GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Χαρίζεται (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=97)
-   -   χαριζεται.... (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=28352)

FONGEORGE 07-02-2012 17:03

χαριζεται....
 
καλησπερα ...αυτη τη φορα δε χαριζω κατι απλα θελω να αναφερθω σε ενα θεμα που προεκυψε μεσα απο μια αγγελια μου που χαριζα ενα αξεσουαρ μηχανης....εβαλα μια αγγελια οτι χαριζεται το εν λογω αξεσουαρ και ενα παλικαρι μελος του φορουμ μου εστειλε μνμ μεσω πμ ....ηταν ο πρωτος που μου εγραψε και συμφωνησαμε ...επειδη ηταν απο επαρχια θα κανονιζε με κουριερ για να το παραλαβει...εγω κραταω σε εκρεμμοτηττα το θεμα και μολις εδωθη τελικα ανεφερα να κλειδωθει...τοτε καποιο αλλο μελος (παντα φιλικα βεβαια κατ αυτον)μου ανεφερε γιατι αφου βαζω ενα δημοσιο θεμα να μην επιλεγω αυτον που απαντησε δημοσια στο φορουμ.Φυσικα η απαντηση μου ειναι οτι εφοσον βαζεις ενα θεμα δημοσια(καθως δε μπορεις να το βαλεις με πμ )μπορεις να απαντησεις με πολλους τροπους...με πμ ,τηλεφωνικα,δημοσια...εγω θα δω ποιος εστειλε πρωτος απαντηση και θα κρατησω προτεραιοτητα...απο την αλλη εκτος ελαχιστων δε γνωριζω τα πιο πολλα παιδια και ποτε δε θα εκανα καποια διακριση...παντως με λυπει το γεγονος αυτο και πραγματικα δε θα ξαναπροβω σε τετοιες πραξεις του στυλ χαριζω...:hmmm:

vpentza 07-02-2012 17:09

Απάντηση: χαριζεται....
 
Τα εύστοχα ή άστοχα σχόλια λόγια ενός δεν είναι λόγος να αλλάξεις τη φιλοσοφία σου και να σταματήσεις να συμπεριφέρεσαι όπως εσύ νομίζεις....
κανόνες στη συγκεκριμένη συναλλαγή, προς το παρών, δεν υπάρχουν...κάνε το όπως εσύ επιθυμείς, όποτε το επιθυμείς και στους λοιπούς....ξύδι

moby_gr 07-02-2012 17:12

Απάντηση: χαριζεται....
 
Το σωστό πάντως από τη μεριά των αιτούντων θα ήταν να γίνεται δημόσια στο συγκεκριμένο θέμα,
ώστε να μη δημιουργούνται αυτές οι παρεξηγήσεις και ο χαρίζων να τα ακούει κι από πάνω...

CPretenteriS 07-02-2012 17:16

Απάντηση: χαριζεται....
 
Φίλε Γιώργο, ρίξε μια ματιά εδώ, σε πρόσφατο δικό μου thread και θα πάρεις την απάντησή σου στο πρώτο μου κιόλας post... :);)

Φιλικά...

Capitain 07-02-2012 17:20

Απάντηση: χαριζεται....
 
Η δική μου γνώμη είναι ότι εγώ χαρίζω, κι εγώ αποφασίζω... Κι όταν πουλάω το ίδιο λέω αλλά μια παραπάνω όταν χαρίζω, θα αποφασίσω εγώ ποιος θα το πάρει...
Συνήθως όταν χαρίζω ρωτάω τι δουλειά κάνει και αν είναι παντρεμένος... Ο νοών νοείτω..

jmar 07-02-2012 17:25

Απάντηση: χαριζεται....
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από moby_gr ( 595512)
Το σωστό πάντως από τη μεριά των αιτούντων θα ήταν να γίνεται δημόσια στο συγκεκριμένο θέμα,
ώστε να μη δημιουργούνται αυτές οι παρεξηγήσεις και ο χαρίζων να τα ακούει κι από πάνω...

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS ( 595513)
Φίλε Γιώργο, ρίξε μια ματιά εδώ, σε πρόσφατο δικό μου thread και θα πάρεις την απάντησή σου στο πρώτο μου κιόλας post... :);)

Φιλικά...


:sm8:

Θα συμφωνησω με Αντωνη (moby) και Κωστα (Cpretenteris), οταν γινει δημοσια ειναι διαφανες και δεν μπορει κανεις να κατηγορησει κανενα ;)

moby_gr 07-02-2012 17:30

Απάντηση: χαριζεται....
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από jmar ( 595519)

Θα συμφωνησω με Αντωνη (moby) και Κωστα (Cpretenteris), οταν γινει δημοσια ειναι διαφανες και δεν μπορει κανεις να κατηγορησει κανενα ;)

:yz

Να αλλάξω άποψη τότε!!! :p

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Capitain ( 595516)
Η δική μου γνώμη είναι ότι εγώ χαρίζω, κι εγώ αποφασίζω... Κι όταν πουλάω το ίδιο λέω αλλά μια παραπάνω όταν χαρίζω, θα αποφασίσω εγώ ποιος θα το πάρει...
Συνήθως όταν χαρίζω ρωτάω τι δουλειά κάνει και αν είναι παντρεμένος... Ο νοών νοείτω..

Σωστό κι αυτό, αλλά ο ΦονΤζώρτζης δεν απαιτεί εκκαθαριστικό :D

FONGEORGE 07-02-2012 17:38

Απάντηση: χαριζεται....
 
φιλε Κωστη αν ειναι ετσι πρεπει να καταργηθουν τα πμ....ετσι και αλλιως ενα φορουμ ειναι σωστα?διαφορετικα θα παιρνα τηλεφωνο...εγω γενικα δε θα κοιταξω να κανω αναλυση επι του θεματος....οποιος πρωτος επικοινωνησε μαζι μου και εγω του απαντησα δε μπορω να το αναιρεσω μετα και να του πω οχι...αλλα οπως ειπε και ο συναδελφος καπιτεν εγω χαριζω ,εγω αποφασιζω ...απλα θελω να θεωρουμε δικαιος..και αυτο για μενα ειναι τροπος ζωης....με θλιβει το γεγονος οτι ακομα και οταν χαριζεις καποιος θα βρεθει και θα σου την πει....(εστω και φιλικα).....


παντα φιλικα

bagegs 07-02-2012 17:42

Απάντηση: χαριζεται....
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από jmar ( 595519)
:sm8:

Θα συμφωνησω με Αντωνη (moby) και Κωστα (Cpretenteris), οταν γινει δημοσια ειναι διαφανες και δεν μπορει κανεις να κατηγορησει κανενα ;)


:sm8::sm8::sm8:

jmar 07-02-2012 18:48

Απάντηση: χαριζεται....
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από moby_gr ( 595523)
:yz

Να αλλάξω άποψη τότε!!! :p

:sm7: :p


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:16.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!