View Single Post
  #38  
Παλιό 19-04-2010, 13:10
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Θόρυβος από καμπάνα σε 1200GS ???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από abalerno Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα με άγχωσες πάλι! Την μηχανή την έστειλα συνεργείο πρίν από 200χλμ για να φτιάξουν το πρόβλημα με την ένδειξη στάθμης βενζίνης, την αρρυθμία στο δούλεμα των κυλίνδρων, σκασμένο λάστιχο στο ψαλίδι και μου την έκαναν και γενικό σέρβις (λάδια κινητήρα-διαφορικού). Δεν θα το "άκουγαν" αν είχε σοβαρό πρόβλημα?
Μονον αυτά? εεεε, ενταξει λιγα ειναι, εχεις καιρό και για τα υπόλοιπα!! GS ειναι και ως εκ τουτου......μην χαλαρωνεις!!!!

Σημ 1. Κε Κωστα (GS maniac) βλέπεις ποσο τυχερός εισαι μεσα στα 75000κμ σου??? Κι ευχομαι να συνεχισεις ετσι!!!

Σημ 2. Αχρειαστος να ειναι αλλα μαλλον πρέπει να παρω εργαλειοφορο το Σ/Κ στο Ταιναρο!!!!!

Σημ 3. φιλε ''abalerno'' αν εισαι οπαδος του ''λαδια καθε 12000 και σερβις καθε 24000-42000 (Yamaha)'' και αν σου δημιουργουν αγχος και στενοχωρια τα τερτιπια της GS η λυση ειναι δωσε την να ξεμπερδευεις!! Ομως οτι και να παρεις Varadero, Vstrom, tiger, Tenere 1200 η αισθηση και τα φρενα της GS ισως και να σου λήψουν!! Για το Varadero π.χ. αν δεν βαλεις τουλαχιστον ενα σετ ελατηρια στις αναρτησεις εμπρος-πισω τοτε θα πρέπει να εισαι πολυ χεράς για να στριψεις πραγματικα γρηγορα!!!!
Οχι οτι τα άλλα δεν ειναι καλα και δεν εχουν κορυφαια αισθηση και φρενα αλλα το GS όπως και να το κανουμε ειναι 1-2 σκαλια παραπανω σε αυτά τα δύο!! Στο λεω εγω που αν διαβασεις τα ποστ μου και τις κριτικες μου στην Γερμανιδα θα καταλαβεις.....!!!!!

Last edited by GeorgeP; 19-04-2010 at 13:12.
Reply With Quote