View Single Post
  #18  
Παλιό 04-12-2009, 17:16
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: '' ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑΝΕ '' ΜΕΡΟΣ Β'

ωραιο το βιντεάκι!!!


το πρωτο λαθος για εμενα ειναι στο σπαστο κρανοσ!!!!ειμαι κατα του σπαστου κρανους και ειδικα αν ο αναβατης παει στο χωμα...το 90% απο τα πεσιματα σε χωμα ο αναβατης σκαει με το κεφαλι!!!μπορει να το εχει σηκομενω επιδη ζεστενετε αλλα σαγονι,δοντια,μυτη,ματια ειναι ακαλυπτα

τα παραπανω πεσιματα που ειδαμε δεν εχουν καμια σχεση με το abs!!οι μηχανες εχουν μεγαλο βαρος.για να μπορεις να φερεις το μπροστα συστημα αν σου φυγει πρεπει να εχεις κατι παπιες σαν το τεποζιτο του adve
...απλα αν φυγει βλεπεις πως θα πεσεις πιο ######!!τωρα αν ειναι αμμο καλα θα κανεις να πας με οσα παει η μηχανη και στα κοκκινα για να μπορεις να τσουλίσεις!!δεν υπαρχει μια στο εκκατομυριο να κανεις χωμα και να μην πεσεις και ας εχεις 50 χρονια εμπειρια!!


παιδες οταν οδηγουμε σε οποιοδιποτε τερεν πρεπει να φοραμε προστατευτικα παντου!!μην μου πει τωρα κανεις οτι εχω παει 5 φορες και δεν τα εχω φαει...με μαθηματικη ακριβια θα πεσει!!


για οσουν κανουν εκδρομικο εντουρο σε βουνα θα πρεπει να ξερουν οτι το βουνο εχει τους δικούστου νομους και πρεπει να τους σεβαστουμε ποτε δεν παμε απο την μερια του γκρεμου παντα απο την μερια που ειναι το βουνο!!κρατάμε παντα αποσταση απο το αλλο μηχανακι τουλαχιστων 20 μετρα!!στις μεγαλες on off μηχανες οταν περναμε λασπη νεροφαγωμα κτλ παντα καθομαστε ΣΤΗΝ ΣΕΛΛΑ και τα ποδια μας ειναι σε ετοιμοτιτα να ακουμπισουν κατω!!ΟΧΙ μεγαλες ταχυτητες στο χωμα οι βαργιες μηχανες οσο γρηγορα πας τοσο μεγαλητερη ζημια θα παθει ο αναβατης και η μηχανη!!!

αυτα τα λιγα τα λεω απο της λιγες βολτες που εχω παει στο χωμα και βλεπω οτι δουλευουν!!


να ειστε καλα και παντα ορθιοι
Reply With Quote