GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Κράνη (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=64)
-   -   Με ενοχλεί (στενεύει) το κράνος. (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=25710)

tassos85 15-11-2011 02:59

Με ενοχλεί (στενεύει) το κράνος.
 
Αγαπητοί φίλοι, πριν 1 βδομάδα αγόρασα ένα κρανάκι bell m1. Είναι πολύ ελαφρύ, όμορφο και στα αστέρια της sharp έχει 5 και πολύ καλές κριτικές. Είναι μέγεθος small (56 cm). Δυστυχώς αν και μετά απο χρήση μιας εβδομαδας μου έχει κάτσει πολύ καλα στα πλαινά, με στενέυει στο μέτοπο σε ανεκτό βαθμό βέβαια, αλλά όταν το βγάλω μετά απο 15 και πάνω λεπτά μου αφήνει κοκκινήλα. Δυστυχώς λέω πλέον να το δώσω και να πάρω κάτι άλλο. ΑΠο την άλλη σκέφτομαι πως ένα κρανάκι πρέπει να μας είναι ακριβώς στο κεφάλι μας και οτι ανοίγουν. Δεν ξέρω όμως κατα πόσο θα ανοίξει στο μέτωπο....
Μέτρησα και με μεζούρα το κεφάλι μου και είμαι στα 57 cm ενώ το κράνος είναι small 56. Είναι σκοπιμο να κάνω υπομονή ακόμα ή να αρχίσω να ψάχνω για το επόμενο???:yz

Arkas 15-11-2011 03:06

Απάντηση: Με ενοχλεί (στενεύει) το κράνος.
 
Με 57 εκ. κεφάλι και 56 το κράνος,
πόσο να ανοίξει ;

Μεγειά το καινούργιο ...:(

CPretenteriS 15-11-2011 03:13

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Arkas ( 518190)
Με 57 εκ. κεφάλι και 56 το κράνος,
πόσο να ανοίξει ;

Μεγειά το καινούργιο ...:(

;)


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

jmar 15-11-2011 03:31

Απάντηση: Με ενοχλεί (στενεύει) το κράνος.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από tassos85 ( 518185)
Αγαπητοί φίλοι, πριν 1 βδομάδα αγόρασα ένα κρανάκι bell m1. Είναι πολύ ελαφρύ, όμορφο και στα αστέρια της sharp έχει 5 και πολύ καλές κριτικές. Είναι μέγεθος small (56 cm). Δυστυχώς αν και μετά απο χρήση μιας εβδομαδας μου έχει κάτσει πολύ καλα στα πλαινά, με στενέυει στο μέτοπο σε ανεκτό βαθμό βέβαια, αλλά όταν το βγάλω μετά απο 15 και πάνω λεπτά μου αφήνει κοκκινήλα. Δυστυχώς λέω πλέον να το δώσω και να πάρω κάτι άλλο. ΑΠο την άλλη σκέφτομαι πως ένα κρανάκι πρέπει να μας είναι ακριβώς στο κεφάλι μας και οτι ανοίγουν. Δεν ξέρω όμως κατα πόσο θα ανοίξει στο μέτωπο....
Μέτρησα και με μεζούρα το κεφάλι μου και είμαι στα 57 cm ενώ το κράνος είναι small 56. Είναι σκοπιμο να κάνω υπομονή ακόμα ή να αρχίσω να ψάχνω για το επόμενο???:yz

Το small ειναι 55-56 οποτε εσυ που εισαι στο 57 εισαι καθαρα για medium. Για να ανοιξει ειναι δυσκολο εως ακατορθωτο ειδικα στο μετωπο οποτε πας για αλλο :(

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 15-11-2011 05:03

Απάντηση: Με ενοχλεί (στενεύει) το κράνος.
 
Απ' ότι είδα, το έβαλες για πούλημα ...

Οπότε, η απόφαση είναι ήδη ειλημμένη ... :o

Καλοπούλητο ... ;)

Θα πάρεις το ίδιο, σε μεγαλύτερο νούμερο ???





.

Πάνος 15-11-2011 08:21

Απάντηση: Με ενοχλεί (στενεύει) το κράνος.
 
Με γειά το καινούργιο κράνος! ;)

adventure 15-11-2011 08:35

Απάντηση: Με ενοχλεί (στενεύει) το κράνος.
 


Ατύχησες δεν ανοίγει δυστυχώς .

:( :(

tassos85 15-11-2011 09:10

Απάντηση: Με ενοχλεί (στενεύει) το κράνος.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ ( 518214)
Απ' ότι είδα, το έβαλες για πούλημα ...

Οπότε, η απόφαση είναι ήδη ειλημμένη ... :o

Καλοπούλητο ... ;)

Θα πάρεις το ίδιο, σε μεγαλύτερο νούμερο ???




.

Είναι το πιο πιθανό, αν το βρω φυσικά. Αλλιώς κάτι που να έχει τo ιδιο καλα αποτελέσματα στα crash τουλαχιστον...;)

squad 15-11-2011 13:22

Απάντηση: Με ενοχλεί (στενεύει) το κράνος.
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από tassos85 ( 518185)
Αγαπητοί φίλοι, πριν 1 βδομάδα αγόρασα ένα κρανάκι bell m1. Είναι πολύ ελαφρύ, όμορφο και στα αστέρια της sharp έχει 5 και πολύ καλές κριτικές. Είναι μέγεθος small (56 cm). Δυστυχώς αν και μετά απο χρήση μιας εβδομαδας μου έχει κάτσει πολύ καλα στα πλαινά, με στενέυει στο μέτοπο σε ανεκτό βαθμό βέβαια, αλλά όταν το βγάλω μετά απο 15 και πάνω λεπτά μου αφήνει κοκκινήλα. Δυστυχώς λέω πλέον να το δώσω και να πάρω κάτι άλλο. ΑΠο την άλλη σκέφτομαι πως ένα κρανάκι πρέπει να μας είναι ακριβώς στο κεφάλι μας και οτι ανοίγουν. Δεν ξέρω όμως κατα πόσο θα ανοίξει στο μέτωπο....
Μέτρησα και με μεζούρα το κεφάλι μου και είμαι στα 57 cm ενώ το κράνος είναι small 56. Είναι σκοπιμο να κάνω υπομονή ακόμα ή να αρχίσω να ψάχνω για το επόμενο???:yz

εχω δοκιμασει ενος φιλου μου το bell και μου αφηνει το ιδιο σημαδι στο μετωπο,ειναι πολυ ενοχλητικο σε καταλαβαινω αλλαξετο γιατι γιατι δεν θα σε βολεψει.και προσεχε να παρεις το σωστο νουμερο.ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΖΕΤΕ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ!ΟΧΙ ΒΙΑΣΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ!

strech 15-11-2011 13:40

Απάντηση: Με ενοχλεί (στενεύει) το κράνος.
 
Το κράνος αν ανοίγει κάπου είναι στα μάγουλα.Στο μέτωπο ποτέ:(


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:53.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!