GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Χρήσιμα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=47)
-   -   Γάλα, το Ναρκωτικό Δηλητήριο (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=45284)

Carduelis 26-12-2013 11:53

Απάντηση: Γάλα, το Ναρκωτικό Δηλητήριο
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από PITS ( 985966)
παντως και ο ομοιοπαθητικος μου ειναι κατα του γαλακτος, και ΣΙΓΟΥΡΑ αυτο που πινουμε σημερα ΔΕΝ ειναι γαλα :di59:

Ξέρεις πολύ καλά αφού κάνεις ομοιοπαθητική, οτι η συγκεκριμένη μέθοδος εξατομικεύει τη θεραπεία ανάλογα με τα προβλήματα του καθενός. Άλλωστε η ομοιοπαθητική δεν είναι κατά του γάλακτος, το αντίθετο μάλιστα: "Υπολογίζοντας το σε ποτήρια ημίπαχου γάλακτος, ένα παιδί χρειάζεται 3 ποτήρια την ημέρα, ένας έφηβος 4 ποτήρια, οι ενήλικες 3 ποτήρια και οι γυναίκες σε κύηση και στην γαλουχία 4 ποτήρια την ημέρα".
Πάντως αν αυτό που πίνουμε είναι γάλα ή οχι είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο και έχουμε πιο αρμόδιους από μένα (Tsopanis ακούει; οβερ!)

Carduelis 26-12-2013 12:10

Απάντηση: Γάλα, το Ναρκωτικό Δηλητήριο
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από yannis ( 985951)
:D:sly::D
Εμ βέβαια, τόσο καιρό που σου έλεγα να περιορίσεις το καναβούρι γιατί έχει πολλά λιπαρά, δεν με πίστευες!!!!!!

Είπα μπας και κελάιδήσει καλύτερα το πουλί μου!!! :lo19:
Σπαμ
Δεκαετία του 70 στο πατρικό μου δίπλα υπήρχε (ακόμα) ένα οικόπεδο ακατοίκητο. Ο πατέρας μου πέταγε το καναβούρι από το κλουβί εκεί κάθε που άλλαζε την καρδερίνα. Μια μέρα ήρθαν από το τοπικό αστυνομικό τμήμα και τον πήραν για ανάκριση και συστάσεις διότι είχαν φυτρώσει κανναβουριές στο οικόπεδο και μάζευε "περίεργους" τα βράδια :p

vpentza 26-12-2013 12:16

Απάντηση: Γάλα, το Ναρκωτικό Δηλητήριο
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Carduelis ( 985974)
Είπα μπας και κελάιδήσει καλύτερα το πουλί μου!!! :lo19:
Σπαμ
Δεκαετία του 70 στο πατρικό μου δίπλα υπήρχε (ακόμα) ένα οικόπεδο ακατοίκητο. Ο πατέρας μου πέταγε το καναβούρι από το κλουβί εκεί κάθε που άλλαζε την καρδερίνα. Μια μέρα ήρθαν από το τοπικό αστυνομικό τμήμα και τον πήραν για ανάκριση και συστάσεις διότι είχαν φυτρώσει κανναβουριές στο οικόπεδο και μάζευε "περίεργους" τα βράδια :p


Από τα γάλατα, στα καναβούρια.....
Τα σπόρια από τα πουλιά σας δεν μπορούν να βλαστήσουν και να δώσουν εμπορικά εκμεταλλεύσιμη παραγωγή.....λένε :p

J.T.R 26-12-2013 12:27

Απάντηση: Γάλα, το Ναρκωτικό Δηλητήριο
 
Ο αρθρογραφος Δρ ? Μουρουτης , με ενα μικρο ψαξιμο βρισκει κανεις τις ενδιαφερουσες αποψεις του:sm7:(youtube)
Το ροκ ειναι η μουσικη του σατανα, να μην κανουν οι γυναικες το τεστ ΠΑΠ...

Παντως ο τροπος που δινει διαλεξεις θυμιζει τα σοου των ευαγγελιστων...

Ξανα:u57:

TASOS GS 26-12-2013 19:43

Απάντηση: Γάλα, το Ναρκωτικό Δηλητήριο
 
προσφατα στην κορη μου η γιατρος απογορευσε το γαλα και τα
γαλακτοκομικα ,και σε ερωτηση μου απαντησε οτι το ταχινή και το αυγό
αντικαθηστουν το γαλα στο μεγιστο χωρις τις κακες συνεποιες αυτου.

forester 26-12-2013 19:57

Απάντηση: Γάλα, το Ναρκωτικό Δηλητήριο
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Carduelis ( 985964)
Πριν 30 τόσα χρόνια οι γονείς έτσι έβλεπαν το θέμα του γάλακτος μια και δεν ήταν γνωστή η δυσανεξία στη λακτόζη που έκανε πολλά παιδιά να αποφεύγουν το γάλα γιατί τους δημιουργούσε δυσπεψία και πόνο.
Η δυσανεξία όμως στη λακτόζη είναι διαφόρων βαθμών και αρκετά συχνή (30%) στην Ελλάδα. Ευτυχώς οι παιδίατροι είναι πολύ πιο ευαισθητοποιημένοι σήμερα και οι πιτσιρικάδες δεν τις "αρπάζουν" άδικα! :p



Κάντα 43+:D:D:D


Έτσι είναι. Πάντως εγώ ακόμα έχω θέμα. Αν πιω καμιά φορά την ακούω στερεοφωνικά...

Vag 26-12-2013 21:14

Απάντηση: Γάλα, το Ναρκωτικό Δηλητήριο
 
Οι σκυλοι οιγατες και τοσα αλλα ζωα γιατι πινουν σα τρελα ξενο γαλα γιατρε;
Σοβαροςεπιστημονας βαζεις ολα τα γαλατα στο ιδιο κουβα;

Carduelis 26-12-2013 22:06

Απάντηση: Γάλα, το Ναρκωτικό Δηλητήριο
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Vag ( 986039)
Οι σκυλοι οιγατες και τοσα αλλα ζωα γιατι πινουν σα τρελα ξενο γαλα γιατρε;
Σοβαροςεπιστημονας βαζεις ολα τα γαλατα στο ιδιο κουβα;

Τάχεις μπλέξει!
Άσε που δεν είμαι ...σοβαρός :p, που είδες να τα βάζω εγώ με το.... γάλα;;;; :confused::confused:

frits 26-12-2013 22:12

Απάντηση: Γάλα, το Ναρκωτικό Δηλητήριο
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Carduelis ( 986052)
Τάχεις μπλέξει!
Άσε που δεν είμαι ...σοβαρός :p, που είδες να τα βάζω εγώ με το.... γάλα;;;; :confused::confused:

Για το Doctor πρέπει να το έγραψε......:)

Το ριζογαλάκι επιτρέπεται...:o

PLOIGOS 26-12-2013 22:16

Απάντηση: Γάλα, το Ναρκωτικό Δηλητήριο
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Vag ( 986039)
Οι σκυλοι οιγατες και τοσα αλλα ζωα γιατι πινουν σα τρελα ξενο γαλα γιατρε;
Σοβαροςεπιστημονας βαζεις ολα τα γαλατα στο ιδιο κουβα;


K στο λιονταρι να βαλεις πιτσα θα την φαει(πιστευω!!):D
Εδω ομως μιλαμε για την επιλογη της ιδιας της φυσης κ την φυσικη εξελιξη των ειδων...Τουλαχιστον αυτοι που εχουν ενσταση στην επιμονη μας να συνεχιζουμε να δινουμε γαλα στα παιδια μας...


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:16.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!