View Single Post
  #68  
Παλιό 16-01-2011, 12:49
Ακιs Ο/Η Ακιs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADV μαυρη και χοντρη.... HONDA C90 84'
Μηνύματα: 6,038
Προεπιλογή Απάντηση: Νέα έκδοση BMW R1200GS Triple Black

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θέμα είναι η παρουσίαση μιας νέας χρωματικής έκδοσης . Σε άλλους αρέσει , σε άλλους όχι .Γούστα είναι , Εγώ είμαι υπέρ της ποικιλίας και όσο περισσότερες επιλογές τόσο καλύτερα (ισχύει για όλα τα οχήματα). Με ποια λογική θα πρέπει οι χρωματικές επιλογές να μείνουν περιορισμένες στο π.χ. κίτρινο –κόκκινο του 2004. Κακώς βγήκε το λευκό? Δηλαδή θα αγοράσω κίτρινο και μετά θα λύσω και θα βάψω λευκό ?
Μιλάμε για καινούρια μότο. Το τι θα κάνει ο ήδη κάτοχος GS με την μηχανή του , είναι προσωπικό θέμα και δεν σημαίνει ότι <<τσίμπησε>> σαν χαζό ψάρι εάν πάρει μια νέα έκδοση (είτε χρωματική ,είτε μηχανική –γιατί από το μοντ.09 που αναφέρεις έχει και μηχανικές διαφορές) . Κοιτά τι γράφεις πριν μιλήσεις για <<τσιτωμένο τρελό που δεν ξέρει από βαφές (!καλά εδώ έπεσες διάνα!).
Υ.Γ. επειδή ρωτάς , προσωπικά δεν αλλάζω τα green + black 1100GS ούτε το green R51/3 ούτε το blue CB μου… το green saxo (1100 κι αυτό) …παίζει…!
Να πω κι εγω κατι........αυτην την στιγμη που βρισκομαι σε διαδικασια αγορας,οι επιλογες μου ειναι μονο 2:το κιτρινο adv και το ανθρακι,χρωματα τα οποια εμενα προσωπικα δεν με ικανοποιουν.Αρα τι μενει;Η βαφη,και ακριβως αυτο προτιθεμαι να κανω.Αν μη τι αλλο,αυτο που αγοραζω πρεπει να το βλεπω και να μου αρεσει.
Ακριβως το ιδιο εκανα και με το τελευταιο varadero μου,που αγοραστηκε tricolore και κατεληξε ετσι....

Reply With Quote