View Single Post
  #30  
Παλιό 29-01-2010, 00:53
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: Εχει κανεις στολη για δοκιμη?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από wet & dirty Εμφάνιση μηνυμάτων
Ηλια οδηγουσα 6 ωρες με βροχη απο τα Αγραφα με αρκετα παιδια απο το φορουμ και ειχα ξεχαση το αδιαβροχο μου...μονο με την φορμα και δεν περασε ουτε μια σταγονα...και δεν ηταν η μονη φορα που οδηγουσα με βροχη και σου λεω οτι μια κλωστη απο την φορμα δεν ειχε κοπη.τη φορμα την βλεπεις οταν φαει βροχη και στεγνωσει απο τα τεντόματα αρχιζουν να φευγουν οι ραφες.σε αντιθεση με του Πανου που δεν εφαγε βροχες αλλα οι ραφες εκαναν φτερα...και οταν την πουλησα η φορμα ηταν και ειναι ακομα γιατι το βλεπω το παιδι που την αγορασε σαν καινουργια!!!στην αρχη ημουν και εγω της λογικης οτι πληρωνουμε το λογοτυπο της BMW αλλα τελικα δεν ειναι ετσι..φιλος μου που εχει καταστημα με αξεσουαρ αναβατη (δεν μπορω να πω ονομα..αν θες ομως με πμ δεν εχω προβλημα)και φερνει revit οταν του ειπα για την φορμα του Πανου μου ειπε οτι μπορει να φτιαχνει η revit για την bmw αλλα τα σχεδια και της τεχνικες προδιαγραφες τις δινει η bmw και δεν ειναι ιδια με τα revit..δηλαδη απλα εχει το εργοστασιο η revit και φτιαχνει με τα υλικα & σχεδια που θα ζητηθουν απο την bmw ειναι οπως το φιλτρο αερα της bmw που λεει ΚΤΜ πανω αλλα δεν μπαινειν σε κανενα μηχανακι της ΚΤΜ μονο στο GS!!αυτα τα λίγα!!


ξερεις ειναι ασχημο να λες οτι ειναι το ιδιο πραγμα γιατι καποιος το εχει πληρωσει και δεν ειναι ωραιο να σκεφτει οτι ειναι μακακας που δεν πειρε REVIT ασε που οι εποχες ειναι και περιεργες!!
Τασο ανεφερα πουθενα οτι ειναι το ιδιο πραγμα;
Δεν το ειπα ποτε.
Ειπα οτι μερικες φορες μπορεις με λιγοτερα χρηματα να κανεις το ιδιο ή και καλυτερα την δουλεια σου.Οπως εσυ που αντι να δωσεις 19000ευρω για το HP2 πηρες το ΚΤΜ Super Enduro. Ενα παραδειγμα απλο ηταν αυτο, μην το αναλυσουμε περισσοτερο.Ετσι;
Και οχι, δεν πιστευω οτι "ο,τι πληρωνεις παιρνεις".
Πιστευω οτι η bmw υπερτιμολογει τα προιοντα της (και σε αμαξια και σε μηχανες) διοτι πολυ απλα σου λεει "θες να εχεις bmw; πληρωσε".
Δεν πιστευω οτι οι τεχνικες προδιαγραφες ενα Rallye 2 Pro αξιζουν τα διπλασια χρηματα απο ενα Revit.
Τελος παντων.
Δεν αξιζει νομιζω περισσοτερη αναλυση.
Ο καθενας κανει οτι του αρεσει και περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.
Reply With Quote