το δρομο οσο εισαι πανω ,αν μεινει στον ηλιο ομως .........θα καουν οι αμυγδαλες σου !!!

papas_14 01-03-2012 13:24

Απάντηση: "Ψήλωμα" Σέλας ....
 
Παιδιά έχετε να προτείνεται κάποιο κατάστημα για τέτοια μετατροπή με αξιόλογη σχέση ποιότητας-τιμής στην περιοχή Αττικής?


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:51.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!